Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 07:50   #201
To što nisi bila na tašte ne utječe na mjerenje kolesterola tako da je vrijednost točna.
Svi orascici su jako masni i ne bi trebalo jesti više od 2-3 dnevno.
Na taj kolesterol idu tablete koje se onda uzimaju stalno dalje.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 00:30   #202
Pozdrav,
Muškarac, 27 g. BMI u redu, pušač cca 4 ili 5 kutija tjedno ju. Šetam puno. U užoj obitelji smrtni slučaj infarkt miokarda. E sad na moje rezultate:
Ukupni kolesterol 8.3
LDL 6.0
HDL 1.47
Trigliceridi 1.42
Urea 4.7

Ovo je zadnje mjerenje. Unazad 5 god. svako mjerenje bi bilo slično ovomu. Siguran sam da kod mene najveću ulogu igra genetika. Imate neki savjet?
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 07:51   #203
Posjet endokrinologu za utvrđivanje ev.gen.hiperlipidemije, instantni prestanak pušenja, tbl.za snižavanje kolesterola i svjesnost da to nisu normalni nalazi za nekog od 27g. Da je dio genetski, a na dio utječe stil života

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:07   #204
Kad smo kod kolesterola.Ja sam pročitao da nije svaki povišeni kolesterol loš, tj. da vrijednost dobrog ili zaštitnog kolesterola HDL mora biti čim viša.Također da vrijednost ukupnog kolesterola ne govori ništa već je bitan odnos ukupnog kolesterola i zaštitnog HDL.
Na tvom slučaju to znači 8.3 : 1.47 = 5,62
Kao ispod 6 je dobro,ispod 5 još bolje, a ispod 4 odlično.

Uz to LDL čestice ,male i guste lakše oksidiraju i stvaraju naslage na žilama i to je opasno.Visoka vrijednost triglicerida i niska HDL pokazuju da su čestice velike i bezopasne.

Kao što sam napisao to sam negdje pročitao,a je li to tako ili nije ne znam.

A da bi trebao prestati pušiti to se podrazumijeva.
Ivan1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:47   #205
Quote:
fluffy16 kaže: Pogledaj post
To što nisi bila na tašte ne utječe na mjerenje kolesterola tako da je vrijednost točna.
Svi orascici su jako masni i ne bi trebalo jesti više od 2-3 dnevno.
Na taj kolesterol idu tablete koje se onda uzimaju stalno dalje.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
uz dužno poštovanje, educiraj se prije nego kreneš o nečemu o čemu imaš potpuno krive predodžbe.
http://lmgtfy.com/?q=kolesterol+orasi
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:50   #206
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Očajna sam!
Dakle, dokotrica mi je zadnji puta rekla, da imam previsok holesterol, 6, 8
I da moram uzimati tablete. Ali ja imam i šećernu i štitnjača mi ne radi dobro, i pritisak, uzimam već sad puno lijekova, pa sam tražila alternativu, makar mi je ona već napisala tablete za jedan mjesec, a onda kontrola, i rekla da ih budem morala stalno uzimati. Imam 57 godina.
Dakle ja nađem na spletu lijek.... tri cijela češnjaka, pet bio limuna. Očistiš češnjak, limun sa korom, zmiksaš i dodaš vode tek toliko da pokrije i daš malo na vatru, ali ne smije zavreti. procijediš i daš u flašu. Sve sam ja to tako napravila i pila svako jutro natašte i navečer 0,3.
Tri tjedna se radi kura, da ne pominjem, da stalno kuham na maslinovom ulju, jedem oraščiće, najčešće orahe, ne poham nego na roštilju, odnosno bez ulja. prije sam jela i čvarke i jaja i pohano, i na svinjskoj masti ponekad. Sve prestala, da ja uvjerim doktoricu, da ne trebam tablete, ja ću to sama.
Danas prošlo tri tjedna i odem ja danas ujutro u apoteku, gdje mjere holesterol.
Žena mi namjerila 7,5
Ne mogu vjerovati.
Jel laže ta njena aparatić, ili šta ???
Dobro, nisam bila natašte pojela ujutro bananu i komadić kruha, zbilja najmanji.
Pomozite
Sutra idem natašte u laboratorij, da vidim što će tamo reći
Prvo i osnovno promjeniti prehranu !!
Jer i da uzimate tablete i nastavite se hraniti kako se do sada hranite kolesterol će se samo malo spustiti , ali ne dovoljno .
Drugo tjelovježba , ako se ne možete iz nekog razloga baviti nekim sportom , još uvijek možete otići šetati ( malo brže ne s noge na nogu u prirodu , voziti bajs itd ) .
Što se prehrane tiće : Punooo voća i povrća , nemasno meso : piletina , puretina , svinjetina i junetina samo krto meso ) .
Od ugljikohidrata : normalni krompir , slatki krompir ( kuhan ili ga možete peči u rerni bez ulja ..prepolovit krompir bez da ogulite kožu , oprat ga , staviti na masni papir i pravac rerna da se ispeče , isto tako i slatki krompir . Riža integralna , smeđa , pred kraj kuhanja staviti malo carskog zaleđenog povrća ( cvjetaća , mrkva , brokuli ) , kad je gotovo iscjediti i začiniti sa soli i malo maslinova ulja . Meso kad pečete ... u jednu posudu staviti malo maslinova ulja ili obićno ulje ali jednu malu žličicu , ne potopiti meso sa uljem .. malo c. slatke paprike , senf , vegeta po potrebi , bijeli luk u granulama . U to staviti meso izmešati i staviti peći na dobro tagrijanu tavu bez dodavanja ulja , dakle meso se više kuha nego peče . Ili ako si možete nabaviti električni gril pa onda nema potrebe za tavom i podljevanje sa vodom. Sve vrste salata su dozvoljene , najbolje su one sezonske . Što se tjestenine tiće , može integralna , ona " tamna" ...
Od voća možete sve jesti , ali u nekim normalnim granicama , jer je puno šečera . Ne" cjediti voće" jer pulpa je puna vlakana i pomaže probavi , dakle jesti cijele voćke ... Izbaciti sve kupovne sokove i one koji su navodno " zdravi" , jer sve je to šečer ! Kruh i sve one pekarske proizvode izbjegavati na veliko , možete dvopek jesti ili peči integralni dvopek u tosteru . Za doručak zobene pahuljice u malo mlijeka i to one bez šečera i ostalih " dodataka" . Iskreno trebali bi se hraniti kako se dijabetičari hrane , a takve jelovnike imate i na Pliva hr sa tri obroka ili pak šest obroka ...

