Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2010., 21:39   #61
Quote:
Elinor kaže: Pogledaj post
mislim da to ne mora biti uvijek točno.
pa najbitnije je da ti se knjiga sviđa i da se uživiš u nju, a ne nekakva "obuka", a kad si malo mlađi (ok, postoji granica, sve ovisi o knjizi, ali sad govorim isključivo o "događajnim" knjigama, a ne filozofskim, strujama svijesti i sličnim) puno intenzivnije doživljavaš slike koje ti se stvaraju kad čitaš.
orkanski visovi nisu baš toliko zahtjevni da ih se ne bi moglo čitati na kraju osnovne škole.
ali stvarno su , pogotovo kad je vani vjetrovito i pada kiša, baš prava atmosfera za tu knjigu
Jesu,Orkanski su visovi vrlo zahtjevna knjiga. To je izrazito mračna priča o strasti,izdaji,prepoznavanju vlastitih emocija... Cahy je dobro znala da njezino srce pripada Heathcliffu i da je u dubini duše strastvena i divlja kao i on, ali je željela biti dama pa je odabrala beskrvnog Lintona.Odabravši društveni status umjesto ljubavi unesrećila je sve oko sebe, a najviše samu sebe.Sama je sebi život pretvorila u pakao.Roman je doista prožet jakim emocijama.Mišljena sam da to nije roman za adolescente,već za odrasle.

Zašto si izdala svoje vlastito srce,Cathy?Nemam nijedne riječi utjehe.Ti zaslužuješ svoju sudbinu.Sama si se ubila.Da,možeš me ljubiti,plakati i izvlačiti mi poljupce i suze; oni će te ubiti,osuditi na vječne muke.Voljela si me-onda kakvo si pravo imala da me ostaviš?
hedonistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:31   #62
Vidjela sam ovu temu,pa reko da se i ja uključim.
Orkanske visove sam nedavno pročitala,a prije toga sam veoma malo znala o toj knjizi.
Eh,eto, kad sam pročitala cijelu Sumrak sagu,koju potpuno obožavam,počela sam čitati sve knjige na kojima je Stephanie Meyer dobila inspiraciju. I kako u Pomrčini, glavni lik Bella čita Orkanske visove, odlučila sam i ja vidjeti što je to toliko zanimljivo u knjizi,i nisam požalila.
Knjiga je stvarno odlična! =)
Pamyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 18:19   #63
ipak ima nešto u tome da su Orkanski visovi poznatiji odkad je Sumrak saga vani.
http://www.eclipsemovie.org/wutherin...ince-twilight/
__________________
Don't get me upset.
Matea učiteljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:34   #64
Quote:
Matea učiteljka kaže: Pogledaj post
ipak ima nešto u tome da su Orkanski visovi poznatiji odkad je Sumrak saga vani.
http://www.eclipsemovie.org/wutherin...ince-twilight/
što je po meni sramotno
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 22:44   #65
Volim tu knjigu... jedna od dražih

Sinoć je bio film. Znam da nikad film ne može bit bolji od knjige, ali toliko me razočarao da još ne mogu doć k sebi!
Šta je ono bilo... radnja toliko brza... da nisam čitala knjigu totalno bi bila izgubljena, ne bi imala pojma ko je tko.
Da ne govorim kako se iz filma uopće ne da shvatit zašto su se Heathcliff i Cathy toliko voljeli i šta ih sve veže iz djetinjstva. Kao ni to zbog čega on mrzi svih oko sebe...

Pročitala sam da je to mini-serija, da nije onda ovo sinoć bio drugi nastavak? Jedino bi mi to imalo smisla, pošto njihovo djetinjstvo nije uopće prikazano.

Je gledao ko?
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 23:59   #66
Quote:
Janis Jo kaže: Pogledaj post
Volim tu knjigu... jedna od dražih

Sinoć je bio film. Znam da nikad film ne može bit bolji od knjige, ali toliko me razočarao da još ne mogu doć k sebi!
Šta je ono bilo... radnja toliko brza... da nisam čitala knjigu totalno bi bila izgubljena, ne bi imala pojma ko je tko.
Da ne govorim kako se iz filma uopće ne da shvatit zašto su se Heathcliff i Cathy toliko voljeli i šta ih sve veže iz djetinjstva. Kao ni to zbog čega on mrzi svih oko sebe...

Pročitala sam da je to mini-serija, da nije onda ovo sinoć bio drugi nastavak? Jedino bi mi to imalo smisla, pošto njihovo djetinjstvo nije uopće prikazano.

Je gledao ko?
Da, sinoć je bio drugi nastavak.Djetinjstvo je prikazano tjedan dana ranije, u prvom nastavku. Moram priznati da serija ni mene nije baš oduševila.
hedonistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 00:47   #67
A kvragu onda... žao mi je šta nisam otpočetka gledala...

