Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2006., 12:23   #141
u par redaka opisat ću kako sam se ja riješio HPV-a 16, znam da kod muških to je malo drugačije, ali ako bilo kome mogu na taj način pomoći super, zadovoljstvo i privilegija je moja.....moja draga ima HPV 16+cin II, pa sam ga naravno dobio i ja ( "kad se krene u liječenje bitno je da se oba partnera istovremeno krenu liječiti, da se ne igraju ping ponga, odnosno ne prebacuju virus s jedne osobe na druge " - savjet dok. Dorić koja mi je pomogla svojim savjetima puunoooo, hvala dok. i tako sa krenuo poraditi malo na sebi, za početak sam krenuo s prehranom, svako jutro cijedim naranče i grejp, čajevi dvije vrste - od nekog travara baš protiv virusa, zahvala svemu što jedem za sve hranjive stvari koje unosim u sebe,pristup hrani sam promijenio......stav...nastojim što više biti ne dobre ( 3 ) nego odlične ( 5 ) volje, aktivirati meditacijom svoj imunitet, na nogometu izbaciti sve loše iz sebe i još svega po malo, prije mjesec dana sam bio na kontroli opet kod doktorice Dorić, i tijelo ga je izbacilo.....moja draga ga još uvijek ima;( naravno da mi je upotreba kondoma obavezna.....moje osobno mišljenje je da svatko može sam najviše napraviti radeći na sebi ... tako sam se ja riješio, što ne mora značiti da je to univerzlani recept za ostale osobe, ako nekome mogu pomoći....
pink frost is offline  
Old 17.07.2006., 16:29   #142
Quote:
pink frost kaže:
u par redaka opisat ću kako sam se ja riješio HPV-a 16, znam da kod muških to je malo drugačije, ali ako bilo kome mogu na taj način pomoći super, zadovoljstvo i privilegija je moja.....moja draga ima HPV 16+cin II, pa sam ga naravno dobio i ja ( "kad se krene u liječenje bitno je da se oba partnera istovremeno krenu liječiti, da se ne igraju ping ponga, odnosno ne prebacuju virus s jedne osobe na druge " - savjet dok. Dorić koja mi je pomogla svojim savjetima puunoooo, hvala dok. i tako sa krenuo poraditi malo na sebi, za početak sam krenuo s prehranom, svako jutro cijedim naranče i grejp, čajevi dvije vrste - od nekog travara baš protiv virusa, zahvala svemu što jedem za sve hranjive stvari koje unosim u sebe,pristup hrani sam promijenio......stav...nastojim što više biti ne dobre ( 3 ) nego odlične ( 5 ) volje, aktivirati meditacijom svoj imunitet, na nogometu izbaciti sve loše iz sebe i još svega po malo, prije mjesec dana sam bio na kontroli opet kod doktorice Dorić, i tijelo ga je izbacilo.....moja draga ga još uvijek ima;( naravno da mi je upotreba kondoma obavezna.....moje osobno mišljenje je da svatko može sam najviše napraviti radeći na sebi ... tako sam se ja riješio, što ne mora značiti da je to univerzlani recept za ostale osobe, ako nekome mogu pomoći....
na koji nacin su ti ustanovili da si se resio HPVa?
dersu is offline  
Old 18.07.2006., 09:43   #143
na jedan prilično neugodan način, uzeli su mi bris iz vrha MSO-a i ( muški spolni organ ) gurnuli štapić za čistiti uši i mali pročačkali i uzeli bris, potom sam čekao tjedan dana rezultate i dok. Dorić iz http://www.virogena.hr/ mi je javila rezultate.kod nas muških je to malo drugačije, konkretno za HPV 16 koji sam ja imao dok. Dorić mi je između ostalog savjetovala tri bitne stvari, prehrana, rekreacija i ugdna dnevna rutina, a i ona je rekla da je kanterion dobar i za muške i za ženske.
pink frost is offline  
Old 29.09.2006., 17:25   #144
pročitala sam sve postove i imam samo jedno pitanje: ima li netko iskustva sa liječnicima u puli? zanima me da li obavljaju lletz ili klasičnu konizaciju? budući da me rezanje prilično odbija, da li je bolje ići u rijeku na zahvat?
mayabela is offline  
Old 29.09.2006., 20:02   #145
Quote:
mayabela kaže:
pročitala sam sve postove i imam samo jedno pitanje: ima li netko iskustva sa liječnicima u puli? zanima me da li obavljaju lletz ili klasičnu konizaciju? budući da me rezanje prilično odbija, da li je bolje ići u rijeku na zahvat?
Da, definitivno.
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Old 29.09.2006., 20:18   #146
ok, hvala ti na odgovoru, ja isto mislim da bi to bilo bolje. razgovarati ću još sa svojom doktoricom, u ponedjeljak dobijam nalaz biopsije.
mayabela is offline  
Old 29.09.2006., 20:20   #147
uvijek je bolja letz nego klasična konizacija
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Old 29.09.2006., 20:27   #148
da, ali nisam pričala ni s kim iz pule i ne znam kako to tamo obavljaju, ipak pula nije zagreb. zato me zanima da li netko zna konkretno kako se tamo radi
mayabela is offline  
Old 29.09.2006., 20:36   #149
Quote:
mayabela kaže:
da, ali nisam pričala ni s kim iz pule i ne znam kako to tamo obavljaju, ipak pula nije zagreb. zato me zanima da li netko zna konkretno kako se tamo radi
ne znam, al sigurno se bolje radi u rijeci.
samo nemoj nosit pare sa sobom
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 01.10.2006., 22:17   #150
sutra idem na razgovor za nalaze biopsije pa ću vidjeti šta će reći doktor, kažu da je on pravi za taj problem...(?) barem sad razumijem o čemu se radi pa ću moći diskutirati ako me otpili, a za dalje ćemo vidjeti...
mayabela is offline  
Old 02.10.2006., 22:39   #151
Quote:
Ava Adore kaže:
sretno
hvala!

