Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 08:45   #781
Quote:
daisy boo kaže: Pogledaj post
Moraju se vraćati novci ako prekineš osposobljavanje osim u slučaju da pronađeš posao u struci ("pravi" posao), odsluženja vojnog roka i porodiljnog.
Hvala. A mora li se vraćati cijeli iznos ili umanjen za onoliko koliko smo dobili plaćeno do trenutka odustajanja?
lilyp is offline  
Old 09.07.2012., 09:42   #782
MFIN

Pozz,
da li netko tko je već bio na razgovoru sa psihologom u Ministarstvu financija može napisati kako to izgleda?
Hvala
Carpisa is offline  
Old 09.07.2012., 09:59   #783
Quote:
banarama kaže: Pogledaj post
evo da javim iskustva s 5 minutnog razgovora..,umjesto da umire kandidate i ukratko opišu što će priravnik raditi,stekao sam dojam da od nas jako puno očekuju..pitali su me da kazem nesto kratko o sebi i pritom gleda u životopis,ono wtf?..pa onda dali pratim rad uprave,čime se bave..počela je objašnjavati cijelu socijalnu infarastukturu i što ja mislim o svemu tome..ohladi malo ženo necu znati sve u 2 dana..neznam sad malo sam nervozan sto se svega toga tice..mozda bolje kopat kanal za pristojne pare


Bok, dobila sam i ja poziv za razgovor za petak, pa me zanima da li su ti se nakon razgovora javili i što je na kraju bilo s tim? Vidim iz tvog posta što je bilo na razgovoru pa znam što da očekujem. Hvala ti
credica is offline  
Old 09.07.2012., 10:03   #784
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Razgovor sutra u 11h u HZMO, a u 11:30h testiranje u Min fin, ha ha ha
nisu daleko, ali je pitanje hoću li stići na oboje

Kako je bili na razgovoru u HZMO? Hoće još zvati na razgovore ili ne? Hvala ti..Pozz
credica is offline  
Old 09.07.2012., 10:37   #785
Bilo je ok, ništa posebno. Pričaš malo o sebi i to je to.
Nemam pojma hoće li još zvati...
malimrav85 is offline  
Old 09.07.2012., 14:05   #786
Ekipa, jel sjela nekome naknada za prošli mjesec
dora87 is offline  
Old 09.07.2012., 15:10   #787
Je, meni je maloprije sjela u PBZ.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 09.07.2012., 15:31   #788
Meni još u petak, u Zabi
pinkica is offline  
Old 09.07.2012., 15:35   #789
Hvala na info Ja sam na Splitskoj i oko danas oko 12 mi još ništa nije bilo, nadam se do sutra će sjest
dora87 is offline  
Old 09.07.2012., 17:09   #790
Erste, sjela danas..
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Old 09.07.2012., 17:52   #791
Quote:
lilyp kaže: Pogledaj post
Hvala. A mora li se vraćati cijeli iznos ili umanjen za onoliko koliko smo dobili plaćeno do trenutka odustajanja?
Hmm, jel se ne vraćaju oni novci na koje je ovjerena zadužnica? Bez obzira na broj odrađenih mjeseci ili slično ukoliko sam želiš prekinut to bez ikakvog valjanog razloga?
__________________
.
daisy boo is offline  
Old 09.07.2012., 21:31   #792
Quote:
lilyp kaže: Pogledaj post
Hvala. A mora li se vraćati cijeli iznos ili umanjen za onoliko koliko smo dobili plaćeno do trenutka odustajanja?
Meni je moja savjetnica rekla da nema tog slučaja kada ti nešto kod stručnog osbosobljavanja imaš obavezu vratiti. Možeš odustati bez razloga kada god hoćeš. I te zadužnice su čista glupost, nemaju pravo to tražiti.
To je bilo samo kada se koriste tečajevi preko HZZ-a
dodoaaa is offline  
Old 09.07.2012., 21:34   #793
Quote:
credica kaže: Pogledaj post
Bok, dobila sam i ja poziv za razgovor za petak, pa me zanima da li su ti se nakon razgovora javili i što je na kraju bilo s tim? Vidim iz tvog posta što je bilo na razgovoru pa znam što da očekujem. Hvala ti