Čak mi se i svidio izbor glumca za Heathcliffa, ali Cathy mi nije nikako baš sjela.
I kao šta sam već rekla, radnja mi je prebrzo išla, pola toga preskočeno.
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 01:04   #68
Quote:
Janis Jo kaže: Pogledaj post
A kvragu onda... žao mi je šta nisam otpočetka gledala...

Čak mi se i svidio izbor glumca za Heathcliffa, ali Cathy mi nije nikako baš sjela.
I kao šta sam već rekla, radnja mi je prebrzo išla, pola toga preskočeno.
Slažem se za Cathy. Doimala se nekako - prekrhkom. Knjiga je puno bolja, pogotovo na eng. Ekranizacija - šaša.

A to u vezi Tvajlšita i Orkanskih da ne spominjem...
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 15:53   #69
prvi put sam za knjigu čula u serijalu knjiga sumrak...i pročitat ću je uskoro...
tutifruti5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 07:38   #70
Quote:
tutifruti5 kaže: Pogledaj post
prvi put sam za knjigu čula u serijalu knjiga sumrak
...kud ide ovaj svijet...
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 10:31   #71
Mislim da nije ništa loše u tome kaj je knjiga postala eksponiranija od kada je pocela ta sumrak saga. Mislim knjigu ce procitati vjerojatno veci broj ljudi nego sto bi inace, ali to je odlicno jer je bar na neki nacin knjiga dosla do njih, pa ako je i tako, što onda? Kaj bi se ljudima koji citaju sumrak, pottera i tome slicno trebao zabraniti pristup ostalim djelima? Nisam pobornik sumrak sage a bogme ni pottera, i za knjigu sam cula puno prije nego za sumrak i nisam ni znala da se spominje u knjizi, ali i tada jos prije sumraka je knjiga ( u mojoj knjiznici ) bila konstantno vani i nisam ju mogla dic ma nije bilo sanse.

Nakon jedno dvije godine potrage za knjigom (svako malo bi je se sjetila i trazila ko idiot po knjiznicama, ali sam bila preskrta za kupiti ju) sam ju nasla u knjiznici svojih staraca. Kopala sam po njihovim knjigama i onak odjednom iza valjda hrpetine knjizurina o koje cemu stoje visovi Procitala sam ju u jedom danu, smijala se, sokirala se, koji put jebala mater ljudima koji ne znaju pokazati prave osjecaje i dovrsila ju. Dojmovi-uzasno sam ljuta na H jer sam citavu knjigu nekako njega krivila za njegovu i C propast, nekako cijelo vrijeme sam navijala za to da napokon skupi muda, udje ko muskarac otme ju i odjasu u suton nakon njene smrti me totalno copio bed i ostatak knjige sam citala totalno nevoljko. Iako se tu vise generacija ispreplice, H i C su mi onak tragicni ljubavnici pa me cak ni kraj nije raspolozio. Ne volim biti loseg raspolozenja nakon knjige, a na zalost moji dugo trazeni visovi su me tako ostavili. Mislim da je knjiga dosta zahtjevna i ponovno cu ju procitati, ko zna, mozda ce mi onda biti u potpunosti drugaciji dojam
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 11:27   #72
Quote:
¤amélie¤ kaže: Pogledaj post
Mislim da nije ništa loše u tome kaj je knjiga postala eksponiranija od kada je pocela ta sumrak saga.
Naravno da nije loše, super ako će to nekog potaknuti da je pročita, ma ne mora ni pročitati, ali da omladina nije nikad čula za nju, to mi je malo onak .

Ja sam je pročitala sad u tridesetima, ali znam za nju od djetinjstva (i film - onaj iz 1939.) Nekako mi je to kultna knjiga, stvar opće kulture. Ne znam, možda griješim... opčenito mislim da su današnje generacije malo
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:48   #73
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
opčenito mislim da su današnje generacije malo
I meni se tako čini....

Nije da sam više voljela čitati takve knjige od npr. Adriana Molea kada sam išla u školu ali neke osnove su se znale, moralo se znati za većinu naslova koje su pisali poznati pisci..... a sestre Bronte bi trebale biti dio opće kuture...
a ne nešto za što se prvi put čuje u Sumrak sagi.....
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:38   #74
Quote:
¤amélie¤ kaže: Pogledaj post
Mislim da nije ništa loše u tome kaj je knjiga postala eksponiranija od kada je pocela ta sumrak saga. Mislim knjigu ce procitati vjerojatno veci broj ljudi nego sto bi inace, ali to je odlicno jer je bar na neki nacin knjiga dosla do njih, pa ako je i tako, što onda? Kaj bi se ljudima koji citaju sumrak, pottera i tome slicno trebao zabraniti pristup ostalim djelima? Nisam pobornik sumrak sage a bogme ni pottera, i za knjigu sam cula puno prije nego za sumrak i nisam ni znala da se spominje u knjizi, ali i tada jos prije sumraka je knjiga ( u mojoj knjiznici ) bila konstantno vani i nisam ju mogla dic ma nije bilo sanse.