Moj suprug vodi rat sa trigliceridima i visokim kolesterolom godinama , jer je to kod njega u obitelji nasljedno ... sestra ima , mama ima , otac je imao . Od kad pazi na prehranu , bavi se tjelovježbom , ne puši sve je pod kontrolom , tj nalazi su mu uredni . A imao je 18 trigliceride i 9 kolesterol sa 38 godina života . Ali treba vremena da bi taj kolesterol pao i smanjili se trigliceridi , ne ide to preko noći . Mužu je trebalo godinu dana da to u redu dovede .... I da ne pije tablete , niti ih je ikad pio ... tj odbio ih je piti
Dakle može se sve ....
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:24   #207
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
uz dužno poštovanje, educiraj se prije nego kreneš o nečemu o čemu imaš potpuno krive predodžbe.
http://lmgtfy.com/?q=kolesterol+orasi
😂😂😂😂

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:27   #208
Quote:
Ivan1111 kaže: Pogledaj post
Kad smo kod kolesterola.Ja sam pročitao da nije svaki povišeni kolesterol loš, tj. da vrijednost dobrog ili zaštitnog kolesterola HDL mora biti čim viša.Također da vrijednost ukupnog kolesterola ne govori ništa već je bitan odnos ukupnog kolesterola i zaštitnog HDL.
Na tvom slučaju to znači 8.3 : 1.47 = 5,62
Kao ispod 6 je dobro,ispod 5 još bolje, a ispod 4 odlično.

Uz to LDL čestice ,male i guste lakše oksidiraju i stvaraju naslage na žilama i to je opasno.Visoka vrijednost triglicerida i niska HDL pokazuju da su čestice velike i bezopasne.

Kao što sam napisao to sam negdje pročitao,a je li to tako ili nije ne znam.

A da bi trebao prestati pušiti to se podrazumijeva.
Nije točno!
Ldl 6.0 je visokorizican kardijalni sufaktor!
Svaka čast laicima, ali opasno je davati medicinske savjete pri lab.vrijednostima koje ne razumijete. Unatoč opasci da ste negdje čitali.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:25   #209
Hm, čudi me da nije nitko slao link ovdje, dokumentarac o kolesterolu bio na HTV-u prije ima sigurno mjesec dana
https://www.youtube.com/watch?v=T81VSYQuMmM
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:05   #210
iskustvo

