Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 17:51   #81
DRL je po meni teška glupost preuzeta iz Skandinavije no sad je gotovo.

Po meni je problem što su ljudi pokretenili. Otkad je to teško upaliti jebena svijetla? Ili ako si već kreten stavi na Auto i teraj tako dovijeka.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:08   #82
Nije. Zato što DRL trebaju manje energije nego pozicijska i kratka, naprijed i iza. Sa time niža potrošnja i manje zagađenje. Osim toga ako imaš xenon, nisu cijeli dan upaljeni. Kretenizam je jedino to da ljudi ne znaju kada paliti kratka svjetla, kada paliti prednje ili zadnju maglenku, itd.
Isto je sa automatskim vodenim pipama po wc-ima u trgovačkim centrima. Velika većina su automatski, čovjek niti ne razmišlja, stavi ruke ispod i čeka. Dok ne ide onda gledaš kako i gdje stisnuti. Ali tu se ne radi o nikakvoj sigurnosti kao kod auta i to je razlika.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:15   #83
mislim da samo prednja DRL troše 25W, dakle nije neki štediša, dovoljno bi bilo i 15W.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:23   #84
LED troše manje. Kako nije?

Kratka 2x = 110W
Pozicijska naprijed = 10-20W
Pozicijska otraga = 10-20W
Svjetlo za tablice = 10-20W

Naravno, ako je LED onda manje, isto tako xenon 2x troši "samo" 70W. Po tome je DRL štedan, bio on u LED ili halogen.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:09   #85
Pretjerao si sa snagom žarulja.
Svjetla registracije: 1x10W u centru ili 2x5W ili 2x ubodne T10 3W.
Prednje i stražnje pozicije 5W ili ubodna T10 3W.
Stop svjetla, pokazivači smjera, rikverc 21W.
Prednja glavna svjetla H7 55W, H4 55W/duga 60W.

I to sve zbroji na svakoj strani.
Ali te žarulje umiru i zamjenjuje ih LED koji puno manje troši, ali minus je što trepere.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 07:10   #86
Nisam pretjerao, napisao sam otprilike. Jedna žarulja naprijed je H1 ili H7 je 55W, dvije su 110W. I opet dođem sve skupa i sa tvojim brojkama na oko 130W. Računao sam samo one koje stalno svijetle dok su upaljenja svjetla, žmigavac, rikverc i maglenke ne spadaju u to. Osim toga koja žarulja je gdje u autu ovisi o autu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:10   #87
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
DRL je po meni teška glupost preuzeta iz Skandinavije no sad je gotovo.

Po meni je problem što su ljudi pokretenili. Otkad je to teško upaliti jebena svijetla? Ili ako si već kreten stavi na Auto i teraj tako dovijeka.
Nisu skandinavci glup narod...

Zašto bi cijeli dan imao upaljen xenon (jedna žarulja od 600-900kn) kad može gorit DRL.

Po meni to paljenje svjetla treba biti obavezno kad su vremenski uvjeti takvi da to zahtijevaju (Magla, kiša, snijeg, brze ceste/autoceste). Palit svjetla kad je van sunčano i vidljivost dobra - nema smisla.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:20   #88
Krivo si razumio.

Meteo uvjeti kod nas i u Skanidinaviji nisu ni približno isti. Njima DRL možda i treba. U Dalmaciji je potpuno suvišan.
Kad se uvodila ta kretenarija kod nas (a mi moramo dignut nogu čim vidimo da se nekog potkiva) nas par je tvrdilo da će tako samo najebat biciklisti, motoristi, pješaci ... jer će postat "nevidljivi".

I što se dogodilo? Najebali su biciklisti, motoristi i pješaci. Pa eto po NAJNOVIJEM zakonu biciklist treba zelenu rotirku montirat na zaštitnu kacigu. Karikiram ali dogodilo se točno ono što sam tvrdio i uostalom točno ono što se dogodilo SVIM zemljama koje su se povele Skandinavskim primjerom. No mi Hrvati smo poznati da pišamo po tuđim iskustvima i dok nas same ne opali po glavi do tad se nije dogodilo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:05   #89
Nažalost, istina od riječi do riječi...