Nakon jedno dvije godine potrage za knjigom (svako malo bi je se sjetila i trazila ko idiot po knjiznicama, ali sam bila preskrta za kupiti ju) sam ju nasla u knjiznici svojih staraca. Kopala sam po njihovim knjigama i onak odjednom iza valjda hrpetine knjizurina o koje cemu stoje visovi Procitala sam ju u jedom danu, smijala se, sokirala se, koji put jebala mater ljudima koji ne znaju pokazati prave osjecaje i dovrsila ju. Dojmovi-uzasno sam ljuta na H jer sam citavu knjigu nekako njega krivila za njegovu i C propast, nekako cijelo vrijeme sam navijala za to da napokon skupi muda, udje ko muskarac otme ju i odjasu u suton nakon njene smrti me totalno copio bed i ostatak knjige sam citala totalno nevoljko. Iako se tu vise generacija ispreplice, H i C su mi onak tragicni ljubavnici pa me cak ni kraj nije raspolozio. Ne volim biti loseg raspolozenja nakon knjige, a na zalost moji dugo trazeni visovi su me tako ostavili. Mislim da je knjiga dosta zahtjevna i ponovno cu ju procitati, ko zna, mozda ce mi onda biti u potpunosti drugaciji dojam
Ne bih se složila s istaknutim. Cathy je ta koja se udala za drugog. Gotovo je cijelo djetinjstvo provela s njim, bili su nerazdvojni, a onda se od Lintonovih u Visove vratila neka druga Cathy. Odjednom je Heathcliff više nije bio dostojan!
Čak je izjavila : "To i nije neko društvo kad netko ne zna ništa i ne kaže ništa."
hedonistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 11:17   #75
Da Cathy je mala razmažena kučkica, nju je trebao dobro okrenuti i da vidiš kako bi bila mirna Salim se, ne znam nekako mi se cini da je H digao ruke od nje, znam da su to bila za nas nepojmljiva vremena i drukcija pravila i sve, i da je on takav i da ne zna biti stalozen i ne agresivan i ne napadan ali da joj je samo rekao što osjeća, a ne na njeno razmazeno vrijeđanje mučati ili pak deranjem i psovanjem vracati joj. Kuzim ja da je on lik tako smisljen ali zao mi je sto su tako zavrsili, a toliko su se voljeli. Ne znam, ja sam happy end sucker i onda mi ovako nesto totalno ubije u pojam.
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 23:28   #76
Ajme, obozavam ovu knjigu. Citala sam je s 13 i tada me potpuno dojmila, to je bilo razdoblje kada sam pocela citati dobre knjige.
Odnos Heathcliffa i Cathy je poseban, citavo vrijeme su nedoreceni i kada ona shvati svoje osjecaje biva prekasno. Buduci da ne volim osobito sretne krajeve svidja mi se kako je zavrsilo.
__________________
“Long is the way,and hard,that out of hell leads up to light.”
galilea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 00:31   #77
To mi je jedna od boljih knjiga koje sam čitala. Sviđa mi se posebno lik sluškinje koja je pričala priču i njezina razmišljanja. Knjiga ima stvarno puno dobrih citata i ono što mi je najdraže, ljubavna priča u knjizi nije otrcana... To je stvarno knjiga koju bi preporučila ljudima da čitaju, a film još uvijek nisam pogledala...
BlackOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 00:36   #78
Quote:
¤amélie¤ kaže: Pogledaj post
Da Cathy je mala razmažena kučkica, nju je trebao dobro okrenuti i da vidiš kako bi bila mirna Salim se, ne znam nekako mi se cini da je H digao ruke od nje, znam da su to bila za nas nepojmljiva vremena i drukcija pravila i sve, i da je on takav i da ne zna biti stalozen i ne agresivan i ne napadan ali da joj je samo rekao što osjeća, a ne na njeno razmazeno vrijeđanje mučati ili pak deranjem i psovanjem vracati joj. Kuzim ja da je on lik tako smisljen ali zao mi je sto su tako zavrsili, a toliko su se voljeli. Ne znam, ja sam happy end sucker i onda mi ovako nesto totalno ubije u pojam.
Šta nije da je i ona jedno vrijeme bila digla ruke od njega? Oni su zapravo cijelo vrijeme sami komplicirali svoj odnos jer pretpostavljam da im je tako i bilo zanimljivije... Vjerojatno da je sve bilo savršeno i da jesu ipak završili zajedno, priča ne bi ostavila takav dojam i bila bi obična... Ovako je teatralnije jer ono šta nemaš uvijek je najzanimljivije...
BlackOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 07:30   #79
Definitivno jedna od boljih knjiga koje sam pročitala. Moram priznati da sam sa svakom stranicom mijenjala mišljenja o likovima i upravo je to ono što me je poticalo da nastavim s čitanjem. Ljudska psihologija, socijalna određenost, nesuđena ljubav...
GigaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 16:18   #80
Quote:
tutifruti5 kaže: Pogledaj post
prvi put sam za knjigu čula u serijalu knjiga sumrak...
nadam se da imaš do 10 godina...inače..
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.