Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 12:18   #7161
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Montirali smo par komada Fujitsu AGYG 14LVC http://fujitsu-general.de/air-condit...yg-14-lvc.html i sigurno ne zaostaju po tehničkim karakterstikama kao što tvrdite. Ovaj uređaj sigurno može zagrijati
prostor do 60m2 ako je izolacija prostora zadovoljavajuća.

O Daikinu koji vi govorite to je model Nexura, on je u tom cjenovnom rangu od 12.000 do 19.000kn zavisi o snazi.

Ja sam naveo parapetnu jedinicu, iz razloga što je cijena Mitsubishi EF42VE identična parapetnoj od Mitsubishia KA35VA ..
Da, u pravu ste kada kažete da Fujitsu AGYG 14LVC može grijati 60 metara kvadratnih uz solidnu izolaciju jer je tom uređaju snaga na -10 stupnjeva vanjske temperature 4,7 kW što je dobro!!
Za gotovo istu cijenu može se dobiti top model Mitsubishi FH50 koji ima približne karakteristike u snazi no nešto bolje performanse SCOP-a.
Ima tu još i plasma filter, 3D I-see senzor...tj. obje klime su više nego dobre!

Ipak i dalje tvrdim da su parapetne jedinice osjetno skuplje od zidnih jedinica ako pričamo o istom proizvođaču i istoj snazi uređaja!
niko 27 is offline  
Old 09.10.2013., 15:23   #7162
Thumbs up

Quote:
mrciro kaže: Pogledaj post
Moze li neka preporuka za klimu, znaci treba mi samo za hladjenje u ljetnim mjesecima, prostor cca 30,35m2
malo sam citao vase postove po forumu,ali sam se jako brzo izgubio...,a o klimam ne znam skoro nista
Znaci samo za hladjenje, ako ima neki model sto ima opciju i grijanja, dobro bi doslo,ali grijenje nije prioritet,vec samo cisto da je imam u slucaju nestanka plina
ne bi sada neki skart, koji ce me sluziti ljeto ili dva,ali ne bi ni nesto bijesno od neke vrtoglave cijene
tnx
Predlažem da pogledate ova dva modela - ako vam je prioritet hlađenje kao što ste napisali i model od 2.5kW može vam rashladiti 30m2

Mitsubishi HJ35VA http://www.klimatizacija.hr/mitsubis...d-dc-inverter/

Fujitsu ASYG-12LLCA http://www.klimatizacija.hr/fujitsu/...asic-inverter/
d13 is offline  
Old 09.10.2013., 15:57   #7163
Quote:
niko 27 kaže: Pogledaj post
Da, u pravu ste kada kažete da Fujitsu AGYG 14LVC može grijati 60 metara kvadratnih uz solidnu izolaciju jer je tom uređaju snaga na -10 stupnjeva vanjske temperature 4,7 kW što je dobro!!
Za gotovo istu cijenu može se dobiti top model Mitsubishi FH50 koji ima približne karakteristike u snazi no nešto bolje performanse SCOP-a.
Ima tu još i plasma filter, 3D I-see senzor...tj. obje klime su više nego dobre!

Ipak i dalje tvrdim da su parapetne jedinice osjetno skuplje od zidnih jedinica ako pričamo o istom proizvođaču i istoj snazi uređaja!
Uvijek će parepetne biti skuplje iz razloga što su drugačije konstrukcijski rješene, a po mome mišljenju najbolja opcija za grijanje tko si to može priuštiti.

Montirali smo tri komada M.Electric FH50VE i stranke su prezadovoljne kako rade u hlađenju, treba proći ova zima da se testira kako radi u grijanju
d13 is offline  
Old 10.10.2013., 11:02   #7164
savjet za klimu, svrha hlađenje dnevnog boravka 30m2 u Zagrebu, zidna, jedno 3,5kW po meni, GREE ili nešto slično ok?
mkovac67 is offline  
Old 10.10.2013., 20:44   #7165
Ok
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Old 11.10.2013., 14:34   #7166
trebam klimu za 3 apartman1...apartmani nisu veliki. dakle nekih 2.5 kw
našao sam:
http://www.jeftinije.hr/dom-vrt/grij...0279AFA?bPar=5
nekako mi sumnivo s obzirom da se radio o inverter klimi.
da li netko ima vise saznjanja o istoj ? ukoliko je klima provjerena iskreno ne vidim bolju kupnju od ove.
misljenja--iskusnijih-hvala
rinako22 is offline  
Old 12.10.2013., 18:38   #7167
opet pitanje za znalce....
usporedjujem 2 klime na euroventu (nove fujitsu i mitsubishi).
uglavnom, fujitsu bolje drzi snagu na hladnocama, a mitsubishi ima manju godisnju potrosnju.
u biti me zbunjuje da mitsubishi koji slabije drzi snagu na hladnoci manje trosi nego fujitsu (1300 kwh naspram 900 kwh)
molim komentare...
tominjo is offline  
Old 12.10.2013., 23:58   #7168
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
opet pitanje za znalce....
usporedjujem 2 klime na euroventu (nove fujitsu i mitsubishi).
uglavnom, fujitsu bolje drzi snagu na hladnocama, a mitsubishi ima manju godisnju potrosnju.
u biti me zbunjuje da mitsubishi koji slabije drzi snagu na hladnoci manje trosi nego fujitsu (1300 kwh naspram 900 kwh)
molim komentare...
Nisam znalac.... Ali mislim da znam odgovor.
Kada klimi padne snaga na polovicu nominalne snage vani je jako hladno.
Jedna klima tada daje 3kw....a druga 4kw. Ovoj od 3 kw jace je pala snaga.
Normalno je da ova klima kojoj je snaga pala na 3kw manje trosi od klime koja ima 4kw.
Pretpostavljam da im je cop isti.
Recimo 3.
Jedna troši 1kw (a daje 3)....a druga 1.3kw (a daje 4) na sat.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 13.10.2013., 09:09   #7169
iste su snage obje, i nije mi jasno da fujitsu koji bolje drzi snagu na hladnoci trosi vise od mitsubishia koji ima slabiji kapacitet
zaboravih napomenuti da mitsubishi ima bolji cop
tominjo is offline  
Old 13.10.2013., 10:39   #7170
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
iste su snage obje, i nije mi jasno da fujitsu koji bolje drzi snagu na hladnoci trosi vise od mitsubishia koji ima slabiji kapacitet
zaboravih napomenuti da mitsubishi ima bolji cop
I onda je sve jasno.... Jos i bolji COP.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 15.10.2013., 22:52   #7171
jesi li kaj pojefitinile klime sad u ovim mjesecima