Moje iskustvo : crvena riža ( određenog proizvođača ) i silimarin i artičoka. Pravim pauze i eksperimentiram, pokazali su se , u puno navrata isti podatci . Npr. ne pijem tu kombinaciju 6-7 dana i kolesterol je 7, 9 mjeren u apoteci ( što je najveća vrijednost koju može pokazati njihov aparat ) . Nakon, što opet počnem piti kapsule, u roku od 6-7 dana mi kolesterol padne na 5,9. Moj problem je genetika, naša porodična jetra ne oksidira na pravi način masnoće.
lucadva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 10:29   #211
Ja sam sumnjicav prema kolesterolu i prehrani kao uzroku.
Imam visoki kolesterol vec jedno duze vrijeme, pa sam pitao doktora sto da radim... on mi je rekao da promjenim prehranu.
Pokazao sam mu sliku mog rucka od neki dan (slikao sam, jer sam slao sliku), a to je bila salata (puno salate) sa malo tunjevine..

Uglavnom, nisam dobio odgovor sto moram promjeniti. Rekao mi je da prestanem pusiti, ali ja ne pusim. Da pocnem vjezbati barem 30 min dnevno, a isao sam tada na orbitrek... kako sam zivio u Emiratima, imao sam pristup svjezem vocu i povrcu tijekom cijele godine. Zadnjih 5 godina se hranim iskljucivo na tome, dakle:
Ne pije se kravlje mlijeko, nego mlijeko od rize ili oat milk. Od voca su uvijek jabuke, sljive, grozdje, papaje, mango, bude i lubenica... ananas... dinja... sigurno sam nesto propustio.

Redovno je tu i salata, uglavnom je to paradajz, paprika, neki radic ili neka druga trava, luk ili cesnjak... krastavci...
sve to je na dnevnoj bazi, a od mesa bude riba, tuna ili piletina. Svinjetine ima malo u arapskim zemljama, a junetine po kineskim restoranima jedino.

Uglavnom, ja se tako hranim zadnjih 5+ godina. Bude tu cak i raznih shakeova (kiwi, spirulina, itd itd), budu neki i na bazi kelja + celera (ogavno)..
uglavnom, ja i dalje imam visoki kolesterol. Ako sam ja nakon svega toga i dalje bolestan, onda su svi oko mene mrtvi

Naravno da mi je doktor htio dati razne lijekove, cak sam ih i uzeo i sada skupljaju prasinu. Imam 3 vrste, od Omega 3 tableta koje su mi dali, to 2 za spustanje kolesterola.. uzimam samo Omega 3.

Moj zakljucak jest da pojma nemaju... eto, ja bi volio da meni netko kaze sto ja radim krivo (zadnjih 5 godina!!), pa da imam kolesterol..

Kako sam imao vremena i proucavao, meni se cini da je jedini rizik koji dolazi od pusenja i ispusnih plinova koji dovode do kalcifikacije koja se moze utvrditi ako odete na Cardio Calcium score. Kalcifikaciju uzrokuju ispusni plinovi automobila (to je po mom glavni uzrok infarkta) koji se onda taloze u arterijama srca. Cardio calcium score se moze spustiti jedino koristenjem K2 vitamina, ali to nisam probao..


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:18   #212
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Ja sam sumnjicav prema kolesterolu i prehrani kao uzroku.
Imam visoki kolesterol vec jedno duze vrijeme, pa sam pitao doktora sto da radim... on mi je rekao da promjenim prehranu.
Pokazao sam mu sliku mog rucka od neki dan (slikao sam, jer sam slao sliku), a to je bila salata (puno salate) sa malo tunjevine..

Uglavnom, nisam dobio odgovor sto moram promjeniti. Rekao mi je da prestanem pusiti, ali ja ne pusim. Da pocnem vjezbati barem 30 min dnevno, a isao sam tada na orbitrek... kako sam zivio u Emiratima, imao sam pristup svjezem vocu i povrcu tijekom cijele godine. Zadnjih 5 godina se hranim iskljucivo na tome, dakle:
Ne pije se kravlje mlijeko, nego mlijeko od rize ili oat milk. Od voca su uvijek jabuke, sljive, grozdje, papaje, mango, bude i lubenica... ananas... dinja... sigurno sam nesto propustio.

Redovno je tu i salata, uglavnom je to paradajz, paprika, neki radic ili neka druga trava, luk ili cesnjak... krastavci...
sve to je na dnevnoj bazi, a od mesa bude riba, tuna ili piletina. Svinjetine ima malo u arapskim zemljama, a junetine po kineskim restoranima jedino.

