Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 12:57   #61
Mene je začudilo što nema manualca u ponudi, a vidim da neki poput Mercedesa u novoj E klasi ga uopće ne nude mislim da će ih bit sve manje i manje u budućnosti.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:05   #62
Ipak je na kraju krajeva preskupo za 100 k kuna
Ladna bevanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:08   #63
Vidio,odusevio se, nadam se da kupujem jednog krajem godine.



Auto je avion, najljepsi i najkompletniji VW dosad. Doduse, ja sam skroman

Zadnje uređivanje Offshore : 10.07.2017. at 22:26.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:45   #64
Ti imaš Passata zar ne? Znam da si bio u onoj dilemi između Passata i Bmw 3.. Jesi vozio Arteona?
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:00   #65
Da,imam jos tog Passata.

Nisam jos odradio probnu voznju jer to planiram pred samu kupnju ali uopce ne sumnjam u rezultat iste jer sam ionako odlucio da cu ga kupiti jos od prvih spy slika.

Motor&prijenos su pouzdani, vanjski izgled odlican a interijer modernizirana verzija onog sto gledam zadnjih godina. Da li su sa interijerom mogli mastovitije, vjerovatno jesu no mislim da su strahovali od toga da svaka drasticna promjena nosi i negativne efekte,pa su igrali na sigurno - evoluciju umjesto revolucije.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:04   #66
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Vidio,odusevio se, nadam se da kupujem jednog krajem godine.



Auto je avion, najljepsi i najkompletniji VW dosad. Doduse, ja sam skroman


E upravo sam cekao nekog potencijalnog kupca, jer me bas zanima sto te to toliko odusevilo da si spreman dati recimo 100000kn vise, a imas unutrasnjost istu ko u passatu?

Mislim, auto super izgleda, ali za ove cifre s njuskala za auto od 150ks bi definitivno gledao nesto drugo (bmw, audi).
Osim tog eksterijera, na zalost ne vidim sto drugo nudi za takvu razliku u cijeni..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:17   #67
Frend se dvoumio između A5 sportbacka i GLC, na kraju otišao na prezentaciju Arteona (trenutni i bivši auto su mu Passat CC) i odmah uplatio R line. Kaže da je unutar zadanog budžeta (400k) dobio ful opremu kod Arteona, dok bi Audi bio cca 150k skuplji.

Baš me zanima đir kad bude isporučeno, što neće biti tako skoro.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:33   #68
3 mjeseca se ceka.

Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
E upravo sam cekao nekog potencijalnog kupca, jer me bas zanima sto te to toliko odusevilo da si spreman dati recimo 100000kn vise, a imas unutrasnjost istu ko u passatu?

Mislim, auto super izgleda, ali za ove cifre s njuskala za auto od 150ks bi definitivno gledao nesto drugo (bmw, audi).
Osim tog eksterijera, na zalost ne vidim sto drugo nudi za takvu razliku u cijeni..
Odusevila me kombinacija izgleda,kvalitete,pouzdanosti,relativno niskih troskova odrzavanja,dobrog drzanja vrijednosti.
Ovaj "moj" (nadam se) - bi trebao biti opremljen svime sto moderno auto treba imati - dizelas od 150 KS,automatik,18" alu, dobra sjedala u vrhunski izoliranom kvalitetnom interijeru,active info display, tvornicki zatamnjena stakla,LED svitla naprid i nazad,sve parkirne senzore,senzore svakakvih pizdarija (vode,svjetla),preklopive retrovizore,navigaciju,solidno ozvucenje.....sve to za cca 41tEur.

Audi ili BMW slicne cijene pored takvog Arteona izgledaju kao Oliver Twist pokraj izloga slastičarnice. Manji su,losije opremljeni a kostaju vise kroz pogon.

A5 mi je zanimljiv ali bolje opremljen je preskup,a gologa ne zelim. BMW 5 mi je uvijek bio drag,ali ga nikad nisam imao,dodas malo opreme i cijena ide u nebesa.
Kratko sam razmatrao i Alfu Giuliu, ali jako kratko. Mislim da ne moram objasnjavati zasto toliki novac ne mislim dati za nesto sta ce me zajebavati i vrijediti trecinu cijene za 5 godina. Makar je lijepa kao grijeh,pogotovo iznutra,toliko ne vrijedi.

