Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 23:15   #141
Miniwash iz Lidla. Perem s njim aute, dvorište, kuću cijelu izvana sam prao kad sam stavio skelu za novu fasadu.

Ni vrag mu ni, dela ko urica. Ne sjećam se koliko je koštao, preko 500 kuna nije. 3 godine najbolje garancije u državi, ako ne radi odmah povrat lov ili novi.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:35   #142
A koju imaš verziju Parksidea ?
Ona na kotačima do 100 bara ili onu noviju kao kofer s 110 bara ?
Sviđa mi se ova novija jer koliko sam vidio može vuć vodu čak iz bačve/kace što mi je bitno jer imam bunar, da nemoram trošiti gradsku vodu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 07:37   #143
Pojma nemam, ima kotače.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 22:39   #144
To je onda starija verzija model PHD 100 E2 s max 100 bara, a radna do 70 bara. No ove godine je bio noviji model PHD 110 A1 s max 110 bara i radna 75 bara.

Volio bih ubost neki primjerak s 120 bara, mislim da bi to bilo optimalno.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:12   #145
Ovisi za što - za oprat auto - sigurno dosta. Za nešto više (recimo kamen ili fasadu ili "pomest" lišće) ... baš i ne. Imam ih par komada od 110 do 160 bara.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:09   #146
Ja sam ugrabija einhell tc-hp 1334 za 280kn i za oprat auto mi je super ima posudu za autošampon i pere zadovoljavajuće, jedinome me živcira što crijevo od kućišta do pištolja ima samo 3 metra
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:34   #147
Pa produži ga! Za par kuna će ti ga produljit ovi što rade crijeva za hidrauliku.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:15   #148
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa produži ga! Za par kuna će ti ga produljit ovi što rade crijeva za hidrauliku.
Ja sam sebi produzio crijevo na 13 metara. Milina radit, miniwash stoji na jednoj lokaciji kao baza a sa pistoljem hodas po dvoristu i peres sta ti padne napamet
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:37   #149
Jedino ga je poslje sranje namotat. Ili imaš bubanj?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:58   #150
Mogu vidit al kako se radi o jebenom zadru sve me strah da cijena nebi bila ko cili miniwash
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:08   #151
Pa bar kod vas radni strojevi nisu nepoznata stvar .... dakle mora bit ovih koji rade crijeva za hidrauliku.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:10   #152
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jedino ga je poslje sranje namotat. Ili imaš bubanj?
Nemam bubanj, nadostuko sam sa hidraulickim crijevom, a smotam ga u vrecu za gume preko zime, dok preko ljeta visi na stupu
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:41   #153
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa bar kod vas radni strojevi nisu nepoznata stvar .... dakle mora bit ovih koji rade crijeva za hidrauliku.
Ma ima, samo što kod u zadnje vrijeme pitan cijena je paprena
nedavno platija 140kn staklo od 4mm za prozor
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 08:27   #154
Možda tema je malo starija, ali ako se netko nađe da pita, neka pročita i moje iskustvo.

Prvo sam imao par godina K3.250 uz razne kvarove svakih par mjeseci - gumice, spojevi da bi na kraju puklo kućište motora, ona plastika na koju se priključi voda. Rabio sam ga isključivo za pravnje auta i to nikada duže od 15 minuta. Kvario se u prosjeku svakih 10 sati rada.

Eno ga sad mi stoji doma. Pitao sam (sve kupujem kod zastupnika) za nešto bolje od toga i tada su mi preporučili K5.75 Jubilee model. Radio je prve dve godine dobro, a onda je kao i K3 počeo se kvariti svakih 10 sati rada i kraće. Već sam umoran od odnošenja na servis. Nikada zimu nije video, nikada nije radio duže od 15 minuta, nikada nisam koristio drugi deterdžent do njihovog (isprva je bio žuti, a kasnije plavi za auto).

Poslednja četiri servisa su: curi voda, slab pritisak - gumice. On-off-on-off kao da nema pritiska vode (ima), popravljeno. Crkao prekidač, popravljeno. Sad nema snagu, kao da radi na pola snage, nisam još dao na servis.

Između poslednja dva servisa sam uspio četiri puta oprati auto. U prosjeku se kvari i na manje od 10 sati rada.

Pa vi gledajte, kvalitet im je očajan. Ako hoćete baciti pare na uređaj koji se kvari posle 10 (DESET) sati rada, onda kupiti Karcher. Čitao sam slična iskustva i za usisivače koji peru dubinski, a magarac (ja) sam ipak kupio SE 4001.

