Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 10:57   #81
I Tidala sad ugradjuje...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:58   #82
Quote:
Haneke kaže: Pogledaj post
I Tidala sad ugradjuje...
Potvrdujem
fokusf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 15:43   #83
Ugrađuje 100%..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:06   #84
Ok, meni novost u svakom slučaju...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 21:16   #85
Može jedno pitanje, ugradio sam u automobil Zavoli Bora N LPG plin i primjetio da nakon gašenja automobila je potreba do minuta . minuta i pol, da se ugase na gumbiću svjetla, je li to uobičajeno? Također sam primjetio da je danas odmah pri paljenju pokazao zeleno svjetlo da je na plinu ( nije bilo crvenoga na benzin ), inače je majstor podesio da se to automatski prebacuje sa benzina na plin kad dosegne temperaturu od 45 stupnjeva.
nije mi jasno zapravo i potrošnja koju pokazuje računalo. Da li ono računa samo plin ili je to nešto kombinirano ili što već, primjerice na 8L/100 km , je li to neka kombinacija onda benzin plin i kako to raspoznaje računalo na što se voz

Motor je inače 1.4 16v reno
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 22:37   #86
Normalno je za lampice. Normalno je da na topli motor odmah nakon paljenja prebaci na plin, topli su dani i rashladna tekućina je zagrijana od sunca.
LPG radi tako da uzima signale sa benzinskih injektora (uzima podatak koliko trebaju biti upaljeni, ali ih ne pali) i racuna vremena koliko trebaju plinski biti upaljeni/otvoreni i onda njih pali. Najbolje da ti putno racunalo pokazuje jednaku ili slicnu trenutnu i prosječnu potrosnju na plinu kao i kada si vozio na benzinu. To znaci da je plinski sustav (mapa) jako dobro podešen(a).

I pokazivac napunjenosti benzinskog tanka, ako nema dodatni uređaj u tanku, ce pokazivati da se benzin trosi na plinu(kod renaulta pogotovo jer taj analogni pokazivac radi tako da ga racunalo pomice preko pređenih km i prosjecne potrosnje). Sto nije istina, tu i tamo ce se resetirati na pravu vrijednost ili ako natocis nesto benzina da se plovak resetira.
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 21:49   #87
Quote:
-Vuco- kaže: Pogledaj post
Normalno je za lampice. Normalno je da na topli motor odmah nakon paljenja prebaci na plin, topli su dani i rashladna tekućina je zagrijana od sunca.
LPG radi tako da uzima signale sa benzinskih injektora (uzima podatak koliko trebaju biti upaljeni, ali ih ne pali) i racuna vremena koliko trebaju plinski biti upaljeni/otvoreni i onda njih pali. Najbolje da ti putno racunalo pokazuje jednaku ili slicnu trenutnu i prosječnu potrosnju na plinu kao i kada si vozio na benzinu. To znaci da je plinski sustav (mapa) jako dobro podešen(a).