Uglavnom, ja se tako hranim zadnjih 5+ godina. Bude tu cak i raznih shakeova (kiwi, spirulina, itd itd), budu neki i na bazi kelja + celera (ogavno)..
uglavnom, ja i dalje imam visoki kolesterol. Ako sam ja nakon svega toga i dalje bolestan, onda su svi oko mene mrtvi

Naravno da mi je doktor htio dati razne lijekove, cak sam ih i uzeo i sada skupljaju prasinu. Imam 3 vrste, od Omega 3 tableta koje su mi dali, to 2 za spustanje kolesterola.. uzimam samo Omega 3.

Moj zakljucak jest da pojma nemaju... eto, ja bi volio da meni netko kaze sto ja radim krivo (zadnjih 5 godina!!), pa da imam kolesterol..

Kako sam imao vremena i proucavao, meni se cini da je jedini rizik koji dolazi od pusenja i ispusnih plinova koji dovode do kalcifikacije koja se moze utvrditi ako odete na Cardio Calcium score. Kalcifikaciju uzrokuju ispusni plinovi automobila (to je po mom glavni uzrok infarkta) koji se onda taloze u arterijama srca. Cardio calcium score se moze spustiti jedino koristenjem K2 vitamina, ali to nisam probao..


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ako oganizam smatra da zbog nekog razloga nedostaje kolesterola, a nema ga dovoljno u hrani, on će ga proizvesti.
Prema nekim informacijama količina kolesterola koji kola u našem organizmu, vjerojatnost da je isti proizveden u tijelu je 2-5 veća nego da je unesen hranom.
Jesi pogledao ovaj dokumentarac u linku iznad?
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 22:08   #213
Jesam, ali sam htio napisati i svoje osobno iskustvo koje u biti potvrdjuje ono sto je receno u tom dokumentarcu.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:08   #214
Pošto vidim da, da je bilo nekih odgovora, zahvaljujem se. Mogu reći da sam holesterol za ovo vrijeme snizila na 6,5 i to pomoću češnjaka, Tako, da nastavljam na isti način i u pon idem opet na mjerenje. Pojedem dvije kriške češnjaka na dan i odbijam uzimati statine, jer me bole ramena i vrat već sad, a ne da još taj otrov uzimam. Tak da, da se, ima sredstava. A nije, da doma ležim, dosta se ja krećem, ko nije pročitao, neka još jedanput pročita A izgubila sam i 4 kile
Lp
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:15   #215
A za genetiku, s tatine strane su svi, baka, tata i sva braća i sestre imali moždani, a nisu baš nešto hodali oko doktora, tak da mislim, i tu je bio visoki tlak, holesterol i ko zna šta još.
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 17:32   #216
Planiranje trudnoće i statini ili crvena riža - da ili ne?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 20:57   #217
Lijepo molim za tumačenje (pomoć). Nalazi krvi br 1.: Kolesterol 6,3; HDL kolesterol 1,7; LDL kolesterol 4,0, Kalij 5.1, natrij 146 i trigliceridi 1.4

Nalazi krvi br 2.: Kolesterol 6,0; HDL kolesterol 1,5; LDL kolesterol 3,8, Kalij 5.6, natrij 143 i trigliceridi 1.5, Urati 426, Alkalna fosfataza 57 i kreatinin 100

Kako skinuti te puste kolesterole? Dosta smo aktivni, ali volimo i papati domaće, slavonske specijalitete. Mene ubija slatko najviše
mdolezar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:36   #218
Quote:
mdolezar kaže: Pogledaj post
Lijepo molim za tumačenje (pomoć). Nalazi krvi br 1.: Kolesterol 6,3; HDL kolesterol 1,7; LDL kolesterol 4,0, Kalij 5.1, natrij 146 i trigliceridi 1.4

Nalazi krvi br 2.: Kolesterol 6,0; HDL kolesterol 1,5; LDL kolesterol 3,8, Kalij 5.6, natrij 143 i trigliceridi 1.5, Urati 426, Alkalna fosfataza 57 i kreatinin 100

Kako skinuti te puste kolesterole? Dosta smo aktivni, ali volimo i papati domaće, slavonske specijalitete. Mene ubija slatko najviše
meni je ukupni hol.7.9 HDL 2.3 LDL 5.00, ali mene uzasno muci Kalij koji mi je trenutno 5.8 a to je opasno, a vidim i tebi je 5.6 ..pod hitno nekako moram skunut a ne znam kako ? dao mi dr neke tablete pola na dan par dana, diuretik, ali ima toliko toga na onom papiru da me uzasno starh to popit
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 01:55   #219
Moze li mi netko reci da li je ovo ok?
http://i64.tinypic.com/sgo5g1.jpg



Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 14:44   #220
Psihosomatski uzroci kolesterola

https://www.youtube.com/watch?v=kbooJ-Jcvn0

Pronalazite li se u ovome?
stupor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.