Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2005., 13:36   #1
Australija - život i zaposlenje

Postovanje, cjenjeni forumasi ovog podforuma..

Imam nekoliko pitanja i molio bih, ali stvarno bih molio, ako mi tko moze ponuditi odgovore neka to i ucini..

Radi se o tome da zelim otici u Australiu. I to sto prije.

Imam privatnih problema i to poprilicno ozbiljnih. Nije bitno.

U australiji imam podosta rodbine koji su mi voljni pomoci.. Da se zaposlim i da zivim tamo.

Zanima me, sto sve od papirologije moram ishoditi? Otkud da krenem? Kako funkcioniraju Vise i te stvari.. ja sam apsolutno neuk za te stvari i nemam apsolutno pojma sto i kako..

I kako dobiti radnu vizu? Bilo kakve informacije..

I, trebam li pristanak roditelja, mozebitno? Imam 18 godina i oni se ne slazu s tim, tako da, ako mi to treba - sve pada u vodu.

No, nema te sile koja ce me zaustaviti..

Molio bih da mi netko kaze sto zna o tome..

Puno hvala..
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 01.07.2005., 13:40   #2
pretpostavljam da je stranica australske ambasade dobra pocetna tocka za informacije...


PS: jest da nisi trazio takav savjet i jest da ovo nije ni Psihologija niti RiD, ali bijeg u Australiju tesko da se moze smatrati dobrim rjesenjem necijih problema s roditeljima, posebno ako taj netko ima 18 godina...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 01.07.2005., 14:02   #3
Heh. Ocekivao sam takav odogovor : )

Ne brini, ovo nije neki pubertetski ispad. ( Iako ovo jest bijeg od roditelja alkoholicara ) Ovo je uistinu egzistencijalno pitanje jer ovdje ne mogu nista.. niti imam novaca za studirati niti se mogu zaposliti. U australiji me ceka posao i stan.


vidjeh malo site.. hm, nije mi bas sve jasno.. Ako je tko isao tim putem... ?

Hm, ako zelim studentsku vizu.. moram li se sad upisati tamo na neki faks ( i kako?? ) ili tek kad dodjem?

I, ona obiteljska? Nije li to bolja opcija?
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 01.07.2005., 18:57   #4
@Ariton
preneo sam sa jedne teme osnovno ...ima vise tema ali je kasno/rano ujutro pa nemam vremena gugiti vreme ...ovo ce ti biti dovoljno.


Quote:
VILKO kaže:
Prenasam sa druge teme:



Kao pocetak zavisi kakovu struku/skolu /zanat imas.
Doktor, enginjer ili motor mekanik pointi su isti /60 pointa/.
Prednost je engleski ,ali ako te trebaju i obavezes se da ces uciti
isto je u redu , sve zavisi o njihovima potrebima, a ako te netko sponzera kao rodbina jos je i lakse ili GORJE...zavisi?

Ima i firma u Zagrebu koja moze za tebe to sve napraviti ,ali se ne sjecam kako se zove, unatrag jedno 12 mjeseca je bila tema i jedna gospodja je meni e-maila ali se ne sjecam sada podatke.

Uglavnom ako imas volju sve se moze kao sta je netko prije kazao.


Na hrvatskom - AU Department of Immigration
http://www.immi.gov.au/search_for/mu...l/croatian.htm

AU Department of Immigration - home page
http://www.immi.gov.au

General Skilled Migration - booklet :
http://www.immi.gov.au/allforms/booklets/1119.pdf

Spisak trazenih zanimanja u AU sa bodovima :
http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf

pozdrav

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 01.07.2005., 22:51   #5
Kako stvari stoje jedina opcija je sponzorirana viza (odlazak kod obitelji). Za to ne trebaš imat nikakve novce (osim za kartu i vizu) jer tamo te oni sponzoriraju (živš kod njih ....).
Stručna radna viza otpada zbog obrazovanja.
Studentsku vizu nemreš dobit jer prvo moraš upisat faks pa tek na temelju toga ishodit studentsku vizu + moraš dokazat da imaš love za uzdržavanje tokom studija (nisu male cifre) + moraš pisat međunarodni eng. test i zadovoljit kriterije da poznaješ dobro engleski (košta kod nas nekih 1300 kuna).
Sa nijednom vizom osim stručne radne ne smiješ radit jer ti prijeti deportacija. Možeš radit sa studentskom ali samo max. 20 sati tjedno.
To ti je ovako ugrubo, imaš gore linkove pa prouči.
ovac is offline  
Old 01.07.2005., 22:55   #6
Evo ti kalkulator za iseljenje pa ga ispuni i vidi kako stojiš.