I pokazivac napunjenosti benzinskog tanka, ako nema dodatni uređaj u tanku, ce pokazivati da se benzin trosi na plinu(kod renaulta pogotovo jer taj analogni pokazivac radi tako da ga racunalo pomice preko pređenih km i prosjecne potrosnje). Sto nije istina, tu i tamo ce se resetirati na pravu vrijednost ili ako natocis nesto benzina da se plovak resetira.
Hvala. Danas sam ga palio na plin, mislim automatski je al se palio na plin, i dva puta zaredom nije htio upalit, treci puta sam dodao malo gasa i upalio je. S.obzirom da mi se ne da stalno gasit palit plin jel problem da dam malo gasa kad palim, da ga nemoram saltat na benzin svaki puta?
Inače potrošnja je na prvih 120 km
na plin skoro identicna , hocu rec putno racunalo pokazuje mozda pola litre vecu prosjecnu potrosnju. Check engine se ne pali, dobio sam uputu da samo.vozim nista na benzin prebacivati, ali planiram na svaki 500 km plina odvesti 100 km na benzin cisto i bome od sada tocim samo 98 class, nema vise iz bosne goriva. Što se kazalje pokazivaca potrosnje tice stoji skoro na istom mjestu prakticki stoji na istom mjestu, ono sto se prirodno namece je kako znati koliko ima benzina u rezervaru ako kazaljka pada kad se trosi plin , ili u ovom slucaju stoji na mjestu? Inace rijetko kada vozim autocestu i preko 3000 okretaja, vecinom je to " kruzer mode" , danas sam ga malo stisnuo i na nekih 110 km na h je broj okretaja bio oko 3100,3200. Jedino me brinu ventili i motor da mi je rikne od plina, mada ima.samo 120 000km
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 23:46   #88
Zašto ga pališ odmah na plin ? Upali auto normalno na benzin i nek prebaci na plin kad auto to hoće. Sigurno pomažeš benzinskim injektorima, trošak ti je nepostojeći jer sigurno će prebaciti na plin u roku par sekundi (valjda imaš to automatski napravljeno), ako ne i odmah. Paljenje direktno na plin napravi kad će ti to zatrebati (npr. ako rikne pumpa benzina; a vezano uz pumpu benzina, nemoj voziti tank benzina prazan sad kad si plinificiran! Gorivo u tanku hladi pumpu...).
Opet, ne znam kako ti je softver plina podešen, ali paljenje na benzin i prebacivanje na plin kad su uvjeti zadovoljeni je najbolji način rada. Ovo sa stiskanjem gasa znači da nešto ne valja, a rekao bih da nema plina dovoljno da se auto upali kad malo odstoji. Šparaš na krivim mjestima ako to radiš radi štednje benzina...

Pola litre je veća prosječna je OK.

Ovo da odvoziš svakih 500km na plinu a onda 100km na benzinu je nepotrebni trošak. A tu se vraćam na ono - neće injektorima biti ništa ako lijepo zapališ auto na njih, preko ljeta čekaš 5 sekundi da se upali plin, a preko zime par minuta. To će ih očuvati da se ne zaštopaju ili što god već.

Ako ti pokazivač benzina stoji onda OK, Renaulti većina imaju računanje stanja tanka benzina preko kompjutera, ali se ono osvježi svako paljenje. A kako znaš koliko onda imaš benzina ? Točno - nikako. Imaš za 50€ ugraditi varalicu, ali ja osobno imam većinu vremena puni tank benzina i plovak se svako malo resetira (češće kad je tank pun, rijeđe kad je poluprazan ili još manje). Plovak se zna resetirati kad zapališ auto, kada pogodiš neku rupu na cesti (meni se jednom to dogodilo) etc. Isto tako, pokazivač tanka plina će ti isto šarati. Gledaj koliko otprilike kilometara si prošao na plinu i znat ćeš koliko imaš još plina. Ja sa tankom od 42L najćešće prođem oko 420-450km gradskih/autoputa, 500+ magistralnih. Ak ostanem bez plina, znam da imam uvijek benzina u tanku.

Obzirom da nisi napisao koji točno auto, godište, a napisao si da je 1.4 motor od Renaulta. Mislim da mu je kod K4J kod. Ljudi su ga vozili bez problema na plin. Ja osobno na autoputu sam uvijek ispod 4000 rpm-a. Ako je sve podešeno kako treba, nema brige. Plin malo više zagrijava cilindre (50-150°C) pa tako i ventile. Slično kao i sa benzinom, ako ne fali goriva konstantno, sve će biti više-manje OK. To je trebao majstor provjeriti sa lambda sondom i full gasom kroz cijeli range okretaja!
Vozi normalno i bit će sve OK.
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 16:12   #89
pali auto normalno na benzin,dobro je za injektore a i troši se benza pa ne stoji bezveze u tanku i hlapi....sad po ljeti gledaj da imaš oko pola tanka goriva tj bezina da hladi pumpu goriva...i toČi ponovo kad padneš na 10-15l,po zimi je dosta 10-15 l ili kvarat atnka pa na manje, ne baš do rezerve....

