Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 21:06   #1461
Stavljam aparatić za par tjedana.

Ono što me zanima je higijena zubi s aparatićem.

Može preporuka četkice (obična ili električna i koja marka?), paste, vodice za usta, konca, interdentalnih četkica, snopičaste četkice i sveg ostalog što mi treba za što možda ni ne znam? Planirao sam potrošiti 500tinjak kuna u startu za tu opremu... Nadam se da je to dovoljno.

Koliko detaljnije treba prati zube nego inače? Treba li prati tako jako detaljno nakon svakog obroka ili je dovoljno normalno oprati zube nakon obroka, samo navečer vrlo detaljno?

Zadnje uređivanje lllnuclearlll : 16.11.2017. at 21:28.
lllnuclearlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:07   #1462
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Stavljam aparatić za par tjedana.

Ono što me zanima je higijena zubi s aparatićem.

Može preporuka četkice (obična ili električna i koja marka?), paste, vodice za usta, konca, interdentalnih četkica, snopičaste četkice i sveg ostalog što mi treba za što možda ni ne znam? Planirao sam potrošiti 500tinjak kuna u startu za tu opremu... Nadam se da je to dovoljno.

Koliko detaljnije treba prati zube nego inače? Treba li prati tako jako detaljno nakon svakog obroka ili je dovoljno normalno oprati zube nakon obroka, samo navečer vrlo detaljno?

Cuj neznam za druge, al ja sam si za pocetak bila kupila od curaproxa ultrasoft cetkicu jer stvarno me na sam dodir sve boljelo prat..sad imam isto curaprox al super soft ( iako je super soft osjetim da je tvrda nego ova prva i super mi je ) .. sad kad sam mjenjala zicu 3 dana sam prala sa tom ultrasoft sad opet ovom drugom..pastu koristim najvise paradontax jer mi je na stranu okusa :P, daleko najbolja, makar su mi i oni dali neku pastu kad sam dobila aparatic..vise manje iza svakog obroka perem zube osim ako stvarno nemogu nikako ako sam na poslu i slicno...navecer uvijek normalno čekica i konac..(moj savjet ak ti je zeznuto konac vuc iza zice svaki put jer je fkt muka, ja sam ludila s tim, narucila sam si threader za konac s ebaya..spas, spaaas!! Ima na youtubeu videa kaj je to ak ko nezna, meni je bilo otkrice) .. vodicu za usta ne koristim, nego ispirem svako jutro i vecer cajem od kadulje i, mogu rec da je stvarno super..ortodont mi je isto reko definitivno najbolja opcija .mada nije da je vodica za usta losa, svakom kak pase..meni je ovo super isto za ciscenje izmedu zuba koristim one male isto ko interdentalne, ili jesu i to interdentalne xD, neznam, ima u dm.u po bojama tj po debljini..jer tolko su mi neki zubi jos krivi da me doslovno zaboli proc koncem izmedu njih pa koristim te male..5oo kn nebus sigurno potrosio nije potrebno, bar meni nije bilo..
A s druge strane, ima onih waterpikova, to je jedino na sta bi mogo potrosit tolko love, s obzirom da dosta kostaju..vidla sam da neki ljudi to hvale, dapace ortodont mi je reko da ak ocu to kupit da nemogu s tim fulat, da je genijalna stvar, al nije da nemres bez nje ne ... pa eto zasad je to to od mene, mozda sam nesto smetnula s uma, al eto i ja sam nova u tim vodama :P sry za poduzi odgovor al valjda je od koristi
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:18   #1463
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Stavljam aparatić za par tjedana.

Ono što me zanima je higijena zubi s aparatićem.

Može preporuka četkice (obična ili električna i koja marka?), paste, vodice za usta, konca, interdentalnih četkica, snopičaste četkice i sveg ostalog što mi treba za što možda ni ne znam? Planirao sam potrošiti 500tinjak kuna u startu za tu opremu... Nadam se da je to dovoljno.

Koliko detaljnije treba prati zube nego inače? Treba li prati tako jako detaljno nakon svakog obroka ili je dovoljno normalno oprati zube nakon obroka, samo navečer vrlo detaljno?
Sad ću se malo raspisati...