I ja sam pozvana na razgovor u petak... to je bio onaj natječaj od dva dana preko maila..
dodoaaa is offline  
Old 10.07.2012., 12:46   #794
Pozvana sam od biroa da idem na razgovor(29.5) u državni arhiv u zadru zbog stručnog osposobljavanja...ovi iz arhiva su mi rekli da će me obavijestiti poštom da li sam primljena. Nakon tri tjedna stiže pismena obavijest da sam primljena i da ću biti naknadno informirana o početku rada.
Ja čekam, čekam, čekam, da bi mi danas javio ravnatelj arhiva da zapravo nisam primljena jer imam završenu gimnaziju, a ne ekonomsku školu iako je pisalo u natječaju da se traži završena srednja škola, i ravnopravno ekonomska, navodno je tako odlučeno iz zagreba.
Solna is offline  
Old 11.07.2012., 14:51   #795
ako može pomoć ukoliko neko zna odgovor na moje pitanje, kakva prava ima trudnica ukoliko se zaposli za ovih 1600 kn. dali ima ikakvih prava kad ode na porodiljni. inače radi se o poslu u državnoj firmi, pa me zanima dali i na porodiljnom ostvarujem 1600 kn ili nemam pravo na ništa, dali se mogu nakon porodiljnog vratiti na posao? ili mi je pametnije da se prijavim kod nekog drugog poslodavca pa da mi hzz isplaćuje naknadu?
tea0705 is offline  
Old 11.07.2012., 14:53   #796
ima netko da preko ove mjere kao ekonomist ili neka druga društ.struka radi u domu zdravlja???
Anita2507 is offline  
Old 11.07.2012., 21:01   #797
Quote:
daisy boo kaže: Pogledaj post
Kad nađeš osobu koja ti može/želi biti mentor (jer tebe neće nitko kontaktirati i ponuditi ti sam od sebe takav način zaposlenja) odeš u Zavod i pokupiš onaj obrazac za stručno osposobljavanje (ili ga isprintaš sa stranica Zavoda ), popuniš ga i prikupiš potrebnu dokumentaciju (onih 5, 6 stavki koje se nalaze na poleđini Zahtjeva - to sve prikuplja poslodavac) i predaš sve skupa u područni Zavod i čekaš odgovor.

Možeš početi raditi i prije nego se sve to realizira ukoliko sve bude u redu (jer prikupljanje dokumentacije i toga traje oko mjesec dana), no sve ovisi o dogovoru s poslodavcem (ovi sa Zavoda kontaktiraju poslodavca i daju mu zeleno svjetlo).

.
Ja to nisam trebala.. zašto tražiti mentora? Ako te neko poduzeće primi, oni će ti osigurati mentora.. ja sam prošla razgovore.. i oni su mi sami rekli kako će mi osigurati mentora. Valjda trebaš dobiti posao,a ne mentora prije.
dodoaaa is offline  
Old 11.07.2012., 23:32   #798
Quote:
tea0705 kaže: Pogledaj post
ako može pomoć ukoliko neko zna odgovor na moje pitanje, kakva prava ima trudnica ukoliko se zaposli za ovih 1600 kn. dali ima ikakvih prava kad ode na porodiljni. inače radi se o poslu u državnoj firmi, pa me zanima dali i na porodiljnom ostvarujem 1600 kn ili nemam pravo na ništa, dali se mogu nakon porodiljnog vratiti na posao? ili mi je pametnije da se prijavim kod nekog drugog poslodavca pa da mi hzz isplaćuje naknadu?
Ne znam za naknadu, ali u izmjenama zakona stoji da ti poslodavac u slučaju porodiljnog mora osigurati povratak na to isto mjesto kako bi odradila tj. odvolontirala svih 12 mjeseci. E sad, da li se to poštuje, ne znam.
Lorraine is offline  
Old 12.07.2012., 08:35   #799
Quote:
dodoaaa kaže: Pogledaj post
Ja to nisam trebala.. zašto tražiti mentora? Ako te neko poduzeće primi, oni će ti osigurati mentora.. ja sam prošla razgovore.. i oni su mi sami rekli kako će mi osigurati mentora. Valjda trebaš dobiti posao,a ne mentora prije.
Jasno da će ti poduzeće osigurati mentora, moj se post odnosio na to da ti neće savjetnik iz Zavoda sam tražiti takav način zaposlenja već da je na tebi da se malo raspitaš jel bi te netko htio zaposliti po toj mjeri (tako je bar prije bilo, sad ne znam), a pronaći mentora se odnosilo na to, provjeriti jel ti ta osoba po onim uvjetima može biti mentor.
__________________
.
daisy boo is offline  
Old 12.07.2012., 14:15   #800
Mene zanima sljedeće...
vezano za 90 dana na Zavodu bez radnog staža, da li se gleda 90 dana u konkretnoj struci, odnosno zanimanju ili sve skupa?

Naime, situacija je sljedeća. Položila sam sve ispite na faksu i nisam uspjela diplomirati prije ljetnih praznika jer je profa otišla na put i sad mi obrana diplomskog rada ostaje za 9 mjesec. Da li se ja mogu prijaviti na Zavod sa SSS i kada prođe tih 90 dana (i u međuvremenu dobijem diplomu) prijaviti se za stručno osposobljavanje ili moram provesti 90 dana na Zavodu sa VSS da bih se mogla prijaviti za to stručno osposobljavanje? Evo ako netko raspolaže informacijama u tom pogledu, bila bih jako zahvalna na odgovoru.

Hvala najljepša, unaprijed.
SmallRaspberry is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.