Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 17:34   #661
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
"''Svi mediji nas zbog plinskih boca osuđuju, a nitko nas nije upitao zašto smo to učinili. Kada su se usudili upasti u crkvu, kako ne bi krenuli na šator? Morali smo reagirati, no nije bilo panike", pojašnjava Josip Čičković."

Bojali su se policije jer je tada na vlasti bio Milanovićev SDP.
Oni u vremenu ili točnije taj sat po zakonu nisu smjeli bit na Markovom trgu i kršili su zakon o okupljanju koji im je upravo omogućio Milanović jer za prethodnika to nije bilo dopušteno nikome. Svako kršenje zakona nije dopušteno nikome pa ni njima. Usput Policija nije upala u crkvu i nije lijepo lagat.

Pazi ti molim te oni su morali reagirat i to ni manje ni više nego plinskim bocama. Lijepo od njih.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:34   #662
Matićev "novi" zakon o pravima branitelja ( koji nije postojao) povučen iz procedure i poderan bačen u koš.

Prijedlog novog zakona o civilnim žrtvama rata ( koji također nije bio pripreman) a koji izjednačava u pravima sve civilne žrtve DR povučen iz procedure poderan i bačen u koš.


Matićev registar branitelja i 10 000 lažnih HRVI?!?!?!?

Mirovine branitelja koje su se razdvojile na opći i poseban dio opet su objedinjene i kvartalno povećanje opet ide na cijeli iznos..

Budući da su se ostvarili uvjeti ukinuta odredba od -10% za mirovine preko 5000 kn.

Van izašle snimke sa kolegija iz MB gdje se Matić sprda sa masovnim grobnicama i "ušpricanim" tijelima branitelja ,Bojan se smije i dodaje "Busovača zrao".





Putni naloz i iračuni hotela sa ljetovanja tj .seminara u Dubrovniku za Freda i Bojana i dvije djelatnice iz M.branitelja.

Kupnja thule nosača za Bojana i njegovo vozilo da bi mogao ići na more sa obitelji.

Pozdrav ,samo sam u prolazu!
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP

Zadnje uređivanje kobrin sin : 13.11.2017. at 17:51.
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:38   #663
CUKA.....pozdrav i tebi !

P.S.- interventna policija je ipak unišla unutar crkve nije lijepo lagati!
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:42   #664
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
CUKA.....pozdrav i tebi !

P.S.- interventna policija je ipak unišla unutar crkve nije lijepo lagati!
Dakle kršitelji zakona, silovatelji, lopovi i slični bi se samo trebali sklonit u crkvu i polupani lončići ili?
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:14   #665
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Znaći sve je OK ako se zakon krši neozbiljno. Najs.
Samo nabaciš neku foru usput.

I psihološki trik koji bi trebao zastrašiti policiju, po potrebi.

Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
To je moja stvar jer ja želim da su svi članovi društva jednaki pred zakonom što bi značilo da se takve klošare trebalo porazbacat po cesti, potrpat u maricu, odvest na sud i onda u zatvor. Također je moja stvar jer ja financiram njihovo izležavanje. To nisu branitelji, to su plaćenici i moralne nakaze.

Ne trebaju se bojati hrvatske policije ako poštuju zakon. Postavljanjem plinske boce na cestu izjednačili su se sa četnicima što je i logično jer je to isti mentalitet, sebičan, lopovski, glup. Oni nisu predstavnici branitelja već predstavljaju sami sebe. Branitelji su pošteni ljudi čista srca koji su išli branit Hrvatsku jer su osjećali da je to njihova dužnost, a ne zato jer će nakon rata dobit privilegije i izležavat se do iznemoglosti.
Ovo


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:23   #666
Vidim na temi opet nezaobilazan Thule kojeg je Glavašević posudio, pa vratio.

A HDZ ovci sjebali, pokrali i rasturili sve ikad, nemre gore.

Nevjerojatno.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:29   #667
To nije čudno. Kad nemaš bolje, dobre su i mrvice.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:34   #668
Svaki put se sjetim Mirjane Hrge koja je Milanovića u prime timeu roštiljala oko posudbe tog jebenog Thulea čudeći se tom kriminalu i zgražajući se toj neviđenoj šteti kao kokoš glisti, onako osupnuta. Strašno...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:47   #669
Pokazala je vrlo visoku razinu tuposti u tome, da
Ima pred sobom bivšeg premijera i smatra da fokus i faktor trebaju biti krovni nosači. I to što je netko jeo na nekoj večeri.