Ja sam koristila curoproxovu ortho četkicu (cca 35kn) ali prešla sam natrag na curoprox super soft (isto cca 35kn - tu sam koristila i prije aparatića).
Pasta za zube, ne znam, po meni nije sad neki faktor, al opet to je samo moje mišljenje. osobno koristim od biobaze za osjetljive zube i prezadovoljna sam.
Vodicu za usta sam kupila najjeftiniju (preporuka ortodontice, kaže da su sve više manje iste) ali iskreno ne koristim ju redovito...
Konac iz dm-a njihova marka (zelena kutijica) s tim da sam preko neta narucila floss threader (kao mala plastična iglica 75kom je bilo nekih 30kn, al ja ih ne bacam, ne vidim potrebu, isperem pod vodom i obišem... jedino ako pukne, zna se dogoditi ipak je plastika makar je jako savitljiva). Imala sam i od oral b onaj super floss koji ima taj kao plasticni kraj da mozes provuc ispod zice konac, ali ja sam imala jako guste zube taj mi je konac na svojem "tanjem" kraju bio predebeo
Interdentalne koristim iz dm-a paket od 30kom (bar mislim) nekih 23kn s tim da opet, gusti raspored zubi pa ja s interdentalnim četkam između zice i zubi, a ne između dva zuba.
Kupila sam i oralni tuš (preko neta, bežični na punjenje) ali nisam nešto oduševljena cca 250kn me je došao. - ok je al mogla sam i bez toga
A poslijednje otkrice mi je curaprox single četkica 1009 -mislim da cu interdentalne izbaciti iz rituala jer ova je glava cetkice jako mala pa mogu s njom to obaviti (isto oko 35-37kn)
Po meni 500kn i više nego dovoljno, posebno jer svatko ima neki svoj postupak pranja i četkanja i nešto što mu paše ili ne paše... Imam par frendica i svaka ima neki svoj postupak i dok meni zubni konac je odličan a oralni tuš i ne baš, druga frendica (ima isti tuš) kune se u njega i konac joj kao ni ne treba...

Po meni ne postoji neko pravilo da bi se trebalo u startu izdvojiti xy kuna da bi higijena bila ok. Ono što bi definitivno preporučila je neka supersoft četkica (po meni najbolja od curoproxa) i interdentalne ili opet curoprox single četkica i konac za zube... sve ostalo po meni se može naknadno kupit kad se malo naviknes na napravu u ustima...

Što se tice higijene i održavanje, definitivno detaljnije, s obzirom da je puno manje mjesta oko zubi za manevar s četkicom pa hrana upadne, zapne.... Osobno zna mi se dogoditi da ne perem poslije svakog obroka jer nisam uvijek u mogucnosti ali uvijek, čaša vode i mučkam po zubima i mogu reć da mi uspjeva sve od hrane što zapne očistiti. Ali da, uvijek navečer imam detaljno ciscenje. A bila sam nedavno kod svoje zubarke na kontroli i dobila sam same pohvale za higijenu ustiju. hvalim se na sva zvona, ovo mi je bilo prvo čišćenje kamenca u mom životu (27 godina) i rekla je da tako malo kamenca za nekog s aparaticem je samo pohvala na higijenu

Eto nadam se da sam malo pomogla
Starcrunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:57   #1464
Hvala na pomoći...

Naravno da ne moram potrošit 500kn, samo sam rekao da je to neki maksimum koji sam planirao ako već moram kupiti nešto tipa električne četkice i sl. Ali koliko vidim nema potrebe za tim.

Inače interdentalne četkice koristim već na zubima na kojima mogu, kad mi aparatić izravna ove zbijene zube koje imam moći ću koristiti skoro na svima. Na ostalima koristim konac.

Dakle električna četkica nije "must have" kod aparatića za zube?

I da, gdje se mogu kupiti te curaprox četkice za zube koje svi toliko hvale?
lllnuclearlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 07:26   #1465
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći...

Naravno da ne moram potrošit 500kn, samo sam rekao da je to neki maksimum koji sam planirao ako već moram kupiti nešto tipa električne četkice i sl. Ali koliko vidim nema potrebe za tim.

Inače interdentalne četkice koristim već na zubima na kojima mogu, kad mi aparatić izravna ove zbijene zube koje imam moći ću koristiti skoro na svima. Na ostalima koristim konac.

Dakle električna četkica nije "must have" kod aparatića za zube?

