Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2009., 11:09   #81
tjedan dana - privatno
Joya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 12:47   #82
Ja sam kod socijalnog i saznam rezultate za deset dana.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 13:01   #83
Hm... Dakle, opravdano mi se to čini malo dugo... Isto si iz Zg? Ne znam odakle moj sa Trešnjevke šalje uzorak?
ivana_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 13:23   #84
Quote:
ivana_23 kaže: Pogledaj post
Hm... Dakle, opravdano mi se to čini malo dugo... Isto si iz Zg? Ne znam odakle moj sa Trešnjevke šalje uzorak?
Jesam, moj ginekolog je u Runjaninovoj. Ali ne znam di on šalje uzorke.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 13:05   #85
Quote:
ivana_23 kaže: Pogledaj post
Hej cure, redovito takve stvari obavljam, ali me zanima koliko vi dugo čekate na rezultate Papa testa?? Ja sam kod socijalnog ginekologa u Zg i rezultate čekam po 2 mjeseca? To mi se čini dugo, pa me baš zanima nakon koliko vremena vi saznate? Hvala
A daj cure, napišite samo u kratko, please, da znam procijeniti hoću li poduzimati nešto u vezi toga ili neću. Hvala vam i veliki pozdrav!
ivana_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 12:51   #86
imam prijateljicu koja se seksa već 5 godina i još nikada nije bila kod ginekologa. Kaže da ju je strah ma koliko god ju uvjeravala da i obične gljivice ako se ne liječe mogu stvarati probleme - ona ne ide. Ok, nije moja stvar, neću ja silit nikoga da ide na pregled.

Inače, meni je ginekolog rekao da od raka vrata maternice ne bi smjela umrijet nijedna žena! Da se karcinomi na ostalim dijelovima tijela mogu tako lako otkriti i gotovo vidjeti golim okom, ne bi bile tako teške i neizlječive bolesti. I zato mi fakat ne ide u glavu zašto je toliki problem JEDNOM GODIŠNJE otići na pregled.

Meni su papa testom otkrili CIN1, došla sam na vrijeme. Zato ga sada moram raditi čak dvaput godišnje.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 23:37   #87
Da, imam i ja takvu jednu koja se još i duže seksa, i to bez zaštite, promijenila je hrpu partnera, a bila je samo jednom kod ginekologa kad je imala fakat jake simptome gljivica i to je to... Sad ima dečka koji ima hepatitis, on joj je rekao da nek se ide testirati i po potrebi cijepiti, na što je ona rekla da je bila na pregledu ( a nije) i da je njezin organizam već razvio imunitet na hepatitis te da se ne mora ništa brinuti...Haloooo????? I dalje se seksaju bez zaštite... Nije mene za nju, ali takve kao ona svojim neodgovornim ponašanjem i prenose sve te boleštine u krug! Užas!!! Papa test je napravila tad jednom i nikad više! Za takve osobe će zdravstvo imati para da se liječi, a kad meni nešto sitno treba onda ništa nedaju!
ivana_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 16:56   #88
Quote:
ivana_23 kaže: Pogledaj post
A daj cure, napišite samo u kratko, please, da znam procijeniti hoću li poduzimati nešto u vezi toga ili neću. Hvala vam i veliki pozdrav!
Znam da neke moje kolegice kod socijalnih gin. čekaju oko 2 mjeseca. Ja idem privatno i nalaz dobijem najduže kroz 7 dana. Inače, sve radi isti laboratorij, ali po principu - tko ima para, on prvi
(inače plaćam i dop.zdravstveno, ali gin. upravo iz ovog razloga idem privatno. UZV+papa 1x godišnje = 400kn... a šta ću...)
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 13:45   #89
Ginekolog naravno na godišnjem odmoru a rezultati koji su stigli izgledaju ovako:

-superficijalne ++++

-intermedijalne +++++++

-bazalne-parabazalne ++++

-leukociti +++++++

-histiociti ++

-pleomorf.diskeratoza ++

Papanikolau grupa I-II

Postoji povećan broj granulocita.


