Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 17:31   #1601
Quote:
fpesut kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ispricavam se ako je ovo cesto puta postavljano pitanje, ali novi sam u ovome. Dijagnosticirana mi je alergija i receno mi je da napravim pretragu vezanu uz FT3, FT4 i TSH hormone stitnjace. Zanima me gdje to mogu napraviti (javne ustanove). Zivim u Zagrebu.
Možeš u Vinogradskoj, ja danas izvadio. S time da će ti prvo izvaditi samo TSH a ako on ne bude uredan onda rade i ovo ostalo.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:54   #1602
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Ne smatra se.
Samo je prijedlog da se proba.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Općenito sam mislila, ne znam kakav je inače stav tvoje liječnice.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:31   #1603
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Kakvi ste sa hašijem i problemom s lijenim crijevima/usporenom probavom/ne odlaskom na toalet po 3-4-5 dana?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Kod mene je obrnuto mene pak tjera svako toliko na wc
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:28   #1604
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Općenito sam mislila, ne znam kakav je inače stav tvoje liječnice.
Gledaj svatko od nas ovdje ima svoje simptome i probleme sa štitnom plus kombinacija dodatnih stvari koje su nas strefile kroz život ...stres,loša prehrana negibanje. Jasno da je kao hashi nasljedan i sve to skupa ali budimo realni da smo dosta po putu i zasrali sami.
Moja dr kaže da nije na odmet probati promjeniti prehranu izbacit gluten.
Ja sad trenutno slušam i pokušavam naći neku šemu koja mi odgovara.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:22   #1605
Ma totalno me pokosilo. Opce stanje 0 bodova. Inace treniram 5x tjedno, fitnes i te sheme, ali evo od proslog utorka se nisam uspjela pokrenuti i natjerati na trening. Energija 0 bodova. Probava jos gora.. to nisam ja i ovako se nisam osjecala ni doba kada je TSH bio 66 😂😏😥
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:59   #1606
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Gledaj svatko od nas ovdje ima svoje simptome i probleme sa štitnom plus kombinacija dodatnih stvari koje su nas strefile kroz život ...stres,loša prehrana negibanje. Jasno da je kao hashi nasljedan i sve to skupa ali budimo realni da smo dosta po putu i zasrali sami.
Moja dr kaže da nije na odmet probati promjeniti prehranu izbacit gluten.
Ja sad trenutno slušam i pokušavam naći neku šemu koja mi odgovara.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Dobro je, kužim sve, samo htjedoh reči... za gluten......opet ja
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:02   #1607
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Ma totalno me pokosilo. Opce stanje 0 bodova. Inace treniram 5x tjedno, fitnes i te sheme, ali evo od proslog utorka se nisam uspjela pokrenuti i natjerati na trening. Energija 0 bodova. Probava jos gora.. to nisam ja i ovako se nisam osjecala ni doba kada je TSH bio 66 😂😏😥

što je, imaš virozu? oko mene svi nešto sa grloboljom, pa vuku se danima

sad kad dođe gripa neću skidat masku s lica, ova zadnja u januaru me skoro dokrajčila
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:54   #1608
Ma mislim da je neka viroza koju nikako da preležim. Ali ovaj vikend si dajem oduška i odmaram
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:16   #1609
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Kakvi ste sa hašijem i problemom s lijenim crijevima/usporenom probavom/ne odlaskom na toalet po 3-4-5 dana?
Nemam hašija i već odavno mi se nije dogodilo da po 3,4,5 dana ne idem na toalet. Prehrambene navike i terapija su mi konstantni, ali mi je ipak stvar sa toaletom ciklična. Nekad je stolica toliko masnjikava da moram odvrnuti puuuuno toalet papira i relativno lako se olakšam. A nekad se baš moram upeti da se olakšam (valsalva manevar, mogalica nakon istog i slične ""dogodovštine""). A kad je masnjikava, stvarno ne znam zašto je toliko masnjikava. K'o da sam popio tri-četiri deci ulja.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:27   #1610
moj Hašimoto

Provela sam dugo vremena na temi. Rezime ove bolesti u mom slučaju:

