Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 09:07   #81
Baš kupova veču količinu djelova preko frenda koji ima firmu : ušteda 1228,20kn, na kraju me izašlo 2416,80kn

Filter ulja Mahle : 74kn - 35% popusta - 48kn, Filter kabine Mahle : 187kn - 35% - 121kn, filter nafte Mahle - 231kn - 35% - 150kn, Filter zraka Mahle - 136kn - 35% - 88kn.

Ulje Castrol Edge - 363kn - 4 litre - 35% = 235kn

Xenon D3S Osram Cool blue komad - 825kn - 30% = 577kn. Žarulje te nisam nigdje našao jeftinije. Njuškalo 605kn...

Znači na svemu je popust bio 35-37%, osim na žarulje na koje je bio 30%. Po meni je Tokič odličan., em zbog širokog asortimana i načina plačanja.

Ove cijene filtera i ulja su za večinu VW, Audi, Škoda...
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:26   #82
Pogledaj si cijene na portalu kojeg sam objavil na prvoj stranici. Filteri ti sigurno idu još u pola cijene.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:44   #83
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Pogledaj si cijene na portalu kojeg sam objavil na prvoj stranici. Filteri ti sigurno idu još u pola cijene.
Idu, samo ne znam koji.

Tko hoće uzet Purflux za 5,49 eura - ili ti 41,37kn a Mahle kod Tokića 48kn. Mislim da je razlika od 6-7kn smješna.

Najjeftiniji Blueprint (koji je to k...) za 4,35 eura ili ti 32,78kn. Ne hvala - 15kn razlika, kvaliteta upitna.

Mogao sam ja kupit filtere za 20-30kn kod Tokiča ali pitanje koja marka i koja kvaliteta. Mahle je prva ugradnja u Audi i ne mislim na tome štedit.

Ulje na toj stranici Castrol edge - 5 litara 45,59 eura = 343kn, a kod Tokiča 4+1 litra = 307,00kn

ps. u svakom slučaju dobra stranica za vidjet djelove i cijene.

Gledam ovaj Slovenski : tamo je zarulja jeftinija nego kod Tokića za 46kn.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:14   #84
Moj Mahle uljni filter bio bez 20 posto nekih 55kn, a s popustom ispod 40... Svjećice su isto bile povoljne s popustom naravno sve kod Tokića. A kad sam jednom bio u Intercarsu rekli 65kn za Mann bez popusta, a prošle godine taj isti uzeo preko kupiulje za 41kn.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:40   #85
preferiram Mann jer mi odgovara na ''kapu'' za skidanje, dok Mahle moram lancem. Btw, Mann filter kabine s ugljenom, izvrstan, usuđujem se reći najbolji na tržištu
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:29   #86
@fabricio1
Pa mislio sam da pogledas na slovenskoj str. filtere istih proizvođača. Nisam rekao da gledaš najjeftinijeg. A kaj se ulja tiče, to je stvar za sebe. Ukoliko naručiš castrol koji je malkice skuplji ( prek slovenaca), dobiješ castrol proizveden u DE, ovaj u tokicu ti je talijanski ili čak rumunjski. Vidiš dolije na serijskom kodu (crno je "ugravirano" na donjoj 1/4-i boce. Ako počinje sa:
IT-italija
DE-njemacka
RU-rumunjska
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:41   #87
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
@fabricio1
Pa mislio sam da pogledas na slovenskoj str. filtere istih proizvođača. Nisam rekao da gledaš najjeftinijeg. A kaj se ulja tiče, to je stvar za sebe. Ukoliko naručiš castrol koji je malkice skuplji ( prek slovenaca), dobiješ castrol proizveden u DE, ovaj u tokicu ti je talijanski ili čak rumunjski. Vidiš dolije na serijskom kodu (crno je "ugravirano" na donjoj 1/4-i boce. Ako počinje sa:
IT-italija
DE-njemacka
RU-rumunjska
I kaj to znači? Različite specifikacije ili paranoju?
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:01   #88
Vidi ako vec dajem svoj novac i ako vec imam mogucnost nabaviti robu koja nije predviđena za istočno tržište, radije biram nju.
Ja bi to nazvao stvar izbora.
Mene niti malo ne interesira ako ces ti radije uzeti xy proizvod (ne nuzno rezervni dio za auto) proizveden u tvornici za naše tržište. Di god mogu, kupim proizvod predviđen za zapadno tržište. Naravno da to ne znaci da cu po kruh ici u svicarsku, ali ako imam mogucnost, volju i priliku, why not.