I da, gdje se mogu kupiti te curaprox četkice za zube koje svi toliko hvale?
Ima ih i u dmu i mulleru. S tim da sam ja iz manjeg mjesta pa ovu single malu sam u ljekarni kupila jer su je jedino oni imali, ali znam da ih po zgu u mulleru ima, al za jednu cetkicu se meni nije isplatilo ic u zg
Starcrunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:11   #1466
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Dakle električna četkica nije "must have" kod aparatića za zube?
Definitivno ne, ne znam otkud ta informacija.
Najbolja je Curaproxova najmekša četkica "ultra soft" kojom je u početku potrebno i lagano masirati zubno meso da se ne bi upalilo. Nju koristim skoro nakon svakog jela, a navečer, osim nje, single četkicu 1006, kojom četkam svaki zub posebno, i interdentalnu debljine 09 za prostore između žice i zuba (obje također od Curaproxa).

I to je to.
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:26   #1467
Quote:
Alice_05 kaže: Pogledaj post
Definitivno ne, ne znam otkud ta informacija.
Najbolja je Curaproxova najmekša četkica "ultra soft" kojom je u početku potrebno i lagano masirati zubno meso da se ne bi upalilo. Nju koristim skoro nakon svakog jela, a navečer, osim nje, single četkicu 1006, kojom četkam svaki zub posebno, i interdentalnu debljine 09 za prostore između žice i zuba (obje također od Curaproxa).

I to je to.
Ma evo proučavam i sam i kupit ću si od curaproxa sve. Do sad sam koristio parodontax soft četkicu i interdentalne četkice iz DMa i najobičniji konac.

Nego, koja razlika između single 1006 i 1009 četkice?

A i vidim da curaprox ima tih interdentalnih jako puno, moram si odabrati odgovarajuće nekako... Uzet ću onu mekanu ortho četkicu s udubljenjem u sredini, par interdentalnih, jednu veću interdentalnu za čišćenje oko bravica, 1006 ili 1009 single četkicu (ne znam koju od te dvije), i držat ću se običnog konca za zube samo moram uzeti na ebayu one vragove za provlačenje. Vodicu za usta najjeftiniju onu iz DMa, mislim da je to čist OK što se tiče higijene. Pastu za zube koristim parodontax za navečer i ujutro, a poslije jela mogao bih i neku običnu jeftiniju.

Zadnje uređivanje lllnuclearlll : 17.11.2017. at 23:44.
lllnuclearlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 07:20   #1468
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Ma evo proučavam i sam i kupit ću si od curaproxa sve. Do sad sam koristio parodontax soft četkicu i interdentalne četkice iz DMa i najobičniji konac.

Nego, koja razlika između single 1006 i 1009 četkice?

A i vidim da curaprox ima tih interdentalnih jako puno, moram si odabrati odgovarajuće nekako... Uzet ću onu mekanu ortho četkicu s udubljenjem u sredini, par interdentalnih, jednu veću interdentalnu za čišćenje oko bravica, 1006 ili 1009 single četkicu (ne znam koju od te dvije), i držat ću se običnog konca za zube samo moram uzeti na ebayu one vragove za provlačenje. Vodicu za usta najjeftiniju onu iz DMa, mislim da je to čist OK što se tiče higijene. Pastu za zube koristim parodontax za navečer i ujutro, a poslije jela mogao bih i neku običnu jeftiniju.
Moj ti je savjet uzet i 1009 i 1006. Razlika je u duljini vlakana, 1009 je vlakno dugo 9mm, a 1006 6mm. S ovom 1009 čistim ispod žice i oko prstenova, iza prstenova, ukratko gdje je teže dosegnuti. S 1006 čistim iznad bravica do zubnog mesa, odnosno skidam plak s tog područja.
Kad sam stavila aparatić, parcijalno sam kupovala alate. Sad se događa da kad obnavljam zalihe potrošim 300kuna po shoppingu. Curaprox kupuješ u Mulleru, Dm-u ili Bipi (s tim da Bipa i Dm nemaju ortho, 1009 i 1006). Jedna ultrasoft košta 35kn. Paket od 3kom dođe 80-ak kn. Logično, kupi si veće pakiranje. Jedna curaproxova četkica traje do 6mj. S tim paketom si pokrio/la više od pola godine. Četkice tipa ortho, single, smart i to nema kupit u ekonomičnijim pakiranjima i one svaka koštaju po 35-40kn. Interdentalne koristim curaproxove također. Ne mogu opisat tu mekoću u usporedbi s onima iz dm ili muller. Paket interdentalnih nastavaka je 60kn. Konac moraš nać koji ti paše. Osobno sam se pronašla u dm-ovom koji košta 11kuna. Vodice za usta: imam jednu iz Lidla, jednu iz Bipe. Nijedna mi nije super. Planiram naručit curasept Curaproxovu vodicu. Naručiš je na portalu zdrav-osmijeh (curaprox zastupnik za Hrvatsku). Glede paste, koristim lacalut i Biobazu. Lacalut je s fluoridima, Biobaza bez. S tim da razmišljam o naručivanju i Curaproxove paste.
Još jedna stvar, kupila sam i Curakid iz razliga sto ima jako malu glavu pa njome operem umnjake, sedmice, iznad bravica, ispod bravica. Ako misliš uzimat električne četkice ili waterpikove, onda vjerojatno malo više od 500kn. Jedino još nemam Curaprox smart i ortho
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:42   #1469
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Ma evo proučavam i sam i kupit ću si od curaproxa sve. Do sad sam koristio parodontax soft četkicu i interdentalne četkice iz DMa i najobičniji konac.

