Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 22:08   #101
To ti je i kerbi htio objasniti. Za loko - vožnju male daljine plaćaš svejedno neki iznos (valjda minimalno 250 kn), tek za dalju ide fiksni kn/km. A i tu se bome razlikuju cifre. Od 3,5 kn/km uključujući i "prazne km" do 10 kn / km.

Nedavno mi je netko ponudio 600 km za 3.000 kn. Kao apsolutni minimum.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:48   #102
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
poznam tumbrija osobno,
decko je skroz ok
je mlad al sekuzi u posao i ima vec sto netko nece jos za 20 godina imati.

ja sam dosad s njim imao skroz korektan iznos i vise puta mi je radio na autu,sto na mom,sto na autu od mame i zene...
cak mi je jedanput izasao u susret i uzeo mi neke dijelove u tokicu (dok jos nije bilo 25% za gradjane) iako nisam ugradjivao kod njega,
popili smo cugu u riziku i to je to...
covjek zivi od zarade na dijelovima kao i svaki drugi mehanicar.
radi brdo auta za ove sto svercaju(da sad ne nabrajam imena al su iz Brezovice i HRV Leskovca) i zatrpan je poslom.

a sad sto se tice unica.....o kojem je popravku rijec,jel motor ili getriba,koji je motor unutra.sto je tocno kvar?
i koliko bi po tvojoj procjeni kostao popravak sa ili bez dijelova.

i usudim se reci da nitko ama bas nitko nebi drzao unica na dvoristu toliko dugo...pa za to ima dijelova na kiosku od tiska,dodjes uzmes ugradis i teraj dalje...

a skrtica uvijek placa dvaput i vjerujem da ce se to i u ovom slucaju obistiniti...
uzmi 200kn i teraj dalje ako si nezadovoljan.
a to da ces ga pravnimputem ustrasiti...haha jebote pa koji majstor se jos toga boji?
poslat ces mu inspekciju?
vauuu


ako nije osobno-koji auto vozis dok je auto kod tumbrija?
eto, gore sam ti napisao da nije niti u tih 200kn problem jer imam hak (odnosno oryx), ali očito vidiš samo ono što želiš.

kažeš bio je korektan prema tebi... pa naravno kada se znate. ja sam dosad kod njega bio 3-4 puta unazad nekoliko godina i dosad je sve bilo više-manje ok. jednom nije skužio da motor nije u fazi, ali ok. to sam kasnije jednostavno riješio.

također nisam napisao da ću pozvati inspekciju nego me samo zanimalo ima li tu pravne osnove. čak sam u prvom postu i napisao da ne mislim zvati ikoga. a i da poželim, mogao bih mu napraviti probleme pošto mi najbolji prijatelj radi u drž.službi koja bi ga vrlo brzo dovela u red. ali nisam takav.

živi od zarade na dijelovima? daj molim te. znači ruke nisu 150-200 kn sat nego besplatno? ajde ne pričaj gluposti.

a ako misliš da lažem odi do njega, pošto ste već frendovi i vidjet ćeš unića kako stoji. mislim da je iza. ima puno posla na njemu, najprije mehanički, a onda i kod limara i lakirera. ukratko osim redovnog servisa treba zamijeniti lajtunge kočnica, srediti i same kočnice, zamijeniti 1 ili 2 nosača motora, skužiti zašto ne daje gorivo, poštelati paljenje i hrpa sitnica (auto nije vožen jedno 2-3 godine). ali čim je rekao da mora posuđivati alat postalo mi je jasnije o kakvom je mehaničaru riječ...

i po čemu sam ja to škrtica? jer želim donijeti svoje dijelove koje mogu dobiti u pola cijene? ako mu to ne odgovara mogao je odmah reći tako, a ne lagati i izbjegavati pozive ko pička. to odrasli i profesionalni ljudi ne rade. kroz ovih nekoliko godina je dobio od mene par preporuka, ali više neće sigurno

Zadnje uređivanje iznervirani : 20.11.2017. at 17:02.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:39   #103
A zakaj jednostavno ne pozoveš sam cios . Oni će ga besplatno zbrinut .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:33   #104
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
To ti je i kerbi htio objasniti. Za loko - vožnju male daljine plaćaš svejedno neki iznos (valjda minimalno 250 kn), tek za dalju ide fiksni kn/km. A i tu se bome razlikuju cifre. Od 3,5 kn/km uključujući i "prazne km" do 10 kn / km.

Nedavno mi je netko ponudio 600 km za 3.000 kn. Kao apsolutni minimum.
Kao što rekoh ovisi. Ako nazoveš HAK 70 km će koštat 2500 kn ... a netko privatno će ti prebacit za 500-600 kn.

On je objasnio da je 200 kn samo utovar.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:03   #105
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh ovisi. Ako nazoveš HAK 70 km će koštat 2500 kn ... a netko privatno će ti prebacit za 500-600 kn.

On je objasnio da je 200 kn samo utovar.
Smisao je potpuno isti. A i istina je. Ako ne vjeruješ probaj naručit šlepu i reći da si se predomislio nakon što digne tj. utovari auto.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:52   #106
Ja sam jednom prilikom ovo ljeto 85 km platila 800 kn...privatnik. Znači utovar u matičnom gradu, istovar 85 km u drugoj državi (deželi). Da li se on vratio prazan ili ne...nemam pojma. Meni je to bilo jako zgodno jer mi je uštedio vrijeme i ništa me manje ne bi došlo da sam ga sama vozila tamo i da me netko morao vratiti.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:02   #107
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Smisao je potpuno isti. A i istina je. Ako ne vjeruješ probaj naručit šlepu i reći da si se predomislio nakon što digne tj. utovari auto.
Ne bi mi palo napamet nekog dovuć i da mu kažem da sam se "predomislio" a kamoli da probam.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.