Zbog tih kretenarija će još malo dodatna oprema za bicikl postat skuplja od one za auto.
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:29   #90
A vidiš, negdje sam davno pročitao da od kada je uveden DRL da ima manje nesreća, ali očito forumaši sa forum.hr znaju bolje. Oni su iznad prometne EU direktive.

Zelena rotirka sa na kacigi nema nikakve veze sa DRL-om.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:55   #91
Da, KOJIH nesreća? Možda onih koji su u 4-5 meteri čeličnog okopa? I jel opet treba kopat statistike poveća nja nesreća NAJUGROŽENIJIH sudionika u prometu?

Dakle dodatno si zaštitio najzaštićenije i dodatno si ugrozio najnezaštićenije - druže Superhik evo dva essa za tebe

Vidi ovdje - UK, strana 1.
http://www.lightmare.org/docs/Blindi...02015%20V2.pdf

Ma kako su lijepo počel stradavat pješaci točno onda kad su uveli DRL sranje

Vidi ovdje:
http://smarter-usa.org/wp-content/up...-2007-2011.pdf

NTHSA, nemože reći da su bezveznjaci - zaključak: The results of this study suggest that there may be negative consequences for motorcycle riders
of widespread DRL use in the vehicle fleet and they cast some doubt on the overall benefits of DRL.
Treba prevod?

A sad nešto zanimljivije - Nizozemska studija koja je 1989 (nije greška) trebala pokazat efikasnost DRL-a. Izrijekom se kaže da ako DRL ne smanji 10% sudare i 20% nalete na bicikle/motore/pješake neće biti uvedena. Obrati pažnju na lupetanja o 50% smanjenju nesreća i slične "pravo na život" budalaštine.

https://www.swov.nl/sites/default/fi...rt/r-89-04.pdf

Jel treba crtat što se dogodilo? I pazi - NIZOZEMSKA, magle, daleko kraći dan, daleko više kiše ......


Evo ti još jedan "kompilacijski" članak o bljezgariji zvanoj DRL:
http://www.righttoride.eu/documents/...n_Jan_2010.pdf

Ma milina gledat kako su "efikasna" a još više kako se neki drže za njih kao da im je babovina.
Al ne, EUslavija je nepogrešiva, ako su rekli da će uvesti - makar sjekire padale, makar mrtvih bilo ko salate - UVEST ĆE SE. Partija ne greši!!!
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 09:37   #92
Maloprije sam čak dva novija automobila vidio kojima trepere LED dnevna svjetla kao stroboskop (SwiftIII i Astra K)
Izgleda da im jutrošnji -6°C nije po volji
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 10:12   #93
Ma to je namjerno napravljeno kako bi bili jos uocljiviji
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 13:04   #94
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Nisu skandinavci glup narod...
Normalno da nisu,dapače.
Samo njihova klima nema nikakve veze sa našom.
Zašto i mi onda ne uvedemo (dozvolimo) čavlerice?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 13:16   #95
ja bi zabranio udovicama i darkerima da po noći hodaju uz cestu ili voze bicikle. Koliko možeš bit retardiran pa obučen u crno bauljati noću po cesti. Svim pješacima i biciklistima obavezu reflektirajućih komada odjeće oko tijela
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 13:39   #96
Problem sa drl je kaj ne gore straznja svjetla kad su upaljena i onda ekipa uredno po mraku vozi sam sa ledicama, a iza im nis ne svijetli. Kretena takvih po Hrvatskoj na bacanje.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 13:55   #97
Quote:
Drnda17 kaže: Pogledaj post
Kretena takvih po Hrvatskoj na bacanje.
Svi iz rent a cara .Svijetli im tabla i oni misle da su svjetla upaljena.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 13:58   #98
Da su bar iz rac. Ljude s kvarta vidim da se tak voze. To je takva glupost opasna da bi je zabranio. Upali normalna svijetla i ne zajebavaj. Ne bus propao za 50kn zaruljica koje bus vise potrosio.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 15:26   #99
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ja bi zabranio udovicama i darkerima da po noći hodaju uz cestu ili voze bicikle. Koliko možeš bit retardiran pa obučen u crno bauljati noću po cesti. Svim pješacima i biciklistima obavezu reflektirajućih komada odjeće oko tijela
svak od njih ima mobitel,al u žepu...ne daj bog da bi svjetlili njime u mraku i odali svoju poziciju
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 16:45   #100
krivi su proizvođači auta
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.