Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 00:50   #2461
Quote:
Kvarner612 kaže: Pogledaj post
Njih izvlače Popović, Janković, Akrapović i ostala SLO inteligencija
Njih izvlače ovakvi https://goo.gl/TxsP8M kakvih kod nas nažalost nema ni u tragovima.

Ali doći će i kod nas jednom bolji dani (ljudi) nadam se
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 00:56   #2462
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Ako nastave tako pomirljivim tonom, pa prihvate poklanjanje vlastitog teritorija, netko bi to mogao protumaciti cinom veleizdaje nakon cega bi moglo doci do velikog nezadovoljstva u drzavi.
Pa vlasti računaju na tih 7 ljudi koji će prosvjedovat. Eto osigurali su im tople sendviče i kavu. Nema kod nas prosvjeda, bilo to komad mora ili krađa 4 milijarde EUR-a. Toliko si valjda naučio dosad.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 00:56   #2463
Talking

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ovo ću ti ja odgovoriti iako je teza idiotska. Uvjeren sam da bi to jako teško išlo. Kada smo mi smušeno i kretenski predali svo oružje teritorijalne obrane, oni su svo svoje oružje uspjeli zadržati. Kada smo se mi nećkali da li da okupiramo vojarne, bi.. ne bi.. ovaj smjenjuje onoga, oni su bez problema stavljali barikade i pucali po mladim jna regrutima jer su im naprosto bili neprijatelji. Nije bilo uopće dileme. A znam i po drugim linijama da su bili spremni na totalni rat (recimo da sam znao po jednoj liniji što misli jedan od vodećih tadašnjih JNA generala - Srbin i tada vrlo eksponiran u medijima).

Čini mi se da bi tamo u ratu bilo puno manje nesloge, neorganizacije i izdaje kao kod nas (npr Posavina). Slovenci imaju nešto germanskog u smislu organizacije i zato mislim da su ovakve tvrdnje prilično bez veze. Da nije bilo tog kratkog rata priznajem ne bih tako mislio, ali puno se tu vidjelo.

Ja mislim da smo mi ratnički narod ali krajnje je idiotski potcijeniti drugu stranu radi nekakve bahatosti bez analize. Uzmi Fince na primjer, pristojan i miran dobroćudan narod ali bili su vrlo tvrd orah Rusima.
Koje pobogu oruzje teritorijalne obrane?

Hej.

Zna se kako Hrvati osvajaju!

Unidjes u slovenski prostor, nako malo se porazbacas, i reces ispotiha HALOMALA ZGODNA SLOVENKA JEL MORE VRUC BUREK?

I unda Slovenka: "hihi pa ne more bas odma ubolo te june ne moras drecat ka da jarac nategnijo"

I unda stas. Zaljubis se u Slovenku.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 01:01   #2464
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
arbitraza se prihvaca,
spustenih gaca.

Doduse, biti ce zamotana u celofan za sitnozbu stoku.

Da li netko vjeruje da nece ?
Mogli ste to zaključiti još prije jalovo ispisanih 100 stranica . A tako je lako, mi smo vazali ovisni o drugima i nemamo pravo na svoj stav. Tako je bilo i tako ostaje, sve dok se ne promijene uzroci. Loše odluke ukopavaju nas sve dublje.

A to će se promijeniti kada se ekonomski osamostalimo i postanemo subjekt a ne objekt politike.

Ovo sada mi je baš jadno, prvo busanje u prsa i onda standardno pokunjeno kući. Pa dokle više? Nevjerojatno kako vas može jedna bezvezna TV emisija pokolebati. Do malo prije najjači sad nakon emisije pokisli
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 01:07   #2465
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Mogli ste to zaključiti još prije jalovo ispisanih 100 stranica . A tako je lako, mi smo vazali ovisni o drugima i nemamo pravo na svoj stav. Tako je bilo i tako ostaje, sve dok se ne promijene uzroci. Loše odluke ukopavaju nas sve dublje.

A to će se promijeniti kada se ekonomski osamostalimo i postanemo subjekt a ne objekt politike.

