Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 11:55   #1001
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
kad sam pitala ginekologa da li bi smjela piti ,rekao da normalno smijem piti bez problema,,, a endokrinologa ne mogu dobiti,
Ja sam to pročitala u papiru iz Diana. Posebno piše ako se te nuspojave jave tijekom uzimanaj Diana, da se treba javit doktoru. Gle, neće te ubit da popiješ još jednu turu ali se probaj čim prije savjetovat s doktorom.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:57   #1002
ma znam ,,i ja sam to procitala pa me je strah,,,, a probat cu jos doktora zvat i pitati ga.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 03:34   #1003
obicno kad napravim pauzu izmedju uzimanja Diane, u tom periodu mi se jave akne i masnija koza. Kad krenem s ponovnim uzimanjem Diane.. akne su i jace tijekom prva 3mj uzimanja, kasnije se normalizira?! recimo, sad je ok.
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 21:18   #1004
[QUOTE=Natch;1829578]glej, to ti je sindrom, stanje, ko debljina ili glupost i od toga 'boluje' valjda 75% zena, danas je to vrlo pomodna boljka uglavnom, mislim da nema straha, moze se lijecit i kontrolirat i prodje s godinama, seksom, i najcesce, trudnocom
poruci frendici da se ne brine, nego da se bolje informira i sve ce biti ok[/QUO


oprosti čula sam da se s pcos nemože baš zatrudnit a i sama pokušavam već
jako dugo i ništa.po me zanima kojom metodom zatrudnit.,jer čitala sam da
je dosta njih ostalo u drugom stanju,pa me zanima šta ima neka metoda koju
ja nisam još otkrila.hvala....
lovee05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 22:00   #1005
Evo, bila na ultrazvuku pa kod vlastitog ginekologa da prokomentira moje jajnike, naravno opet ista priča: 'Jajnici su vam čisti, nema cista, sve je normale veličine, maternica je u redu, eto sve se očistilo, sada ćemo pauzirati i vidjeti kako će se situacija odvijati'.
I tako ja završila 4 kuru s Dianama da bi ponovo čula 4 puta istu priču i da mi ponovo ni jedna menstruacija ne dođe pod pauzom, za par mjeseci ću se umoriti od čekanja pa ću otići na ponovno fotografiranje mojih jajnika koji će biti puni bisera (u prijevodu - cista) and here we go again...

Ne znam ni šta bi sad trebala očekivati da mi napišete...možda samo očekujem utjehu, valjda...
cher_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 20:27   #1006
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
obicno kad napravim pauzu izmedju uzimanja Diane, u tom periodu mi se jave akne i masnija koza. Kad krenem s ponovnim uzimanjem Diane.. akne su i jace tijekom prva 3mj uzimanja, kasnije se normalizira?! recimo, sad je ok.
Evo, prošao je 1. mjesec bez Diana i meni je koža podivljala
Prva dva tjedna je bilo super, jer mi se taman dehidrirana koža mrvicu zamastila i izgledalo je , al sad...
Masno, masno... i prištića onih sitnih tonu. Još je sad vruće, pa je fest gore
However, čim dođe iduća menga krećem s Yasminama pa bumo vidli.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 22:29   #1007
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Evo, prošao je 1. mjesec bez Diana i meni je koža podivljala
Prva dva tjedna je bilo super, jer mi se taman dehidrirana koža mrvicu zamastila i izgledalo je , al sad...
Masno, masno... i prištića onih sitnih tonu. Još je sad vruće, pa je fest gore
However, čim dođe iduća menga krećem s Yasminama pa bumo vidli.
Joj, meni je sad katastrofa, a na Yasminu sam... Valjda promjena pa mi sve poludilo. Inače mi se nije niš pogoršalo kad sam prestala pit Diane. Uh!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 11:13   #1008
Te akne, ne znam više šta da radim, idem na čišćenje,mikrodermoabraziju ali one se ne daju...jeste mi malo bolje lice,taman mislim evo smiruje se,ujutro se nove upale
A ja ne pijem pilule,niti bih zbog lica.Ti glupi hormoni,pco...ma ne znam,valjda će se smiriti,ipak je malo bolje nego prije 2 sedmice

Morala sam malo da vam se izjadam

amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 17:53   #1009
Sad mi je ten ok, malo sam pročistila ishranu, i manje diram prstima facu i to je to. Bolje u svakom slučaju.

