Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 19:41   #8901
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako je sadržaj te vjere religijska doktrina, onda je bijeg uzaludan.

Riješio si se sustavne indoktrinacije jedne organizacije. No, ako i djelomično njen sadržaj uzimaš sa veseljem i u njeg vjeruješ kao da je istina, nisi ništa napravio već samo filtrirao doktrinu i uzeo od nje što želiš.
sadržaj te Vjere je - iskustven
no, dobro sad bi mogli raspredati unedogled, ali to onda nije za ovu temu

kako god religija potpada na početak ili kraj nastave ili u suprotni turnus
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 13.11.2017., 20:37   #8902
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ops...evo ti još malo dociranja sa visina i planina:
Svjetonazori nisu svete krave i ipak se mijenjaju.
Uostalom, čovjek se i sam mijenja, mentalni sklop mu se nadograđuje novim sadržajima.
Životno iskustvo isto tome doprinosi da stari obrasci više ne djeluju a vječno ostaje samo propitivanje.

Bitno je da se propituje (čime bi se i Sokrates složio ) zbilja i način kako ona djeluje na društveno okružje a onda i na pojedinca.
To se čini preko raznih filtera. Kako će se i kada sadržaj procjediti i što će od njega ostati, ovisi o filteru koji mora zadržati ono gusto i neprobavljivo a propustiti ono u čemu pojedinac može duhovno rasti a ne vrtiti se u jednom te istom krugu do smrti.

Zadovoljan?
Dobro, promjene postoje... ali filtere želim kontrolirati sam ili zajedno sa onima u koje imam povjerenje.
Jer, tko bi trebao procjeniti da li duhovno rastem ili se zaista "vrtim u jednom te istom krugu do smrti" ?
cestar is offline  
Old 14.11.2017., 09:40   #8903
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Jer, tko bi trebao procjeniti da li duhovno rastem ili se zaista "vrtim u jednom te istom krugu do smrti" ?
Ti sam a dokaz će se ponajprije vidjeti u tvojoj okolini.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 15.11.2017., 21:27   #8904
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
bijeg od religije NE značu nužno bijeg u ateizam
od religije možeš pobjeći u - Vjeru
Sviđam!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 16.11.2017., 10:28   #8905
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Ako je religija samo odraz vjere onda je valjda nekakva prirodna slijedeća stepenica (ako već pričamo o evoluciji)-znanje. Naravno, ta stepenica je strma, često gola i hladna te previsoka za većinu, ali zato postojana i čvrsta te pruža čovjeku dobar oslon za daljnji uspon

P.S. Naravno, već sama činjenica da se o ovoj temi raspravlja u 2017.g. (i to samo na nekom opskurnom forumu) već predstavlja težak poraz društva i njegova razvoja
treba uvijek sumnjati...
21.stoljece ne zbunjuje ljude u africi...
za sve dobro i lose imaju objasnjenje u bogu...
jednako tako gledaju tv i koriste internet kao nesto sasvim normalno...

to da su vjernici pokazuju svakodnevno pomazuci one kojima
je pomoc potrebna...
i to rade jer vjeruju...

na stranu zloupotreba religije...
za to su krivi "ucitelji" i grupe koje u svemu imaju svoje interese...

ima cudo ljudi kojima je religija potrebna...
meni osobno nije,ali ih uvazavam...

znao sam se uloviti u razmisljanju da im je religija uljepsala zivot...

kod nas je cijela prica silovana,pa otuda i nerazumijevanja...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 22.11.2017., 18:19   #8906
Varaždinski svećenik izbacio dijete s teškoćama u razvoju iz crkve

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...e/1008970.aspx

Quote:
Kako kaže, njezina kći je dijete s posebnim potrebama, a pater Vizjak ju je izbacio iz crkve jer ona neće ići na krizmu ove godine nego tek sljedeće.

"Ona ne ide na vjeronauk u školu zbog nekih obaveza koje se tiču njezinog zdravstvenog stanja, a nismo znali da, ako hoće ići na krizmu, da mora pohađati dvije godine župni vjeronauk, a ne samo jednu", kaže ona i dodaje kako ju je najviše zasmetalo što ju je svećenik izbacio riječima "Izvoliš van iz crkve".

