Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2018., 03:56   #1
Novi tekući račun

Vozdra ekipa, moram zbog zaposlenja otvoriti tekući (do sada sam imao samo žiro), pa me zanimaju vaše preporuke u koju je banku najbolje ići? Do sada sam bio u PBZ-u gdje su mi rekli da dozvoljavaju minus tek nakon trećeg uzastopnog primanja, i mislim da je minimalni 5000 kn. Postoje li banke koje dozvoljavaju ulazak u minus nakon mj dana? Koliki je minimalni dozvoljeni u drugim bankama? Također mi je bitna i mogućnost otplate stvari na rate sa kreditnom. Zahvaljujem na svakoj informaciji.
Praznoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 06:41   #2
U otp ti se otvara minus odmah čim sjedne prva plaća, samo si ugovori paket (npr standard). Imaju i karticu na rate.
Taj prvi minus bude 50 ili 100% plaće, ali kasnije se povećava svakih 6 mj do 300%

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 08:22   #3
Quote:
Praznoglavac kaže: Pogledaj post
Također mi je bitna i mogućnost otplate stvari na rate sa kreditnom.
Ovo je širok pojam, sa nekima možeš bez kamata samo u nekim trgovinama, sa nekima u svim trgovinama sa kamatama, negdje je trošak flat...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 17:42   #4
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
U otp ti se otvara minus odmah čim sjedne prva plaća, samo si ugovori paket (npr standard). Imaju i karticu na rate.
Taj prvi minus bude 50 ili 100% plaće, ali kasnije se povećava svakih 6 mj do 300%

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk
Hvala na savjetu. Što je sa ostalim velikim bankama tipa Addiko, Erste itd?
Praznoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 21:48   #5
Po meni odi u banku ciji su ti bankomati uz ruku i da ti je Internet bankarstvo njihovo ok, a ne biras banku po toj koja ti prije da tude novce na koristenje.
Znas da na "minus" placas godisnju kamatu i da ga jednom, kako god bilo, moras vratiti ? A jednom kad ga potrosis nemas apsolutno nista od njega, samo sljedeci mjesec imas jos manje nego ovaj prvi mjesec, jer dobijes placu umanjenu za kamatu na minus.

Tek si poceo/la raditi, pa nemoj se odmah zakopavati u dugove.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 15:44   #6
Pozdrav. Da ne radim novu temu, samo ću se nadovezat ovdje. Potrebno mi je par informacija jer sam zaboravio proces od zadnjeg puta.

Uglavnom, tekući visa electron istječe 11/18.
Sad me zanima:


- jel taj istek stupa na snagu već od 1.11. ili se još kartica može bez problema koristit kroz cijeli 11. mjesec?

- koliko traje proces kad predam zahtjev/kad banka sama odluči, za promjenu kartice?

- pošto većinu transakcija obavljam preko PayPala, a početkom 11. mjeseca ću morati napraviti hitnu isplatu i povući novce - hoću li tamo morati mjenjati podatke kako se bude produživala kartica.. da ne bih kojim slučajem kliknuo na withdraw (isplatu), a novac završi na 100. mjestu dok traju te zavrzlame?

Hvala!
__________________
Dream in a pragmatic way!
z i o n is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 17:45   #7
Quote:
z i o n kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Da ne radim novu temu, samo ću se nadovezat ovdje. Potrebno mi je par informacija jer sam zaboravio proces od zadnjeg puta.

Uglavnom, tekući visa electron istječe 11/18.
Sad me zanima:


- jel taj istek stupa na snagu već od 1.11. ili se još kartica može bez problema koristit kroz cijeli 11. mjesec?

- koliko traje proces kad predam zahtjev/kad banka sama odluči, za promjenu kartice?

- pošto većinu transakcija obavljam preko PayPala, a početkom 11. mjeseca ću morati napraviti hitnu isplatu i povući novce - hoću li tamo morati mjenjati podatke kako se bude produživala kartica.. da ne bih kojim slučajem kliknuo na withdraw (isplatu), a novac završi na 100. mjestu dok traju te zavrzlame?

