Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 11:22   #6361
@crusander

slažem se sa vama. Po meni autolimari ili lakireri zarađuju bitno lakše svoj novac. S cijenom od 100 EURa po elementu...

Inače, svaki rad ima svoju cijenu. Tko nije probao sam nešto raditi, taj nezna ni tuđi rad cijeniti. I meni je bilo puno platiti takvu cijenu, pa sam pronašao susjeda koji mi je spojio, a sam sam kupio nosače, tiple, kanalice, izbušio, postavio kanalice, cijevi za kondenzat, postavio cijevi kondenzata... I solidno se naradio. Puno više od dva sata. Al sam prošao jeftinije a i susjed je nešto zaradio, bez da je visio sa zida ko Batman...
končar33 is offline  
Old 19.06.2013., 11:23   #6362
Ima li netko iskustva sa Corrigo Mont AC-montaža klima uređaja ?
Maltretator is offline  
Old 19.06.2013., 11:30   #6363
Quote:
crusader85 kaže: Pogledaj post
džaba ti škole kad si cicija i ne daš za klimu više od 1600 kuna. kladim se da će ljudi i dehidrirat kraj tebe dok ti budu montirat tu klimu jer si preškrt da ljudima ponudiš pivo.
ti bi pljuvačio pečate za 7-8000 kn, a nekome tko na +37 stoji na vrh skala sa velikim hiltijem u ruci dao da radi za 3000..
pa montiraj si sam kad nije neka naučna fantastika.
Soba 3x4, klima ce raditi 30ak dana godisnje...mislis da treba nesto skuplje?

Ne, necu im ponudit pivo, al ce dobit i za jest i za popit, jer nije dovoljno to sto cu ih posteno platiti, nego jos mora biti nesto sa strane da budem kolko tolko siguran da ce se barem potruditi to napraviti kako treba... znam o cemu pricam radio sam na steli i asistirao u fusu u kucnim popravcima.

Jos kada dodje majstor poput tebe, pa vidi jeftinu klimu i jednostavno nema misljenje da kvaliteta posla koji mora odradit mora biti u istom rangu kao da sam kupio klimu od 10k kn...i ja bi to trebao platiti 450kn po satu...

Nebi nikome dao da radi za 3000 kn, po meni posao montera klime mjesecno zasluzuje 6-7k kn, ali 30k...ne

Kao student sam radio baustelu, sada radim uredski posao. Intezitet rada i pritisak na bausteli je bio sigurno duplo manji nego sto je u uredu, a placa je bila skoro ista, tocnije 500kn (neto) manje nego sto imam sada...a da i ne pricam o broju sati i prekovremenom.
kerpoker is offline  
Old 19.06.2013., 14:48   #6364
Quote:
kerpoker kaže: Pogledaj post
Soba 3x4, klima ce raditi 30ak dana godisnje...mislis da treba nesto skuplje?

Ne, necu im ponudit pivo, al ce dobit i za jest i za popit, jer nije dovoljno to sto cu ih posteno platiti, nego jos mora biti nesto sa strane da budem kolko tolko siguran da ce se barem potruditi to napraviti kako treba... znam o cemu pricam radio sam na steli i asistirao u fusu u kucnim popravcima.

Jos kada dodje majstor poput tebe, pa vidi jeftinu klimu i jednostavno nema misljenje da kvaliteta posla koji mora odradit mora biti u istom rangu kao da sam kupio klimu od 10k kn...i ja bi to trebao platiti 450kn po satu...

Nebi nikome dao da radi za 3000 kn, po meni posao montera klime mjesecno zasluzuje 6-7k kn, ali 30k...ne

Kao student sam radio baustelu, sada radim uredski posao. Intezitet rada i pritisak na bausteli je bio sigurno duplo manji nego sto je u uredu, a placa je bila skoro ista, tocnije 500kn (neto) manje nego sto imam sada...a da i ne pricam o broju sati i prekovremenom.
Nemam riječi......Care...

