Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2014., 16:10   #8581
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Generalno ja sam pristalica koriscenja TP u svakom obliku.Misli da je potrebno sacekati sledecu godinu i dolazak R32 na scenu.Ja licno ocekujem mnogo vecu efikasnost svih uredjaja i prosirivanje asortimana a to je verovatno za nekih 3 - 5 godina.Mislim da svaku investiciju u TP treba odloziti bar za 1 - 2 godine.
Pa nije ovo tp, ovo je koliko kuzim obicna klima koja zagrijava i toplu vodu
Sta mislis o ovom konceptu?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 08.11.2014., 17:21   #8582
Pa i klima je TP , vazduh-vazduh

Mogucnost zagrevanje vode.
http://gree-bulgaria.com/wp-content/...ersati-TSM.pdf

Zadnje uređivanje 1973zoran : 08.11.2014. at 17:45. Reason: ispravka
1973zoran is offline  
Old 08.11.2014., 19:04   #8583
Potrebna mi klima je za grejanje stana od 38 m2. Visina plafona je 2.8 m. Stan je ususkan u stambenoj zgradi, PVC stolarija, debeli zidovi od pune opeke ( od 37cm - 47cm, kako gde ), bez termoizolacije. Predratna zgrada je u pitanju. Dvoumim se izmedju dve klime. Koja je po vasem misljenju bolja.

ova;

http://www.coolshop.rs/gree-inverter...wh12kf-k3dna6b

ili ova;

http://www.fujitsuklime.com/fujitsu-...lcr-aoyg35llcr

Ili imate neki bolji predlog do nekih 570 eur!?
klimaks is offline  
Old 08.11.2014., 21:22   #8584
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Pa i klima je TP , vazduh-vazduh

Mogucnost zagrevanje vode.
http://gree-bulgaria.com/wp-content/...ersati-TSM.pdf
Pa zanam da je, domaci naziv je klima

nego,sto doista mislis o klima+zagrijavanje tople vode, prednosti, mane?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 08.11.2014., 22:07   #8585
Ja to posmatram sa aspekta jednog prosecnog domacinstva i ne vidim potrebu za takvom velikom investicijom.Ja sam za varijantu da je pametnije uloziti taj novac u vise efikasan uredjaj za grejanje-hladjenje.
Inace ja od proizvodjaca uredjaja priznajem samo Japanske firme,a takvi proizvodjaci ipak imaju visoku cenu.
Ako neko ima veliku potrosnju tople vode morace da stavi na papir i da sagleda opravdanost investicije shodno njegovim potrebama za toplu vodu.
Ja licno koristim prirodni gas za toplu vodu , kuvanje i tako ostvarujem maksimalnu ustedu struje kako bih je najbolje iskoristio za grejanje.Postoje zone potrosnje struje kod nas .Naravno da imam led sijalice , indukciju za kafu ,caj.........
1973zoran is offline  
Old 08.11.2014., 22:31   #8586
Je, blago tebi, kod mene nema plina, pa toplu vodu zagrijavam loz uljem

Sta mislis dakle kak bi to funkcioniralo zagriijavanje tople vode klimom?

Buduci da imam japanca od klime, jel bi se to moglo prepraviti da zagrijava taj bojler, sto treba osim bojlera treba, jos neka elektronika, i to sve pospajati?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 08.11.2014., 22:57   #8587
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Je, blago tebi, kod mene nema plina, pa toplu vodu zagrijavam loz uljem

Sta mislis dakle kak bi to funkcioniralo zagriijavanje tople vode klimom?

Buduci da imam japanca od klime, jel bi se to moglo prepraviti da zagrijava taj bojler, sto treba osim bojlera treba, jos neka elektronika, i to sve pospajati?
Evo kako je frajer rasturio Daikina, i ima grijanje, hlađenje i uvijek toplu vodu:
http://harizanov.com/2012/03/hacking...ype-heat-pump/

Frigokor ima sličan komercijalni sustav baziran na Harier venjskoj i unutarnjoj jedinici i posebnom bojleru za toplu vodu.
Chvembo is offline  
Old 08.11.2014., 23:12   #8588
VrLo interesantno....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 09.11.2014., 11:34   #8589
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Je, blago tebi, kod mene nema plina, pa toplu vodu zagrijavam loz uljem

Sta mislis dakle kak bi to funkcioniralo zagriijavanje tople vode klimom?