Ovo sada mi je baš jadno, prvo busanje u prsa i onda standardno pokunjeno kući. Pa dokle više? Nevjerojatno kako vas može jedna bezvezna TV emisija pokolebati. Do malo prije najjači sad nakon emisije pokisli
Kakva TV emisija koja je pokolebala koga?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 01:16   #2466
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Kopnenu granicu su Slovenci doveli u pitanje samo zato, da za morsku ne bude nadležan sud u Hamburgu. SAS je samo utvrdio, da je granica na istom mjestu na kojem je bila prije arbitraže - dakle identificirao je tu granicu. Dokaz ti je to, da granica nije riješena niti tamo, gdje prolazi kroz slovenska dvorišta. Dakle još jednom, nismo ništa dobili.
Kod morske granice smo izgubili. Ona je bila na sredini zaljeva, a sada je ne samo pomaknuta, nego smo izgubili praktički dio teritorijalnog mora u "junctionu".
I gdje ti onda vidiš kompromis - nisu nam samo uzeli more, nego su nam mogli uzeti i kopno, a nisu (osim onog dijela između Kanala i Dragonje).
Nisu nam uzeli ništa. Ionako se granice određuju bilateralno a ne na sudu. Sud samo preporučuje a zemlje onda same dogovaraju dok ne nađu kompromisno rješenje. To je i Tito znao pa je dozvolio korekciju Crne Gore i Kosova.

Dakle trebali smo ljubazno primiti na znanje i time pokazati da uvažavamo pravo i onda se pripremiti za bilateralne pregovore ti meni ovdje ja tebi ondje. Ali mi smo bili bahati (naročito vi na forumu) i sve smo porušili. Zato kažem dobro smo prošli. Mi smo izgubili ali u nadmetanju sa pameću

Najjadnije je da su mnogi ovdje pričali o slanju bojnih brodova a već dan iza su tiho kao pokisli miševi. Moram priznati da nisam ponosan, iako nisam niti iznenađen. Slovenija je bila loša ali mi smo bili daleko gori, niti crveni karton nismo znali iskoristiti.

Jbg za vodit državu treba pameti i mudrosti. Nismo mi još za to.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 01:43   #2467
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila onu veleposlanicu Slovenije, mi smo se izvukli iz arbitraže nakon što je tako izglasao parlament, ali nismo obavjestili ostale strane na "adekvatan" način. Kasnije kad smo skužili da će biti problema, pa smo se počeli pozivati na bečku konvenciju. Očito diplomacija nije odradila, trebalo je obavjestit europsku komisiju i zatražit da arbitraža krene od početka na drugom sudu.

Uglavnom izlazak iz arbitražnog postupka nije dobro odrađen sa naše strane, zato i nemamo puno vanjskih saveznika po ovom pitanju.
pa SDP je na to upozoravao pa HDZ nije bilo briga
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 05:42   #2468
Počelo je. Strane gazde daju hitove svojim hrvatskim kvislinzima

http://m.dw.com/hr/ek-očekujemo-od-o...uku/a-39543491
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 05:56   #2469
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
S obzirom na tvoj "modus operandi" tj. na način i stil pisanja, gdje ti je ova zemlja u kojoj živiš najgora (ili bar slučajna država) na svijetu, bilo koji drugi stav od tebe nebi niti očekivao.

A kad već spominješ tako bahato slovence, moram ti reći da imam i neke poslovne kontakte i ponešto znam o njima....i njihovoj privatizaciji....i njihovoj korupciji...i njihovom nepotizmu....itd, itd....
...pa su po tom pitanju vrlo, vrlo slični nama...ili kak bi se ovdje reklo "nije šija nego vrat".

Tako da si si slab uzor uređene države našao kojoj bi nešto poklanjao i davao na brigu.

A za te stavove kako nečega imamo puno previše, pa eto možemo i dijeliti, mislim da je već xyz puta bilo na ovoj temi odgovoreno.

Eh, vidiš;
zbog ovakvog blentavog razmišljanja ljudi zaluđenih prizemnim "domoljubljem" tako nam je kako nam je.
Da nisi zaluđen, shvatio bi kakve si gluposti ovdje nadrobio. No, ne očekujem to.
Ovdje naričete zbog dvije kantice slane vode (a zako bi se lijepo dalo dogovoriti sa Slovencima na obostranu korist i zadovoljstvo, ane, ne, onda se ne bi dale ispoljavati primitivne strasti) a, s druge strane, u samo zadnjih par mjeseci todorić nam legalizirano pokrade pol države i najdomoljubnija od svih stranaka pokloni obalu rodijacima.
Ni da prdnete, ni da pisnete na to.
Gdje su drugovi štakoraši, pardon šatoraši?
Uživaju u dobivenim privilegijama?
Zamisli samo kako bi arlaukali i postavljali plinske boce po cestama da se to desilo za Milanovića?

Ovdje si se našao prigovarati na mišljenju osobi koja cijeli život radi i plaća poreze u ovoj državi, dok najglasniji i najekstremniji "rodoljubi" mukom mukoše dok se spomenu riječi "rad" i "porez"?
Dosta mi je vas koji bi tuđu djecu slali da ratuju za vaše ideale i "rodoljublje".