Nego, koja razlika između single 1006 i 1009 četkice?

A i vidim da curaprox ima tih interdentalnih jako puno, moram si odabrati odgovarajuće nekako... Uzet ću onu mekanu ortho četkicu s udubljenjem u sredini, par interdentalnih, jednu veću interdentalnu za čišćenje oko bravica, 1006 ili 1009 single četkicu (ne znam koju od te dvije), i držat ću se običnog konca za zube samo moram uzeti na ebayu one vragove za provlačenje. Vodicu za usta najjeftiniju onu iz DMa, mislim da je to čist OK što se tiče higijene. Pastu za zube koristim parodontax za navečer i ujutro, a poslije jela mogao bih i neku običnu jeftiniju.
Kako je smalto rekla, razlika je u duljini. S kraćom je lakše manevrirati po samom zubu, dakle iznad i ispod bravice, a s duljom se eventualno može četkati ispod žice. Ja je nisam nikad imala.

Što se tiče interdentalnih, ta "09" je najbolja za prostore između žice i zubi, a najtanju "06" je dobro imati ako hrana zapne između zubi. Doduše, ako se ima konac, nije ni potrebna. Ove ostale debljine između 06 i 09 ne vjerujem da su ti potrebne, jer preskupe su da bi se bezveze odmah kupovale.
K tome, budi spreman da ti se s vremena na vrijeme ta glava interdentalne sama strga. Zato se u paketu i dobije po 4-5 glava čini mi se. Meni se u prosjeku taj nastavak strga nakon 3-4 tjedna svakodnevnog korištenja. Ali to je ok, jer se kroz to razdoblje i sama vlakna istroše pa prestanu biti učinkovita. Tako da ti je u principu za početak potreban samo paket tih 09 interdentalnih (uvijek su žute boje), a kasnije stigneš kupiti neke druge debljine ako zatreba. E da, i te 09 interdentalne pronalazim samo u velikoj gradskoj ljekarni.

Ova obična četkica, koja smalto traje do 6 mjeseci , nažalost još mi uvijek traje manje od mjesec dana i onda se sva razlista jer ja jednostavno ne mogu "nježno" četkati zube. A i koristim je 4 puta na dan pa nije ni čudo. Definitivno se isplati kupovati te pakete po 3 četkice, pogotovo u Bipi kad je vikend akcija na zubnu higijenu.
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:58   #1470
Trenutno sam u obilasku nekoliko ortodontskih ordinacija kako bi pao odabir gdje ću staviti aparatić. Jedna od opcija je Fiziodent. Na prvom pregledu bio je dr. Sudarević gdje mi je ostavio stvarno dobar dojam. Međutim, čekajući na pregled vidjela sam da ortodonsku terapiju mijenjanja žica i dr. rade doktori koji nisu ortodonti (uvidom u http://fiziodent.hr/o-nama/). Iako je prvi dojam Fiziodenta bio pozitivan, muči me činjenica da će kontrolne preglede i provođenje terapije obavljati netko tko nije spec. ortodont. S druge strane imaju puno pacijenata pa time i puno iskustva. Hmmmm?
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:44   #1471
Quote:
Alice_05 kaže: Pogledaj post
Kako je smalto rekla, razlika je u duljini. S kraćom je lakše manevrirati po samom zubu, dakle iznad i ispod bravice, a s duljom se eventualno može četkati ispod žice. Ja je nisam nikad imala.