neće motoru biti ništa ako ga voziš na 3500okr...ak je plin dobro podešen,prati potrošje jer one su znak da nešto ne valja s motorom,previše plina popije il premalo.....premalo je opasnije,siromašna smjesa ubija motor i stvara veće temperature
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 16:32   #90
... ja baš ne razumijem o čemu se to priča, kakvo prebacivanje?
Imam astru 2008 na plin, i nakon davanja kontakta mogu birati :rad na benzin ili automatski pogon.
Uvijek mi prekidač stoji na automatski (osim kad nema plina u rezervoaru).
Motor UVIJEK pali na benzin (može se podesiti da pali na plin u izvjesnim uvjetima), i nakon toga prebaci sam na plin.
Ako je motor vruć i vani je toplo, prebaci na plin nakon 3-5 sekundi, ako je motor hladan, prebaci na plin kad se isparivač zagrije na 40ak C, otprilike kad antifriz postigne 45C.
To može biti nakon 300m po ljeti ili nakon 2 km po vrlo hladnom vremenu.
Namjerno prebacivanje na benzin je nepotrebno, ništa nećeš "spasiti" na taj način, barem u normalnoj vožnji.
Plinski uređaj "presreće" signal ECUa poslan benzinskih diznama i preračunava potrebno vrijeme i šalje signal plinskim diznama, i pri tom "laže" ECU motora da motor normalno radi na benzin.
Kad je sve u redu, benzinski ECU stvarno ne zna da motor radi na plin, i pokazuje istu potrošnju radio motor na plin ili na benzin.
Iziđeš na ravnu cestu, i na recimo 100km/h upališ tempomat.
Kad prebacuješ pogon na plin ili benzin pokazana potrošnja bi trebala biti ista (ili max. +/- 0.5 litre), dok je stvarna potrošnja plina veća cca 15 - 20%.
Normalno se motor pali bez gasa, ECU motora sam otvori dovoljno leptir i ubaci dovoljno goriva sa otpuštenom pedalom gasa, ovisno o vanjskoj temperaturi i temperaturi motora.
Neki motori na paljenje sa pritisnutom pedalom gasa prekidaju dovod goriva, jer misle da je motor "presaugao".
Neki motori pri produženom vremenu anlasovanja također prekidaju dovod goriva, da motor nebi presaugao.
Ako motor ne prihvati nakon 3 sekunde, pokušaj prekinuti, isključiti kontakt, ponovo dati kontakt i opet anlasovati 3 sekunde.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 19:30   #91
Zavoli LPG ima dodatnu opciju paljenja na plin ukoliko je motor topao koju je moguće aktivirati u plinskom ECU-u. Meni na oba dva automobila ta funkcija nije radila kako treba - događao se isti problem kao i kolegi gore pa ju je meštar deaktivirao.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 22:02   #92
....istu opciju ima i BRC, no negdje sam čuo da je to samo za aute sa start/stop sustavima.....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 22:36   #93
Auti sa start-stop sustavomnu vožnji regularno ostajuna plinuni kad se auto gasi i ponovno pali na semaforu. Samo kod ručnog paljenja kreće na benzin pa se prebacuje.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 11:05   #94
Quote:
-Vuco- kaže: Pogledaj post
Zašto ga pališ odmah na plin ? Upali auto normalno na benzin i nek prebaci na plin kad auto to hoće.

Ej, ma mislim da. Tako je i podeseno da se automatski pali na benzin al valjda je majstor napravio da se automatski pali na plin kad je vruce, i vecinom to uspjesno radi pogotovo ak sam vozio i onda ugasio pa nakon pola sata, dva puta nije htio tako na plinu odmah na jutro oko 10 kad je bilo vruce, tak sam i skuzio da pali na plin, od treci puta dao gasa malo i upalio

Sigurno pomažeš benzinskim injektorima, trošak ti je nepostojeći jer sigurno će prebaciti na plin u roku par sekundi (valjda imaš to automatski napravljeno), ako ne i odmah. Paljenje direktno na plin napravi kad će ti to zatrebati (npr. ako rikne pumpa benzina; a vezano uz pumpu benzina, nemoj voziti tank benzina prazan sad kad si plinificiran! Gorivo u tanku hladi pumpu...).

Ma tank je pun ko cep taki ce i ostat, majstor je rekao cetvrtina do pola tanka najbolje da uvijek bude. Ne bih točio puni jer vozim iza i rezernu gumu pa da ne opterecujem amortizere.

Opet, ne znam kako ti je softver plina podešen, ali paljenje na benzin i prebacivanje na plin kad su uvjeti zadovoljeni je najbolji način rada. Ovo sa stiskanjem gasa znači da nešto ne valja, a rekao bih da nema plina dovoljno da se auto upali kad malo odstoji. Šparaš na krivim mjestima ako to radiš radi štednje benzina...

