Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2006., 08:33   #1
feromoni ?

Može li mi netko objasniti gdje u prirodi ima feromona, postoje li posebne biljke ili nešto slično ? - imaju li ga parfemi ?
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:16   #2
Quote:
explorer-1 kaže:
Može li mi netko objasniti gdje u prirodi ima feromona, postoje li posebne biljke ili nešto slično ? - imaju li ga parfemi ?
pa ti lucis feromone...luce ih ljudske zlijezde a ne biljke...feromoni su ti stvarcice cijem se djelovanju pripisuje fenomen ljubavi na prvi pogled. Stvar funkcionira na principu aktivatora i receptora. Postoje receptori u mozgu koji registriraju feromone (aktivatore) ljudi koji ti se nalaze u blizini, i to je sve stvar ko je se desava podsvjesno. Ajmo rec nesto slicno osjetu njuha...ali ne postoji mogucnost kontroliranja tog osjeta. Feromoni su inace vrlo jaki. Postoje brojna istrazivanja koja su objavljena i u pisanom i u video obliku (ta su posebno zanimljiva) o djelovanju feromona na muskarce. Ne da mi se o tome pisat, ali google ti je frend pa potrazi malo i skuzit ces. Uglavnom, ekipa je totalno poludila za zenskama koje su bile pospricane veeelikim dozama feromona. Feromoni su izolirani, i cak se vani mogu nabavit kao parfemi...ali o ucinku tih bas i ne bi znao. Obicni parfemi ti ne sadrzavaju feromone...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:34   #3
Quote:
Chain kaže:
pa ti lucis feromone...luce ih ljudske zlijezde a ne biljke...feromoni su ti stvarcice cijem se djelovanju pripisuje fenomen ljubavi na prvi pogled. Stvar funkcionira na principu aktivatora i receptora. Postoje receptori u mozgu koji registriraju feromone (aktivatore) ljudi koji ti se nalaze u blizini, i to je sve stvar ko je se desava podsvjesno. Ajmo rec nesto slicno osjetu njuha...ali ne postoji mogucnost kontroliranja tog osjeta. Feromoni su inace vrlo jaki. Postoje brojna istrazivanja koja su objavljena i u pisanom i u video obliku (ta su posebno zanimljiva) o djelovanju feromona na muskarce. Ne da mi se o tome pisat, ali google ti je frend pa potrazi malo i skuzit ces. Uglavnom, ekipa je totalno poludila za zenskama koje su bile pospricane veeelikim dozama feromona. Feromoni su izolirani, i cak se vani mogu nabavit kao parfemi...ali o ucinku tih bas i ne bi znao. Obicni parfemi ti ne sadrzavaju feromone...
Dakle to je opipljivo, neka izlučevina... to nisu neki onak osjećaji ?
A jesu jedinstveni ili različiti od čovjeka do čovjeka ?

Teoretski... da neko pošprica s tim nekoga jako ružnoga.... ???
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 18:13   #4
Quote:
explorer-1 kaže:
Dakle to je opipljivo, neka izlučevina... to nisu neki onak osjećaji ?
A jesu jedinstveni ili različiti od čovjeka do čovjeka ?

Teoretski... da neko pošprica s tim nekoga jako ružnoga.... ???
Tako je, to je izlucevina, i ko sto golim okom ne mozes vidjet infracrvene zrake jer je ljudsko oko nije specijalizirano za to, tako njuhom ne mozes registrirati feromone, ali ih mozak registrira, bez da ti na ocit nacin to daje do znanja. Tvoje ponasanje se onda manifestira...ajmo rec podsvjesno. E sad...koliko su jedinstveni to iskreno ne znam. tu se ne bi stel upustat, ali recimo feromoni koji su koristeni na istrazivanjima se djelovali na vecinu muskaraca, medutim pretpostavljam da je to zbog puno vece koncentracije feromona a ne toliko zbog specificnosti. Ali vidis to je stvarcica koja i mene zanima... I da...ak bi posprico to na nekog "ruznog", desavale bi se sigurno cudne situacije. Al nisam mjerodavan da ocjenjujem ruzne i zgodne pa o tom potom.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 19:56   #5
Cool... znači to je nešto prirodno, životinjski - rekli bi instinktivno na što čovjek ne može utjecati. Teoretski bi bilo moguće proizvesti "Love potion" - ti majke... pa to bi trebalo zakonski regilirati.
Zamisli da se s tim našprica neka babetina, a ono ti ju zjašeš a zapravo ni nećeš...
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 08:27   #6
Quote:
explorer-1 kaže:
Cool... znači to je nešto prirodno, životinjski - rekli bi instinktivno na što čovjek ne može utjecati. Teoretski bi bilo moguće proizvesti "Love potion" - ti majke... pa to bi trebalo zakonski regilirati.
Zamisli da se s tim našprica neka babetina, a ono ti ju zjašeš a zapravo ni nećeš...
Nebi sigurno zajašio babu, jer ne reagiraš tako! Ti, odnosno tvoj nos kad osjeti feromon, on reagira tako da tvom mozgu šalje signal, i ti polako osjećaš privlačnost prema osobi koja ima feromon suprotnog spola, jer su različiti muški i ženski feromoni (osim ako si peder)! Feromone možeš kupiti i kod nas, a imaš ih i u malim dozama u parfemima (onim boljim i skupljim) Inače tokom evolucije se smanjilo naše lučenje feromona, tako da ih samo još malo lučimo! Lučimo ih znojenjem, ali kad se otuširaš i to malo feromona "spereš"...da ne dužim, odi na stranicu koju ću ti sada napisati, pa sve provjeri...http://www.wildangel.info/! Uživaj
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 03:03   #7
probaj nabavit discoveryjev dokumentarac sexual secrets. ne znam koji dio, 2. ili 3. tamo se o tome puno govori. i nije dokazano kako djeluje tj. ne može se pretpostavit kako će djelovati kad se pošpricaš time. probaj s onom izlučevinom onog goveda, mošusom
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:42   #8
Prirodna kozmetika - parfemi