Hvala!
-kartica ti vrijedi do 30.11. i do tog datuma ju možeš normalno koristiti

-novu karticu banka izdaje automatski (način ovisi o banci, Zaba ju šalje poštom i moraš ju aktivirati, u PBZ ideš po nju u poslovnicu)

-na Paypal računu samo moraš napraviti update kartice, Paypal će ti tjekom 11/2018 poslat podsjetnik s linkom, na kojem samo klikneš na karticu i uneseš novi 3-znamenkasti kod s pozadine kartice
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2018., 11:02   #8
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
-kartica ti vrijedi do 30.11. i do tog datuma ju možeš normalno koristiti

-novu karticu banka izdaje automatski (način ovisi o banci, Zaba ju šalje poštom i moraš ju aktivirati, u PBZ ideš po nju u poslovnicu)

-na Paypal računu samo moraš napraviti update kartice, Paypal će ti tjekom 11/2018 poslat podsjetnik s linkom, na kojem samo klikneš na karticu i uneseš novi 3-znamenkasti kod s pozadine kartice
Nadam se da PayPal neće "prekinuti suradnju" odmah početkom 11. mjeseca, jer moram napraviti barem još jednu transakciju na staru karticu.

Puno hvala na odgovorima!
__________________
Dream in a pragmatic way!
z i o n is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2018., 11:06   #9
Ne prekida ti PP ništa nego ti banka zadnji dan u mjesecu, vjerojatno u ponoć "izgasi" karticu. Dakle sve do kraja je možeš normalno koristiti na PP, online kupnju, pos aparate, bankomate, a onda ti više neće raditi nego ćeš morat potvrdit tu novu. Ona je vezana za isti račun i ima isti broj, samo ima novi autorizacijski kod i datum valjanosti.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2018., 13:54   #10
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ne prekida ti PP ništa nego ti banka zadnji dan u mjesecu, vjerojatno u ponoć "izgasi" karticu. Dakle sve do kraja je možeš normalno koristiti na PP, online kupnju, pos aparate, bankomate, a onda ti više neće raditi nego ćeš morat potvrdit tu novu. Ona je vezana za isti račun i ima isti broj, samo ima novi autorizacijski kod i datum valjanosti.
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
-kartica ti vrijedi do 30.11. i do tog datuma ju možeš normalno koristiti

-novu karticu banka izdaje automatski (način ovisi o banci, Zaba ju šalje poštom i moraš ju aktivirati, u PBZ ideš po nju u poslovnicu)

-na Paypal računu samo moraš napraviti update kartice, Paypal će ti tjekom 11/2018 poslat podsjetnik s linkom, na kojem samo klikneš na karticu i uneseš novi 3-znamenkasti kod s pozadine kartice

Upravo sam preko telefona aktivirao novu karticu.
I sada preko PayPala zamijenio 3 digit pin te datum isteka.

PayPal iz nekog razloga ne prihvaća to i kaže mi da moram novu karticu staviti.

*to mi kaže kad mijenjam u walletu.. Ali ako idem na my account pa tamo promijenim, piše da je promjena bila uspješna (iako ni nakon toga promjene uopće nisu vidljive)