Kaže kako je njezinoj kćeri dovoljno teška zdravstvena situacija i pubertet s kojim se mora nositi, a ovo je za nju bio dodatan šok. Dodaje kako su imali dogovor s biskupijom da djevojčica može pohađati vjeronauk i ići na krizmu, ali to je, kaže majka, netko očito zaboravio.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 23.11.2017., 09:22   #8907
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Varaždinski svećenik izbacio dijete s teškoćama u razvoju iz crkve

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...e/1008970.aspx
Zašto me ne čudi?
Varaždinski popovi uortačeni s Ilčićem i njegovom klikom posebno su bezdušni.
I pohlepni.
Smotani2 is offline  
Old 25.11.2017., 21:24   #8908
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zašto me ne čudi?
Varaždinski popovi uortačeni s Ilčićem i njegovom klikom posebno su bezdušni.
I pohlepni.
Pazi ti rječnika... "popovi,uortačeni,klika.."
Pa taj Ilčić je toliko obrazovan i načitan da ti to mozes samo sanjati sa svojim skromnim "indexaškim" vokubularom..
Covjek je akademski glazbenik (violina) uspjesan covjek (viseclana obitelj) i politicar (preferencijskim glasovima direktno izabran); jedan od celnika hrasta koji su poduprli uspjesni referendum o braku..itd
I onda jedna seljacina primitivnog jezika misli da je pametan ako prospe par fora sa jeftinih ljevicarskih kružoka. Tuzno
splitman30 is offline  
Old 25.11.2017., 23:11   #8909
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Pazi ti rječnika... "popovi,uortačeni,klika.."
Pa taj Ilčić je toliko obrazovan i načitan da ti to mozes samo sanjati sa svojim skromnim "indexaškim" vokubularom..
Covjek je akademski glazbenik (violina) uspjesan covjek (viseclana obitelj) i politicar (preferencijskim glasovima direktno izabran); jedan od celnika hrasta koji su poduprli uspjesni referendum o braku..itd
I onda jedna seljacina primitivnog jezika misli da je pametan ako prospe par fora sa jeftinih ljevicarskih kružoka. Tuzno
Možda je tužno, ali nikako nije neobično.
USAisfreedom is offline  
Old 26.11.2017., 01:17   #8910
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Pazi ti rječnika... "popovi,uortačeni,klika.."
Pa taj Ilčić je toliko obrazovan i načitan da ti to mozes samo sanjati sa svojim skromnim "indexaškim" vokubularom..
Covjek je akademski glazbenik (violina) uspjesan covjek (viseclana obitelj) i politicar (preferencijskim glasovima direktno izabran); jedan od celnika hrasta koji su poduprli uspjesni referendum o braku..itd
I onda jedna seljacina primitivnog jezika misli da je pametan ako prospe par fora sa jeftinih ljevicarskih kružoka. Tuzno
Sva sreća da si ti oličenje pismenosti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 26.11.2017., 06:34   #8911
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Pazi ti rječnika... "popovi,uortačeni,klika.."
Pa taj Ilčić je toliko obrazovan i načitan da ti to mozes samo sanjati sa svojim skromnim "indexaškim" vokubularom..
Covjek je akademski glazbenik (violina) uspjesan covjek (viseclana obitelj) i politicar (preferencijskim glasovima direktno izabran); jedan od celnika hrasta koji su poduprli uspjesni referendum o braku..itd
I onda jedna seljacina primitivnog jezika misli da je pametan ako prospe par fora sa jeftinih ljevicarskih kružoka. Tuzno
Ako ti se taj Ilčić toliko sviđa uzmi si ga doma za svojeg.

Lik je toliko gadan i arogantan da određuje učiteljici koje će gradivo predavati njegovom djetetu u školi, a koje neće, već će oni to doma sami objasniti, na svoj način.

I da, popovi, klika i uortačenost su izvanredne riječi koji temeljito opisuju što i kako društvo radi.
Ako ne vjeruješ na riječ, raspitaj se malo o povezanost pojedinih Varaždinksih obitelji s crkvom i Caritasom i financijskim tijekovima kojiiz te povezanosti proizlaze.

I seljačina si sam.
Smotani2 is offline  
Old 26.11.2017., 08:13   #8912
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ako ti se taj Ilčić toliko sviđa uzmi si ga doma za svojeg.

Lik je toliko gadan i arogantan da određuje učiteljici koje će gradivo predavati njegovom djetetu u školi, a koje neće, već će oni to doma sami objasniti, na svoj način.

I da, popovi, klika i uortačenost su izvanredne riječi koji temeljito opisuju što i kako društvo radi.
Ako ne vjeruješ na riječ, raspitaj se malo o povezanost pojedinih Varaždinksih obitelji s crkvom i Caritasom i financijskim tijekovima kojiiz te povezanosti proizlaze.

I seljačina si sam.
Što je u loše u tome ako je čovjek obrazovan i u stanju je sam podučavati svoje dijete? Zavist?
USAisfreedom is offline  
Old 26.11.2017., 08:33   #8913
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Što je u loše u tome ako je čovjek obrazovan i u stanju je sam podučavati svoje dijete? Zavist?
ma da....
kao da neki drugi roditelji ne rade sa svojom djecom....
a i none i nonici,bake i djedovi....

otkrice tople vode....

pitanje je sta se radi sa djecom i iz kojih razloga.... sta kod takvih tipova kad ucenik prevazidje ucitelja.....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 26.11.2017., 10:38   #8914
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ako ti se taj Ilčić toliko sviđa uzmi si ga doma za svojeg.