Ne znam ni ja detalje sve, osim onoga gore. Znam da se jos na 45 st. prebacuje na plin

Pola litre je veća prosječna je OK.

Na dosadasnjih 130 km plina evp osla jedna lampica tanka.plina, a odvezo sam uglavnom mozda 30 km grada ostalo otvorena cesta kruzing. Zasad je na racunalu prikazano prosjek 8 litara , inace je 7,5 L kad sam na benzin tero. Al mene brine kak da ja znam kolko benzina imam, evo sad primjerice stoji kazaljka na punom, kak sam ga i natocio prije ugradnje neposredno, odvezo mozda 30 km . Auto je Reno megane sedane 2007 godiste redizajnirani

Ovo da odvoziš svakih 500km na plinu a onda 100km na benzinu je nepotrebni trošak. A tu se vraćam na ono - neće injektorima biti ništa ako lijepo zapališ auto na njih, preko ljeta čekaš 5 sekundi da se upali plin, a preko zime par minuta. To će ih očuvati da se ne zaštopaju ili što god već.

Injektori? jesu to mlaznice sto ubacuju benzin u motor. Ja se ne kuzim bas u aute motore i sl, ja bi prebacio na benzin da podmaze ventile motora, cito sam da je to najveca opasnost za motor. Plin sam stavio jer radim godisnje oko 15000-20000 km , moram vozit kak je najbolje za auto, racunam da dodje do 220 000 i onda more krepat sto se mene tice poslje, ak ostane dobar vozim ga dok se ne raspadne il postane totalno neisplativ za odrzavanje

Ako ti pokazivač benzina stoji onda OK, Renaulti većina imaju računanje stanja tanka benzina preko kompjutera, ali se ono osvježi svako paljenje. A kako znaš koliko onda imaš benzina ? Točno - nikako. Imaš za 50€ ugraditi varalicu, ali ja osobno imam većinu vremena puni tank benzina i plovak se svako malo resetira (češće kad je tank pun, rijeđe kad je poluprazan ili još manje). Plovak se zna resetirati kad zapališ auto, kada pogodiš neku rupu na cesti (meni se jednom to dogodilo) etc. Isto tako, pokazivač tanka plina će ti isto šarati. Gledaj koliko otprilike kilometara si prošao na plinu i znat ćeš koliko imaš još plina. Ja sa tankom od 42L najćešće prođem oko 420-450km gradskih/autoputa, 500+ magistralnih. Ak ostanem bez plina, znam da imam uvijek benzina u tanku.

Obzirom da nisi napisao koji točno auto, godište, a napisao si da je 1.4 motor od Renaulta. Mislim da mu je kod K4J kod. Ljudi su ga vozili bez problema na plin. Ja osobno na autoputu sam uvijek ispod 4000 rpm-a. Ako je sve podešeno kako treba, nema brige. Plin malo više zagrijava cilindre (50-150°C) pa tako i ventile.

Zato bih htio da se provjeri to nakon 20,30 tisuca km , mada sam vec prico s majstorom kod kojega inace radim servis auta nije mi rekao nista da radi provjeru ventila tak da cu negdje dalje to morat radit, nadam se da.nije vise od 1000,1500 kn . To je samo provjera. Inace negdje za 40000 km dolazi mi veliki servis

Slično kao i sa benzinom, ako ne fali goriva konstantno, sve će biti više-manje OK. To je trebao majstor provjeriti sa lambda sondom i full gasom kroz cijeli range okretaja!

Valjda je on to provjerio, nisam ga ispitovo previse. Ma ja lagano vozim rjetko kad uopce preko 3000 rpm, to je limuzina od auta, 80 posto voznje je otvorena cesta 4,5 brzina 60,70., nekad 90 km na sat i to je to, sam kad pretjecem stavim u trecu nekad i nabijem gas onda do jedno 3700,3800


Vozi normalno i bit će sve OK.
gore u textu sam nadodao
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 14:12   #95
Zašto ga pališ odmah na plin ? Upali auto normalno na benzin i nek prebaci na plin kad auto to hoće.

