Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2014., 11:23   #21
danijel, nije se fer smijat i lupat u glavom u zid ak je pred mirovinom pa mu jadnom ništa drugo ni ne daju (genijalni su moram priznat po tom pitanju)



a ak ova dva ovna ili što li već krenu ovim putem onda je svejedno

http://www.jutarnji.hr/obama-poslao-...sati-/1211558/
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 11:29   #22
tko, kome?

fond menađere nitko živ ne kontrolira šta rade zadnjih 20 godina trgujući insajderskim informacijama, dogovoaranjem i kockajući se mirovinskim novcem na obveznice RH, i balone od ATGR, PTKM itd..

neka nam vrate pare da sami odlučimo, a ne ABC pitalicu!
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 12:26   #23
otkud ti da je ATGR balon (nekad bio), prema zadnjim izvješćima opravdava trenutnu cijenu (osim ak emil ne frizira ali čisto sumnjam iza su mnogo veći igrači), s tendencijom poboljšanja svih pokazatelja

a ovo da mi daju pare ja sam za
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 12:28   #24
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
tko, kome?

ti free...-u
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 14:31   #25
po meni je ATGR baloni roknuti će kao i HT, ali vidim da ulažu samo u "sigurne" dionice:

Quote:
U potportfelj A nitko neće ući po sili zakona ili automatski. On je najrizičniji među trima ponuđenima i u njemu štede samo oni koji se na to odluče i za njega predbilježe u Regosu. Sastojat će se uglavnom od dionica, a mnogo manji dio portfelja odnosit će se na obveznice. Zakon kaže da se u državne obveznice mora uložiti najmanje 30 posto imovine, a u dionice i do 55 posto imovine. Promjena zakona koja je donijela i potportfelje omogućila je obveznim mirovinskim fondovima da kupe i do 20 posto udjela u pojedinoj tvrtki (do sada je limit iznosio 10 posto) pa će njihov potencijalni utjecaj u kompaniji biti mnogo veći. Prema dionicama koje su do sada kupovali, vidljivo je da su upravitelji fondova povjerenje dali najvećim hrvatskim tvrtkama. Tu su HT, Ina, Atlantic grupa i Podravka, ali su upisivali i korporativne obveznice Agrokora koje dolaze na naplatu 2016. Kako će ulagati dalje bit će od krucijalne važnosti za buduću mirovinu onih koji se odluče riskirati. U portfelju ovog potfonda mogle bi se naći dionice ACI-ja ako mirovinski fondovi procijene da se isplati ulaziti u priču s privatizacijom lanca marina, a moguće je i da dio fonda čine udjeli u autocestama, ako projekt monetizacije završi. Treba biti i oprezan jer veliki rizik nosi i mogućnost gubitka novca.
Ako recimo Agrokor rikne, dobivaju li penzići recimo dio stečajne mase ili komade Ciboninog tornja?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 22:13   #26
Ipak sam ostao u B.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 10:28   #27
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ipak sam ostao u B.
Tako su i planirali da se raja neće opirati

Kao i zakon o radu i još neki koji su se potajno donosili za vrijeme nogometnog prvenstva, tako je i ovo prošlo nezapaženo za vrijeme godišnjih.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 21:39   #28
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
Tako su i planirali da se raja neće opirati

Kao i zakon o radu i još neki koji su se potajno donosili za vrijeme nogometnog prvenstva, tako je i ovo prošlo nezapaženo za vrijeme godišnjih.
Misliš da je ponuđen neki stvaran izbor s ovim? Većina ljudi koje znam također je ostala u B. Bar zasad, dok se ne iskristalizira kako planiraju to izvesti.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 22:32   #29
Jebenica izbor.
S jedne strane PTKM, s druge kunske obveznice, a u sredini miješano PTKM i kunske obveznice.
Mišljenja sam da će država ipak opstati duže od tih firmi u koje će fond manageri trpat tuđu lovu pa odabrah C.
U konačnici će najbolje proći oni koji su već u mirovini.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 07:56   #30
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Jebenica izbor.
S jedne strane PTKM, s druge kunske obveznice, a u sredini miješano PTKM i kunske obveznice.
Mišljenja sam da će država ipak opstati duže od tih firmi u koje će fond manageri trpat tuđu lovu pa odabrah C.
U konačnici će najbolje proći oni koji su već u mirovini.
Bome više ni ovo nije sigurno
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 01:19   #31
Smeće od izbora, daj Bože da griješim, ali osobno ne vjerujem da ću ikada dobiti i jedne kune od mnogih kuna koje po sili zakona pošteno spremam u taj stup. Onaj prvi stup sam već ionako odškartala. Hello, za 10-20-30 godina - ma tko zna što će i kako biti, o čemu mi to sad pričamo, nema para niti danas isplatiti mizerne penzije ovim sadašnjim penzićima, a tu se kao raspravlja o nečemu za 10 ili 20 godina? Danas nitko ne kože niti približno reći kako će svijet izgledati za 10-20-30 godina, a kamoli pričati o nekakvim penzijama

Za mene bi bilo jedino pošteno da mi daju izbor da nisam u nikakvim stupovima i da svoju lovu ulažem gdje ja hoću ili čuvam kako ja hoću (npr. u madracu) ili potrošim kako ja hoću, pa ako se zeznem - nemam problem nek me puste da umrem od gladi, onda je to moja odgovornost i moj izbor.