Sent from my GT-I9505 (Samsung Galaxy S4) using Tapatalk 2.
tintilinic100 is offline  
Old 19.06.2013., 15:50   #6365
ljudi moji opet smo krenuli u krivom smjeru......
govorimo o klimama.
tko nece platiti majstora, ne mora , neka sam instalira klimu.
tko hoce neka zove majstora i to je to.
tominjo is offline  
Old 19.06.2013., 16:05   #6366
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
ljudi moji opet smo krenuli u krivom smjeru......
govorimo o klimama.
tko nece platiti majstora, ne mora , neka sam instalira klimu.
tko hoce neka zove majstora i to je to.
Kako je meni rekao prodavac u Frigo koru...klima uredjaj je poluproizvod, druga polovica je montaža
kerpoker is offline  
Old 19.06.2013., 16:07   #6367
Pozdrav.

Pitanje: klima mi treba za jednu prostoriju,a to su spojeni boravak i kuhinja.
Na 2om sam katu,skoro pa potrkovlje.gore iznad mene je tavan.kuca je u cigli,bez zbuke.
Prvenstveno mi treba klima za hladenje jer mi je preko noci 31stupanj cijelu noc,a prek dana do 35,36stupnjeva u tim prostorijama.
Cijena,sto manja moguca,al da nejdem prek 5000kn s montazom.i koji kapacitet hladenja?
27 kvadrata je prostor.

Hvala lijepa
__________________
prodajem bubreg tream keš, a ak nema keša onda ga prodajem za porciju čevapa s lukom

Zadnje uređivanje slatkoprase : 19.06.2013. at 16:19.
slatkoprase is offline  
Old 19.06.2013., 16:12   #6368
Quote:
Marksman kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva gdje je najbolje za kupiti Klimu s inverterom - startni model - danas?
Najpovoljnija klima s inverterom - a dobra 2,5KW? Anyone? Gdje kupiti?
Marksman is offline  
Old 19.06.2013., 16:31   #6369
Quote:
crusader85 kaže: Pogledaj post
dal teče kondezat iz klime? klima može hladiti i ako fali malo plina.
Pod kondezat mislis kapanje vode iz one cijevi? Da to sve normalno radi. A gledajte ukucani mi kazu da nisam normalan da je u stanu dosta ugodno, ali meni nije, mozda je samnom neki problem
Osmi is offline  
Old 19.06.2013., 16:39   #6370
markasman

gdje zivis
tominjo is offline  
Old 19.06.2013., 16:43   #6371
slatkoprase

dosta ti je 3.5 kw snage.
i za te novce mozes solidnu klimu kupiti.
racunaj da najjeftinije kostaju od 3500 kn sa ugradnjom.
tominjo is offline  
Old 19.06.2013., 16:48   #6372
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
slatkoprase

dosta ti je 3.5 kw snage.
i za te novce mozes solidnu klimu kupiti.
racunaj da najjeftinije kostaju od 3500 kn sa ugradnjom.
Ok.tenkjuverimac
A marka neka nesto?
__________________
prodajem bubreg tream keš, a ak nema keša onda ga prodajem za porciju čevapa s lukom
slatkoprase is offline  
Old 19.06.2013., 16:56   #6373
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
markasman

gdje zivis
U Zagrebu.
Marksman is offline  
Old 19.06.2013., 17:14   #6374
Molim savjet u vezi klime. Živim u Zagrebu, klima mi treba samo za hlađenje u ovom ljetnom periodu i sigurno ju ne bih držala upaljenu čitav dan. Prostor je 30ak kvadrata (dnevni + kuhinja, povezan prostor). Zaključila sam da mi treba nekih 3,5 kW, tražim već 3 dana, čitala sam i ovaj thread. S lovom smo relativno kratki i pokušala sam naći nešto da s montažom izađe 3000-3500. Našla sam sljedeće koje se kreću u tom rangu:

http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...7/Default.aspx

http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...9/Default.aspx

http://www.ekupi.hr/VIVAX-COOL-klima...za-231310.aspx

http://www.plin-klima-ventilacija.co...uw-12-gke.html

Eh sad, znam da bi Panasonic trebala biti bolja od ovih "bezveznih" marki, ali po specifikacijama mi se čini možda slabija (nema ionizator, nema bio filter..) Koliko su te stvari bitne? Odnosno, ići na marku ili na specifikacije?