Kao da u slobodno vrijeme u fušu piše za dnevno.hr.

Očekujem da sad u ovoj situaciji s Agrokorom budno pazi u prvom redu da ne bi netko od 150 savjetnika uzeo neki Konzumov fascikl ili popio koju Janu.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 05:06   #670
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Te plinske boce su bile prazne. Bojali su se da će ih policija napasti i to je bio psihološki trik, nema veze s četnicima koji su htjeli rušiti Hrvatsku.



Ako branitelji misle da njihovi predstavnici nisu zadovoljavajući to je njihova interna stvar. Ako nisi branitelj nemaš se razloga žaliti.
Pišeš gluposti.
Kad pištoljem opljačkaš banku nitko te ne pita da li je bio pun ili prazan.

Kad u svojoj omiljenoj Americi uperiš pištolj u policajca, on prvo puca a onda, na uviđaju, gleda da li je bio pun ili prazan.

Činjenica je da su ove junačine napravile postavljanjem boca na cestu kazneno djelo u rangu terorističkog.
To što to ti i tebi slični ignorirate ne znači da nije tako.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:53   #671
koliko su samo zakona ti branitelji prekršili kada su voljenu jugu krenuli rušiti...
ih, da vam je onda problem jedan bespravan šator na livadi.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:04   #672
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
koliko su samo zakona ti branitelji prekršili kada su voljenu jugu krenuli rušiti...
ih, da vam je onda problem jedan bespravan šator na livadi.
Ne razumijem sve to što neki govore kad kažu da su branitelji kršili zakon kad su se javno okupljali. Dobro za one koji inzistiraju na formi zakona , možda su i prekršili FORMU. Ali zar je to demokratski? Izabrali smo političare jer smo u demokratskoj državi, a oni donose zakona kojim je zabranjen javni prosvjed i javno okupljanje. To onda nije demokracija.

Možda je zakon prekršen, ali demokratska večina ima pravo na pobunu protiv drugih i mnogobrojnih nedemokratskih pojava. Dakle to je pitanje teorije, hoćemo li demokraciju sa zabranom javnog okupljanja i tko može zaustaviti masu branitelja da se okupljaju i da traže da ce poštuju principi koji čine zapravo suštinu svakog demokratskog sustava na svijetu.

Ako stvari pravilno tumačimo onda branitelji nisu kršili ni Jugoslavenske zakone nego su se naprotiv digli da Jugoslavenske zakone i principe ostvare. A u skladu sa pravilnim tumačenjem da se Jugoslavija i raspala jer zakoni i ustav nisu bili poštovani.

Moram kritizirati i naše društvo pa pitati zašto kod nas danas nije moguće na drugačiji način ostvariti zakone i ustav, zar nama treba to da moramo izači na ulicu i tražiti da se Hrvatski Zakoni i Hrvatski Ustav ispoštuje.

Ne želim reći da smo mi slični nekakvim totaliterarnim režimima, ali bih se usudio reći da su neki na tragu totalitarizma. Sva sreća da naše vlasti nisu došle do krivog zaključka da branitelje pokušaju silom rastjerati. Na kraju se vidimo sve nekao sredilo.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:14   #673
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sve to što neki govore kad kažu da su branitelji kršili zakon kad su se javno okupljali. Dobro za one koji inzistiraju na formi zakona , možda su i prekršili FORMU. Ali zar je to demokratski? Izabrali smo političare jer smo u demokratskoj državi, a oni donose zakona kojim je zabranjen javni prosvjed i javno okupljanje. To onda nije demokracija.

Možda je zakon prekršen, ali demokratska večina ima pravo na pobunu protiv drugih i mnogobrojnih nedemokratskih pojava. Dakle to je pitanje teorije, hoćemo li demokraciju sa zabranom javnog okupljanja i tko može zaustaviti masu branitelja da se okupljaju i da traže da ce poštuju principi koji čine zapravo suštinu svakog demokratskog sustava na svijetu.