www.workpermit.com/australia/point_calculator.htm
ovac is offline  
Old 05.11.2006., 19:01   #7
Australija - posao i život

Zanima me na koji način dobiti sponzora za australiu
Goran100 is offline  
Old 06.11.2006., 12:21   #8
Najlakse ti je traziti clana obitelji (moze i sire) ako ga imas u Australiji. Zatim mozes traziti poslodavca ta te sponzorira, dakle trazi si posao (pogotovo ako spadas u kategoriju jako trazenih zanimanja, npr. kuhar....) Sponzorirati te takodjer moze i partner (mora biti australski drzavljanin) ne morate biti vjencani i mislim da cak moze biti i istoga spola.... Neznam vise nisam bas nesto u tome, ali posto ti nitko nije odgovorio onda je i ovo malo sto znam bolje od nicega.

Predlazem ti da pitas Vilka, on zna puno o tim stvarima, a hoce i pomoci. Viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilko gdje ste????
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Old 06.11.2006., 20:06   #9
Hvala na odgovoru!
Neke stvari sam već napravio. Po zanimanju sam automehaničar i sam već dobio od TRA da mi se priznaje zanimanje. Problem mi je nastao kod engleskog jer nisam siguran da bi napravio svih četri modula sa 5. Tako da pokušavam dobiti sponzora (posao) samo neznam na koji način bi najlakše dobio (tražio).
Ujedno mi je problem jer nemam dosta prakse u mehiniki jer s obzirom na naše plaće sam radio kao vozač autobusa i kamiona.
Isto tako nemam nikoga dole koji bi mi mogao pomoći.
Goran100 is offline  
Old 06.11.2006., 21:07   #10
Nemoj zaboraviti da imas vecu prednost ako si spreman raditi prvih par godina u nekom manjem gradicu, a ne u jednom od glavnih gradova.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 07.11.2006., 12:39   #11
Pokusaj traziti posao na http://www.seek.com.au
Una67 ima pravo gledaj neka manja mjesta placa ce ti biti skoro ista, a cijene najma stana i zivotni troskovi 50% manji.
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Old 09.11.2006., 11:25   #12
ne mislim da ti treba itko ako imas priznato zanimanje i kakav-takav engleski
zapali na konzulat ili ambasadu i ponudi se da ides u neko manje mjesto
pokazi da si siguran u sebe, samouvjeren.....znas ono, kad sam vjerujes u sebe, vjeruju i drugi
sretno!!!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 09.11.2006., 13:48   #13
Ne volim vise pisati sta sam pisao mozda stotinu puta ,postoje po Dijaspori na oko 39-40 tema oko slicnih pitanja i mnogo diskusije uputa i linkova.

Ja sam nazalost izgubio svoj back-up, sa podatcima, ali uvijek se nadje lagano...bilo nas je par koji smo mnogo pisali...Numbat je jedan i dati cu njegovo pisanje i linkove poslije.

Dobio si veoma dobar odgovor od Une67.

Primjecujem iz tvojega pisanja da imas vec priznat svoje zanimanje "sta si sretan neces kao electricari morati polagati ispit regulacija ,sta nije lagano ,ali ne i nemoguce.

Cijelo pisanje Australije o potrebi je veoma malo dvolicno...oni trebaju sve zanatlije ,ali sve sta mogu dobiti iz Philipino,Azijskih zemalja, ce najprije uzeti pod drugim clankom sam to opisao, sta se dogadja.

Poslovi su najvise u pustinji u rudnicima ,manjim mjestima, za osobu sa tvojim zanimanjem.

Dati cu ti opcenito linkove koji mogu dobro doci i drugima prema potrebi.
Ja sam preko PM mnogima dao i podatke i licne savjete ali poslije tolikih iskustva vec mi je i dosadilo...mozda bi trebao otvoriti Agency preko interneta,
i malo i zaraditi?.....samo se salim.

Primjer probaj licno poslatio PM to ADEX...on je jednom izjavio da moze zaposliti 2000 osoba odmah da ih ima, kada sam ja pisao da ima dosta nezaposlenih i u Australiji.

Posao ces naci u Juznoj Australiji , Northern Territory, Western Australiji,
tamo se traze "radnici koji znadu i zele raditi,nema zabusavanja i uslovi rada nisu najbolji...place isto prema kvalifikaciji i iskustvu i znanju tvoje struke.