Btw pogledaj si samo kaj je bilo sa hippom, nutellom itd. Baš mi je svejedno kaj ces ti kupiti.
Zato gore nisam napisal da striktno uzme DE ulje. Vec sam napisao da to može uzeti u OBZIR.
Pravno gledajuci, velika je razlika između opcije i nagovora, ako prvobitno postoji više opcija.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:40   #89
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
I kaj to znači? Različite specifikacije ili paranoju?
Znači da ulja nisu za isto tržište ... ovo iz Rumunjske ide za tržište slabije kupovne moći ... onda znaš di je razlika.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:17   #90
Armstrong, ako možeš stavi cijene pa da usporedimo - Slovenci (+dostava) - Tokić - Lagros - xxx.
Isti ili približno isti artikli.
Hvala
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:03   #91
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Znači da ulja nisu za isto tržište ... ovo iz Rumunjske ide za tržište slabije kupovne moći ... onda znaš di je razlika.
Zadnjih 20 godina svaki auto vozim na tim rumunjskim uljima iz Tokića i sl...i vidi vraga nikad ništa nije bilo. Zanimljivo.
Ulje prije tjedan dana promjenjeno na 9400km.
Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
Armstrong, ako možeš stavi cijene pa da usporedimo - Slovenci (+dostava) - Tokić - Lagros - xxx.
Isti ili približno isti artikli.
Hvala
Aj se ti potrudi pa usporedi cijene pa nam stavi tu.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:05   #92
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Zadnjih 20 godina svaki auto vozim na tim rumunjskim uljima iz Tokića i sl...i vidi vraga nikad ništa nije bilo. Zanimljivo.
Ulje prije tjedan dana promjenjeno na 9400km.
A tko je rekao da ćeš imat problem?
Pa nije to ulje napravljeno da imaš problem nego je kvalitetom i cijenom prilagođeno za tržište na kojem se prodaje.

Ni oni kaj su kupovali Shell u kojem je bio Pennasol nisu imali problem još su sretno trčali sa kanticama doma jer su dobili 30% povoljnije.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:21   #93
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Pogledaj si cijene na portalu kojeg sam objavil na prvoj stranici. Filteri ti sigurno idu još u pola cijene.
Dostava u Hrvatsku i nije baš jeftina, ili krivo gledam?
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:15   #94
A dobro gledaš.
Zapravo je isplativo nama koji smo blizu SLO. Mozemo si u loklanoj njihovoj posti podici.
Nebi bilo loše da se poveca potraznja na nasem prostoru, vezano za taj portal, pa da nam uvedu poštarinu kakva je i u SLO. Do sad, vjerujem, da nije bilo previše interesa, te je zbog toga tako visoka poštarina. Da se u Hrv.za taj webshop znao isto kao sto se zna za tokica, cijena postarine bi bila 10€.
Pokusat cu pribaviti informacije za navedeni auto pa cu napisati (ako saznam i ako uopcu budem išao za tim)
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 07:38   #95
Danas do 23:59 vam je popust na rezerniavtodeli čak 20%, pa ko treba nek si sad naruci
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:22   #96
podatak od prošloga petka, otvaranje poštanskog sandučića u bilo kojoj pošti na području slovenije, plaća se 5 eura godišnje.
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:53   #97
Potpuno isplativo
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:51   #98
Jel ima tko da bi naručivao?
Trebam brtvu kartera za koju je cijena u hrv 350kn!!!!! U sloveniji je 9€. Pa da ne placam jos 10€ postarine samo za to.
Podijelimo trosak dostave. Super bi bilo da je neko iz vž/čk/zg

I jos nesto. Danas do kraja dana je 21% popusta na sve
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:46   #99
ja sam uspoređivao razliku u cijeni, slovenci vs lageros, dakle, 4 filtera + 5 lit. ulja, motor 1.5 dci, u sloveniji skuplje 100 kuna, računajući i dostavu, oba sadrže ponudu originalnih filtera ili mann - mahle, razlika u ukupnoj cijeni filtera gotovo da nema, možda 15 kuna, ali je ima kod ulja, slovenci daju motul 0720 specific, a lageros elf 5w30 = razlika 100 kuna.
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:03   #100
da, zaboravih još da su slovenci skuplji od kreše 150 kn u opciji kada krešo nudi sva 4 filtera purflux i skoro 250 kuna kada krešo nudi filtere fram, u obje ponude kod kreše je ulje elf 5w30.
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.