Ako stvari pravilno tumačimo onda branitelji nisu kršili ni Jugoslavenske zakone nego su se naprotiv digli da Jugoslavenske zakone i principe ostvare. A u skladu sa pravilnim tumačenjem da se Jugoslavija i raspala jer zakoni i ustav nisu bili poštovani.

Moram kritizirati i naše društvo pa pitati zašto kod nas danas nije moguće na drugačiji način ostvariti zakone i ustav, zar nama treba to da moramo izači na ulicu i tražiti da se Hrvatski Zakoni i Hrvatski Ustav ispoštuje.

Ne želim reći da smo mi slični nekakvim totaliterarnim režimima, ali bih se usudio reći da su neki na tragu totalitarizma. Sva sreća da naše vlasti nisu došle do krivog zaključka da branitelje pokušaju silom rastjerati. Na kraju se vidimo sve nekao sredilo.
Pravo na prosvjed na MArkovu trgu im je dala Milanovićeva vlada jer je za vrijeme HDZ prosvjed na tom mjestu bio zabranjen, njima i bilo kome drugome. Prosvjed nije prijavljen, uz to prosvjednici su na cestu postavljali plinske boce čime su se izjednačili sa četnicima koji su pred 20 godina na taj način počeli pobunu protiv legalno izabrane vlasti. Dakle ne znam zašto je teško shvatiti da prosvjed nije bio legalan i da način na koji su prosvjedovali nije bio legalan. Na kraju su se ko zadnje pičke išli skrivat iza crkve i bježat od hrvatske policije. Ako nisi napravio ništa loše ne trebaš bježat od hrvatske policije. To su moralne nakaze i to svakim danom pokazuju. Jedan od vođa je osuđen za utaju poreza, drugi je zlorabio kuću za invalide i hrvatske branitelje. To nisu branitelji nego plaćenici jer se tako i ponašaju. Ako voliš svoju državu onda se ipak pokušavaš držat zakona, ovi se ponašaju kao da su oni država. U normalnim demokracijama ovakve bi razbacali po cesti, potrpali u maricu u rješena priča.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...

Zadnje uređivanje river_city : 14.11.2017. at 11:12.
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:21   #674
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Pišeš gluposti.
Kad pištoljem opljačkaš banku nitko te ne pita da li je bio pun ili prazan.

Kad u svojoj omiljenoj Americi uperiš pištolj u policajca, on prvo puca a onda, na uviđaju, gleda da li je bio pun ili prazan.

Činjenica je da su ove junačine napravile postavljanjem boca na cestu kazneno djelo u rangu terorističkog.
To što to ti i tebi slični ignorirate ne znači da nije tako.
Plinska boca je postala sinonim za vrijeđanje opravdanih zahtjeva branitelja invalida koji su nekoliko stotina dana mirno na hladnoći prosvjedovali. Tko je čuo interni sastanak Glavaševića,Matića i co. (Objavljeno u emisiji Bujica) i sprdanje na račun istih,i razinu komunikacije istih nije mu teško razumjeti zašto su prosvjedovali..
Inače plinska boca na otvorenome je bezopasna,kao i upaljač.. možeš doslovno pustiti plin i zapaliti i ništa neće biti,tlak iz boce tjera plin van i on gori,kao i kod upaljaća.
Plin je jedino opasan ako ga baciš u vatru pa se akumulira tlak u boci,ili ako pustiš plin u zatvorenoj prostoriji pa se stvori kritična smjesa kisika i plina koja može eksplodirati na iskru.
Po vama bi i svaki kamion koji razvozi plinske boce bio prijetnja..
Gluposti
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:44   #675
no dobro.
konačno, izjednačeni smo s četnicima. :klap:

sad je trenutak da izađete na ulice, ponesete plinske boce, otvarače za konzerve i smartfone, rješite nas se jednom za uvijek i hrvatskoj donesete mir i blagostanje.

a ne možete, a? nemate muda.

pa kako? nema nas valjda pola milijuna.

osim onih s privilegijama koje vi plaćate. njih ima i više. ti će se tek žestoko braniti.