Isto tako, koliko je bitno kod koga uzimam klimu? Da li će ju svi jednako dobro postaviti? Frigo-kor su jedini za koje sam prije čula, da li su oni pouzdaniji kao servis od ostalih?

Ili da nagrebem negdje 1000 kuna više pa uzmem nešto tipa ovog? Koliko se to isplati u mojoj situaciji?

http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...2/Default.aspx

Pomagajte pliiiiz, što više gledam, sve sam zbunjenija
nespina is offline  
Old 19.06.2013., 18:20   #6375
marksman

imas mitsubishi ispod 4000 kn + ugradnja
gree oko 3500 + ugradnja
tominjo is offline  
Old 19.06.2013., 18:23   #6376
slatkoprase

neinverter mitsubishi dobijes za do 5000 kn
neinverter gree dobijes za ispod 4000 kn
to su cijene sa ugradnjom
tominjo is offline  
Old 19.06.2013., 18:38   #6377
Quote:
kerpoker kaže: Pogledaj post
Soba 3x4, klima ce raditi 30ak dana godisnje...mislis da treba nesto skuplje?



Jos kada dodje majstor poput tebe, pa vidi jeftinu klimu i jednostavno nema misljenje da kvaliteta posla koji mora odradit mora biti u istom rangu kao da sam kupio klimu od 10k kn...i ja bi to trebao platiti 450kn po satu...

Nebi nikome dao da radi za 3000 kn, po meni posao montera klime mjesecno zasluzuje 6-7k kn, ali 30k...ne
majstor poput mene montažu odradi jednako radilo se o daikinu od 14000 ili maxonu od 1600 jer od toga živim i ne mogu si dopustiti da se o mom radu loše priča, a to što misliš da vrijediš više od drugih, to je drugi par postola..

Zadnje uređivanje crusader85 : 19.06.2013. at 18:44.
crusader85 is offline  
Old 19.06.2013., 22:59   #6378
Cujem ljude koji imaju klimu da se klima uredaji dosta kvare-nesto kao i dvdi i svi ostali danasnji uredaji,imas neki aparat istekne garancija pokvari se-popravak dode koliko i novi pa bacaj u smece.Nemam volje zato kupovati bilo kakav uredaj(losa iskustva i vidio druge).Tesko izdrzat vrucinu klima bi mi jako trebala.MOLIM ljude koji se razumiju u klime ili znaju nesto o markama ovih uredaja da mi preporuce koja marka klima uredaja je najkvalitetnija ?
znatizeljni001 is offline  
Old 19.06.2013., 23:25   #6379
Ja imam marku Mideu i nikakvih problema u 4god.
Osmi is offline  
Old 19.06.2013., 23:28   #6380
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
planiram ugradit klimu u dnevni boravak-kuhinju koja ima 48m2 (6x8m) uzeo sam ponude u nekoliko trgovina (feroterm, petrokov itd) svi su mi odreda stavili uređaje sa po 5,5kw i više snage. provobitno sam mislio uzet stropnu ugradbenu jedinicu jer cu spuštat strop u pola prostora, pri čemu sam trenutno od takvog riješenja odustao. dali bi slabiji klima uređaj bio dostatan za tu povšinu?
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Imaš ponude od više firmi.. za određenje kilovate.. i ti ne vjeruješ***???
Pa nisu se svi valjda dogovorili da ti stave krive kilovate??

Pozdrav
9,5 tisuća kuna mi je dovoljan razlog da provjerim radije 3 puta a ne dva puta.

Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Mi na tu kvadraturu imamo 3,5kW i čisto nam je dosta...
hvala.

Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Za 20m2 hlađenja ide najslabija klima 2.5kw......da grijes ide 4kw.
Za 40m2 hlađenja ide 5kw.....

A istina je. Možeš hladiti i sa 2.5kw 100m2........Samo kakva će biti temperatura u prostoriji....
I koliko će klima biti opterećena..itd.
Odluka je samo vaša.

Sent from my GT-I9505 (Samsung Galaxy S4) using Tapatalk 2.
da još malo pojasnim, cijel stan ima podno grijanje, tako da mi klima treba jedino za hladenje prostora (48m2) preko ljeta.
horus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.