Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 18:48   #1
Trza u vožnji na plin i pali se check engine lampica

Pozz. Kao u naslovu: trza dok vozim na plin, a na benzin nema problema.
Napravljen servis plina. Pri redovnom servisu sam mijenjao gorivo i majstor mi je rekao, po svjećicama, da su mi vjerovatno izgorili ventili.
Zanima me je li ima kakvih drugih simptoma ako su otišli ventili?? Ne bi li auto nepravilno radio i na benzin, A ne samo na plin??
Inače to je Hyundai i30 2008.g Lovato sistem.
Hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
srda24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:49   #2
Krivo napisah, kod redovnog servisa mijenjao sam svjećice ne gorivo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
srda24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:51   #3
odakle si ?

nema mi logike da ako su ventili izgorili da na benzin normalno radi.. mozda ih samo treba postelati..
josssip8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:59   #4
Pa da, ni ja ne kužim zašto na benzin normalno radi i nema nikakvih anomalija nego samo na plin, A majstor me uplašio rekavši da su ventili.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
srda24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:59   #5
Sesvete

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
srda24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:59   #6
Kada si imao zadnji servis plina? Filter plinske i tekuće faze, koliko si prošao na plin? Koliko je prošao isparivač i injektori?

Da su otišli ventili i na benzin bi trzao... ako je majstor gledao samo po svjećicama...


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:51   #7
Očito je očajno mršava smjesa na plin (ta se vrlo teško pali) pa će ventili sigurno izgorit ako ovao nastaviš.

Inače plinska smjesa se teže pali od benzinske (zato se preporučuje povečat razmak elektroda na svječici) pa se prije primjete problemi. Jesu li ventili pa-pa ili ne vrlo jednostavno se izmjeri. Mjerenje kompresije. Svejedno jel na tolo ili hladno, možda čak bolje toplo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:53   #8
Quote:
KoSi kaže: Pogledaj post
Kada si imao zadnji servis plina? Filter plinske i tekuće faze, koliko si prošao na plin? Koliko je prošao isparivač i injektori?

Da su otišli ventili i na benzin bi trzao... ako je majstor gledao samo po svjećicama...


Sent from my iPad using Tapatalk
Zadnji servis plina prije par dana otkad su i počeli veliki problemi. Hm na plin je prešao 180k, isparivač repariran prije 25000,.
Update:
Majstor utvrdio da na prvom cilindru javlja grešku. Isključi prvi injektor i radi ok uz 3 na plin. Tako da sumnjamo ma taj injektor pa sad čekam upravo zamjenu tog prvog da potvrdi je li zaista do njega.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
srda24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:04   #9
Eto...
Promjeni taj injektor i pogleda se plinska mapa i fuel trimovi i vozi miško


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:29   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Inače plinska smjesa se teže pali od benzinske (zato se preporučuje povečat razmak elektroda na svječici) pa se prije primjete problemi.
...koliko sam shvatio, smjesa plin/zrak ima veći "probojni napon" od smjese benzin/zrak, pa se zazor elektroda namjerno smanjuje da bi potreban napon za preskok iskre ostao isti....kad se elektrode svjećica potroše, i loša je smjesa, tada se dogodi da motor radi dobro na benzin, ali trokira na plin....
sinisaplatz is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:47   #11
Da, ako imaš traljavu električnu instalaciju na Yugiću. Onda je napon problem. Današnjim DIS ili coil-over-spark sistemima je napon zadnji problem, ti naprave 20+ kV bez nekog problema. I onda se povećava zazor da iskra bude dulja i poveća vjerojatnost da će molekule plina "uhvatit" plamen.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:44   #12
Ili ne diraš ništa i sve radi normalno. Ako je Cordoba odvalila 307 000 km sa tvornički postavljenim razmacima elektroda na svječici onda ne vidim razlog zašto prčkati po tome. Kad je sve ispravno, mora raditi a normalnim zazorima i sve. Kad nije treba otkloniti kvar a ne liječiti simptome.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.