koji ste vi smijeh.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:49   #676
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Pravo na prosvjed na MArkovu trgu im je dala Milanovićeva vlada jer je za vrijeme HDZ prosvjed na tom mjestu bio zabranjen, njima i bilo kome drugome. Prosvjed nije prijavljen, uz to prosvjednici su na cestu postavljali plinske boce čime su se izjednačili sa četnicima koji su pred 20 godina na taj način počeli pobunu protiv legalno izabrane vlasti. Dakle ne znam zašto je teško shvatiti da prosvjed nije bio legalan i da način na koji su prosvjedovali nije bio legalan. Na kraju su se ko zadnje pičke išli skrivat iza crkve i bježat od hrvatske policije. Ako nisi napravio ništa loše ne trebaš bježat od hrvatske policije. To su moralne nakaze i to svakim danom pokazuju. Jedan od vođa je osuđen za utaju poreza, drugi je zlorabio kuću za invalide i hrvatske branitelje. To su nisu branitelji nego plaćenici jer se tako i ponašaju. Ako voliš svoju državu onda se ipak pokušavaš držat zakona, ovi se ponašaju kao da su oni država. U normalnim demokracijama ovakve bi razbacali po cesti, potrpali u maricu u rješena priča.
Nisam pravnik ali nešto i ja znam.

Kažu da nije pravnik onaj koji nauči zakon na pamet, nego treba poznavati suštinu zakona i tunmačenje.

Iz onoga što se dogodilo možemo se upitati zašto nisu poslali vojsku i policiju da rastjera branitelje i da ih isprebija? Zašto oni koji su postavili plinske boce nisu bili jednostavno poubijani?

Zato jer zakon treba znati tumačiti. Mi nismo totalitarna država u kojoj bi se nedemokratskim načinima postupalo. Neki poput tebe mogu govoriti o nelegalnosti. Ali nitko iz vlasti nije smatrao da treba poslati policiju i vojsku na branitelje jer je njihovo okupljanje dopušteno i u svakom demokratskom društvu je tako.

Zašto im se zamjeraju plinske boce. Zato jer takav način ima elemente terorističkih načina traženja prava. Moguće je da i teroristi imaju pravo ali taj način nije dopustiv.

Tumači Hrvatskih zakona su shvatili da cilj tih plinskih boca nije bilo teroristički napad, nego očajnički pokušaj da se izazovu mediji kako bi se time pojačali njihovi zahtjevi. Njihovi zahtjevi su bili opravdani, pa su prema tome i zakoniti. Rekao sam već i ponovit ću onima koji razumiju pojmove Forma i Suština.

Ne može se plinska boca, kojoj prava sfrha nije niti bila terorizam ili rušenje državne demokratske vlasti, Dakle ne može se to upoređivati sa terorističkim ili nedemokratskim ili fašističkim iili itd. To nije isto. Nedostaje teror kao cilj koji bi se možda i opravdao bocom, ali boca je ipak prekoračenje prosvjeda branitelja.

Ja zapravo govorim o teoriji i pokušavam vam objasniti da je bez obzira što konkretno piše u zakonu, to okupljanje branitelja je bilo u skladu sa zakonom i sa ustavom.

Vas buni to što nijedan zakon ne može predvidjeti sve moguće situacije. A vidim da vam nije jasno niti to da se zakon u praksi provodi i po onome što piše ali i po onome kako se tumači.

Iz onoga što se stvarno događalo vidimo da nitko kod nas nije te plinske boce i to okupljanje tumačio na takav način kako neki od vas govore.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:50   #677
i novi zakon o hrvatskim braniteljima će biti donešen po zakonu.
apsurd.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:54   #678
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
koliko su samo zakona ti branitelji prekršili kada su voljenu jugu krenuli rušiti...
Jesu li je rušili zato da hrvatske zakone poslije ne moraju poštivati, i da se s hrvatskom policijom sukobljavaju?

Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
no dobro.
konačno, izjednačeni smo s četnicima. :klap:
Da.
I to se ekipa izjednačila sama.

