Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Zadovoljio/la bih se sa...
15000+ 36 26.09%
10000-15000kn 30 21.74%
8000-10000kn 22 15.94%
7000-8000kn 17 12.32%
6000-7000kn 11 7.97%
5000-6000kn 10 7.25%
4000-5000kn 2 1.45%
3000-4000kn 3 2.17%
3000kn ili manje 0 0%
Prvo da dobijem posao 7 5.07%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 21:33   #21
S obzirom na situaciju u državi bio bih zadovoljan s 8000kn u slučaju da supruga također ima 8000kn. Ako jedno od nas dvoje ne radi, 15000+kn.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:48   #22
U trenutnoj situaciji poslom i 3500-4000, ali da je trziste rada normalnije 6000-8000 bi bilo super (podstanarstvo)
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 00:46   #23
Trenutna plaća je 4700 neto, stim da se sa prekovremenim skupi još 20-30% više, svaki mjesec. Bio bih zadovoljan sa 10k.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 11:53   #24
trenutno vrijedim izmedju 2 i po i 3 soma eura. znaci ja sebe toliko cijenim a sad to sto smo mi "preskupi" i sto smo "dosegli plafon" cijene rada u hrvatskoj u odnosu na zemlje u okruzenju itd, to me ne zanima. sta ja mogu sto je hrvatska u okruzenju zambije i konga ? ne bih radio u hrvatskoj za ispod 20k+ kuna, upravo suprotno toj nekakvoj ideji da smo preskupi gledajuci cijenu rada, ja smatram da kod nas place trebaju bit ludjacki visoke da bi se hrvatska trgnula iz ove letargije i da bi privukla kvalitetne ljude iz svijeta. to naravno kosta ali ja vjerujem da bi se isplatilo vrlo brzo.
zapravo smatram da je to sve prekasno i da je tako trebalo razmisljat mozda prije 10 godina, prilagodit radikalno poreznu politiku placa tako da radnik u hrvatskoj zaradjuje 3 puta vise vec u bilo kojoj zemlji u okruzenju. mislim da je taj trenutak prosao. radim na tome da jednog dana vrijedim 5 soma eura gledajuci globalno trziste. u tom slucaju za mene je hrvatska zavrsena prica i vratio bi se eventualno kao sljedeci ivica mudrinic, ali da se vratim na 8-10k kuna - neka hvala, neka vama to ja cu se vec snac negdje sa svojih 40k.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 13:00   #25
sretno u tome
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 01:44   #26
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
slažem se, dosta je individualno to

meni je i 3000 (još nešto sitno gore ) ok plaća jer imam dodatnu proviziju i dodatne prihode na drugim stranama,a posao nije prekompliciran i zahtjevan

ja recimo ne bi imao živaca za voćnjak i povrtnjak, možda ću ko i moji starci to raditi jednom kad odem u mirovinu,sad mi je i dolac,specijalizirana voćarna (da ne reklamiram koja ) + selo/inozemstvo (gdje dosta idem zbog poslova ) dovoljan izvor i ok cijene
smatram da dobijem dobar omjer cijene/kvalitete, posebo ako gledam to po cijenama/kvaliteti koje sam nekad u americi plaćao
Odrzavati vocnjak ti nije neka mudrost i ono zauzima najmanje vremena u toku godine za obiteljske potrebe.
Recimo ona zimska rezidba se moze vrsiti vec od sijecnja sto se tice kruske i jabuke, pa ti onda u trecem mjesecu ostaneju sljive, breskve i marelice. Nakon toga slijedi jedan zimski spric i jos kakvih dva sprica u toku vegetacije i poslije samo beres plodove. Isto tako mos uvaliti sustav kap po kap navodnjavanje u slucaju one suse. A kad radis rezidbu u zimskom mirovanju, tada mos svaki dan ili cak jednom tijedno jednu vocku orezat i na to ces potrositi 15min skup sa skupljanjem grana. I to je vise manje to.

Jedino vrt zahtijeva puno vise truda jer imas puno posla da odrzavas vrt onako kontinuirano da nezaostajes.
Npr. posijes prvu generaciju zelene salate i onda bi morao vec slijedecu generaciju posijati za mjesec dana kako nebi bilo vremenske rupe nakon sto pojedes prvu generaciju salate pa poslije nemas kaj jesti.
Osim toga imas i redovito cupanje draca, zaljevanje itd.
Tu se slazem da ima jako puno posla.


Inace vtom i vocnjakom se da jako puno ustedijeti jer netrebas kupovati od voca i povrca puno toga, osim naravno mesa i mijecne proizvode, a to je vec jako veliki plus.