Lik je toliko gadan i arogantan da određuje učiteljici koje će gradivo predavati njegovom djetetu u školi, a koje neće, već će oni to doma sami objasniti, na svoj način.

I da, popovi, klika i uortačenost su izvanredne riječi koji temeljito opisuju što i kako društvo radi.
Ako ne vjeruješ na riječ, raspitaj se malo o povezanost pojedinih Varaždinksih obitelji s crkvom i Caritasom i financijskim tijekovima kojiiz te povezanosti proizlaze.
Vjerujem da su neke varaždinske obitelji interesno povezane s Crkvom/Caritasom. Međutim, predugo bi potrajalo ako nam nebi dao par imena i prezimena, ili makar samo prezimena kako bi si skratili potragu. Ajde dobaci koje prezime.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I seljačina si sam.
Neeee napadati ad-hominem. No nooooo! Bez obzira što te je on napao ad hominem. U protivnom, po čemu si ti onda bolji od njega. Znaš da se kaže da se s budalama ne vrijedi svađati. Prvo te spusti na svoju razinu, a onda te nadmaši svojim iskustvom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 26.11.2017., 12:26   #8915
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Što je u loše u tome ako je čovjek obrazovan i u stanju je sam podučavati svoje dijete? Zavist?
Da.
Uči dijete da je svijet nastao prije 6000 godina i da je zemlja ravna ploča.
I da je homoseksualizam bolest ali pedofijila nije.

Nek si samo to svoje obrazovanje zadrži za sebe.



Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Vjerujem da su neke varaždinske obitelji interesno povezane s Crkvom/Caritasom. Međutim, predugo bi potrajalo ako nam nebi dao par imena i prezimena, ili makar samo prezimena kako bi si skratili potragu. Ajde dobaci koje prezime.
Jesu.
Dobivale su se kuće i izabirala roba u caritasu.
I još uvijek je tako.
Prezimena?
Pa da me Ilčić tuži...
Ne, hvala.


Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Neeee napadati ad-hominem. No nooooo! Bez obzira što te je on napao ad hominem. U protivnom, po čemu si ti onda bolji od njega. Znaš da se kaže da se s budalama ne vrijedi svađati. Prvo te spusti na svoju razinu, a onda te nadmaši svojim iskustvom.
Odavno sam naučio da se takvima ne možeš biti pristojan, jer ih se to ne lovi.
Razumiju samo jezik kojim se sami znaju služiti.
Smotani2 is offline  
Old 26.11.2017., 12:37   #8916
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da.
Uči dijete da je svijet nastao prije 6000 godina i da je zemlja ravna ploča.
I da je homoseksualizam bolest ali pedofijila nije.

Nek si samo to svoje obrazovanje zadrži za sebe.

Vjerujem da to dobro znaš jer si čest gost kod Ilčića ili mu prisluškuješ kuću...ili ipak samo projiciraš neke svoje predrasude o vjernicima?
USAisfreedom is offline  
Old 26.11.2017., 12:47   #8917
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Vjerujem da to dobro znaš jer si čest gost kod Ilčića ili mu prisluškuješ kuću...ili ipak samo projiciraš neke svoje predrasude o vjernicima?
Nedajbog.
Ipak biram društvo.

A imam i pouzdan izvor informacija...
Smotani2 is offline  
Old 26.11.2017., 12:50   #8918
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jesu.
Dobivale su se kuće i izabirala roba u caritasu.
I još uvijek je tako.
Prezimena?
Pa da me Ilčić tuži...
Ne, hvala.
Hmmmm, znači Ilčić. De dobaci još koje.

A da su baš dobivali cijele kuće, u to ne vjerujem. Ovo za izabiranje robe u Caritasu ti vjerujem, jer takvih slučajeva ima jaaaako puno. Najbolje ne pomagat udruge i udrugice; - pa bio to i Caritas i Crveni Križ, nego odnijeti novac/robu onome za koga znaš da mu/joj treba. I to učiniti samozatajno. Ne hvaliti se poslije učinjenim dobročinstvom. Neka ti ne zna ljevica što radi desnica.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Odavno sam naučio da se takvima ne možeš biti pristojan, jer ih se to ne lovi.
Razumiju samo jezik kojim se sami znaju služiti.
Ne znam što bih rekao na ovo. I meni se čas čini da treba postupati ovako kako si napisao, a čas da se ""ne treba s rogatim bost"".
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 26.11.2017., 12:54   #8919
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nedajbog.
Ipak biram društvo.

A imam i pouzdan izvor informacija...
Da, lokalni tračevi su nadasve pouzdan izvor informacija.
USAisfreedom is offline  
Old 26.11.2017., 13:27   #8920
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Što je u loše u tome ako je čovjek obrazovan i u stanju je sam podučavati svoje dijete? Zavist?
Ako je već toliko obrazovan neka ga poučava. Učiteljice neka pusti na miru. Žao mi je tog djeteta, ono nije krivo što mu je otac takav.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.