Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 00:55   #1761
Quote:
okano19 kaže: Pogledaj post
Jeli netko možda čuo jeli izglasana izmjena Zakona o dodjeli sredstava za SO iz europskih fondova? Navodno će sredstva porasti sa 1600 kn na 3000...
možeš li molim te reći otprilike odakle ovakve glasine?

najmanje nam trebaju nekakva lažna nadanja
something_new is offline  
Old 05.12.2012., 10:59   #1762
Quote:
Titanium6 kaže: Pogledaj post
Je li dobio netko od ekonomista odgovor od Ministarstva financija ili Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU?
itko?
Sunce87 is offline  
Old 05.12.2012., 11:08   #1763
Koliko dugo obično treba ministarstvima da nakon testiranja jave rezultate za stručno osposobljavanje?
nezaposlena ana is offline  
Old 05.12.2012., 11:26   #1764
Quote:
event girl kaže: Pogledaj post
Ima li kandidata koji su se javili za SO u Ministarstvo socijalne politike i mladih?

Vidjela sam da su na svojim službenim stranicama objavili obavijest da će se intervjui s kandidatima početi održavati počevši od sutra, 05.12., te da će o tome biti obaviješteni putem e-maila i telefona.

Ima li koga da je pozvan?

Također, naveli su da će biti pozivani "kandidati za koje Komisija ocijeni da na temelju, u prijavi iskazanih interesa, profesionalnih ciljeva i motivacije kandidata te trajanju nezaposlenosti, u najvećoj mjeri udovoljavaju uvjetima pojedinog radnog mjesta."
Ja se javih na ovo ali me nisu zvali, bar ne još, a mislim da bi mogli za jedno mjesto ako, jer sam se javljala i za višeg stručnog suradnika (e sad ne znam da li se isključivo tu tražila viša) iako imam vss, pa sad ne znam, ako će preferirati nabrojane fakultete me neće zvati.

Zadnje uređivanje Brainy : 05.12.2012. at 11:34.
Brainy is offline  
Old 05.12.2012., 11:42   #1765
Quote:
okano19 kaže: Pogledaj post
Upravo danas sam bila kod savjetnika provjeriti istu informaciju. Za prekidanje ugovora moraš imati opravdan razlog, a pronalazak posla u struci za punu plaću to svakako jest. Samo što to novo radno mjesto mora biti na dulji period od dosadašnjeg obavljenog stručnog osposobljavanja. Npr. ko si bila na SO 6 mj. novi posao ti mora biti na dulje od 6 mj. Također isto se odnosi npr. na porodiljni dopust, kada prekidaš sa radom, i nastavljaš ponovno kada prođe porodiljni dopust ( za vrijeme kojeg isto primaš 1600 kn).
Hvala vam svima na odgovorima, ma baš me živcira ta njihova aljkavost, zar je toliki problem proučiti im te zakone, s obzirom da im jedini posao da nam pomognu..ovako svaki od nas dobije drugačiju info
chipolina is offline  
Old 05.12.2012., 11:53   #1766
Quote:
Brainy kaže: Pogledaj post
Ja se javih na ovo ali me nisu zvali, bar ne još, a mislim da bi mogli za jedno mjesto ako, jer sam se javljala i za višeg stručnog suradnika (e sad ne znam da li se isključivo tu tražila viša) iako imam vss, pa sad ne znam, ako će preferirati nabrojane fakultete me neće zvati.
Ja sam se također javila na ukupno 4 radne pozicije za vss, nisu me zvali, obzirom da intervjui počinju danas, smatram da su nam već trebali javiti. Vjerujem da mene nisu zvali jer nisam iz Zagreba. Ali, idemo dalje, naći će se već nešto!
event girl is offline  
Old 05.12.2012., 11:54   #1767
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
možeš li molim te reći otprilike odakle ovakve glasine?

najmanje nam trebaju nekakva lažna nadanja

To sam čula na tv-u prije 2-3 mj, ne mogu se točno sjetiti koja emisija.... jučer sam istu inf čula od službenice gradske općine, a znaš onu : tko je bliže oltaru bolje misu čuje? oni takve inf saznaju prvi pa mi je bacila bubu u uho...
okano19 is offline  
Old 05.12.2012., 11:57   #1768
Ministar je ne tako davno izašao u medije s informacijom da ništa od toga, mislim da smo čak i pisali o tome ovdje.