Ej, ma mislim da. Tako je i podeseno da se automatski pali na benzin al valjda je majstor napravio da se automatski pali na plin kad je vruce, i vecinom to uspjesno radi pogotovo ak sam vozio i onda ugasio pa nakon pola sata, dva puta nije htio tako na plinu odmah na jutro oko 10 kad je bilo vruce, tak sam i skuzio da pali na plin, od treci puta dao gasa malo i upalio

Sigurno pomažeš benzinskim injektorima, trošak ti je nepostojeći jer sigurno će prebaciti na plin u roku par sekundi (valjda imaš to automatski napravljeno), ako ne i odmah. Paljenje direktno na plin napravi kad će ti to zatrebati (npr. ako rikne pumpa benzina; a vezano uz pumpu benzina, nemoj voziti tank benzina prazan sad kad si plinificiran! Gorivo u tanku hladi pumpu...).

Ma tank je pun ko cep taki ce i ostat, majstor je rekao cetvrtina do pola tanka najbolje da uvijek bude. Ne bih točio puni jer vozim iza i rezernu gumu pa da ne opterecujem amortizere.

Opet, ne znam kako ti je softver plina podešen, ali paljenje na benzin i prebacivanje na plin kad su uvjeti zadovoljeni je najbolji način rada. Ovo sa stiskanjem gasa znači da nešto ne valja, a rekao bih da nema plina dovoljno da se auto upali kad malo odstoji. Šparaš na krivim mjestima ako to radiš radi štednje benzina...

Ne znam ni ja detalje sve, osim onoga gore. Znam da se jos na 45 st. prebacuje na plin

Pola litre je veća prosječna je OK.

Na dosadasnjih 130 km plina evo osla jedna lampica tanka.plina, a odvezo sam uglavnom mozda 30 km grada ostalo otvorena cesta kruzing. Zasad je na racunalu prikazano prosjek 8 litara , inace je 7,5 L kad sam na benzin tero.

Ali kako da znam kolko benzina imam, evo sad primjerice stoji kazaljka na punom, kak sam ga i natocio prije ugradnje neposredno, odvezo mozda 30 km . Auto je Reno megane sedane 2007 godiste redizajnirani

Ovo da odvoziš svakih 500km na plinu a onda 100km na benzinu je nepotrebni trošak. A tu se vraćam na ono - neće injektorima biti ništa ako lijepo zapališ auto na njih, preko ljeta čekaš 5 sekundi da se upali plin, a preko zime par minuta. To će ih očuvati da se ne zaštopaju ili što god već.

Injektori? jesu to mlaznice sto ubacuju benzin u motor. Ja se ne kuzim bas u aute motore i sl, ja bi prebacio na benzin da podmaze ventile motora, cito sam da je to najveca opasnost za motor. Plin sam stavio jer radim godisnje oko 15000-20000 km , moram vozit kak je najbolje za auto, racunam da dodje do 220 000 i onda more krepat sto se mene tice poslje, ak ostane dobar vozim ga dok se ne raspadne il postane totalno neisplativ za odrzavanje

Ako ti pokazivač benzina stoji onda OK, Renaulti većina imaju računanje stanja tanka benzina preko kompjutera, ali se ono osvježi svako paljenje. A kako znaš koliko onda imaš benzina ? Točno - nikako. Imaš za 50€ ugraditi varalicu, ali ja osobno imam većinu vremena puni tank benzina i plovak se svako malo resetira (češće kad je tank pun, rijeđe kad je poluprazan ili još manje). Plovak se zna resetirati kad zapališ auto, kada pogodiš neku rupu na cesti (meni se jednom to dogodilo) etc. Isto tako, pokazivač tanka plina će ti isto šarati. Gledaj koliko otprilike kilometara si prošao na plinu i znat ćeš koliko imaš još plina. Ja sa tankom od 42L najćešće prođem oko 420-450km gradskih/autoputa, 500+ magistralnih. Ak ostanem bez plina, znam da imam uvijek benzina u tanku.

Obzirom da nisi napisao koji točno auto, godište, a napisao si da je 1.4 motor od Renaulta. Mislim da mu je kod K4J kod. Ljudi su ga vozili bez problema na plin. Ja osobno na autoputu sam uvijek ispod 4000 rpm-a. Ako je sve podešeno kako treba, nema brige. Plin malo više zagrijava cilindre (50-150°C) pa tako i ventile.