bila ja danas, nalazi biopsije očekivani: cin III. Kaže doktor ipak nije tako strašno pa će me zasad poštedjeti zahvata, za dva mjeseca ponovo papa, a ako ne bude promjene onda konizacija. Čovjek ljubazan i pristupačan, odgovara na pitanja. Čak je pristao na lletz ako bude potrebno, promjene su površinske pa ne bi trebalo biti problema. Kaže da su oni među prvima počeli s tom metodom i imaju iskustva. Zasad toliko, hvala svima!
mayabela is offline  
Old 02.10.2006., 22:58   #152
Mayabela, cin III nije kraj svijeta, vazno je da ne propustis kontrole i stvarno pazis na sebe. Dobro se raspitaj da li letz ili obicna "noz" operacija. Ja sam se raspitivala i u Hrvatskoj i u Francuskoj i na kraju bila pod nozem jer je moj doktor htio biti apsolutno siguran u citoloski nalaz tkiva uzetog konizacijom (ja sam imala nekoliko razlicitih nalaza iz nekoliko razlicitih laboratorija, Petrova je govorils cin, moj privatnik isto ali Zajceva i pariska cis sa sumnjama u invaziju). Svaka tehnika osim noza utjece na citanje stanica s dijela na kojem je rez, bar su tako meni objasnili, uz to pozivali su se na statistiku itd. Nisam medicinar, nemam pojma, dobro se raspitaj, ja nisam pozalila, pogotovo sto sam operirana ovdje i bila sam pustena iz bolnice nakon 24 sata i vec 6 godina (prije 2 tjedna) sam ok.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Old 02.10.2006., 23:41   #153
Hvala Njusa!
Koliko god sam razgovarala s medicinarima o "nožu", kažu da to uopće nije tako strašan zahvat kako svi govore, da to samo progovara panika. Meni je rekao da su promjene površinske pa bi i laserski lletz bio dovoljan, iako su to naravno, samo preliminarne pretrage. Idući tjedan ću razgovarati sa riječkim doktorom da čujem drugo mišljenje. Zasad imam dva mjeseca pauze, i iako je olakšanje da ne moram odmah na zahvat, naravno da imam i dvojbe - možda je bolje obaviti to odmah budući da se radi o visokom cinu a ne čekati čudo, da se dogodi samoizlječenje.
Već sam se dosta informirala, tražim i po knjigama, i radim na imunitetu. Savjeti su dobrodošli, a ohrabruje me čuti da poslije operacije ipak bude sve u redu. Drago mi je da si ok!
mayabela is offline  
Old 03.10.2006., 10:18   #154
Naravno da je frka, ja sam bila izvan sebe ali mi je na kraju bilo zao sto nisam isla pod noz odmah nego se mucila godinu dana cekajuci samoizljecenje. Meni su operacija i post-operativni prosli skroz fino, mirno i bez nekih sokova, jako sam se pazila nekoliko tjedana, prva 3 provela, u glavnom, u krevetu (iako sam i kuhala i pisala zadace s djecom i prala sudje i sl.) Najveca je frka odmah nakon operacije sekundarno krvarenje (nisam bas sigurna sto je to, mene je zaobislo) i da li su otcvikali sve sto su trebali.
Ovi moji su vijecali (svaki slucaj prati konzilij, onkolog i ostali ginici s odjela) treba li vaditi sve (maternicu) ili ne, s obzirom na sumnje na invazije (ono kad zloceste stanice krenu prema limfi kojom se onda sire dalje) ali je moj ginic rekao da je on vidio i da zna sto je odrezao, da sam jos mlada itd. i nije me dao. Dobar neki covjek, najvaznije da nije pogrijesio! prve godine kontrole svaka 3 mjeseca, poslije na 6, kucam o drvo.
Drzim ti fige, mene su tjesili da je to manje nego sto je Regan imao na nosu (sto god im to znacilo) i sad, u retrospektivi, i meni djeluje kao malo grdja zubobolja. Naravno, od silnog straha od infekcije ni dan danas ne dam muzu blizu bez "kaputica", sto ce jadan, ne smije prigovoriti.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Old 05.10.2006., 09:17   #155
ajde da se i ja opet javim i podelim moje iskustvo s vama moje drage curice