Ima mnogo nacina za doci u Australiju, ljudi zaboravljaju da nije kako je bilo oko 1991-daljnjega kao ratni izbjeglica....je bilo lakse dobiti ulaz.

Ako citas moju drugu temu Skill workers u Australiji vidjeti ces sta se dogadja.

Druga stvar upozoriti cu te odmah...mnogi nisu zadovoljni i nisu ustvari materijal za emigraciju,muci ih u najboljim uslovima sve , nostalgija hrana ,sta bi tekar napravili u pustinji gdje je samo posao i "PUB'...gostiona?

Ima isto i razvijenih mjesta koje imaju kuce za familiju i osnovnu skolu, i druge faciliti ali nije to Melbourne ili Sydney....a kada sam ja kazao da zivim u Adelaidu, koji je divno sredjeno mirno mjesto sa 1.075 miliona stanovnika, oni gospoda kazu da zivim u selu.

A kamoli prije gdje sam zivio 25 godina u Whyalla, iako je tamo 4 gimnazije i Univerziti i danas samo 24.000 osoba...svi misle da radis zato sta nisi sposoban da nadjes posao u Sydneyu ...gluposti , ja sam zivio jer sam imao dobre uslove i kucu odmah cim sam dosao...i sa obzirom da sam zivio u Zagrebu nije mene uopce vuklo veliko mjesto.
=====
Numbat link na opcenito znanje za emigraciju, vredni citati sa savjetima kako i sta napraviti.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2638676&postcount=47

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2638681&postcount=48

==============
korisni linkovi:
http://www.google.lnk.visafirst.com/...rship_Info.asp

http://www.google.lnk.visafirst.com/

================

Linkovi za ;

Emigracija u Juznu Australiju!



Immigration South Australia
GPO Box 1264
ADELAIDE SA 5001
Telephone: +61 8 8204 9250
Facsimile: +61 8 8204 9244
E-mail: [email protected]
Hours: 9am-5pm Monday -Friday
(excluding public holidays)

=============================

Emigracija u Zapadnu Australiju.!


Skills Migration Unit ([email protected])
Phone: +61 8 9220 0222
Fax: +61 8 9221 1132
Location:
Small Business Development Corporation
Ground Floor
553 Hay Street
Perth, Western Australia 6000

===============
Neki linkovi na Hrvatskom;

http://www.immi.gov.au/allforms/foreign/48rcro.pdf

http://www.immi.gov.au/allforms/foreign/994icro.pdf

http://www.immi.gov.au/allforms/foreign/1153cro.pdf
=================

Kao sta sam kazao da se naci mnogo na Internetu i sam preko Google.
Najvise na Dijaspori na razlicitim temama.

U ovom slucaju je problem "SPONSOR"....skoro svatko u proslosti sa kojim sam davao podatke je bio problem "sponcer"...i osobe kojima su ponudili preko Juzne Australije ....treba dosta novaca nemogu se tocno sjetiti ali se govorilo oko 15.000 kuna.

=====================

Nadam se da sam ako nista malo vise doprineo sa adresama i iskrenim istinitim pisanjem ,ja ne vjerujem u kazi dodi samo lako je ,jer nije istina.

Najteze je dobiti vizu i naci sretstva kako platiti za put, i imati dosta novaca za pocetak ....Australija je otvorena oko toga kaze koliko treba za sta.

sretno
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 09.11.2006., 19:27   #14
Quote:
Una67 kaže:
ne mislim da ti treba itko ako imas priznato zanimanje i kakav-takav engleski
zapali na konzulat ili ambasadu i ponudi se da ides u neko manje mjesto
pokazi da si siguran u sebe, samouvjeren.....znas ono, kad sam vjerujes u sebe, vjeruju i drugi
sretno!!!
Već sam bio na ambasadi isto tako sam im poslao parpitanja preko meila samo
mi nisu bili od neke velike pomoći. Njihov zadnji odgovor je bio: "Veleposlanstvo Australije u Zagrebu se ne bavi iseljenickim vizama te Vam vise informacija od toga nismo u mogucnosti dati. Za informacije o dostupnim Imigracijskim uredima u Australiji posjetite web stranice www.immim.gov.au "
Goran100 is offline  
Old 09.11.2006., 19:56   #15
Što se tiče moje samouvjerenosti znam da se želim maknuti odavde i u to sam siguran, problem je u tome da mehaniku u zadnjih deset godina nisam dosta radio i tu je moja slaba točka. Naj lakše bi mi bilo kada bi se dalo dobiti posao vozača kamiona ili autobusa a papire na osnovi moje škole.
Takvu jednu varijantu sam imao ali mi nije uspjelo jer je bila mala firma i mu nisu odobrili sponzorstvo, "jer mu prihodi ne omogućavaju da zaposli automehaničara za full time"
Ako neko pozna takvu varijantu bio bi mu jako zahvalan!!!

