Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 17:34   #21
Znači da nije tako velik u ruci.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:42   #22
https://www.xda-developers.com/galax...ymate-grade-a/

opet imaju najbolji display
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:05   #23
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Znači da nije tako velik u ruci.
That's what she said.

Respekt za Samsung
Samsung: Thank you (Note) for believing in us
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 17:55   #24
Pa lijepo od Samsunga velikana što brine o korisnicima
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:57   #25
Ali bi prodaja mogla podbaciti. Previše sličnosti sa S8 Plus, a osjetno veća cijena.

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:02   #26
OK, Note serija ionako nije nikada bila namijenjena masovnom tržištu. Za Note se zna na koga Samsung cilja.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 07:19   #27
Quote:
Moby kaže: Pogledaj post
OK, Note serija ionako nije nikada bila namijenjena masovnom tržištu. Za Note se zna na koga Samsung cilja.
Upravo tako.
Note serija definitivno ima svoje mjesto na tržištu i namijenjen je ciljanoj skupini što naravno, utječe i na cijenu uređaja.

Kada se jednom navikneš na Note teško možeš biti zadovoljan sa nečim drugim.

Trenutno sam na S6 Edge Plus i nije to to, Note je Note
Filipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:46   #28
https://www.dxomark.com/samsung-gala...artphone-zoom/

prvi sa rezultatom 100 u fotografiji
impresivno za mobitel

https://www.phonearena.com/news/iPho...-night_id98511

usporedba sa ip8 u low light
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:06   #29
Note8 uspješan

Samsung prvi put u povijesti očekuje zaradu od 13 milijardi dolara za jedan kvartal

Kompanija Samsung Electronics saopćila je danas kako očekuje da će u trećem kvartalu 2017. godine zabilježiti najveću zaradu u povijesti ovog južnokorejskog tehnološkog giganta, i to nakon što je od travnja do lipnja zaradila 12,6 milijardi dolara.

https://cnet3.cbsistatic.com/img/iDc...note8-cnet.jpg

Ove godine Samsung je bilježio konstantan rast prihoda, a svaki novi obračuni po kvartalima su donijeli rekordne profite. Prema sadašnjim procjenama Južnokoreanaca, u srpnju, kolovozu i rujnu, Samsung je zaradio blizu 13 milijardi dolara. To je najveći profit ove kompanije za jedan kvartal u godini.

Južnokorejski gigant također je priopćio kako očekuje da će im konsolidirana prodaja u protekla tri mjeseca 2017. godine donijeti dodatnih 54,7 milijardi dolara.

Ovi odlični poslovni rezultati pokazuju da se Samsung oporavio nakon prošlogodišnjeg skandala u svezi s baterijom modela Galaxy Note 7. Ovogodišnji model Galaxy Note 8 izuzetno je doprinio povećanju profita kompanije za čak 179 posto.

Pored povećanja prodaje novih modela mobitela, Samsung bilježi povećanje prodaje memorijskih čipova koji se koriste prilikom proizvodnje pametnih telefona i kompjutera. Brojni analitičari smatraju kako će Samsung ove godine nadmašiti Intel koji je već dugo prvi u svijetu po proizvodnji čipova.

Zadnje uređivanje Modesty B : 13.10.2017. at 20:48.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:47   #30
Kad već kopiraš takav tekst, obavezno stavi link molim te. Inače (za ubuduće) nije baš poželjno lijepiti takve plahte pa pored linka napiši samo kratak sadržaj teksta na koji si linkao.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:31   #31
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Kad već kopiraš takav tekst, obavezno stavi link molim te. Inače (za ubuduće) nije baš poželjno lijepiti takve plahte pa pored linka napiši samo kratak sadržaj teksta na koji si linkao.
Ok, hvala na opaski.

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 02:47   #32
Jedna stvar me zanima. Razlika između 16:9 i 18:9 formata što se tiče površine.

Znači mobitel u 16:9 formatu koji ima dijagonalu 5,7 incha (jedan phablet tipa Note 4 ili Note 5) ima određenu površinu displayja. Kolika je dijagonala potrebna na 18:9 formatu mobitela da bi imao istu površinu kao 16:9 5,7 inchni display? Zanima me da li je površina displayja Note 8 veća ili manja ili jednaka površini displayja Note 4/5. Zašto to pitam? Format 18:9 je postao furka i te mobitele je lakše držati u ruci. Ok. Ali da li se time gubi na površini displayja?

PS. Saznao sam da je površina pravougaonika 16:9 formata na 5,7 incha dijagonale: 89,46 cm2

E sad da je nekako izračunati površinu 6,3 inchnog displayja na Note 8 u njegovoj 18:9 formatu.