Edit: članak od 6.11.2012.

Quote:
Razmišljalo se o povećanju naknade od 1.600 kuna za rad bez zasnivanja radnog odnosa, no odlučeno je, kaže Mrsić, da umjesto toga HZZ snosi troškove zdravstvenog osiguranja za te osobe, umjesto poslodavca.
http://www.poslovnipuls.com/2012/11/...ezaposlenosti/
Lorraine is offline  
Old 05.12.2012., 11:57   #1769
Quote:
okano19 kaže: Pogledaj post
To sam čula na tv-u prije 2-3 mj, ne mogu se točno sjetiti koja emisija.... jučer sam istu inf čula od službenice gradske općine, a znaš onu : tko je bliže oltaru bolje misu čuje? oni takve inf saznaju prvi pa mi je bacila bubu u uho...
Ja nekako smatram, sve i da to jest istina, da bi se Mrsić i ostatak ekipe naveliko hvalili time. Ne znam, ali bilo bi jako lijepo da se to ostvari.
event girl is offline  
Old 05.12.2012., 11:58   #1770
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
možeš li molim te reći otprilike odakle ovakve glasine?

najmanje nam trebaju nekakva lažna nadanja
http://www.uhvati-posao.hr/newsdetail.php?id=Mjc=

Mogućnost dobivanja većih naknada

Mjera stručno osposobljavanje u sadašnjem obliku započela se provoditi tek od 31. svibnja ove godine. Za sada se ona još uvijek provodi uz mjesečnu naknadu polazniku od 1.600 kn. Za dio današnjih mjera za zapošljavanje koje će se provoditi u razdoblju od 2013. - 2015. godine razmotriti će se mogućnost povećanja naknade.
Cilj ovog programa nije smanjenje nezaposlenosti već omogućavanje mladim osobama bez iskustva da to iskustvo steknu i postanu konkurentniji na tržištu rada. Najveći učinak koji ova mjera može dati jeste mogućnost zapošljavanja nakon godinu dana iskustva.


evo to sam pronašla, jeli lažna nada ili ne , ne znam,svakako na to ne možemo utjecati a ja se samo želim informirati...
okano19 is offline  
Old 05.12.2012., 12:02   #1771
Quote:
event girl kaže: Pogledaj post
Ja nekako smatram, sve i da to jest istina, da bi se Mrsić i ostatak ekipe naveliko hvalili time. Ne znam, ali bilo bi jako lijepo da se to ostvari.
To što govoriš je istina, hvalili bi se oni godina unaprijed, al nikad se ne zna...
okano19 is offline  
Old 05.12.2012., 12:03   #1772
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Ovdje: http://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx

Lijevo odaberi županiju, desno u koju bi branšu
Gledam tamo, ali tamo skoro pa niceg nema, a ovdje svi pisete kak se javljate na sve i svasta pa m in ijasno gdje to nadjete ???
handsome. is offline  
Old 05.12.2012., 12:04   #1773
Možeš pogledati i u Narodnim Novinama, ali to su sve više-manje isti oglasi. Sretno!
Lorraine is offline  
Old 05.12.2012., 12:06   #1774
mah kakvo povećanje, pa nemaju para ni za ovih 1600.. pogledajte komentare na prethodnoj stranici
jutarnji amater is offline  
Old 05.12.2012., 12:07   #1775
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Ministar je ne tako davno izašao u medije s informacijom da ništa od toga, mislim da smo čak i pisali o tome ovdje.