Ovako kao biram nešto za što apsolutno nitko ne može dati ama baš nikakve parametre niti za sljedeću godinu, a kamoli za 10-20-30 godina. I nitko od nas ne može na to niti najmanje utjecati.

Smiješno.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 15:46   #32
a ja još trpam lovu u 3. stup Ne veliku, ali ipak.

tko zna što će biti za 20-30 godina, ali doći će brzo. Gledajući unazad 95-ta kao da je prije koju godinu bila
Treba se osigurati na više mjesta. Ono što je sigurno da državna mirovina neće biti dostatna za dostojan život.
Prvi stup se može zaboraviti, drugi stup radi s relativno dobrim prinosima, tj. anuliraju inflaciju i ostvaruju koji postotak povećanja vrijednosti. Jedino se bojim kad dođe vrijeme isplata te se imovina fondova bude smanjivala.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 16:08   #33
I kako će oni sad "rasjeći" ta 4 obavezna fonda u još po 3 "pod-fonda" (a, b i c) kada je samo malo ljudi izabralo "a" i "c". Kako taj "pod-fond" "a" može biti uspješan ako je velik, bubam, 50M kn?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 09:06   #34
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
a ja još trpam lovu u 3. stup Ne veliku, ali ipak.

tko zna što će biti za 20-30 godina, ali doći će brzo. Gledajući unazad 95-ta kao da je prije koju godinu bila
Treba se osigurati na više mjesta. Ono što je sigurno da državna mirovina neće biti dostatna za dostojan život.
Prvi stup se može zaboraviti, drugi stup radi s relativno dobrim prinosima, tj. anuliraju inflaciju i ostvaruju koji postotak povećanja vrijednosti. Jedino se bojim kad dođe vrijeme isplata te se imovina fondova bude smanjivala.
Ti prinosi II stupa su još uvijek na papiru. Nisam siguran da će država slijedećih 20 godina uspijeti NE bankrotirati.
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 09:25   #35
i to kakvom 'papiru' oni još uvijek vode hr obveznice i preko 100 (što je zanimljivo i fondovi se po tim cijenama prešaltavaju ), a pitanje je vrijede li i 30.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 10:38   #36
pa nisam očekivao od vas dvojice da tako bacate floskule. Obveznica vrijedi koliko tržište kaže da vrijedi.
U budućnosti će se možda bacati na koljena da prodaju za trećinu, ali trenutno nije tako.
Zemlje ne mogu bankrotirati u pravom smislu riječi, tako da će se dugovi otplatiti kad tad i kako se god zna i umije.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 12:08   #37
_Mystical_ nisu ti to floskule, uskoro budemo vidjeli koliko stvarno vrijede
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 13:21   #38
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
pa nisam očekivao od vas dvojice da tako bacate floskule. Obveznica vrijedi koliko tržište kaže da vrijedi.
U budućnosti će se možda bacati na koljena da prodaju za trećinu, ali trenutno nije tako.
Zemlje ne mogu bankrotirati u pravom smislu riječi, tako da će se dugovi otplatiti kad tad i kako se god zna i umije.
Pa to ti govorim, u budućnosti. Ja u penziju ne namjeravam ići još barem 25-30 godina. I još hrpa ljudi koji su u II stupu.

Vezano za otplatu dugova ne dijelim tvoje mišljenje. Jednostavno i matematički ih je nemoguće otplatiti.

Nakon argentinske krize 1999.-2002. vjerovnici su izgubili do 75% posuđena sredstva. Kada je stečaj u Ekvadoru u siječnju 2009 obveznice su se prodavale su aukciji za 31% od nominalne vrijednosti.
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 17:57   #39
i što se danas događa s tim argentinskim obveznicama? Zato što neće isplatiti puni iznos duga su opet završili u bankrotu, nemaju pristup tržištima kapitala itd. I tako će biti dok ne dobiju vladu koja će na kraju isplatiti sve dugove. A kamate idu.

Nadalje, bankrot jedne članice EU je vrlo malo izgledan. Pogledajmo Grčku, pa ti su imali veći dug od Japana. I bilo je povuci potegni, i eto ih i dalje su dužni više stotina posto svog BDP-a pa uredno vraćaju na uštrb malog čovjeka.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 09:17   #40
kad kreće ovo sa A B C klasom?

http://www.hrportfolio.hr/hr/fondovi...inski_fondovi/
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.