Kad se ustedi na tome da nekupujes hranu jer ju sam uzgajas, onda je vec jedna placa od 4000kn pristojna i normalna za zivot za dva clana u obitelji koji nisu materijalno zahtijevni.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 23:04   #27
Sva sreća pa je sjeme za salatu besplatno, gnojivo također. Motokultivator imaš od djeda il ti susjed Đuro ore i freza za 2 karlovačke.
Imati vrt za sebe je malo jeftinije nego kupovati isto. Pogotovo kad kupiš sadnice (rajčica paprika i sl) jer nemaš kad i gdje uzgojiti sam svoje.
Imati nekoliko voćki, pogotovo starih neosjetljivih vrsta je super, to je stvarno isplativo i ne zahtjeva previše rada. Ali moderne vrste su preosjetljive i traže puno više rada, brige, špricanja.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:34   #28
JOš jedna bezvezna tema, a uskoro će te svi kukat kao i Grci šta im oće smanit plaće s 800 na 500 eura. A imali su preko 1500.
Doć će kod nas oni koji će radit uvijek za manje,
Sve se mijenja, a bajke ostaju tu na forumu da se prosipaju..
Nas drži samo turizam, od njega preko godine žive cijela četa uhljeba u Zagrebu, da nema turizma imali bi plaće 200 eura, a penzije 100.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:37   #29
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Sva sreća pa je sjeme za salatu besplatno, gnojivo također. Motokultivator imaš od djeda il ti susjed Đuro ore i freza za 2 karlovačke.
Imati vrt za sebe je malo jeftinije nego kupovati isto. Pogotovo kad kupiš sadnice (rajčica paprika i sl) jer nemaš kad i gdje uzgojiti sam svoje.
Imati nekoliko voćki, pogotovo starih neosjetljivih vrsta je super, to je stvarno isplativo i ne zahtjeva previše rada. Ali moderne vrste su preosjetljive i traže puno više rada, brige, špricanja.
čujem zbog nepogoda cijena voća će rasti, teško će Hrvat "gospodin" koji se ne bi prljao zemljom si priuštiti i kilu jabuka u Konzumu, istina sad ima od prošle godine za 5-6 kuna iz hladnjaće, ali to je već smeće, ali Hrvat to ne razlikuje jer ne piše rok trajanja i proizvodnje, još jedan ustupak Todi i ostalim trgovačkim lancima da prodaju smeće od hrane. Kaj je najbolje to smeće završi i na tržnicama kod švercra s opg-om, a zemlje nisu ni vidili, po još skupljim cijenama pod "domaće".
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:42   #30
Ovo bi mi bilo premalo.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 12:12   #31
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
U mojoj sadašnjoj situaciji, cca. 3500 kuna bi bilo sasvim dovoljno.. Čak štaviše.
skromnost je vrlina

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Naravno da je moguce uz racionalno trosenje zivjeti s 3000kn place, ali tada se to svodi na cisto prezivljavanje jer na svemu stedis. A za priustiti izvan poslovne/kucne aktivnosti mozes samo sanjati, osim kad nekaj ustedis nakraju godine.

Ali ako se zivi u podstanarstvu ode 250-300€ to je oko 2000kn onda ode 2/3 place samo tako !
Ili netko placa masnu alimentaciju isto tako ode skoro cijela placa, a uz vezi kupnje stana na kredu mozes samo sanjati.

Kupis polovni auto, opet ce biti neko groblje jer za novo nemas novaca. Pa svako malo krpas s razno raznim popravcima, znam to jer su moji starci isto tako prolazili s radnickom placom cak uz postojecu kucu. Tako da nisu imali izdatke uz vezi nekretnine i svejedno nije bilo komotno pogotovo preko zime. A u tijeku vegetacije krpali su proracun uz pomoc vrta pa nisu trebali kupovati toliko povrca.

Ja sam si kompletno podignuo novi vocnjak i redovito odrzavam vrt tako da pokusavam maksimalno ustedijeti na hrani osim na mesu. I to ce biti i kad se zaposlim da si mogu nesto priustiti na razlici ustede na hrani. Pogotovo usteda ba vocu jer je voce je preskupo kad imas radnicku placu, a moras jesti i voce radi vitamina, minerala i lakse probave uglavnom radi zdravlja.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
može se preživjeti s tim novcima, al baš preživjeti

teško da si moreš priuštit nekaj više od onog osnovnog, platiš režije i hranu i gotovo, dobro je ak imaš doma vrt i voćnjak pa ne moraš puno davat za hranu

i dobro je još ak ti je i firma blizu pa ne moraš putovat

pri nama je dosta ljudi ostalo bez putnih troškova, tj. poslodavci su smanjili putne troškove pa sad dosta ljudi ima problem s putovanjem na posel jer je javni prijevoz u komi (jedno kaj nema linija, drugo kaj je skupo)

sretni su oni koji si moreju iskombinirat da putuju skupa pa dijele troškove prijevoza

meni ljudi u zadnje vrijeme govore da za tu plaću kaj imam bi mi bilo bolje bit doma i bavit se poljoprivredom

Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Kad vidim šta i koliko ljudi primaju na ovoj temi, mogu bit super zadovoljan.
blago tebi
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:15   #32
Sve ispod 5000kn,za mene je neprihvatljivo!
fliper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:38   #33
S obzirom na cijene (hrana jeftinija u mnogim zapadnim EU državama s višestruko višim standardom, gorivo je trenutno jeftinije u Austriji nego u RH) i troškove u ovoj državi mislim da plaće ne bi smjele biti niže od 6000-7000kn
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 14:59   #34
Volio bih imat oko 50ak tisuća eura mjesečno. Trebalo bi onda sve te aute financirat
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 15:05   #35
Imam 5000 i zadovoljan sam kako od toga mogu živjeti, ali ne bi loše došla još tisuća ili dvije za neku štednju...
sxmachina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:50   #36
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U firmi gdje radim imaju oko 6000 kuna.
U mojoj imamo puno vise
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 11:04   #37
rezultati ove ankete kao i očekivano... možda bi bolje pitanje bilo koliko smatrate da ste zaslužili... vjerovatno među onima koji su glasali za 15k+ i doista ima onih koji su toliko i zaslužili,ali velika većina nije, logično je da bi svi bili zadovoljniji kad bi imali što veću plaću.
roki13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.