trebala bi mi za 1. kat, znači hodnik, 3 spavaće sobe i kupaona.

koja jačina bi bila optimalna da izvuče svu toplinu van?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 15.10.2013., 23:00   #7172
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
jesi li kaj pojefitinile klime sad u ovim mjesecima

trebala bi mi za 1. kat, znači hodnik, 3 spavaće sobe i kupaona.

koja jačina bi bila optimalna da izvuče svu toplinu van?
Sada je vec počela sezona grijanja.
Ne vidim zašto bi sada pojeftinila klima....
A toplinu da izvuče van? Ma otvori prozore.... I to je to.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 16.10.2013., 18:56   #7173
Kako se može odblokirati daljinski od klime.Mala mi je nekaj stisnula i sad ne radi klima.Vec su mi jednom bili majstori i samo su upisali nekakvu sifru i proradilo.Pa ako netko zna,da ne zovem majstora.
anđel_ić is offline  
Old 17.10.2013., 02:02   #7174
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Kupiš ono šta sebi možeš priuštiti. Sirotinja se grije na drva, termoakumlacionu i kalorifere, a bogati na toplinske pumpe!
Kinezi su to malo približili običnom puku!

Na moru se možeš grijat i za 3000 kn. Ne vidim zašto bi to bilo samo i isključivo jedino grijanje. Radi 10 dana u godini kad neki Gree od 2500 kn ne grije?
Termo i kalorifer vise trose od klime pa...

Zato sto je od struje najjeftinije, zato sto je od svega najprakticnije, zato sto je cesto u dimnjacima problem (roditeljska kuca na selu ga uopce nema, u zeninim stanu ne radi...), zato sto sam uzasno zimogrozan i struje bih drugacije previse potrosio, zato sto mi iz navedenog razloga cesto radi i po noci (tu i nije neki trosak zbog jeftinije struje) pa bucna klima smeta, a najvise zato sto osjetim razliku na kvaliteti zraka. Mozda umisljam.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 18.10.2013., 15:50   #7175
Pitanje:
kod dual klima, može li zbroj snage unutarnjih jedinica bit veći od ukupnog kapaciteta vanjske jedinice

konkretno za mitsubishi:
vanjska: MXZ-2D53VA - hlađenje 5300 W (1100-5600), grijanje 6400 W (1000-7000)

i na njega unutarnje:
MSZ-SF25VE (hlađenje 2500 W, grijanje 3200 W)
MSZ-SF42VE (hlađenje 4200 W, grijanje 5400 W)

Jasno mi je da kad bi radile obje istovremeno da ne mogu radit "punom parom" ali može li uopće ići ova kombinacija?
PeP is offline  
Old 18.10.2013., 20:06   #7176
Koji model od ova dva odabrati?

Fujitsu Nocria AWYZ-14LBC/AOYZ-14LBL
Mitsubishi Kirigamin MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

Prioritet je grijanje.

Hvala unaprijed!
Gregaj is offline  
Old 18.10.2013., 20:51   #7177
Quote:
Gregaj kaže: Pogledaj post
nocria, ali stvar ti je i u tome sto je nocria jaci model po snazi
tominjo is offline  
Old 18.10.2013., 21:09   #7178
Quote:
Gregaj kaže: Pogledaj post
Fujitsu Nocria je klima veće nazivne snage= 6kW,a model Mitsubishi = 4kW.
Mitsubishi iste nazivne snage je :
http://www.klimacentar.com/mitsubish...uz-fh50ve.html
Glede izbora,teško je pogriješiti jer obje spadaju u vrhunsku klasu među inverterima.Kažu da je Nocria moćnija na izrazito niskim temperaturama,odnosno snaga joj manje pada,nego kod konkurencije.
Fantomlat is offline  
Old 18.10.2013., 21:26   #7179
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mozda umisljam.
A možda si razmažen!
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Old 18.10.2013., 23:58   #7180
Quote:
anđel_ić kaže: Pogledaj post
Kako se može odblokirati daljinski od klime.Mala mi je nekaj stisnula i sad ne radi klima.Vec su mi jednom bili majstori i samo su upisali nekakvu sifru i proradilo.Pa ako netko zna,da ne zovem majstora.
Neznam kakav ti je daljinski.
Pokušaj izvaditi bateriju, pa ga ponovo kodirati.
Meni zvučni signal na ovakvom daljinskom signalizira kod. Namjestim po uputama.

http://www.haier.com.hr/uploads/MB_F...200_kodova.pdf
petra00 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.