Zadnje uređivanje Offshore : 11.07.2017. at 00:02.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:42   #69
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Mene je začudilo što nema manualca u ponudi, a vidim da neki poput Mercedesa u novoj E klasi ga uopće ne nude mislim da će ih bit sve manje i manje u budućnosti.
U rangu te klase je uopće suludo stavljati manualac pored današnjih automatika iliti DSG-a koji nudi VW.
Glede E klase, oduvijek se taj auto tražio sa automatom, tako da su i prijašnji modeli teže nalazili kupca sa manualcem, a da ne govorim tek za današnje vrijeme.

Teško si mogu zamisliti takav Aerton sa manualcem uopće, tako da...

U budućnosti će se to prenijeti i na manje aute, no za to treba još vremena.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:58   #70
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Audi ili BMW slicne cijene pored takvog Arteona izgledaju kao Oliver Twist pokraj izloga slastičarnice. Manji su,losije opremljeni a kostaju vise kroz pogon.
Ali imaju kvalitetnije izoliran interijer i kvalitetniji ovjes. Ovjes u B7 je bio bolji nego u B8, vozio sam nedavno B8 highline sa 18 felgama i unutra lupa kao u kompaktu. Ne bih ni o kvaliteti interijera. A sumnjam da je Arteon bolji u tom smislu.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:10   #71
Hvala na upozorenju franzi,obratit cu paznju.

Audi i BMW su premium klasa i sasvim sigurno bolji automobili od VWa,ali naravno i skuplji (u istoj klasi i opremi). To samo lud moze poreci.

Ali kad govorimo o Audiju,BMWu i VWu iste cijene, moj odabir je VW.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:23   #72
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
3 mjeseca se ceka.



Odusevila me kombinacija izgleda,kvalitete,pouzdanosti,relativno niskih troskova odrzavanja,dobrog drzanja vrijednosti.
Ovaj "moj" (nadam se) - bi trebao biti opremljen svime sto moderno auto treba imati - dizelas od 150 KS,automatik,18" alu, dobra sjedala u vrhunski izoliranom kvalitetnom interijeru,active info display, tvornicki zatamnjena stakla,LED svitla naprid i nazad,sve parkirne senzore,senzore svakakvih pizdarija (vode,svjetla),preklopive retrovizore,navigaciju,solidno ozvucenje.....sve to za cca 41tEur.

Audi ili BMW slicne cijene pored takvog Arteona izgledaju kao Oliver Twist pokraj izloga slastičarnice. Manji su,losije opremljeni a kostaju vise kroz pogon.

A5 mi je zanimljiv ali bolje opremljen je preskup,a gologa ne zelim. BMW 5 mi je uvijek bio drag,ali ga nikad nisam imao,dodas malo opreme i cijena ide u nebesa.
Kratko sam razmatrao i Alfu Giuliu, ali jako kratko. Mislim da ne moram objasnjavati zasto toliki novac ne mislim dati za nesto sta ce me zajebavati i vrijediti trecinu cijene za 5 godina. Makar je lijepa kao grijeh,pogotovo iznutra,toliko ne vrijedi.
Baš u subotu vozio Passata s sličnom opremom što si nabrojao i 150ks DSG.Nije imao active info display, ni navigaciju...sve ostalo je imao.
Po meni je 150Ks malo za Passat kao i za Arteon...bez 190ks ne bi ja osobno uzimao.
Nekako moj A4 s 164ks ide bolje...možda je to subjektivno...ali imao sam takav osječaj.

Slažem se da je A4 manji (na zadnjoj klupi ima manje mjesta) od Passata tako i od Arteona...ali A4 se da naći za tu lovu ako ne i manju s isto takvom opremom.

U svakom slučaju ja bi Arteon uzeo samo radi vanjskog dizajna..., a tebi kolega čestitke na kupnji...
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:27   #73
Nisam jos kupio,planiram krajem godine. Nadam se....ako se neke stvari posloze da hocu. Ako ne, moj Passat je jos OK,bit ce prilike.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 06:39   #74
Cijela VW gama ima slicno slozen interijer ali ovdje je u detalj identican onom u Passatu. AID je doplata, mogli su ga u tu cijenu ubaciti serijski, ili cijeli R line interijer da naprave barem malu razliku. Volan dostojan autobusa iz B8 nema sto traziti serijski u limuzini koja ima ovakve pretenzije.