Ume li iko da ih rastumači ili ću morati da čekam još mesec dana

Unapred zahvalna
NaJgOrA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 10:21   #90
Ako ti je Papa izmedju 1 i 2 onda je to dobar nalaz.Za ovo ostalo zaista nista ne znam.....
Ja radim svakih pola godine papa i UZ.Nemam nikakve probleme,ali nikada ne cekam godinu da prodje.
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 11:22   #91
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Dao mi je Vagisan vaginalete.
Je li možeš reći cijenu tih vaginaleta, koliko ih ima u pakiranju i da li ih ima u ljekarnama?

Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
točno je to da bi se na papi vidjela upala...

Što znači nalaz 2/2? Pretpostavljam da se radi o onoj "čistoći" i da taj nalaz pokazuje neku upalu, a kako imam polip na grliću, možda je to uzrok?
(inače promjena na cerviksu tipa CIN, ASCUS, HPV ... nema...)
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:34   #92
Da li je uredu raditi papa test 3-4 dana nakon ciklusa?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:25   #93
Meni je par dana poslije ciklusa(oko 5-6)ali idem danas da radim papu!Idem privatno i nalaze cekam oko 4 dana.Sto se tice toga imam jos jedno pitanje-da li se kondilomi mogu otkriti papom?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 13:56   #94
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Meni je par dana poslije ciklusa(oko 5-6)ali idem danas da radim papu!Idem privatno i nalaze cekam oko 4 dana.Sto se tice toga imam jos jedno pitanje-da li se kondilomi mogu otkriti papom?
kondilomi se ne otkrivaju papom nego kolposkopijom
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 16:58   #95
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
kondilomi se ne otkrivaju papom nego kolposkopijom
A sta je on meni onda otkrio uzimajuci papu,rekao je da mu se cini da imam hpv tj bradavice.Ja ih ne vidim
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 07:31   #96
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
A sta je on meni onda otkrio uzimajuci papu,rekao je da mu se cini da imam hpv tj bradavice.Ja ih ne vidim
postoje bradavice vidljive golim okom i one koje se vide kolposkopom,on je možda tebi vidio ove koje se vide golim okom kad je išao uzimati papa test odnosno kad te je rastvorio pa je imao pregled vagine iznutra

normalo je da ti sama sebi nemožeš vidjeti unutra

papa test pokazuje cin-ove koje isto najčešće uzrukuje hpv a to je promjena na grliću tj. promjena epitela sluznice a kad on uzme papu ta četkica s kojom uzima skida epitel i sve te stanice i onda citolog prema stanicama određuje što je je r ih promatra pod mikroskopom
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:13   #97
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
a inace, postoji vise vrsta tumora maternice koji ne moraju biti izazvani hpv-om.
HPV izaziva tumor(raj) grlića maternice. A taj se može spriječiti, jer su mu tzv. predstadiji CIN-ovi...
Tumor maternice i/ili jajnika je druga priča. Postoji tzv. adenokarcinom, koji je dosta agresivan, ali njega nećete spriječiti papa testom, čini mi se...



Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Što znači nalaz 2/2? Pretpostavljam da se radi o onoj "čistoći" i da taj nalaz pokazuje neku upalu, a kako imam polip na grliću, možda je to uzrok?
(inače promjena na cerviksu tipa CIN, ASCUS, HPV ... nema...)
Anyone?
Inače, za upalu sam dobila medazol vaginalete, nakon čega moram odstraniti taj polip...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:09   #98
Bok!

Imam 19 godina i zanima me da li već sad trebam početi sa Papa testom, ili sam još premlada? moja bivša ginekologica (u Klaićevoj, stavrno je super žena) mi je rekla da bi već trebala početi s tim, pa svakih pola godine tako ići. al znam da sam prije uvijek čitala i slušala svuda da to idu samo žene nakon što pređu 40 god. tak negdje?

šta je sad istina?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:14   #99
Papa test se preporuca svakom cim pocnu bit sexualno aktivni.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:33   #100
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
idu samo žene nakon što pređu 40 god. tak negdje?

šta je sad istina?
40-tu?To ni u kom slucaju nije istina i ne znam ghdje si tako nesto mogla cuti.Nemoj se zavaravati,djevojka od prvog spolnog odnosa MORA ici ginekologu....Naravno,ako misli dobro sebi!
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.