Primjetila sam da mi je libido skočio u vrijeme ove pauze, ne znam je li kome poznato Baš nisam normalna, samo bi se..
Što i činim, štoviše, toliko sam luda da mi je nestala paranoja od trudnoće Prakticiram i dalje tzv. prekinuti snošaj

Uskoro krećem s Yasminama, ali treba i to dočekat.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 22:25   #1010
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Sad mi je ten ok, malo sam pročistila ishranu, i manje diram prstima facu i to je to. Bolje u svakom slučaju.

Primjetila sam da mi je libido skočio u vrijeme ove pauze, ne znam je li kome poznato Baš nisam normalna, samo bi se..
Što i činim, štoviše, toliko sam luda da mi je nestala paranoja od trudnoće Prakticiram i dalje tzv. prekinuti snošaj

Uskoro krećem s Yasminama, ali treba i to dočekat.


ma i ljeto te udrilo, manje stresa, lagana odjeća, non stop smo tak i tak znojni... itd. uživaj. bebu ak nećeš pošalji meni, ja primam sve i tuđe i svoje!!!
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 09:59   #1011
Hehe, dobro, šaljem
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:03   #1012
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Sad mi je ten ok, malo sam pročistila ishranu, i manje diram prstima facu i to je to. Bolje u svakom slučaju.

Primjetila sam da mi je libido skočio u vrijeme ove pauze, ne znam je li kome poznato Baš nisam normalna, samo bi se..
Što i činim, štoviše, toliko sam luda da mi je nestala paranoja od trudnoće Prakticiram i dalje tzv. prekinuti snošaj

Uskoro krećem s Yasminama, ali treba i to dočekat.
A i ja ne diram lice, dosta dobro jedem, ali ipak neki proces se pokrenuo izgleda u organizmu i to sad izlazi...evo idem na čišćenja i bolje je, ali čini mi se da će biti potreban neki vremenski period da se to sredi...

A što se tiče libida, pa što se žališ, navali
A za trudnoću, jedino da pređeš na kondome dok opet ne kreneš sa pilulama, ili malo trpi paranoju

Kad je vrijeme nove menstruacije bez pilula ?
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:52   #1013
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
A i ja ne diram lice, dosta dobro jedem, ali ipak neki proces se pokrenuo izgleda u organizmu i to sad izlazi...evo idem na čišćenja i bolje je, ali čini mi se da će biti potreban neki vremenski period da se to sredi...

A što se tiče libida, pa što se žališ, navali
A za trudnoću, jedino da pređeš na kondome dok opet ne kreneš sa pilulama, ili malo trpi paranoju

Kad je vrijeme nove menstruacije bez pilula ?
Ma očistit će ti se ten kroz neko vrijeme, kako je i meni

Ne žalim se, samo se pitam događa li se drugima slično. Kondome sam probala, ali kao što već rekoh - strašno me iritiraju. Nisam naviknuta, pa mi se pojavilo nekakvo peckanje nakon

Mislim, kraj tolikih žena koje se trude zatrudnjeti, bilo bi stvarno svjetski da ja, polujalova s PCOS-om zatrudnim od malo predejakulata

Inače, menstruacija treba stići 9.7. Međutim, u dogovoru s ginekologicom vjerojatno ću 7.7. otići po Dabroston, budući da za 10 dana od tada putujem na ultra-bezkomforno putovanje , pa da "odradim" menstruaciju prije toga.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 18:06   #1014
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Sad mi je ten ok, malo sam pročistila ishranu, i manje diram prstima facu i to je to. Bolje u svakom slučaju.