Velika mjesta mi se nisu nikada sviđala tako da s tim nemam problema, a i više bi mi odgovaralo kakvo manje (još kad bi bilo blizu obale, bilo bi idealno).
Goran100 is offline  
Old 09.11.2006., 20:58   #16
Vilko:

Hvala za te opširne informacije.
Malo ću ih proučiti, pa nadam se da ti se mogu obratiti ako budem trebao pomoć?
Goran100 is offline  
Old 26.11.2006., 15:31   #17
U zadnja dva tjedna dobio sam tri e-mail i PM ,sa molbom jer imam kakovu ideju ili proces za kako napraviti najlakse za posao za /dvije su bile za medicinsku sestru/....obadvima osobama saljem PM & e-mail odgovor sta cu dati i podatke ovdje....treca osoba je bila za posao u metalnoj industriji ,koju sam isto uputio u Juznu Australiju i Zapadnu Australiju ,gdje su takove osobe najtrazenije.

Na mojim gornjim postovima mozete naci addresse i kome da se obratite u pojedinoj drzavi/STATE....znadem da nije lako ali imajte strpljenja i vjerujem da ce nekoji koji zadovoljavaju uslove i uspjeti ...vjerujem da ce neki mozda dobiti posao sa time da si sami plate put....nazalost svugdje po svijetu postaje tesko.

Kao prvo vjerujem da ako se predstavite Juznoj Australiji, i kazete da zelite raditi u Adelaidu ili manjem mjestu da ce vas prije gledati kao kandidata nego
nekoga koji zeli u Metropolitan Sydney i Melbourne.


Linkovi za ;

Emigracija u Juznu Australiju!


Immigration South Australia
GPO Box 1264
ADELAIDE SA 5001
Telephone: +61 8 8204 9250
Facsimile: +61 8 8204 9244
E-mail: [email protected]
Hours: 9am-5pm Monday -Friday
(excluding public holidays)

=============================

Emigracija u Zapadnu Australiju.!

Skills Migration Unit ([email protected])
Phone: +61 8 9220 0222
Fax: +61 8 9221 1132
Location:
Small Business Development Corporation
Ground Floor
553 Hay Street
Perth, Western Australia 6000

Placa je mozda manja...ali stanarina je isto manja, zivot nije stresan, a sta se tice gdje izlaziti ima isto skoro sve kao i veca mjesta....a sta sam ja pisao u sali da zivim u selu Adelaidu ima razlog....tako su mi kazale osobe koje su dosle sa sela od 30 osoba...pa je njima cudno da sam ja cak zivio i u mjestu 400 km dalje 25 godina....zivio sam zato sta smo izabrali ,a ne sta nisam mogao dobiti posao u Sydneyu....dapace imao sam ponudu isto smjestaj/kucu i isto ista zeljezara 70km od Sydneya....u ono vrijeme isto nije bilo mnogo specijaliziranih visokokvalificiranih electricara i tehnicara....pogotovo ne emigranta....vecina SFRJ emigranti su bili osobe bez zanata i dolazile su sa sela ili su vec radili po Europy...i trazili stalni borovak/iseljenje.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 29.11.2006., 18:12   #18
Pitanje za Vilka. Kakve su sanse za dobiti vizu za austr. Supruga je všs(accountant) a suprug je VSS electroinzenjer , dijete od 5 godina.supruga ima strica u Sydney.
kajuu is offline  
Old 30.11.2006., 00:31   #19
sto si radi iza 42 he he? sad si nasa, samo tebe cekaju tamo...
ps odi u dalamciju preko ljeta i ulovi koju strankinju ahah
dobaj is offline  
Old 30.11.2006., 08:47   #20
Quote:
dobaj kaže:
sto si radi iza 42 he he? sad si nasa, samo tebe cekaju tamo...
ps odi u dalamciju preko ljeta i ulovi koju strankinju ahah
no comment
kajuu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.