Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2013., 20:02   #9641
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Još su "majstori" u prošlom milenijumu računali toplinske gubitke kuće ovako:
-puma cigla 25cm, žbuka izvana i iznutra, visina do 3m, na tavanu 2 tone kukuruza u klipu, vanjska temperatura do -20C..........potrošnja 100W/kvadratu.

Ti su taman tu sa kotlom od 15kW
kolko vidim covjek ima postojecu pec od 30kw na lož,e sad koji je to majstor mogo falit proracunt snage za duplo!!???mislim da na tih 150(125)m2 ide ipak malo jace od 15kW...

bar po ovom izracunu:http://www.termometal.hr/izracun-snage-radijatora/
ovdje se uzima 80W/kubiku(m3) i pise da se jos nadoda 20% ako je losa izolacija,sta onda ispadne; 96W/m3


po toj racunici ispadne 125m2 X2.65m=331kubika
331m3 X 96W/m3=31,7kW

svako ima neke svoje izracune..
istinatrue is offline  
Old 14.03.2013., 21:18   #9642
Da se vratim jedno otprilike dvije stotine postova unatrag. G Ramzey je pisao o mjerenju podtlaka odzaka. Sve mi je jasno osim dvije stvari: naime cime se moze obojiti alkohol i kako se vrsi preciznije mjerenje sa postavljanjem cijevi u odzaku vertikalno na silnice?
johhny45 is offline  
Old 14.03.2013., 21:20   #9643
Tintom, probaj malo umočiti flomaster....
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 14.03.2013., 21:27   #9644
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Još su "majstori" u prošlom milenijumu računali toplinske gubitke kuće ovako:
-puma cigla 25cm, žbuka izvana i iznutra, visina do 3m, na tavanu 2 tone kukuruza u klipu, vanjska temperatura do -20C..........potrošnja 100W/kvadratu.

Ti su taman tu sa kotlom od 15kW
cek, jel zahebavas? popisdio sam dok sam pobacao klipove sa potkrovlja,
cijelo vrijeme meditiram koji k... klipovi pod krovom....
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 14.03.2013., 21:35   #9645
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
za sve koji sami rade drva, ovo mi izgleda poprilično jednostavno za napraviti, a dosta efikasno, je znam, rekli budete pa to je samo za manje komade, je, ali nije na odmet niti 'gazdama' koji naruće metrice
http://www.youtube.com/watch?v=B5Na7JNy02k
ovo ti je zakon
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=pmKnlzY-qv8

100 ojra preko grane...
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 14.03.2013., 21:56   #9646
Da li imate iskustva ako se pelet upotreblajva u obicnoj peci za drva, nuspojave ???
nero61ri is offline  
Old 14.03.2013., 22:51   #9647
Quote:
johhny45 kaže: Pogledaj post
Da se vratim jedno otprilike dvije stotine postova unatrag. G Ramzey je pisao o mjerenju podtlaka odzaka. Sve mi je jasno osim dvije stvari: naime cime se moze obojiti alkohol i kako se vrsi preciznije mjerenje sa postavljanjem cijevi u odzaku vertikalno na silnice?
Ja uzeo od snajke neku malu bočicu, neka farba za kolače i likere, i to nasuo u alkohol , a da mi ga ekipa ne popije sve to sasuo u bocu od metil alkohola na kom je znak opasnosti, otrov, lubanja i još svašta nešto.

Budem preko vikenda detaljnije obradio nastavak teme i poslikao dva načina mjerenja podtlaka. Jedan je statički kad se gurne komad cijevi u dimnjak i dlanom ili papirom zatvori rupa kako bi se zaustavilo strujanje zraka i izmjerio statički podtlak. Drugi je dinamički kad se na dimnjak postavi Venturi difuzor sa poznatim presjekom mlaznice i tada se mjeri protok zraka , što je zapravo najvažnije. Dao sam na ovom forumu skan iz knjige prof Voronjeca i nešto malo matematike kako se može izmjeriti cug i protok zraka u dimnjaku.

Zadnje uređivanje ramzay : 14.03.2013. at 23:04.
ramzay is offline  
Old 14.03.2013., 22:57   #9648
Quote:
nero61ri kaže: Pogledaj post
Da li imate iskustva ako se pelet upotreblajva u obicnoj peci za drva, nuspojave ???
Dimi , a voli i grunut vatru i dim na sve rupe. Jedino da uzmeš gajbu pive i boce staviš sa strane , sjedneš na gajbu i onda brojiš do 10 pa ubaciš žlicu peleta i opališ po pivama , i tako par sati . Znam iz iskustva radio sam to.
ramzay is offline  
Old 15.03.2013., 06:48   #9649
Quote:
nero61ri kaže: Pogledaj post
Da li imate iskustva ako se pelet upotreblajva u obicnoj peci za drva, nuspojave ???
moze ovako

http://www.bradleyburner.com/
http://www.thepelleteer.com/
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 15.03.2013., 10:58   #9650
dali je to moguće

http://domivrt.vecernji.hr/clanak/rj...nekretnine-226
copely is offline  
Old 15.03.2013., 12:24   #9651
Quote:
copely kaže: Pogledaj post
zanima me samo kako ce po ljeti,kada bude mjesec dana przilo sunce i temp. od 35-40C, kak ce rashladiti sve te kolektore?!
spoki007 is offline  
Old 15.03.2013., 12:29   #9652
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
zanima me samo kako ce po ljeti,kada bude mjesec dana przilo sunce i temp. od 35-40C, kak ce rashladiti sve te kolektore?!
možda ceradom ili nečim sličnim
mranderson is offline  
Old 15.03.2013., 12:38   #9653
Neće ih trebati rashlađivati.
Ako ide 4...6m2 na 300 litreni spremnik i zagrije na 60...70C, onda 5x više kolektora zagrije jednako 1500 litreni spremnik. 30m2 na 22m3 vode i nije baš puno.