Što se tiče interdentalnih, ta "09" je najbolja za prostore između žice i zubi, a najtanju "06" je dobro imati ako hrana zapne između zubi. Doduše, ako se ima konac, nije ni potrebna. Ove ostale debljine između 06 i 09 ne vjerujem da su ti potrebne, jer preskupe su da bi se bezveze odmah kupovale.
K tome, budi spreman da ti se s vremena na vrijeme ta glava interdentalne sama strga. Zato se u paketu i dobije po 4-5 glava čini mi se. Meni se u prosjeku taj nastavak strga nakon 3-4 tjedna svakodnevnog korištenja. Ali to je ok, jer se kroz to razdoblje i sama vlakna istroše pa prestanu biti učinkovita. Tako da ti je u principu za početak potreban samo paket tih 09 interdentalnih (uvijek su žute boje), a kasnije stigneš kupiti neke druge debljine ako zatreba. E da, i te 09 interdentalne pronalazim samo u velikoj gradskoj ljekarni.

Ova obična četkica, koja smalto traje do 6 mjeseci , nažalost još mi uvijek traje manje od mjesec dana i onda se sva razlista jer ja jednostavno ne mogu "nježno" četkati zube. A i koristim je 4 puta na dan pa nije ni čudo. Definitivno se isplati kupovati te pakete po 3 četkice, pogotovo u Bipi kad je vikend akcija na zubnu higijenu.
Nije da meni traje 6mj, već Curaprox garantira takvo trajanje, al i meni uspije dosta dugo. Alice, razmisli o nabavljaju Curaprox Ata četkice. Ima je u Mulleru i na webu zdrav-osmijeh. Ona je dizajnirana baš za učenje laganog četkanja. Prije Curaproxa sam ja uspijevala rascvjetat čak i običnu četkicu iz dm-a medium tvrdoće. Dakle... ako sam mogla ja, možeš i ti naučiti nježno četkati
Više puta sam ovdje pročitala kako interdentalnima čistite ispod žice i nije mi jasno, ja ne uspjevam učinkovito to počistit interdentalnima.
A curaprox interdentalne su skupe za koristiti ih tako. Radije onda uzmi neku bezveze marku za struganje po zubu, a curaprox samo ondje gdje ti dira zubno meso.