Ma fuj.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 06:01   #2470
Pa šta drugo očekivat od europe nego da poziva na poštivanje suda, niste valjda očekivali pozivanje na ignoriranje presude?

Očito je da nije bilo dovoljno samo izać iz arbitraže nego je trebalo rasturit tu ionako kompromitiranu arbitražu na proste faktore, ali to nikom nije palo na pamet. nedostatak intelektualnog kapaciteta ili nešto drugo, ne znam

vjerujem da će bit pojeo vuk magare i da će hrvatska strana s vremenom morat popustit.

Kako bilo, svi koji su sudjelovali u ovome sa hrvatske strane bi nakon ovoga morali bit politički mrtvaci.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 06:07   #2471
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila onu veleposlanicu Slovenije, mi smo se izvukli iz arbitraže nakon što je tako izglasao parlament, ali nismo obavjestili ostale strane na "adekvatan" način. Kasnije kad smo skužili da će biti problema, pa smo se počeli pozivati na bečku konvenciju. Očito diplomacija nije odradila, trebalo je obavjestit europsku komisiju i zatražit da arbitraža krene od početka na drugom sudu.

Uglavnom izlazak iz arbitražnog postupka nije dobro odrađen sa naše strane, zato i nemamo puno vanjskih saveznika po ovom pitanju.
pa SDP je na to upozoravao pa HDZ nije bilo briga
U doba "izlaska" iz arbitraže na vlasti je bio SDP i Milanović, vladali su još 4-5 mjeseci poslije toga i nisu uradili ništa nego su rekli (uglavnom domaćoj javnosti) "mi izlazimo!".

Kasnije je došao Karamarkov HDZ pa Plenkovićev HDZ i svi su nastavili Milanovićevu politiku zanemarivanja i ignoriranja tog problema umjesto da traže raspuštanje suda ili u najmanju ruku "resetiranje" pa sve ispočetka.

Svi su krivi !!!
Matst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 06:39   #2472
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Eh, vidiš;
zbog ovakvog blentavog razmišljanja ljudi zaluđenih prizemnim "domoljubljem" tako nam je kako nam je.
Da nisi zaluđen, shvatio bi kakve si gluposti ovdje nadrobio. No, ne očekujem to.
Ovdje naričete zbog dvije kantice slane vode (a zako bi se lijepo dalo dogovoriti sa Slovencima na obostranu korist i zadovoljstvo, ane, ne, onda se ne bi dale ispoljavati primitivne strasti) a, s druge strane, u samo zadnjih par mjeseci todorić nam legalizirano pokrade pol države i najdomoljubnija od svih stranaka pokloni obalu rodijacima.
Ni da prdnete, ni da pisnete na to.
Gdje su drugovi štakoraši, pardon šatoraši?
Uživaju u dobivenim privilegijama?
Zamisli samo kako bi arlaukali i postavljali plinske boce po cestama da se to desilo za Milanovića?

Ovdje si se našao prigovarati na mišljenju osobi koja cijeli život radi i plaća poreze u ovoj državi, dok najglasniji i najekstremniji "rodoljubi" mukom mukoše dok se spomenu riječi "rad" i "porez"?
Dosta mi je vas koji bi tuđu djecu slali da ratuju za vaše ideale i "rodoljublje".

Ma fuj.
O čemu ti?

Kakvi šatoraši? Todorić? Plinske boce? HDZ?

Velike frustracije i kompleksi tebe muče u ovoj državi, pa su ti svi drugi krivi, samo ne ti?

Irska ti je daleko?...imaš Njemačku, puno je bliže, a traže pametne i sposobne radnike (što ti zasigurno jesi u svojim očima), uostalom, čuo si jučer Merkelicu, fali im radnika...što čekaš?

Vidim da ti niti razumjevanje napisanoga nije blisko jer ovo što ti govoriš ja niti jednom riječju nisam napisao, a pogotovo da trebamo ići sada u rat sa Slovencima, a još manje o slanju tuđe djece u isti.

Vidim da si pobrkao i teme na kojoj pišeš. Ovdje imaš teme i o Todoriću i o HDZ-u i SDP-u, a i o braniteljima, pa tamo piši o tome kako je SDP super, a HDZ smeće...interesantno kako nakon tih silnih godina "plaćanja poreza" u HR-u još nisu shvatio da su isti i jedni i drugi, samo su nijanse u pitanju.