Zato bih htio da se provjeri to nakon 20,30 tisuca km , mada sam vec prico s majstorom kod kojega inace radim servis auta nije mi rekao nista da radi provjeru ventila tak da cu negdje dalje to morat radit, nadam se da.nije vise od 1000,1500 kn . To je samo provjera. Inace negdje za 40000 km dolazi mi veliki servis

Slično kao i sa benzinom, ako ne fali goriva konstantno, sve će biti više-manje OK. To je trebao majstor provjeriti sa lambda sondom i full gasom kroz cijeli range okretaja!

Valjda je on to provjerio, nisam ga ispitovo previse. Ma ja lagano vozim rjetko kad uopce preko 3000 rpm, to je limuzina od auta, 80 posto voznje je otvorena cesta 4,5 brzina 60,70., nekad 90 km na sat i to je to, sam kad pretjecem stavim u trecu nekad i nabijem gas onda do jedno 3700,3800


Vozi normalno i bit će sve OK.

Modovi slobodno neka obrišu gornji post moj, meni nije omogućeno , pa sam prekopirao sve u novu poruku
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 11:45   #96
Quote:
krox kaže: Pogledaj post
Ej, ma mislim da. Tako je i podeseno da se automatski pali na benzin al valjda je majstor napravio da se automatski pali na plin kad je vruce, i vecinom to uspjesno radi pogotovo ak sam vozio i onda ugasio pa nakon pola sata, dva puta nije htio tako na plinu odmah na jutro oko 10 kad je bilo vruce, tak sam i skuzio da pali na plin, od treci puta dao gasa malo i upalio
To onda nije ok i neka ti majstor to ugasi. Kod mene u softveru je podešeno da uvijek pali na benzin, ali kada je motor zagrijan (50+°C je rashladna) da se prebaci na plin nakon 2 sekunde od otvaranja solenoida (ventila koji puštaju plin od rezervara do isparivača te od isparivača prema injektorima). Ako je motor "hladan" (35-50°C) onda je podešeno 10 sekundi od otvaranja solenoida. Ako je motor totalno hladan (rashladna ispod 35°C) onda treba prvo dostići temperaturu prebacivanja (kod mene 35, kod tebe 45) i prebacuje odmah.

Na plin direktno mogu paliti samo po posebnom postupku (nemam start/stop sustav).
Quote:
krox kaže: Pogledaj post
Ma tank je pun ko cep taki ce i ostat, majstor je rekao cetvrtina do pola tanka najbolje da uvijek bude. Ne bih točio puni jer vozim iza i rezernu gumu pa da ne opterecujem amortizere.
Guma ima 20kg sa felgom, a auto može podnijeti oko 520kg ukupnog tereta. Osobno bih držao puni do pola, ali OK. Više benzina da je više pumpa uronjena.

Quote:
krox kaže: Pogledaj post
Na dosadasnjih 130 km plina evo osla jedna lampica tanka.plina, a odvezo sam uglavnom mozda 30 km grada ostalo otvorena cesta kruzing. Zasad je na racunalu prikazano prosjek 8 litara , inace je 7,5 L kad sam na benzin tero.
Ali kako da znam kolko benzina imam, evo sad primjerice stoji kazaljka na punom, kak sam ga i natocio prije ugradnje neposredno, odvezo mozda 30 km . Auto je Reno megane sedane 2007 godiste redizajniran
Imaš isti auto kao ja, samo sa 1.4 motorom (ja sam na 1.6). Ako se ne varam i na tom motoru/autu, kazaljka pokazivača benzina će ti padati ako voziš na plin (osim ako ti majstor nije ugradio varalicu!). S time da se sjećam da je kod mene uvijek prvih 100km se nije pomakla kazaljka (na benzinu), a onda počela micati, a kad je prošla pola, onda je kazaljka brže išla prema kraju.
Tu i tamo će ti se plovak u tanku benzina resetirati i kod paljenja auta pokazati pravo stanje. Iz iskustva sa Renault foruma, to se češće događa kad je tank iznad pola, nego ispod pola.
Benzina imaš koliko si ga natočio, to ti je jedino točno mjerilo. No to te ne treba brinuti. Ja ga svakih 2-3-4-5 mjeseci natočim i onda sam siguran da benzina ima. Preko ljeta se troši minimalno benzina do prebacivanja na plin, na zimu više. Da ti se auto na zimu brže prebaci na plin, nemoj paliti ventilator/grijanje dok nije prebacio (česta greška ekipe da odvrnu grijanje makar puše hladno prvih par minuta, pa na plin prebacuje nakon 20minuta - mali hladnjak koji služi za grijanje uzima dosta topline sa antifriza, pa se on sporije grije i stoga će sporije doći na 45°C kod tebe!).