prije tri mjeseca su mi konstatovali CIN II i HPV 11. ginic je savjetovao da radim konizaciju, al se meni ta ideja nije uopce svidjela jer jos nisam radjala i ne zelim imat problematicnu trudnocu.
onda meni ginic prepise medicinsku terapiju s Fluorouramicilom i Roferonom, a rece mi i da pijem Isoprinosime (imunoregulator).
naravno savjetovao mi je i da pijem dodatne prirodne stvari kako bi ojacala imunitet kao aloe vera, kapsule od morskog psa, antioksidanse (A, C, E i selen) i sl.

odlucila sam osim propisane terapije i da promenim nacin ishrane. za vrijeme terapije sam skroz odbacila meso i bijeli/kafeni secer kako ne bi stimulirali kancerogene promjene.
presla sam skoro na makrobioticku ishranu i jela integralne zitarice, soja produkte, brokule, blitva, ribu, morske plodove, cikla, mrkva, dajkon, kuhane rajcice, sitake gljive, slive umebosi itd., nakratko svo voce i povrce koje sadrzi prirodne antioksidanse.
svaki dan sam pravila sok od cikle, mrkve i jabuke kako bi CIN nestao.
jos sam ovome dodala i Noni sok, srebrenu vodu, zelenu magmu, folnu kiselinu, maticni mlijec....
naravno nisam sve odjednom uzimala, jer je to prava energetska bomba, nego sam pazila da to kombinujem pametno (detalje saljem na PM, ko voli nek izvoli).

pocela sam i skoro svaki dan plivati (bila je lijetna sezona, a kako imam kucu na jezero ovo je bilo moguce, naravno plivanje u bazen uopce ne preporucujem!)

i isla sam i kod bioenergeticara

nakon tri mjeseca ovakvog rezima CIN je sasvim nestao, a HPV miruje. nalaz mi je takav da kao da nikad nista nije bilo

moj savet vam je da jedete gore navedenu zdravu hranu, jer zdrava hrana je neverovatno efikasna za ovo lecenje. uzimati samo medicinsku terapiju, a da jedete svasta, lijecenje nece biti tako ucinkovito.
dersu is offline  
Old 06.10.2006., 21:45   #156
jako je bitno uzimate antioksidante od prirodne prehrane, jer sinteticki se ne absorbuju najbolje u organizmu.
podsjetit cu na najbolje prirodne izvore koji ih sadrze:

brokula
blitva
rajcica
mrkva
cikla
bamja (to je makedonska rijec, ne znam jel vi to tako nazivate)
brazilski orasi (dovoljno je pojesti ih 3-4 na dan i vec imate potrebnu dozu selena)
laneno ulje (zbog OMEGA 3 i 6, zakon )- hladno cijedjeno i ne sme se kuhat, nego uzimat ili u hladne salate ili promesat sa jogurtom i pit ga (veoma se dobro apsorbuje u organizam ako je u kombinaciju s proteinima, zato se i stavi u jogurt, i to vise staviti ne stedeti)
maslinovo ulje - hladno cijedjeno naravno u salatu, ne kuhati s njime jer gubi hranljive stvari na visoku temperaturu

uzimati zink oko 20 mg na dan, ne bas svaki dan nego recimo na tri dana ovu dozu ili uzimas cetiri dana ovu dozu, pa pauziras dva tri dana itd. (potrebna normalna dnevna doza je 15 mg za zenu). s zinkom se ne smije pretjerati, ali ne smije ni da ga nema jer je jako vazan za imunitet.
zinka imas u skoljke (dovoljno su vec 6-8 vecih skoljka i imas vec tu dozu) i gljive
sto se tice gljiva- uzimati svaki dan dve sitake gljive (to je zakon )
i jest svaki dan dve slive umebosi (ima ih u prodavnicama zdrave hrane)
veoma cesto jest integralnu rizu skoro svaki drugi dan.
uzimati folnu kiselinu 400mg na dan (to ces morat u tabletama uzimat)
ne zaboraviti gvozdje jer ako ne jedes meso, onda ga moras unosit od druge stvari (proguglaj i naci ces dobre izvore, ako ne u tabletama)

ponavljam jako vazno: NE JESTI MESO I BIJELI/KAFENI SECER dok se ne ozdravi sasvim!