Auto ne izgleda lose, ali naspram Passata mislim da je cijena malo kriva. No, biti ce i tu popusta kroz 12 mjeseci, ili promo R line paketa kao kod B8.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 08:27   #75
I mene je iznenadilo da se AID nadoplacuje u Elegance paketu dok je Passatu Highline serija. Sa klasicnom tablom izgleda stvarno preklasično pa mislim da je to obavezna nadoplata.

Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 08:50   #76
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
U rangu te klase je uopće suludo stavljati manualac pored današnjih automatika iliti DSG-a koji nudi VW.
Glede E klase, oduvijek se taj auto tražio sa automatom, tako da su i prijašnji modeli teže nalazili kupca sa manualcem, a da ne govorim tek za današnje vrijeme.

Teško si mogu zamisliti takav Aerton sa manualcem uopće, tako da...

U budućnosti će se to prenijeti i na manje aute, no za to treba još vremena.
Možda jest suludo, ali ostali konkurenti E klase, pogotovo njemački poput A6 i nove serije 5 još uvijek imaju manualac u ponudi. Istina, od W211 linije nadalje ima sve više automatika što prije nije bio slučaj.

Općenito, automatik će prevladavat kad većina automobila bude električno.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 09:24   #77
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post



Općenito, automatik će prevladavat kad većina automobila bude električno.

???




Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:27   #78
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
I mene je iznenadilo da se AID nadoplacuje u Elegance paketu dok je Passatu Highline serija. Sa klasicnom tablom izgleda stvarno preklasično pa mislim da je to obavezna nadoplata.
Kod nas u highline opremi nije serija. Mozda u nekoj drugoj zemlji?

Kod mene je stigao u akcijskom R-line paketu.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:18   #79
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
3 mjeseca se ceka.

Odusevila me kombinacija izgleda,kvalitete,pouzdanosti,relativno niskih troskova odrzavanja,dobrog drzanja vrijednosti.
Ovaj "moj" (nadam se) - bi trebao biti opremljen svime sto moderno auto treba imati - dizelas od 150 KS,automatik,18" alu, dobra sjedala u vrhunski izoliranom kvalitetnom interijeru,active info display, tvornicki zatamnjena stakla,LED svitla naprid i nazad,sve parkirne senzore,senzore svakakvih pizdarija (vode,svjetla),preklopive retrovizore,navigaciju,solidno ozvucenje.....sve to za cca 41tEur.

Audi ili BMW slicne cijene pored takvog Arteona izgledaju kao Oliver Twist pokraj izloga slastičarnice. Manji su,losije opremljeni a kostaju vise kroz pogon.
Za 41 tisuću eura nema Arteona, mislim da je krajnja cijena početnog modela blizu 50 000 eura.

Nije baš da Audi ili BMW slične cijene izgledaju kao Oliver TWist pokraj izloga slastičarne. Za tu cifru se već dobije solidno opremljen auto, možda ne kao Arteon, ali ne puno lošije.

Meni je auto izvana odličan, pogotovo sprijeda, ali interijer mi je teški pobačaj. Trebali su ga malo distancirat u odnosu na Passata.

Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Baš u subotu vozio Passata s sličnom opremom što si nabrojao i 150ks DSG.Nije imao active info display, ni navigaciju...sve ostalo je imao.
Po meni je 150Ks malo za Passat kao i za Arteon...bez 190ks ne bi ja osobno uzimao.
Nekako moj A4 s 164ks ide bolje...možda je to subjektivno...ali imao sam takav osječaj.
Mogu ja pitat u kakvim si to situacijama osjetio da ti je 150KS malo?
Btw. razlika između A4 sa 164KS i novog Passata sa 150KS je 0.4 do 100. Ne bih rekao da to možeš tako lako osjetiti.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:25   #80
Imao sam ganc novog Tiguana sada kad sam bio u HR na godišnjem 150 ks DSG, nažalost nije bio R-line, ali imao je AID, adaptivni tempomat i sva ostala čudesa.
Taj AID mi i nije nešto posebno u VW. Dok u Audiju je to puno bolje izvedeno recimo. U VW mi to izgleda kao u starijim Audijima gdje je samo središnji dio LCD jer i tako i tako se ne može previše konfigurirati veličina određenih informacija koje želimo vidjeti. Puno bolje izgleda nego klasične kazaljke, ali ništa posebno, možda čak i blago razočaranje. Tek kad ponovno vidim unutrašnjost sa klasikom bude mi drago da ću dobiti AID.
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.