Quote:
krox kaže: Pogledaj post
Injektori? jesu to mlaznice sto ubacuju benzin u motor. Ja se ne kuzim bas u aute motore i sl, ja bi prebacio na benzin da podmaze ventile motora, cito sam da je to najveca opasnost za motor. Plin sam stavio jer radim godisnje oko 15000-20000 km , moram vozit kak je najbolje za auto, racunam da dodje do 220 000 i onda more krepat sto se mene tice poslje, ak ostane dobar vozim ga dok se ne raspadne il postane totalno neisplativ za odrzavanje
Da, imaš ih 4 i vjerojatno kad digneš haubu ih vidiš negdje ili barem crijeva njihova kako idu do usisne grane.

Neki softveri imaju tu par mogućnosti:
- mogu kompletno prebaciti na benzin iznad određenih okretaja (nije ti motor baš toliko slab za plin, pa mislim da to ne moraš koristiti)
- djelomično ubrizgavanje benzina i plina - benzin podmazuje ventile malo po malo

Ja na 1.6 i K4M vozim iznad 3500 okretaja samo na autoputu (130 je na 4200 okretaja). Sve ide na plin. Vozio sam i 130-140kmh par puta konstantno do Slovenije, ali ne bih baš forsirao sranje da se dogodi. Uglavnom vozim 110-130kmh. Tako sam vozio i na benzin jer je buka velika obzirom na visoke okretaje.