Primjetila sam da mi je libido skočio u vrijeme ove pauze, ne znam je li kome poznato Baš nisam normalna, samo bi se..
Što i činim, štoviše, toliko sam luda da mi je nestala paranoja od trudnoće Prakticiram i dalje tzv. prekinuti snošaj

Uskoro krećem s Yasminama, ali treba i to dočekat.
Ovo s libidom je definitivno istina, samo je meni dečko poginuo prije 2 mj. i sad me to smeta.
Ali s ginekologicom imam problem žena nije normalna, bila na uzv, nije mi dala nikakav nalaz samo je sebi zapisala pa neću govorit napamet.
Ugl, pitam ja nju jel bi ja trebala radit jetrene probe, jel sam prije ove pauze (koju sam sama napravila) pila 6 god. Diane. Ona meni kaže da ne i s osmjehom na licu me odjebe, ne da mi razgovarat o tome jel su o tom napisani "deseci knjiga" i da se to ne može "tako pojednostavnit". Gluuupača
I šta sad, da idem po drugo mišljenje jel da???
deia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 18:21   #1015
E da i sad nemam mengu zadnja bila 1.5. Gin. me pita hoću ju čekat il da mi da dabroston, ja kažem da bih htjela vadit hormone. Kaže ona ne treba, da se vidi da sam androgena. Reko dobro ništa onda ne treba i velim da ću čekat mengu.
I zna ona cijelu situaciju za dečka, al kao za trudnoću ne bi baš trebalo čekat zadnji vlak, premda sam još mlada. Pa mogla je to prije reći, 5 god. smo skupa bili već smo razmišljali o tome, još da sam znala da treba požurit sad bi bar bebicu imala.
Ta žena vidim dakle nije normalna, dajte nekog dobrog ginek. da sad ne tražim po postu, u zg.
deia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 20:19   #1016
Quote:
deia kaže: Pogledaj post
E da i sad nemam mengu zadnja bila 1.5. .....
deia, prvo moja sućut.
drž se!
glupo zvuči, ali je istina (govorim iz vlastitog iskustva), vrijeme liječi sve rane.

što se menge tiče, od šoka ti sigurno kasni. meni od šoka zbog smrti tate nije došla 2 mjeseca, pa se pojavilam, tjedan dana curila i vratila se ponovo nakon 15 dana. onda sam napokon otišla ginekologici koja je rekla da je to od šoka i vratila sam se na yasmin (prestala sam ga piti jer se nisam sjetila 5 dana ih popiti pa nisam niti pila poslije).

ja idem kod Jasenke Grujić Koračin već godinama i obožavam i nju i njenu sestru. jako su pozitivne i pokušavaju na bilokoje načine učiniti sve ugodnim. a možeš pitati kaj hoćeš.
kad se sjetim mog prvog odlaska kod nje, bila sam zgrčena na stolu a ona pogleda moje međunožje i kaže "pravo si žensko! imaš sve kaj treba!". u tom trenutku sam se odgrčila! a zadnji put kad sam bila, me pogledala, rekla da sva zračim i da sam smršavila i onda kaže "sigurno se seksaš puno, kaj ne? vidi se! samo nastavi!"
u njenoj ordinaciji radi sada još jedna doktorica koju mnoge cure isto hvale. potraži na internetu njenu stranicu.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 21:53   #1017
Bok deice!
Jesi malo došla k sebi?

Što se tiče preporuka, ja sam ti odustala od socijalnih ginekologa.
Bila sam zadnji puta kod socijalnog prije nekih 5 -6 godina, jer sam dobila mengu 15 dana prerano.
Dao mi je neke tablete koje su zaustavile krvarenje i kontracepcijske - Triquilar, a nisam ih niti tražila.

Kako sam bila spolno aktivna, pila sam ih, ali uz neprestane pauze, jer sam imala jake nuspojave.
Zapravo, više ih nisam pila, nego što jesam.

Prije 2 mjeseca sam opet odlučila prestati s Triguilarom, međutim menga nije došla.
Sumnjala sam (logično) prvo na trudnoću.

Otišla sam (po preporuci) u polikliniku Harni.
Ginekologica je na ultrazvuku vidjela da imam policistične jajnike.
Zapravo, dijagnosticirala mi je PCOS, dala Utrogestal i Logest.
Pijem Logest već 2 mjesec i za sada je sve OK.