Je li se treba čekati do 1.12. za promjene da stupu na snagu ili je problem malo kompliciraniji. U slučaju da je netko imao slično iskustvo, bio bih zahvalan na savjetu.
__________________
Dream in a pragmatic way!
z i o n is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 18:40   #11
Ne znam gdje da postavim pitanje pa ću ovdje. Koja je po vama najbolja banka za otvaranje tekućeg računa? Planirala sam u zagrebačkoj ali zanimalo me mišljenje drugih, točnije s kojom ste najviše zadovoljni? Hvala
zoeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 23:26   #12
Quote:
zoeva kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da postavim pitanje pa ću ovdje. Koja je po vama najbolja banka za otvaranje tekućeg računa? Planirala sam u zagrebačkoj ali zanimalo me mišljenje drugih, točnije s kojom ste najviše zadovoljni? Hvala
Erste ima super paket, cak je prvih 12 mjeseci besplatno i može se otvoriti preko weba , već sam 2 godine njihov zadovoljni klijent.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 06:38   #13
Quote:
zoeva kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da postavim pitanje pa ću ovdje. Koja je po vama najbolja banka za otvaranje tekućeg računa? Planirala sam u zagrebačkoj ali zanimalo me mišljenje drugih, točnije s kojom ste najviše zadovoljni? Hvala
Nemoj Zabu. Imaju visoke cijene paketa i najvišu kamatu na minus na tržištu. Skupi su.

HPB ima besplatni tekući s mobilnim bankarstvom. PBZ je isto dobar.

U Erste ne bih ni mrtva imam loša iskustva s njima (samovoljno mi blokirali novce s računa zato što sam kasnila 2 tjedna s uplatom rate jer nam je kasnila plaća. I to alimentaciju su mi blokirali. Digla sam neviđenu frku)

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 08:40   #14
Quote:
zoeva kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje da postavim pitanje pa ću ovdje. Koja je po vama najbolja banka za otvaranje tekućeg računa? Planirala sam u zagrebačkoj ali zanimalo me mišljenje drugih, točnije s kojom ste najviše zadovoljni? Hvala
Zadovoljstvo je jako subjektivno, netko će biti zadovoljan zbog odobrenog minusa a netko zbog bankomata u susjedstvu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 13:20   #15
ja sam zbog kredita svoj tekući račun prebacio u Addiko i iako nisam razočaran mobilnom aplikacijom koja mi je ok, ono što mi je užas su redovi i čekanja svaki put kad odem u banku.

Tako da ću uskoro, kad zatvorim kredit, prebaciti tekući račun u neku drugu banku. prvenstveno mi je cilj da je mobilna aplikacija dobro funkcionira, jel u HPB-u to ok?

u addiku imam uz tekući račun i prepaid karticu koju sam jednokratno platio 3 kn i preko aplikacije na nju prebacujem novce i plaćam na internetu i funkcionira jako dobro. Kad je potrebna autorizacija, stigne mi sms na mob, prepišem kod i sređeno.

Jel znate koja banka nudi tako nešto slično, imaju li u HPB-u tu foru?
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 04:55   #16
Nemam nikakva iskustva sa našim bankama a trebao bi otvoriti tekući račun u kunama jer će mi idučih mjeseci stizati uplate neke. Bitno mi je da je što jeftiniji, po mogućnosti da ima mobilno bankarstvo. U kojoj banci mi ga je najbolje otvoriti?
thug witness is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 06:55   #17
Quote:
thug witness kaže: Pogledaj post
Nemam nikakva iskustva sa našim bankama a trebao bi otvoriti tekući račun u kunama jer će mi idučih mjeseci stizati uplate neke. Bitno mi je da je što jeftiniji, po mogućnosti da ima mobilno bankarstvo. U kojoj banci mi ga je najbolje otvoriti?
HPB ima besplatni super smart racun s mobilnim bankarstvom

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 23:37   #18
Imam još jedno ipak... Ako planiram odraditi sezonski posao od par mjeseci, mogu li onda ipak primati novac na žiro račun?

Ne bih voljela imati previše otvorenih računa ali zbog načina rada mi se ne sviđa ideja o tekućem.

Ispričavam se ako je pitanje nejasno ili glupo ali eto zanima me odgovor od iskusnijih.
zoeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 16:52   #19
Nisam siguran da razumijem pitanje, ali sav dohodak se može primati na žiro račun (uključujući i plaću).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2023., 18:43   #20
Koja je trenutno najbolja banka za otvaranje tekućeg računa?

Ili koja uzima najviše za vođenje računa
Tomott is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.