-jako sam smršavila, da, smršavila, kao da imam anoreksiju iako jako puno jedem
-jedino mi ljeti nije hladno, zimi dobijem ozebline na prstima
-kvaliteta kose je loša
-jako se znojim (i kad mi je hladno)
-promjenom ishrane donekle se mogu spustiti antitijela
-stresna razdoblja kao da pojačavaju spoznaju da sam bolesna na štitnjaču
-strah me dali ću uspjeti postati majka
- strah me da ne uhvatim još jednu autoimunu bolest
-liječnici su obično nezainteresirani za hašimoto probleme

eto, to je moj Hašimoto. Kako ga vi vidite odnosno osjećate?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:13   #1611
Molim misljenje...

Dragi moji, evo me vec 4 dan na terapiji Euthyrox 25mcg.. za 11 dana prelazim na 50mcg po uputama endokrinologa.

Posto sam hipohondar po prirodi, zanima me da li je to normalna terapija za ovakav nalaz.

fT4 1.15 ng/dl (Normal: 0.70-1.70)
TSH 2.09 μU/ml (Normal: 0.30-4.00)
Tg-Ak 284 IU/ml (Normal: <115)
TPO-Ak 20 IU/ml (Normal: <34)

Dijagnoza: kronicni Immunthyreoiditis, visokonormalni TSH.
Leoniene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:14   #1612
Quote:
Leoniene kaže: Pogledaj post
Dragi moji, evo me vec 4 dan na terapiji Euthyrox 25mcg.. za 11 dana prelazim na 50mcg po uputama endokrinologa.

Posto sam hipohondar po prirodi, zanima me da li je to normalna terapija za ovakav nalaz.

fT4 1.15 ng/dl (Normal: 0.70-1.70)
TSH 2.09 μU/ml (Normal: 0.30-4.00)
Tg-Ak 284 IU/ml (Normal: <115)
TPO-Ak 20 IU/ml (Normal: <34)

Dijagnoza: kronicni Immunthyreoiditis, visokonormalni TSH.
Iz kojeg si razloga zavrsila kod endokrinologa i imas li simptome hipotireoze?
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:31   #1613
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Iz kojeg si razloga zavrsila kod endokrinologa i imas li simptome hipotireoze?
Imala sam puno simptoma od zadnje 3 godine, pocetak je bio s panicnim, vrtoglavicom, znojenjem u snu, umor konstantni, jako suhe ruke/stopala da pucaju, nokti koji se listaju.. vit d jako nizak, pocela sam uzimati vit d, magnezijum, multivitamine, riblje ulje, probiotik.. pa sam se osjecala malo bolje. pod zadnje imam jako ceste upale grla/infekcije.. pa sam trazila da provjerim krv jer je doktorica pocela da sumnja na hasimoto. Imala sam i pregled kod ginekologa koji dok je vidio rezultate mi je dao euthyrox 50. Posto sam kao sto sam rekla hipohondar pomalo, otisla sam specijalisti koji je uradio i ultrazvuk. I eto...

TSH mi je od trudnoce poceo da raste. normalan je bio 1.30
Leoniene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:58   #1614
Quote:
Leoniene kaže: Pogledaj post
Imala sam puno simptoma od zadnje 3 godine, pocetak je bio s panicnim, vrtoglavicom, znojenjem u snu, umor konstantni, jako suhe ruke/stopala da pucaju, nokti koji se listaju.. vit d jako nizak, pocela sam uzimati vit d, magnezijum, multivitamine, riblje ulje, probiotik.. pa sam se osjecala malo bolje. pod zadnje imam jako ceste upale grla/infekcije.. pa sam trazila da provjerim krv jer je doktorica pocela da sumnja na hasimoto. Imala sam i pregled kod ginekologa koji dok je vidio rezultate mi je dao euthyrox 50. Posto sam kao sto sam rekla hipohondar pomalo, otisla sam specijalisti koji je uradio i ultrazvuk. I eto...