Quote:
krox kaže: Pogledaj post
Zato bih htio da se provjeri to nakon 20,30 tisuca km , mada sam vec prico s majstorom kod kojega inace radim servis auta nije mi rekao nista da radi provjeru ventila tak da cu negdje dalje to morat radit, nadam se da.nije vise od 1000,1500 kn . To je samo provjera. Inace negdje za 40000 km dolazi mi veliki servis
Mislim da K4J ima hidrauličke podizače ventila, znači da se sami podešavaju. Ne znam jel ima tu majstor što uopće za provjeravati. Može nekakvom kamericom pogledati stanje ventila i dosjeda ili da skida glavu.
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 14:04   #97
Vuco hvala na opsežnom infu, to je taj auto da , extreme paket, taj motor. Zanima me samo, eto dogodilo se tri puta da nije htio na plin palit, al ostalih 15 tak je, naravno govorim u slucajevima kad je jako vruce pa tipa auto palim gasim nakon sto pola sata ostane na vrucini, par puta je upalio al onak pati se, okrene na 500,600 okretaja i onda se digne. Jucer recimo nije se upalio i stisnem onda.jos jednom i upalio .Kad ga palim na benzin nema nikakvih problema. Ono što me zanima, da neidem.majstoru zbog toga, jel ti stetno ak ponekad ne upali tako na plin? Za akumulator ili alnaser ili sta vec, ja mogu doskocit problemu da gasim plin svaki puta kad gasim auto , a kad ga upalim onda upalim i plin, al neznam jel to pametno stalno mrdat po prekidacu i palit gasit sam.
Što se tiče kazaljke goriva, ona to nakon 300 km plina stoji i dalje na maksimumu eto, ono što mene zanima je kad pustim plin da se cijeli isprazni i vozim na benzin, onda ce kazaljka padat vjerojatno, ali da li ce pokazivati pravo stanje tanka benzina?Meni se.eto.cini da ta kazaljka i plovak ce vjecno pokazivat nesta svoje da cu morat bome pisat kad i sta sam tocio i koliko i racunat te koliko sam vozio na benzin i kada, al naci cu ja sebi zgodnu shemu da to pratim da nebi osto bez benzina. Danas sam evo bas malo.nategao na plin na otvorenoj cesti, 120,130 bude oko 4000 okretaja. Nije to to ko kad je na benzin, na benzin ga cupa pravo dignem se na 130 osjetno lakse i brze nego kad je na plin, jos sam se trudio bez klime vozit.
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 15:03   #98
Quote:
krox kaže: Pogledaj post
Vuco hvala na opsežnom infu, to je taj auto da , extreme paket, taj motor. Zanima me samo, eto dogodilo se tri puta da nije htio na plin palit, al ostalih 15 tak je, naravno govorim u slucajevima kad je jako vruce pa tipa auto palim gasim nakon sto pola sata ostane na vrucini, par puta je upalio al onak pati se, okrene na 500,600 okretaja i onda se digne. Jucer recimo nije se upalio i stisnem onda.jos jednom i upalio .Kad ga palim na benzin nema nikakvih problema. Ono što me zanima, da neidem.majstoru zbog toga, jel ti stetno ak ponekad ne upali tako na plin? Za akumulator ili alnaser ili sta vec, ja mogu doskocit problemu da gasim plin svaki puta kad gasim auto , a kad ga upalim onda upalim i plin, al neznam jel to pametno stalno mrdat po prekidacu i palit gasit sam.
Što se tiče kazaljke goriva, ona to nakon 300 km plina stoji i dalje na maksimumu eto, ono što mene zanima je kad pustim plin da se cijeli isprazni i vozim na benzin, onda ce kazaljka padat vjerojatno, ali da li ce pokazivati pravo stanje tanka benzina?Meni se.eto.cini da ta kazaljka i plovak ce vjecno pokazivat nesta svoje da cu morat bome pisat kad i sta sam tocio i koliko i racunat te koliko sam vozio na benzin i kada, al naci cu ja sebi zgodnu shemu da to pratim da nebi osto bez benzina. Danas sam evo bas malo.nategao na plin na otvorenoj cesti, 120,130 bude oko 4000 okretaja. Nije to to ko kad je na benzin, na benzin ga cupa pravo dignem se na 130 osjetno lakse i brze nego kad je na plin, jos sam se trudio bez klime vozit.
P.S. na 320 km voznje a plin potrosio je 23 litre, sto daje nekih 7,1 L na 100 km potrosnju. Ako uzmemo u obzir da se pri ovim vrucinama vrlo brzo prebacivao na plin kod paljenja gašenja, lako je zakljiciti da je stvarna potrosnja plina manja od potrosnje na benzin koja iznosi 7,5 L/100 km. Gdje god sam citao pisalo je da ce potrosnja plina biti 1 do 2 litre veca nego kad vozim na benzin, jel to znaci da je smjesa slabija, je li pametno da zamolim majstora da stavi da viss plina trosi, u tom slucaju bi auto malo bolje i vukao jos ako se nevaram?
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 12:24   #99
Ako ti je osetno slabiji oid benzina u vožnji, ako imaš problem kod preticanja, ne ubrzava dovoljno brzo i sl. pojačaj, ako ne ne diraj i ne kukaj kako ti malo troši, ljudi obično kukaju da im troši puno.
Vladislavsrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 15:51   #100
Quote:
krox kaže: Pogledaj post
P.S. na 320 km voznje a plin potrosio je 23 litre, sto daje nekih 7,1 L na 100 km potrosnju. Ako uzmemo u obzir da se pri ovim vrucinama vrlo brzo prebacivao na plin kod paljenja gašenja, lako je zakljiciti da je stvarna potrosnja plina manja od potrosnje na benzin koja iznosi 7,5 L/100 km. Gdje god sam citao pisalo je da ce potrosnja plina biti 1 do 2 litre veca nego kad vozim na benzin, jel to znaci da je smjesa slabija, je li pametno da zamolim majstora da stavi da viss plina trosi, u tom slucaju bi auto malo bolje i vukao jos ako se nevaram?
Očito imaš majstora koji ne zna podesiti mapu kako se spada, i prvo i osnovno, MIJENJAJ MAJSTORA koji ti slaže plin. Drugo, mapa mora biti složena tako da na plin troši najmanje 10% više plina nego benzina, ili čak i do 20% ovisno o sistemu.

Sve ostalo ti je recept za katastrofu i daleko veće troškove i popravke u budućnosti.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.