EDIT: Inače, super ti je fora sa "drugovima štakorašima", tj šatorašima. Jesi dugo smišljao tu foru?
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:01   #2473
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Počelo je. Strane gazde daju hitove svojim hrvatskim kvislinzima

http://m.dw.com/hr/ek-očekujemo-od-o...uku/a-39543491
hu hu hu hi hi hi

šamar lijevo, pa šamar desno, lupaju nas ko' zadnje budale

prokletstvo Brune Bušića polako ulazi u svoju završnu fazu

lakuuuu nooooć hrvatskaaaaaa :klap:

ps:

ne da mi nije drago nego... Isa ti dragog samo se keljim ko' zadnja budala

Nego jel' vi nidiljom slušate Božju riječ na misi ili sidite ko' balvani samo tamo?
Što Bog kaže za ovake' kaki ste: licemjerni, farizaji, oholi, puštate ne da vam plaća od ljudi prinoći nego im uopće ne date plaće, otimate od sirotinje itd. itd.?
Došlo vrime za naplatu!
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:32   #2474
Ako Plenky bez problema rješava rusko-ukrajinske odnose i mirne reintegracije onda će mu ovo bit lagano riješit.
Dok Plenky rješava Krim ovi uzimaju hrvatski teritorij. Čim završi sa Krimom rjesice ovo.
Ne bojte se,ipak je to svjetski političar
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:32   #2475
Ne znam sto se ljudi uzbudjuju, arbitraza je zavrsila kako se i ocekivalo. EU ce probati vrsiti pritisak - to se moze ocekivati sa slabom drzavom kakva RH jeste.

Medjutim, realno NEMA SANSE da se odluka realno provede, 0%.
Nema te vlade u RH niti te institucije koja bi imala mandat da to uradi a da se zemlja ne dovede u poluratno stanje.
Odnosi sa SLO nikada nisu bili gori, i nece se popraviti.

RH treba sada fino poptuno ogluviti na sve prozivke - arbitraza se nas NE TICE. Misljenje Merkelice i EU se nas NE TICU. Takodjer misljenje sluzbene SLO se nas NE TICE.

Gluvi i nijemi to treba biti nasa politika a na terenu bordovi da kontroliraju svaki cm morske granice i to je to, mirna Bosna.

Dugorocno RH treba vise ratnih brodova koji su teze naoruzani i to vise zbog EU a ne SLO.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:38   #2476
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Ne znam sto se ljudi uzbudjuju, arbitraza je zavrsila kako se i ocekivalo. EU ce probati vrsiti pritisak - to se moze ocekivati sa slabom drzavom kakva RH jeste.

Medjutim, realno NEMA SANSE da se odluka realno provede, 0%.
Nema te vlade u RH niti te institucije koja bi imala mandat da to uradi a da se zemlja ne dovede u poluratno stanje.
Odnosi sa SLO nikada nisu bili gori, i nece se popraviti.

RH treba sada fino poptuno ogluviti na sve prozivke - arbitraza se nas NE TICE. Misljenje Merkelice i EU se nas NE TICU. Takodjer misljenje sluzbene SLO se nas NE TICE.

Gluvi i nijemi to treba biti nasa politika a na terenu bordovi da kontroliraju svaki cm morske granice i to je to, mirna Bosna.

Dugorocno RH treba vise ratnih brodova koji su teze naoruzani i to vise zbog EU a ne SLO.
Jel još ima ovakvih naivcina?
Mi ćemo napraviti ono što nam kažu i to ti je to.
Treba prihvatiti činjenicu da smo zemlja bez suvereniteta i da radimo što nam se kaže.
Više smo suvereniteta imali u DR nego danas.i za sve smo sami krivi.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:39   #2477
Tako je. Samo ignorirati sve i ponavljati priču da se nas arbitraža ne tiče.

Uostalom, arbitraža da bi vrijedila se treba ratificirati u oba parlamenta, tako je pisalo u tom sporazumu.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:39   #2478
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Ako Plenky bez problema rješava rusko-ukrajinske odnose i mirne reintegracije onda će mu ovo bit lagano riješit.
Dok Plenky rješava Krim ovi uzimaju hrvatski teritorij. Čim završi sa Krimom rjesice ovo.
Ne bojte se,ipak je to svjetski političar
:klap:

lud si stari ko kupus, luđi od mene eo' jedan lajk
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:42   #2479
hrvatski kompleks ulazi u neku novu dimenziju.
do sada je bilo neka susjedu crkne krava, od sada se mole neka crkne njima.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:43   #2480
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Tako je. Samo ignorirati sve i ponavljati priču da se nas arbitraža ne tiče.

Uostalom, arbitraža da bi vrijedila se treba ratificirati u oba parlamenta, tako je pisalo u tom sporazumu.
Ha čuj ima EK i drugih instrumenata pritisaka. Evo na primjer uskrate nam dodjelu bespovratnih sredstava, opale nam npr. onih 660 milijuna Eura globe jer nismo ništa napravili po pitanju otpada, ima toga braco...
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.