Kako smuckati vlastite snjofalice

Od odabira ulja, kombinacija, pripreme, do pohrane

Koja ulja volite, koja vam mirise fino, a koja su vam manje draga?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 20:52   #9
joj,meni su od l`occitana parfemi predobri,pogotovo muški..
genijalno nešto...
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 22:58   #10
postoji li neki recept za parfem koji sadrzi ylang-ylang i paculi?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 08:05   #11
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
postoji li neki recept za parfem koji sadrzi ylang-ylang i paculi?
Iz knjige C. Wildwood: miješanjem jedne trećine pačulija i dvije trećine ylang-ylanga u ulju vanilije dobiva se imitacija jasmina! Zvuči jako zanimljivo! A u Kemigu imaju i vanilae oleum. Ako probaš napraviti, javi kako je ispalo!
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 21:41   #12
Za tu cijenu mogu kupit oridjidji jasmin.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 23:17   #13
meni su od L´occitana perfektni novi parfem irisa i toaletna 4 ruže
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 17:28   #14
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Za tu cijenu mogu kupit oridjidji jasmin.
Sumnjam! 50 ml takvog parfema koštalo bi tridesetak kuna, a 5 ml (slovima: pet!) jasmina košta dvjestotinjak kuna!
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:05   #15
pačuli 5ml 50 kn
ylang ylang 5ml 58,50kn
vanilija mix 5ml 58,50kn (ne znam tocno sto si mislila pod uljem vanilije, al ovo je najjeftinija varijatna. osim ako ne bi cemu koristilo ostavit mahunu da se moci u nekom ulju)

jasmin 4% 5ml 84kn
Samo kad zbrojis paculi i ylang ylang dodje ti vise od jasmina.
Cijene su iz bio&bio cjenika.

Inace, namjeravam u dogledno vrijeme smuckat nesto s crnim paprom. Samo ne znam jos sto.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:34   #16
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
pačuli 5ml 50 kn
ylang ylang 5ml 58,50kn
vanilija mix 5ml 58,50kn (ne znam tocno sto si mislila pod uljem vanilije, al ovo je najjeftinija varijatna. osim ako ne bi cemu koristilo ostavit mahunu da se moci u nekom ulju)

jasmin 4% 5ml 84kn
Samo kad zbrojis paculi i ylang ylang dodje ti vise od jasmina.
Cijene su iz bio&bio cjenika.

Inace, namjeravam u dogledno vrijeme smuckat nesto s crnim paprom. Samo ne znam jos sto.
Taj jasmin je, dakle, 4-postotni, nije apsolut...
Kupujem u Kemigu, gdje su cijene puno (puno!) povoljnije, a macerat vanilije (100 ml) je nekih tridesetak kuna.
Baš me zanima što ćeš raditi s crnim paprom! Javi...
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:38   #17
Ups, pogriješila sam 50 ml macerata vanilije je tridesetak kuna
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:46   #18
A ne znam ni ja jos sta bih s crnim paprom, al imam ga namjeru kupit kad skupim malo para (ovaj mjesec imam trosit na tehniku - odjednom je sve oslo na mom jadnom laptopu ). Ma zaljubila sam se u njega na prvi miris, sad ne znam sta bi bilo kompatibilno da mu smijesam... Htjela bih neki topli, egzoticni, neobicni miris, al opet da ne mirise na bio&bio trgovinu ili lush nego na profi parfem. Da mu se doda malo bora i jos stogod mislim da bi mi bio bas super parfem za muskarca. Ic cu sljedeci mjesec u nabavku pa ce onda bit mijesanja prije blagdana. Javim sta sam iskemijala, nadam se da nece bit promasaja jerbo ovaj papar ima i paprenu cijenu.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 08:08   #19
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
A ne znam ni ja jos sta bih s crnim paprom, al imam ga namjeru kupit kad skupim malo para ... jerbo ovaj papar ima i paprenu cijenu.
U Kemigu je 10 ml oko 50 kuna...
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 14:52   #20
jel itko doma radi parfeme?

ako da, koje kombinacije eteričnih ulja koristite? možda neki uspjeli recept?
i gdje se uopće nabavlja parfemski alkohol?
black marla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.