Zadnje uređivanje Caeruleus : 20.11.2017. at 02:59.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 03:31   #33
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Jedna stvar me zanima. Razlika između 16:9 i 18:9 formata što se tiče površine.

Znači mobitel u 16:9 formatu koji ima dijagonalu 5,7 incha (jedan phablet tipa Note 4 ili Note 5) ima određenu površinu displayja. Kolika je dijagonala potrebna na 18:9 formatu mobitela da bi imao istu površinu kao 16:9 5,7 inchni display? Zanima me da li je površina displayja Note 8 veća ili manja ili jednaka površini displayja Note 4/5. Zašto to pitam? Format 18:9 je postao furka i te mobitele je lakše držati u ruci. Ok. Ali da li se time gubi na površini displayja?

PS. Saznao sam da je površina pravougaonika 16:9 formata na 5,7 incha dijagonale: 89,46 cm2

E sad da je nekako izračunati površinu 6,3 inchnog displayja na Note 8 u njegovoj 18:9 formatu.

Evo našao sam nekako odgovor preko ovog sitea i pitagorinog poučka.

Površina displayja na Note 8 je 100,44 cm2. A Note 4/5 je 89,46 cm2. Znači da Note 8 ima osjetno veći display.

Da je Samsung ostao na 16:9 formatu i da bi imao display od 100,44 cm2 trebao bi display dijagonale između 6,0 incha i 6,1 incha.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 08:20   #34
na gsmareni imas napisano kolika je povrsina ekrana tako da ne moras nista racunati, to su uveli bas od kad su se pojavili 16:9 formati
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note8-8505.php

i evo usput jedan zanimljiv video, jer je tema polumrtva
https://www.youtube.com/watch?v=s-Vn0h8Wfo0
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:08   #35
Ups evo vidim da ima. Misliš uveli su otkako su se pojavili 18:9 formati?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:27   #36
da, to sam mislio napisat.. jbg sori
16:9 su se pojavili prije krista
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:57   #37
Osim HRT-a
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:15   #38
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Osim HRT-a
bravo! dobra!
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:09   #39
U zadnjih mjesec dana sam dobio priliku poigrati se s ovim čudom.
Na prvu, a bome i na drugu, impresivan telefon. Izvrsna izrada, ekran "ozbiljniji" nego na S8 i S8+ (manja je zakrivljenost na uglovima što daje poseban doživljaj, bar meni).
E, sada, mob je u 90% kopija svojih prethodnika. Znači, držite malo veći S8.
Ovih ostalih deset posto se odnosi isključivo na Android 7.1.1 koji mi se čini malo nedovršenim. Neke teme koje su dobavljive za S8, na ovome se jednostavno ne nude na Marketu.
Zvuk prilikom razgovora je prilično piskutav, nedostaje bas kojega sam imao priliku isprobati na S8+ i koji je davao natprosječno dobar i kristalno jasan zvuk sugovornika.
Također, dosta poziva telefon sam prekine, odjednom. Isto tako, nikada do sada nisam dobio toliko poruka Tko me zvao kao na njemu. Znači mob mi stoji do laptopa, ja nešto radim i HOP poruka - Zvao vas je taj i taj broj upravo sada. Čudno.
Nadam se da spremaju nekakvu zakrpu softvera jer na netu ne mogu naći na baš tipičan problem vezan za Note8.
Na kraju, što reći? Prelijep model, ne vrijedi svake kune, ima i boljih modela (ne i ljepših) iz iste kuće. I, preskup je za ono što nudi. Gotovo sve stvari su viđene na prethodnicima.
Dok ne riješe problem s pozivima preporučam izbjegavati ga.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 06:48   #40
Meni će sad biti 2 mjeseca da sam ga kupio. Još uvijek sam oduševljen. U odnosu na S6 egde i S7, Note 8 je stabilniji i osjetno brži uređaj. Ukratko, radi nevjerojatno brzo sa puno otvorenih aplikacija. Baterija bez problema izdrži dan i zna imati preko 6 sati SOT-a. Kamera je vrhunska. Meni najviše vrijedi zbog S-pena i zato uopće nema pravu konkurenciju. S8+ koliko god da mu je sličan, meni je zbog nedostatka S-pena bitno zakinut. Onome tko neće koristiti S-pen, bit će mu dobar i S8. Meni osobno je Note i ljepši jer je manje zaobljen na rubovima. Najveći nedostatak je položaj skenera otiska prsta na stražnjoj strani na što se čovjek navikne, ali svejedno je nedostatak. Ovo sa propuštenim pozivima mi se ne dešava ništa češće nego ranije, to mu sigurno nije nedostatak. Zbog cijele priče sa Note 7 ovo je vjerojatno jedan od najkvalitetnijih telefona uopće.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.