Tweety bird to je i mene zabrinjavalo, međutim mnogi tako rade, neizbježno je, al u principu nemaš straha jer ortodont napravi plan terapije, ovi ga samo slijede. Ortodont se tu i tamo pojavi na kontroli da pogleda kako napreduje
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 00:57   #1472
Quote:
tweety bird kaže: Pogledaj post
Trenutno sam u obilasku nekoliko ortodontskih ordinacija kako bi pao odabir gdje ću staviti aparatić. Jedna od opcija je Fiziodent. Na prvom pregledu bio je dr. Sudarević gdje mi je ostavio stvarno dobar dojam. Međutim, čekajući na pregled vidjela sam da ortodonsku terapiju mijenjanja žica i dr. rade doktori koji nisu ortodonti (uvidom u http://fiziodent.hr/o-nama/). Iako je prvi dojam Fiziodenta bio pozitivan, muči me činjenica da će kontrolne preglede i provođenje terapije obavljati netko tko nije spec. ortodont. S druge strane imaju puno pacijenata pa time i puno iskustva. Hmmmm?
iskreno, za njih neznam nista, samo malo mi je glupo da ti ortodont nije svaki put na mjenjanju zice...vidla sam da je par ljudi ranije vec pisalo da im nisu ortodonti bili svaki put..meni osobno to nije bas onak..mislim jesu to sve strucni ljudi al ako te doktor prati od samog pocetka mislim da je i najbolje da je uvijek tu na svakoj kontroli...razumijela bi da su kontrole u jako malim razmacima pa da se iz nekog razloga ne stigne, ali meni od kad sam prvi put otisla ortodontu i krenula sa mobilnim i sad sa fiksnim, iskljucivo je on tu svaki put ... al opet, neznam sad dali to ikako moze ''negativno'' utjecat da ti neko drugi mjenja zicu..opet ako ima neki problem, mislim da ce ga prije uocit osoba koja te prati po tom pitanju od samog pocetka i bolje ustanovit dali treba nova zica ili ne.. mislim, opet kazem, neki moj ''osobni zakljucak'' .. sad ako neko ima drugacije iskustvo nek javi :P
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:55   #1473
Quote:
Braceface kaže: Pogledaj post
iskreno, za njih neznam nista, samo malo mi je glupo da ti ortodont nije svaki put na mjenjanju zice...vidla sam da je par ljudi ranije vec pisalo da im nisu ortodonti bili svaki put..meni osobno to nije bas onak..mislim jesu to sve strucni ljudi al ako te doktor prati od samog pocetka mislim da je i najbolje da je uvijek tu na svakoj kontroli...razumijela bi da su kontrole u jako malim razmacima pa da se iz nekog razloga ne stigne, ali meni od kad sam prvi put otisla ortodontu i krenula sa mobilnim i sad sa fiksnim, iskljucivo je on tu svaki put ... al opet, neznam sad dali to ikako moze ''negativno'' utjecat da ti neko drugi mjenja zicu..opet ako ima neki problem, mislim da ce ga prije uocit osoba koja te prati po tom pitanju od samog pocetka i bolje ustanovit dali treba nova zica ili ne.. mislim, opet kazem, neki moj ''osobni zakljucak'' .. sad ako neko ima drugacije iskustvo nek javi :P
Evo npr moja zadnja kontrola postavljala mi je ta neka tehnicarka žicu s tim da nije bila sigurna treba li mijenjat i gornju pa je zvala ortodonticu da dode pogledat. Inace sve imaju zapisano u mobitelu. A kad su mi prije toga lijepili donje bravice bila je ortodontica tu i htjela dat praktikantici, ova se bojala zalijepit mi, a ja se molim u sebi pliz nemoj ti. Kaze njoj ortodontica: moras se jednom naucit (ja: samo nemoj na meni) i na kraju mi je ipak ortodontica lijepila bravice
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:45   #1474
Jesi sigurna da je riječ o tehničarki? Molim da provjeriš na stranici http://fiziodent.hr/o-nama/ jer prčkanje stomatologa a ne ortodonta još bi se možda moglo podnijeti, ali tehničare nikako. Cijelo vrijeme se na ovoj temi tvrdi da zube pomiče ortodont a ne bravice.. a sad ispada da to radi bilo tko.
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:28   #1475
Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
Nije da meni traje 6mj, već Curaprox garantira takvo trajanje, al i meni uspije dosta dugo.
Možda garantira za pranje dvaput dnevno i četkanje samo zubi, a ne i cijele metalne armature 3-4 puta na dan?
Mislim da mi je i suludo očekivati od tako mekane četkice da duže traje u ovakvim uvjetima, samo se trebam potruditi da je malo manje stišćem.

Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
Više puta sam ovdje pročitala kako interdentalnima čistite ispod žice i nije mi jasno, ja ne uspjevam učinkovito to počistit interdentalnima.
A curaprox interdentalne su skupe za koristiti ih tako. Radije onda uzmi neku bezveze marku za struganje po zubu, a curaprox samo ondje gdje ti dira zubno meso.
Hm, ja koristim četkice na način koji mi je pokazan u ordinaciji na dan stavljanja aparatića. Držim se toga jer mi se pokazalo dovoljnim za higijenu.
Ne kužim kako ti interdentalna nije dovoljna za ispod žice , meni se nekad čini da mi ona kao zadnji korak ni ne treba jer prvim dvjema četkicama već sve uspijem očistiti. No svejedno još na kraju prođem interdentalnom za svaki slučaj.
Interdentalnom ne stružem samo po zubu nego njom prolazim cijeli prostor između bravica i ispod žice, dakle svakako vlakna dolaze u dodir sa zubnim mesom.
Na kraju to i ne ispadne baš tako skupo, s obzirom da novi paket interdentalnih kupujem svaka 3-4 mjeseca.