secer uzimati od prirodnih izvora kao voce i malteks!
ne jest bijelo brasno, samo integralne zitarice!

i kupit ZELENU MAGMU, fenomenalna je protiv HPV-a!
dersu is offline  
Old 06.10.2006., 21:56   #157
jos ovo:

hranu kuhati ili u vodu ili na pari. ne prziti dok se lijecite.

disciplina je potrebna i izuzetno efikasna. vjerujte uopce nije tesko jest na gore navedeni nacin. ja sam sve u roku od jednog dana promijenila i isplatilo se!

dobro, nakon sto sam sasvim ozdravila castila sam se dobrom porcijom cevapa.
ali naravno nece to preci u naviku
dersu is offline  
Old 07.10.2006., 10:09   #158
jos nesto:

pit kombuhu sa zelenim cajem pola litar na dan.

http://www.ekofarm.co.yu/kombuha.html

kombuha je skupa za kupit, al laka za domasnju proizvodnju. ja sam je doma proizvodila. stos je u tome da za proizvodnju kombuhe je potreban bijeli secer, koji kad fermentise tokom pravljenja nije uopce stetan. znaci kao sastav kombuhe ga mozes uzimat (to cak i makrobioticari preporucuju), i eto ti potrebnog secera za taj dan.
proces fermentiranja gljive kombuhe pravit u zelenim cajem, koji je veoma jak antioksidant.upotrebit filtriranu vodu.
ovaj napitak ce ti pomoc namalit konzumaciju kave, koja se isto ne preporucuje. ja prvog mjeseca terapije uopce nisam pila kavu, a onda sam pocela pit po jednu solju na dan ujutro, a tokom dana kombuhu.
dersu is offline  
Old 07.10.2006., 10:19   #159
navedeni nacin hranjenja procistava organizam od kancerogene promijenje i eliminuje viruse i probleme koje oni stvaraju, u ovom slucaju CIN.

to je pravi nacin rada na imunitetu. nakon tri mjeseca ovakvog rezima + propisane medicinske terapije imunitet se kod mene pojacao za 100%. osim sto je CIN nestao i HPV se povukao, nije me uhvatio nijedan sezonski virus. prije dvije nedelje muz je digao temperaturu zbog neke viroze, i skoro svi oko mene su bili bolesni, a mene nista nije uhvatilo.
dersu is offline  
Old 07.10.2006., 10:45   #160
Quote:
dersu kaže:
jako je bitno uzimate antioksidante od prirodne prehrane, jer sinteticki se ne absorbuju najbolje u organizmu.
podsjetit cu na najbolje prirodne izvore koji ih sadrze:

brokula
blitva
rajcica
mrkva
cikla
bamja (to je makedonska rijec, ne znam jel vi to tako nazivate)
brazilski orasi (dovoljno je pojesti ih 3-4 na dan i vec imate potrebnu dozu selena)
laneno ulje (zbog OMEGA 3 i 6, zakon )- hladno cijedjeno i ne sme se kuhat, nego uzimat ili u hladne salate ili promesat sa jogurtom i pit ga (veoma se dobro apsorbuje u organizam ako je u kombinaciju s proteinima, zato se i stavi u jogurt, i to vise staviti ne stedeti)
maslinovo ulje - hladno cijedjeno naravno u salatu, ne kuhati s njime jer gubi hranljive stvari na visoku temperaturu

uzimati zink oko 20 mg na dan, ne bas svaki dan nego recimo na tri dana ovu dozu ili uzimas cetiri dana ovu dozu, pa pauziras dva tri dana itd. (potrebna normalna dnevna doza je 15 mg za zenu). s zinkom se ne smije pretjerati, ali ne smije ni da ga nema jer je jako vazan za imunitet.
zinka imas u skoljke (dovoljno su vec 6-8 vecih skoljka i imas vec tu dozu) i gljive
sto se tice gljiva- uzimati svaki dan dve sitake gljive (to je zakon )
i jest svaki dan dve slive umebosi (ima ih u prodavnicama zdrave hrane)
veoma cesto jest integralnu rizu skoro svaki drugi dan.
uzimati folnu kiselinu 400mg na dan (to ces morat u tabletama uzimat)
ne zaboraviti gvozdje jer ako ne jedes meso, onda ga moras unosit od druge stvari (proguglaj i naci ces dobre izvore, ako ne u tabletama)

ponavljam jako vazno: NE JESTI MESO I BIJELI/KAFENI SECER dok se ne ozdravi sasvim!

secer uzimati od prirodnih izvora kao voce i malteks!
ne jest bijelo brasno, samo integralne zitarice!

i kupit ZELENU MAGMU, fenomenalna je protiv HPV-a!
odlicno. nadam se da se istovremeno lijecio i tvoj partner, da te ne bi opet zarazio.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.