TSH mi je od trudnoce poceo da raste. normalan je bio 1.30
Po simptomima i nalazima anti tijela vidi se da stitnjaca ne radi optimalno. Da li se i na ultrazvuku vidjelo da je povecana ili sa cvorovima?
Jedna njemacka analiza je pokaza da je pocetak terapije sa nadomjesnim hormonima smanjila anti tijela, ali ne kod svih.
Ja sam misljenja kao i tvoj gino.da je bolje zapoceti terapiju prije nego kasnije pogotovo jer ti je i vit D pa time i imunitet oslabljen.
Vjerojatno ce ti traziti kontrolu nakon 2-3 mjeseca, ali ti ces vidjeti i prepoznati i sama da li se osjecas bolje. Simptomi i ft3 su najbolji odraz stanja. Bez panike ako ti vrijed.Tsh tokom terapije padne u nisko normalne ref.vrij. sve dok se ti osjecas dobro.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:41   #1615
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Po simptomima i nalazima anti tijela vidi se da stitnjaca ne radi optimalno. Da li se i na ultrazvuku vidjelo da je povecana ili sa cvorovima?
Jedna njemacka analiza je pokaza da je pocetak terapije sa nadomjesnim hormonima smanjila anti tijela, ali ne kod svih.
Ja sam misljenja kao i tvoj gino.da je bolje zapoceti terapiju prije nego kasnije pogotovo jer ti je i vit D pa time i imunitet oslabljen.
Vjerojatno ce ti traziti kontrolu nakon 2-3 mjeseca, ali ti ces vidjeti i prepoznati i sama da li se osjecas bolje. Simptomi i ft3 su najbolji odraz stanja. Bez panike ako ti vrijed.Tsh tokom terapije padne u nisko normalne ref.vrij. sve dok se ti osjecas dobro.
Na nalazu pise volumen desni 11ml lijevi 9ml a normalni za zene <18ml.

Pocetkom 10mjeseca
FT3 2.99 pg/ml (2.15 -4.12)
FT4 1.04 ng/dl (0.70 - 1.70)
TSH 3.30 (0.30 -4.00)
Nazalost tad nisu mjerili antitijela
Leoniene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:31   #1616
Hashimotovci, jel' vas muče glavobolje na stražnoj desnoj strani glave? Doslovno na jednom mjestu, onako tupa bol, na momente pulsirajuća. Liči mi na famoznu NDPH, jer inače nikad nisam imala glavobolje.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 07:17   #1617
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Hashimotovci, jel' vas muče glavobolje na stražnoj desnoj strani glave? Doslovno na jednom mjestu, onako tupa bol, na momente pulsirajuća. Liči mi na famoznu NDPH, jer inače nikad nisam imala glavobolje.
Muče!
Ja imam paroksizmalne tendencijske glavobolje.
Od nje nemogu ni govorit ni hodat. Taj dan provedem u krevetu i kraj školjke.
Na dnevnoj bazi sam prije pila Dexomen 25mg.
Moja preporuka ... idi neurologu,na CT i EEG.
I promjeni neke ustaljene navike. Iznenadi sebe svoj organizam i glavobolju.
Probaj s Magnezijem meni on pomaže (ili je to placebo)!
Sretno...ja zbilja mrzim glavobolje

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:43   #1618
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Hashimotovci, jel' vas muče glavobolje na stražnoj desnoj strani glave? Doslovno na jednom mjestu, onako tupa bol, na momente pulsirajuća. Liči mi na famoznu NDPH, jer inače nikad nisam imala glavobolje.
Slikaj prvo kralježnicu, da vidiš da nije tamo uzrok.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:09   #1619
Samo da se malo pohvalim, prestala mi je otpadati kosa i definitivno mi raste nova, imam skroz nove šiške!
Frizerka je odmah primjetila jer ih je fakat puno, i rekla da sad nek velim da me tak ošišala (tek su 2 cm duge)... ali ne samo to, imam mlade vlasi po cijeloj glavi!
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:25   #1620
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Samo da se malo pohvalim, prestala mi je otpadati kosa i definitivno mi raste nova, imam skroz nove šiške!
Frizerka je odmah primjetila jer ih je fakat puno, i rekla da sad nek velim da me tak ošišala (tek su 2 cm duge)... ali ne samo to, imam mlade vlasi po cijeloj glavi!
Čestitam!

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.