Edit: članak od 6.11.2012.



http://www.poslovnipuls.com/2012/11/...ezaposlenosti/
Hvala na informacijama....u Dbk postoje 2 mjere zapošljavanja mladih...osim ove državne postoji i gradska uz potporu od 2500 kn/mj al su uvjeti nešto stroži, nema prekidanja zbog opravdanog razloga i sl. Moram se odlučit koju mjeru koristit pa moram svaku inf provjerit.. thx
okano19 is offline  
Old 05.12.2012., 12:11   #1776
Zna li itko na koga se odnose ove prijave do 15.12.? ako sam već našla firmu za so, moram li se svakako prijavit na javni poziv na berzu il se to odnosi na poslodavca? I prijavljuje li se on prije oglasa, ili tek nakon razg sa kandidatima? jeli netko bio u sl inf? taman nakon 20.12. bi trebala znat rezultate al bit će prekasno možda za prijavu...
okano19 is offline  
Old 05.12.2012., 12:23   #1777
@handsome

gle, sve ti ovisi koja si struka.
npr. u mojoj zupaniji (sisacko-moslavacka) su trenutno oglasi za ucitelje u skoli skoro svi do jednog za strucno osposobljavanje. to ti ili pise vec u samom naslovu oglasa, ili kad otvoris oglas pod 'vrsta zaposlenja'. isto tako i za arhitekte. mnogi arhitektonski biroi su objerucke prihvatili ovu mjeru i ima brdo oglasa za s.o. za arhitekte.
isto tako u gradskim upravama, zavodima, drzavnoj upravi, ministarstvima itd. za mlade ekonomiste, pravnike..

ako si neke druge struke, koja nije zastupljena u drzavnom sektoru, onda najbolje da si sam trazis poslodavca privatnika. na stranicama mojposao, posao.hr i sl. ne moze se bas naci oglasa za s.o. zato bi ti najbolje bilo slati otvorene molbe firmama za koje mislis da bi bile zainteresirane za tako nesto. ili se osobno pojavis i raspitas.
najbolje bi naravno bilo da imas nekog poznatog u toj konkretnoj firmi da te preporuci i raspita se 'iznutra'. mislim da tako imas vece sanse nego slat okolo mejlove koji mozda odmah zavrse u smecu

sretno!
__________________
Planet Earth is blue and there's nothing I can do.
Quaintrelle is offline  
Old 05.12.2012., 12:50   #1778
Hvala ti na odg...ne znam jesi li me dobro razumjela a možda sam i ja nedovoljno dobro objasnila. već sam našla firmu, državnu, i najvjerojatnije ću bit primljena jer smo samo nas dvije od kandidata..27.11. su mi rekli da bi sa radom počela kroz mj dana pa me zanima, u slučaju da me odaberu, trebam li imat zavedenu prijavu, ikakvu, za so, ili se to odnosi na firmu? ako se odnosi na firmu, dali se oni prijavljuje prije izdavanja natječaja il kada se odluče? u tom slučaju će vjerojatno bit prekasno... nadam se da sam dobro objasnila...
okano19 is offline  
Old 05.12.2012., 12:52   #1779
Quote:
okano19 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odg...ne znam jesi li me dobro razumjela a možda sam i ja nedovoljno dobro objasnila. već sam našla firmu, državnu, i najvjerojatnije ću bit primljena jer smo samo nas dvije od kandidata..27.11. su mi rekli da bi sa radom počela kroz mj dana pa me zanima, u slučaju da me odaberu, trebam li imat zavedenu prijavu, ikakvu, za so, ili se to odnosi na firmu? ako se odnosi na firmu, dali se oni prijavljuje prije izdavanja natječaja il kada se odluče? u tom slučaju će vjerojatno bit prekasno... nadam se da sam dobro objasnila...
inače sam ekonomist po struci...samo me interesira moram li bit zavedena na zavodu kao kandidat za so ako sam sama našla firmu bez natječaja hzz?
okano19 is offline  
Old 05.12.2012., 12:59   #1780
Quote:
okano19 kaže: Pogledaj post
inače sam ekonomist po struci...samo me interesira moram li bit zavedena na zavodu kao kandidat za so ako sam sama našla firmu bez natječaja hzz?
Inače, Quaintrelle je odgovarala na pitanje koje je postavila Handsome.

A ja ipak mislim da trebaš biti prijavljena u evidenciji Zavoda za zapošljavanje, i to punih 30 dana.
event girl is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.