Poanta ove moje cijele priče je, da je vrlo vjerojatno još prije tih 5 godina moj socijalni ginekolog skužio da imam policistične jajnike (valjda mi je zato i dao kontracepcijske, iako ih nisam tražila), ali mi je očigledno to zaboravio napomenuti.
Ja tada pojma nisam imala o policističnim jajnicima i da sam znala, pila bih tablete redovno, a ne još na sve to neprestano šokirala organizam.
Sjećam se da me je pitao mogu li ih plaćati, jer ako mi je to preskupo da će mi dati Diane, iako ih on ne voli prepisivati.
I po tome mi je sada logično da je znao, ali mi nije ništa rekao.
Moji jajnici sada uopće ne ovuliraju, ne proizvode progesteron i pitanje kada bih uopće i da li bih dobla mengu da prestanem uzimati Logest.

Kliniku Harni toplo preporučujem, ako si možeš priuštit privatnika. Odgovorit će ti na sva pitanja.

A usput imam i ja jedno pitanje.
Svi znate moju situaciju u posljednja 2 mjeseca.
Dakle, prošli mjesec sam dobila mengu, potpomognuto Utrogestalom i počela piti Logest.
Ovaj mjesec je menga bila 1.6., ali je trajala samo 2 dana i bila relativno slaba.
Trebam li se zabrinjavati zbog toga?
Isto tako sam imala cijeli prošli mjesec dok sam pila Logest smećkasti iscjedak. Pročitala sam da je to normalno i nije zabrinjavajuće.
Sada sam na 2 kutiji i više tog iscjedka nemam.

Imam osjećaj da mi je trbuh napuhnut i to donji dio trbuha, čak mi se čini da mi je malo i kao "iskočio" - nisam se udebljala, trbuh mi je tvrd, ali imam osjećaj kao da sada imam "trbuščić", koji prije nisam imala.
Je li i to od Logesta i hoće li to proći?
Ne boli me, niti osjećam ikakvu nelagodu, samo mi vizualno trbuh djeluje napuhnut.
To me malo brine, ne znam zašto. Neobično mi je, jer sam do sada uvijek imala apsolutno ravan trbuh.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 01:29   #1018
Hvala curke malo je bolje, ustvari imam osjećaj da mi najgori period tek dolazi.
Zuzi, mislim da nije od šoka jel upravo zbog neurednog ciklusa (od samog početka) sam i krenula ginekologu i saznala za svoj problem.
I mislila sam na priv. ginek. Mjesto u kojem živim je malo i samo ta jedna žena radi, a u zg mi je najzgodnije ići.
Hvala puno
deia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 09:59   #1019
Quote:
deia kaže: Pogledaj post
Hvala curke malo je bolje, ustvari imam osjećaj da mi najgori period tek dolazi.
Zuzi, mislim da nije od šoka jel upravo zbog neurednog ciklusa (od samog početka) sam i krenula ginekologu i saznala za svoj problem.
I mislila sam na priv. ginek. Mjesto u kojem živim je malo i samo ta jedna žena radi, a u zg mi je najzgodnije ići.
Hvala puno
Deia, meni je isto prije bio neuredan ciklus, no od šoka je bilo sve još gore (misliš da to nije moguće, ali nažalost je ).

Najgori period tek dolazi kada svakodnevni život krene ali onda će polako krenuti na bolje! svi smo ti tu podrška ako trebaš!

a ako pričamo o socijalnim ginekolozima, imam i ja jednu zgodu. došla jednom kod socijalnog i pričali nešto i ispituje on mene a ja u jednom trenutku kažem "moja mama je rekla da...." i on budala uvrijeđena zapiše točno rečenicu kako sam ja to rekla i napravi sve kaj je moja mama rekla ali preko one stvari i bez svog mišljenja. a moja mama niej bila ginekologica!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 19:44   #1020
deice, moja sućut.
10 godina sam pila samo dabrostone jer mengu nisam dobivala, a o ovulacijama neću niti pričati.
Sada kada sam rodila izgleda da će se i menga srediti. Već sam 2 puta dobila bez dabrostona, malo je kasnila ali je došla. Nadam se da će i tako ostati.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.