Buduci da imam japanca od klime, jel bi se to moglo prepraviti da zagrijava taj bojler, sto treba osim bojlera treba, jos neka elektronika, i to sve pospajati?
Možeš ga prepraviti ali neče davati potpune kapacitete kao da si kupio dizalicu topline sa hidro boxom.Spremnik vode možeš i sam napraviti ali komplet ti dolazi sa svom potrebnom elektronikom tako da se prepravci baš i ne isplate .
cijene za npr 8,5 kw dizalicu 20 000 kn+fan cooile koje mogu biti od bilo kojeg
Malo je to još preskupo mada je super stvar
C22 is offline  
Old 09.11.2014., 12:41   #8590
ma evo ušao malo dublje u analizu tih kombi klima uređaja

ima varijanta haierovih kombi klima uređaja, tzv TOP modela, služe isključivo za zagrijavanje tople vode, bez unutranje jedinice, samo vanjska plus bojler od 80 - 300 litara....., ima tu i 09 klima, 2,85 kw, to bi moralo biti dosta samo za zagrijavanje tople vode.....

e sad, nisam našao cijenu za te top modele, ali KOS modeli (klima unut + vanjska+bojler) 3,5kw košta 7500 kn, znači bez unutarnje i slabija varijanta od 2,85kw bi moral o biti jeftinije...moglo bi tu biti računice....moram to još malo prostudirati

kažu da top model od 2,85kw zagrije vode od 15-45C za 59minuta, to mi je malo puno, ali s druge strane nema valjda histerzu od 30C, ak konstatno dogrijava po nekoj histezi od 10C to bi moralo zadovoljavajuće funkcionirati, šta misliš?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 09.11.2014., 13:48   #8591
Quote:
klimaks kaže: Pogledaj post
Potrebna mi klima je za grejanje stana od 38 m2. Visina plafona je 2.8 m. Stan je ususkan u stambenoj zgradi, PVC stolarija, debeli zidovi od pune opeke ( od 37cm - 47cm, kako gde ), bez termoizolacije. Predratna zgrada je u pitanju. Dvoumim se izmedju dve klime. Koja je po vasem misljenju bolja.

ova;

http://www.coolshop.rs/gree-inverter...wh12kf-k3dna6b

ili ova;

http://www.fujitsuklime.com/fujitsu-...lcr-aoyg35llcr

Ili imate neki bolji predlog do nekih 570 eur!?
Koliko imaš kvadrata?
Koje su ti najnže vanjske temperature zimi?
Otidji na eurovent.com i vidi pad snage prema vanjskim temperaturama i po tome ces dobiti koja i koliko jaka klima ti treba.
Iako prednost dajem na Fujitsu.

Edgar

po meni, nemoj ništa kemijati nego kupi neki gotovi sistem ali .sa unutrašnjim jedinicama

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.03.2015. at 00:43. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
tominjo is offline  
Old 09.11.2014., 15:17   #8592
kako misliš gotovi sistem sa unutarnjim jedinicama?
pa nije ovo nikakva kemija, jer oni nude:
- 1 unutarnja + 1 vanjska + 1 bojler
- multi split s 1 vanjskomi bojlerom
- 1 vanjska s bojlerom

vidjet ćemo jel mi treba još jedna unutarnja, a ak mi baš i treba neznam kud bi s njom pogotovo ak ide varijanta s bojlerom jer onda ima cijevi za razvući po stanu ko u priči

apropo točnosti specifikacija....:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...trosnje-goriva
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.03.2015. at 00:44. Reason: spajanje postova
Edgar is offline  
Old 09.11.2014., 15:34   #8593
Quote:
Moonwatch kaže: Pogledaj post
- sve je jedna prostorija, db + blagavaona + kuhinja cca 45m2
- stan je jako osunčan, novi pvc prozori, izolacija crvena cigla sa unutranje strane na armirani beton, sad koliko je dobro jbg neznam

cijena nekakva srednja, nebi nešto preskupo al ni neki škart, kako ono vele najbolji omjer kvalitete i cijene

unaprijed hvala

p.s. ovu sam gledao, pa molim komentar na kvalitetu tj cijenu, kakav bolji prijedlog??