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ja zapravo govorim o teoriji i pokušavam vam objasniti da je bez obzira što konkretno piše u zakonu, to okupljanje branitelja je bilo u skladu sa zakonom i sa ustavom.
Netočno


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:00   #679
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
no dobro.
konačno, izjednačeni smo s četnicima. :klap:

sad je trenutak da izađete na ulice, ponesete plinske boce, otvarače za konzerve i smartfone, rješite nas se jednom za uvijek i hrvatskoj donesete mir i blagostanje.

a ne možete, a? nemate muda.

pa kako? nema nas valjda pola milijuna.

osim onih s privilegijama koje vi plaćate. njih ima i više. ti će se tek žestoko braniti.

koji ste vi smijeh.
Ja se mogu složiti sa tvrdnjom da plinsku bocu nije trebalo koristiti, ali pitan vas sve: TKO MOŽE HRVATSKIM BRANITELJIMA ZABRANITI JAVNO OKUPLJANJE. Kad bi takav zakon i postojao i kad bi se i provodio tako kako je napisano, to bi bio protuustavan zakon.

Moraš uzeti u obzir i to da to nije bilo okupljanje pojedinca, to je bila masa ljudi. Uz podršku šireg društva bilo ih je i više. Nitko nije pravio popis pa da se vidi pravo mišljenje cijelog društva. Mi neznamo koliko bi ljudi dalo za pravo braniteljima.

Tu bocu bismo mogli uporediti sa pojedincem koji ima neki zahtjev da sa njim dolazi i nešto traži od policije. Ta boca je poput vrijeđanja ili poput šamara. Ali da je isti došao i tražio nešto od policije i da nije napravio nijednu stvar koju bi mu trebalo zamjeriti policija bi napravila što može.

Ovdje se ne radi o pojedincima i boca im je stavljena na teret jer to nije trebalo učiniti, ali oni su pobijedili jer njihovo okupljanje nije bilo zabranjeno.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:10   #680
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
no dobro.
konačno, izjednačeni smo s četnicima. :klap:

sad je trenutak da izađete na ulice, ponesete plinske boce, otvarače za konzerve i smartfone, rješite nas se jednom za uvijek i hrvatskoj donesete mir i blagostanje.

a ne možete, a? nemate muda.

pa kako? nema nas valjda pola milijuna.

osim onih s privilegijama koje vi plaćate. njih ima i više. ti će se tek žestoko braniti.

koji ste vi smijeh.
Sad je trenutak da se radi, obrazuje, plaća porez i poštuje zakone. Ja sam to odradio i radit ću i dalje. Nemam vremena postavljat plinske boce po cesti na neprijavljenim prosvjedima. Simpatični ste u svojoj grabeži i skrivanju iza hrvatskih simbola i crkve, reklo bi se da nemate muda

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ja se mogu složiti sa tvrdnjom da plinsku bocu nije trebalo koristiti, ali pitan vas sve: TKO MOŽE HRVATSKIM BRANITELJIMA ZABRANITI JAVNO OKUPLJANJE. Kad bi takav zakon i postojao i kad bi se i provodio tako kako je napisano, to bi bio protuustavan zakon.

Moraš uzeti u obzir i to da to nije bilo okupljanje pojedinca, to je bila masa ljudi. Uz podršku šireg društva bilo ih je i više. Nitko nije pravio popis pa da se vidi pravo mišljenje cijelog društva. Mi neznamo koliko bi ljudi dalo za pravo braniteljima.

Tu bocu bismo mogli uporediti sa pojedincem koji ima neki zahtjev da sa njim dolazi i nešto traži od policije. Ta boca je poput vrijeđanja ili poput šamara. Ali da je isti došao i tražio nešto od policije i da nije napravio nijednu stvar koju bi mu trebalo zamjeriti policija bi napravila što može.

Ovdje se ne radi o pojedincima i boca im je stavljena na teret jer to nije trebalo učiniti, ali oni su pobijedili jer njihovo okupljanje nije bilo zabranjeno.
Po sjećanju prosvjed nije zabranjen nego uopće nije bio prijavljen, ne vidim razlog zašto zabranit takav prosvjed ako je prijavljen. Cilj tih klošara je bio pokazat da su oni iznad države tj. da za njih zakoni države ne vrijede i to su i pokazali jer mi zbilja živimo u državi u kojoj ne vrijede isti zakoni za sve.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.