Btw ne znam jel imaš konvencionalni aparat ili samoligirajući. Ja imam ovaj drugi i on mi se čini puno jednostavnijim za čistiti od prvog. Možda je u tome stvar.
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:01   #1476
Quote:
tweety bird kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da je riječ o tehničarki? Molim da provjeriš na stranici http://fiziodent.hr/o-nama/ jer prčkanje stomatologa a ne ortodonta još bi se možda moglo podnijeti, ali tehničare nikako. Cijelo vrijeme se na ovoj temi tvrdi da zube pomiče ortodont a ne bravice.. a sad ispada da to radi bilo tko.
Nisam u fiziodenta pa ti ne mogu to reći. A ne znam koje su ove moje, samo znam da nisu sve ortodontice
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:11   #1477
Dajte me utješite malo molim vas. Prije 4 dana sam dobila fiksni aparatić, za sada samo na gornje zube. Toliko mi smeta i toliko mi ide na živce da to nije istina. Potrošila sam već cijelu kutijicu voska, grebu te bravice za popizditi. Ništa me ne boli, ali mi toliko smeta i neugodno je za izluditi.
Uz to sam gladna, već sam danima na špinatu i pudingu i generalno sam na granici da uzmem kliješta i počupam taj drek dolje. Najgori mi je onaj trenutak kad me spuca da je ovo tek početak i da će tako biti iduće dvije godine. Dođe mi da se propucam od muke što sam uopće krenula s time.

Ljudi pišu da im je totalno normalno živjeti s time, da ga više ne primjećuju, žalosni su kad idu na skidanje... Jesu li oni normalni?
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:38   #1478
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Dajte me utješite malo molim vas. Prije 4 dana sam dobila fiksni aparatić, za sada samo na gornje zube. Toliko mi smeta i toliko mi ide na živce da to nije istina. Potrošila sam već cijelu kutijicu voska, grebu te bravice za popizditi. Ništa me ne boli, ali mi toliko smeta i neugodno je za izluditi.
Uz to sam gladna, već sam danima na špinatu i pudingu i generalno sam na granici da uzmem kliješta i počupam taj drek dolje. Najgori mi je onaj trenutak kad me spuca da je ovo tek početak i da će tako biti iduće dvije godine. Dođe mi da se propucam od muke što sam uopće krenula s time.

Ljudi pišu da im je totalno normalno živjeti s time, da ga više ne primjećuju, žalosni su kad idu na skidanje... Jesu li oni normalni?
Proći će to. Meni je tako svaki puta nakon mijenjanja žice A kad sam ga tek dobila bilo je najgore. Sjećam se da sam koji dan nakon stavljanja zagrizla životinjsko carstvo i da sam mislila da će mi mozak eksplodirat od boli. Evo, u četvrtak idem na kontrolu i već sam si pripremila pudinge, jogurte i čokolino. Tako bude jedno tjedan dana pa pomalo bude bolje. Što se žuljanja tiče i to prođe, iako se svako malo pojavi žuljanje na drugom mjestu, valjda kako se zubi pomicu. Potrpis ako imaš cilj.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:22   #1479
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Dajte me utješite malo molim vas. Prije 4 dana sam dobila fiksni aparatić, za sada samo na gornje zube. Toliko mi smeta i toliko mi ide na živce da to nije istina. Potrošila sam već cijelu kutijicu voska, grebu te bravice za popizditi. Ništa me ne boli, ali mi toliko smeta i neugodno je za izluditi.
Uz to sam gladna, već sam danima na špinatu i pudingu i generalno sam na granici da uzmem kliješta i počupam taj drek dolje. Najgori mi je onaj trenutak kad me spuca da je ovo tek početak i da će tako biti iduće dvije godine. Dođe mi da se propucam od muke što sam uopće krenula s time.

Ljudi pišu da im je totalno normalno živjeti s time, da ga više ne primjećuju, žalosni su kad idu na skidanje... Jesu li oni normalni?
Koje bravice imaš? Metalne ili estetske?

Ja za tjedan dana postavljam aparatić i još se premišljam koje da uzmem... Razlika je 2000kn.
lllnuclearlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 06:40   #1480
Pozdrav svima,
Zanima me kolika je nadoplata za bijeli fiksni aparatić za dijete od 14godina? Odnosno ako netko zna više da me uputi, prvi put sam u ovome!
Hvala
Desert_rose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.