Jebem ti taj uređaj kad ga moraš tetošiti i milovati ne bi li radio duže od 10 sati u zbiru pre kvara.
banem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 12:04   #155
Da bi miniwash radio dobro (iako je u tvojem slučaju očito i riječ o lošoj kvaliteti) treba se pobrinuti za par stvari

1. Predfilter koji će skupljati kamenac.
2. kupiti modele sa aluminijskom pumpom, ne plastičnom.
3. Redovito skidati crijeva i gumice čistiti i podmazivati.
4. Tokom rada ne raditi na način da radiš 3-4 sekunde pa staneš, pa opet, nego raditi kontinuirano jer takav rad hladi pumpu.
5. Ne bi bilo loše jednom godišnje provući 10-20ak litara octa kroz sustav da očisti unutarnje cijevi.

Sve ovo zvuči kao glupost, ali ako koristiš miniwash svaki dan onda ovo jako jako dobro dođe.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:58   #156
Ma poznato je da su mali Kerheri epsko Kinesko govno, to stvarno treba bit lud pa kupit od njih.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 15:41   #157
Citajuci temu vidim da svi kupuju te jeftine krseve zbog budzeta. Moj savjet vam je da radije kupite polovan za iste novce sa full alu pumpom preko oglasa, ima ekipe koji rade s time, pa makar i 20 god stari modeli kvalitetniji su od ovih djecjih igracaka sta vi uzimate.
A da ne kazem koliko je jaci pritisak.

A kad vec uzimate te djecje igracke dajte malo mozga, naucite ih koristiti.
Pustate rucku svakih 5 sekundi, trpi vam i rucka i crijevo a i sama plasticna pumpa. Najbolje bi bilo kada bi rucku vezicom stegnuli da bude stalno stisnuta. Vijek cete znatno produziti.
Ako vec to ne zelite onda kada sve spojite, pustite vodu iz pipe, stisnite rucku pa tek onda upalite miniwash, kad ga zelite ugasiti prvo ugasite prekidac od miniwasha a tek onda pustite rucku. Nikako ne dozvolite da sistem bude pod tlakom jer jednostavno nece dugo izdrzati.
Gledajte to ovako, npr. miniwash ima radni tlak 80 bara. Vi pustite rucku, on dok aktivira tlacnu sklopu i ugasi se pritisak se popne na 100 bara i cijeli sistem je nabijen tim pritiskom. I kako ce jedna pumpa od plastike to dugo izdrzati?

I samo pogledajte razliku u tezini miniwasha, taj mali prdavac sa plasticnom pumpom i malim elektro motorom na cetkice (kao na busilicama) ima cca 6kg, a miniwash sa full alu pumpom najmanje 15kg (ovisi o modelima).

I te nove serije sa kvazi alu pumpama, stede na svemu i cilj im je da se sve kvari, prorijedjeni materijali, lake legure, kofol alu pumpe a svi dijelovi na njoj od plastike... uzmite nesto starije iz doba kad je radjeno da traje, radim iskljucivo sa miniwashima tog doba, ove sa plasticnim pumpama u smece sve bacam.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 21:43   #158
Netko u tom Karcheru mora biti jebeno hrabar ako su to takvi krševi, jer upravo daju garanciju na 5 godina na sve proizvode.
S obzirom da mi je previše dati više od 800 kuna za miniwash koji ću koristiti ne više od 4-5 puta godišnje, planiram uzeti upravo taj mali krš (k2). Ako rikne voziti ću ga u servis, moj interval korištenja je dovoljno dug da bih pričekao popravak.
Alternativu ne vidim, osim kupovati polovnjače koji su kakti pouzdaniji, ali bez garancije. Pa rikne nešto, i ode par sto kuna u najboljem slučaju.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 08:27   #159
ma samo ga pravilno koristi kako je kolega naveo post dva iznad.... i gledaj da ne radiš duže vremena u komadu. k2 je za oprat bickl, to čak i karcher veli u brošurama...
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 09:54   #160
bosch, zeleni, iz 1994, kupljen na Savici u Trgometalu, korišten isključivo sa kišnicom, još uvijek u top stanju. Prekidač paljenja nekada ne ostaje dolje pa ga šprajcujem komadom drva , ostalo sve kao prvog dana.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.