Malo su mi sumnjivi napisani podaci. Novinari svašta pišu a malo razumiju...

Zadnje uređivanje Zvon : 15.03.2013. at 12:44.
Zvon is offline  
Old 15.03.2013., 13:21   #9654
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Neće ih trebati rashlađivati.
Ako ide 4...6m2 na 300 litreni spremnik i zagrije na 60...70C, onda 5x više kolektora zagrije jednako 1500 litreni spremnik. 30m2 na 22m3 vode i nije baš puno.

Malo su mi sumnjivi napisani podaci. Novinari svašta pišu a malo razumiju...
Malo previse sumnjivi. Bilo tko od nas sa spremnikom od 1000 litara, po toj matematici, treba samo 22 puta godisnje spremnik ugrijati na navedenu temperaturu (90C). Ako sezona grijanja traje 150 dana (u Kastvu kraj Rijeke moguce) moramo jednom tjedno zagrijati 1.000 litara i - to bi bilo to ? Cijeli tjedan se grijemo s tisucu litara ugrijanih na 90c (150 dana podjeljeno sa 22 (22 grijanja po 1000 litara ) jednako 6,8 dana. Onih 0,2 dana ili malo manje od pet sati pali i grije kotao ).
Ako je novinaru sezona grijanja 45 dana stvar je nategnuta a ovako...

Pozdrav

P.s. I jos je spremnik vani. Da je u kuci, nesto od njegovih gubitaka bi ostajalo unutra (dobitak kuce) i bilo iskoristeno. Ovako nije tesko izracunati gubitke spremnika zagrijanog na 90c a od izolacije ima 10 cm vune. Ne moze niti on sam "prezivjeti" 150 jesenskih i zimskih dana a kamoli jos gurati u kucu pored svojih gubitaka.

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 15.03.2013. at 13:35.
Rijeka555 is offline  
Old 15.03.2013., 16:28   #9655
Pozdrav vama kotloljubci. Potaknut od strane mile im države, cijenama plina i sličnog odlučio sam da se bacim u drvne vode kao prevenciju od smrzavanja. Trenutno sam na stranici 367 ove centralaške biblije te imam (zasad) jedno brzinsko pitanje.
Ako je ovo ultima II što je onda ovo ???
Isto piše ultima II ali su razlike očite pa sam zbunjen.
Podpitanje glasi gdje se može najjeftinije naći ultima?
__________________
Mozak van da skoči!
Morgoth_hr is offline  
Old 15.03.2013., 16:44   #9656
Quote:
Morgoth_hr kaže: Pogledaj post
Pozdrav vama kotloljubci. Potaknut od strane mile im države, cijenama plina i sličnog odlučio sam da se bacim u drvne vode kao prevenciju od smrzavanja. Trenutno sam na stranici 367 ove centralaške biblije te imam (zasad) jedno brzinsko pitanje.
Ako je ovo ultima II što je onda ovo ???
Isto piše ultima II ali su razlike očite pa sam zbunjen.
Podpitanje glasi gdje se može najjeftinije naći ultima?
Kriva slika i opis kod Markova...
Zvon is offline  
Old 15.03.2013., 17:43   #9657
Quote:
Morgoth_hr kaže: Pogledaj post
Pozdrav vama kotloljubci. Potaknut od strane mile im države, cijenama plina i sličnog odlučio sam da se bacim u drvne vode kao prevenciju od smrzavanja. Trenutno sam na stranici 367 ove centralaške biblije te imam (zasad) jedno brzinsko pitanje.
Ako je ovo ultima II što je onda ovo ???
Isto piše ultima II ali su razlike očite pa sam zbunjen.
Podpitanje glasi gdje se može najjeftinije naći ultima?
??? Slika od Bosch gusnati kotao na kruta goriva SOLID 3000H

Pazi ovo: U cijenu uključeno puštanje u pogon. Zato su tak digli cijenu
http://markov-trade.com/wp-content/u...jenik-2013.pdf
Pregračan is offline  
Old 15.03.2013., 19:24   #9658
Quote:
copely kaže: Pogledaj post
ramzay is offline  
Old 15.03.2013., 20:30   #9659
Quote:
Pregračan kaže: Pogledaj post
...Pazi ovo: U cijenu uključeno puštanje u pogon. Zato su tak digli cijenu...]
hm, a kaj ak ne zelim njihovog ovlastenog, citaj od sefovog prijatelja sin od 18g balavca da mi to radi ?
e to su trgovci, vjecito je bilo i bit ce, sad su kotlovi na drva trazeni, pa ajmoooooooo cijena gore, hebe se njima sto ljudi nemaju para
mranderson is offline  
Old 17.03.2013., 17:04   #9660
moze neko dat formula za izracun cuga dimnjaka?
istinatrue is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.