http://www.ferlez.hr/mitsubishi-elec...5ve-msz-sf35ve
Imaš istu u Spltu na akciji
http://www.mj-elektronik.hr/

vidi odmah na naslovnoj stranici
Imam jači i slabiji model iste serije (25 i 42) ali na dual vanjskoj, odlično grije i hladi, lipo je dizajnirana i tiho radi. Preporučam.
PeP is offline  
Old 09.11.2014., 15:35   #8594
ma napisao si da ima samo topla voda, bez unutarnje jedinice
tominjo is offline  
Old 09.11.2014., 16:11   #8595
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Koliko imaš kvadrata?
Koje su ti najnže vanjske temperature zimi?
Otidji na eurovent.com i vidi pad snage prema vanjskim temperaturama i po tome ces dobiti koja i koliko jaka klima ti treba.
Iako prednost dajem na Fujitsu.

Pa napisao sam da stan ima 38 kvadrata. Znam za performanse tih klima. Otprilike su tu negde iste za obe klime. Ono sto mene buni je to da li je uopste moguce zagrejati 38 kvadrata sa inverter klimom od 12.000 BTU!? Moze li mi iko reci iz iskustva? Visina plafona u stanu je 2.8 m. Smatram da je i taj podatak bitan zbog kubature prostora.
klimaks is offline  
Old 09.11.2014., 16:27   #8596
za tu kvadraturu i ako ti je to jedino grijanje moraš uzeti jaču klimu ili 1x 3.5 kw+ 1x 2.5 kw.
tominjo is offline  
Old 09.11.2014., 17:32   #8597
Hvala na odgovoru. Postoji i opcija da grejem samo ulazni hol i sobu. Time bih kvadraturu "smanjio" na nekih 30 m2. Da li bi to pomoglo?

I ne znam da li ti je promaklo pa da ponovim, moj stan je veoma ususkan. Okruzen je stanovima koji su prikljuceni na daljinsko grejanje tako da je u stanu toplo dole, iznad i sa strane. Samo je sa ulicne strane i manjim delom sa dvorisne strane izlozen direktnim vremenskim uticajima.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.03.2015. at 00:44. Reason: spajanje postova - koristiti edit
klimaks is offline  
Old 09.11.2014., 17:56   #8598
da ti ne filozofiram previše, sa 3.5 kw klimom- inverterom ćeš moći većinu zime grijati stan. ali imaj u rezervi uljni radijator ako klima neće moći zagrijati kada temperaturA padne.
da li imaš stiropor izolaciju?
do koliko stupnjeva padne temperatura po zimi najniže i koliko traje?
tominjo is offline  
Old 09.11.2014., 19:08   #8599
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ma evo ušao malo dublje u analizu tih kombi klima uređaja

ima varijanta haierovih kombi klima uređaja, tzv TOP modela, služe isključivo za zagrijavanje tople vode, bez unutranje jedinice, samo vanjska plus bojler od 80 - 300 litara....., ima tu i 09 klima, 2,85 kw, to bi moralo biti dosta samo za zagrijavanje tople vode.....

e sad, nisam našao cijenu za te top modele, ali KOS modeli (klima unut + vanjska+bojler) 3,5kw košta 7500 kn, znači bez unutarnje i slabija varijanta od 2,85kw bi moral o biti jeftinije...moglo bi tu biti računice....moram to još malo prostudirati

kažu da top model od 2,85kw zagrije vode od 15-45C za 59minuta, to mi je malo puno, ali s druge strane nema valjda histerzu od 30C, ak konstatno dogrijava po nekoj histezi od 10C to bi moralo zadovoljavajuće funkcionirati, šta misliš?
Da ali se to bas samo za toplu vodu ne isplati. Dizalica topline cca 8 kw ti je dosta za toplu vodu,zagrijavanje i hlađenje po ljeti. Ovo je od Mitshubishija ima i drugih naravno pogledaj malo
Kažu da je to buduĆnost samo je dosta skupo

http://www.klima-tesar.hr/wp-content...-zrak-voda.pdf
C22 is offline  
Old 09.11.2014., 19:27   #8600
Koliko je to skupo?plus ugradnja?
Recimo grijanje tople vode sa bojlerom od max 80 litara i grijanje sobe od 15 m2.
i naravno da ide do -15....
.pero vragec is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.