Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 00:27   #2261
Quote:
legenda128 kaže: Pogledaj post
Jučer je u Zagrebu pala kiša a meni su se pluća stisla tako da sam disao na škrge.
ovo mi se recimo nikad nije dogodilo.

meni izreagira "samo" sluznica nosa.



Ove godine je bilo relativno ok...uz povremenu higijenu nosa fiziološkom..
imao sam duže periode zdrave sluznice.
no, onda je došao kolovoz, pa je ambrozija opet zatukla sluznicu.
sluznica se primirila tamo negdje do kraja rujna, ali od tada mi je konstantno nos/sluznica nekako suh...i stalno se lagano stvara sekret od nekuda...
filing je kao da sam kronično sjeban. :/
lokalni kortikosteroidi ne pomažu oko toga...samo odmažu jer isušuje i nekako napreže tkivo unutra...

imao sam operaciju polipa prije par godina koji je izlazio iz sinusa...
od tada je par godina bilo relativno ok uz blage alergije, ali sada imam osjećaj da se razvila blaga kronična upala sinusa i nosa.
(doduše bilo je tu i epizoda nekakvog otečenog tkiva u nosu koje je znalo puknuti, pa se odjednom izdrenirala i iscurila sva nekakva tekućina iz prostora nosa/sinusa)

ne znam može li se takvo stanje ikako riješiti za stalno, ili se može spontano sluznica oporaviti, ili sada imam doživotnu kroničnu bolest?
postoji li kakav operativni zahvat vezan uz oštećenu sluznicu/nos?


bojim se idućih godina...
da ne ostane ovakvo iritantno stanje svakodnevne povremene začepljenosti i neprekidnog izbacivanja te manje količine sluzi/sekreta van ili u grlo..
ili da se nešto ne pogorša tijekom peludi ambrozije...

a kad spavam u ležećem položaju je naravno sluznica nekako "opružena" i blago "naraste", u jednoj nosnici malo više, pa smeta kod disanja na nos u spavanju, i stvara se stalno sekret....

nemam pojma kaj s time.
u državnoj bolnici mi vjerojatno ništa pametno neće dati kao rješenje, zakazao sam pregled, ali ja se bojim da ne postoji rješenje...
u privatnoj ORL bolnici mi mogu samo prodavati "zmijsko ulje" bojim se. mislim da kad ti jednom sluznica atrofira i propadne, da si sjeban do kraja života. divno.
limiti medicine. sjebana sluznica

a recimo disanje pare eusin kapi, turska sauna...sve te stvari samo na kratko oporave nos. već idući dan sve kreće ispočetka...


edit: doduše, mislim da sam imao i nekakvu sitnu devijaciju septuma. ali sitnu.
ali sad se bojim da nekako više nije sitna, pa je i ona faktor u problemima sa lijevim dijelom nosa.....
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:56   #2262
Quote:
imao sam operaciju polipa prije par godina koji je izlazio iz sinusa...
sjediš i kopaš nos?
tomosinkopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 21:06   #2263
Pozdrav.
Treća mi je godina da cu primiti hipo (imunoterapiju) za ambroziju, i danas saznao da sam mogao sa nekim podjeliti troskove i alergen. Izgleda da alergena ima dovoljno da dvoje primi hipo... Eto ako ima zainteresiranih, javite se da podjelimo trošak, nabavio sam već Krauter Top. Prvu dozu dobivam pocetkom 6og mjeseca.
malibabach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 07:42   #2264
Quote:
malibabach kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Treća mi je godina da cu primiti hipo (imunoterapiju) za ambroziju, i danas saznao da sam mogao sa nekim podjeliti troskove i alergen. Izgleda da alergena ima dovoljno da dvoje primi hipo... Eto ako ima zainteresiranih, javite se da podjelimo trošak, nabavio sam već Krauter Top. Prvu dozu dobivam pocetkom 6og mjeseca.
Da li ti to pomaže?
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 16:22   #2265
Nekoć je hiposenzibilizacija bila temelj liječenja alergija.

Kod pomno odabrane populacije iznimno efikasna (naravno, uz sve mjere predostrožnosti).
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 07:20   #2266
Pomaže - nekima jako, nekima ne toliko... Ali pomaže. To je jedini "lijek" protiv alergije, sve ostalo samo ublazava tegobe.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
malibabach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 21:39   #2267
Supatnici, jeste li spremni? Kreće lagano. Ja za sad samo nasonex, idem na more pa se nadam da ću imati malo mira do povratka na kontinent.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 08:36   #2268
Quote:
malibabach kaže: Pogledaj post
Pomaže - nekima jako, nekima ne toliko... Ali pomaže. To je jedini "lijek" protiv alergije, sve ostalo samo ublazava tegobe.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Zanima me gdje si radio hiposenzibilizaciju i kod kojeg liječnika? Ja sam je radila na Sv Duhu kod dr. Peveca prije 10 godina. Nakon toga sam ostala trudna i nisam više mogla primiti injekciju. Ove godine sam se opet odlučila krenuti na to no kad sam došla u bolnicu Sv. Duh rekli su mi da oni to više ne rade a spomenuti liječnik također više ne radi u toj bolnici.
cake75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 12:23   #2269
Nisam 100% sigurna da sam alergicna na ambroziju, ali mene alergija ubija od kraja 8. mjeseca, kad se vratim s mora, do 12. mjeseca. Mislim da cu uskoro poceti piti crni kim.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 11:13   #2270
Jel curi nekome nos već?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 13:31   #2271
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Jel curi nekome nos već?
ne curi, meni se zatvori
uglavnom, pijem Daseltu već od 4 mjeseca i do sad nikakvih tegoba uz alergije nisam imao ali zadnjih par dana su me malo pekle-svrbjele oči i ko da mi je nos začepljeni. uglavnom, ni 10 % jako tegobe na odnosu na proslu godinu kad sam Daseltu počeo piti tek kad su se tegobe javile
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 20:23   #2272
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
ne curi, meni se zatvori
uglavnom, pijem Daseltu već od 4 mjeseca i do sad nikakvih tegoba uz alergije nisam imao ali zadnjih par dana su me malo pekle-svrbjele oči i ko da mi je nos začepljeni. uglavnom, ni 10 % jako tegobe na odnosu na proslu godinu kad sam Daseltu počeo piti tek kad su se tegobe javile
Kad se na vrijeme krene, u pravilu bude sasvim podnošljivo
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 20:13   #2273
Kao kazne su za ambroziju ali nema se gdje prijaviti Ima tko kakav kontakt?
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 10:21   #2274
Nixar i nasonex koristim ali kao da ne koristim Ne znam jel se isplati sad usred najjače alergije ići pulmologu za promijenu terapije ili je prekasno. Najviše me muči nos i oči, nemam astmu
Edit: i da krenio sam već od 4. mj uzimat nixar. Trenutno umirem, boli me glava od kihanja i puhanja nosa. Dok idem našpricat nixar automatski kišem koliko me peče sluznica, samim disanjem (kad mi je jedna strana odčepljena) me peče i vuče na kihanje.
crazyelephant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 23:41   #2275
Pozdrav, koristio sam do sad telfast tablete uz kombinaciju avamis spreja za nos. No zadnjih dana mi je loše malo sam čitao za te tablete pa govore da su zastarjele pa me malo strah da ne djeluju kako treba i da bi s nekim novima bilo bolje, imate li savjet koje nove da probam? tj. koja bi bila alternativa za telfast? Hvala
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 18:54   #2276
Ja sam isto koristio Telfast, međutim nisu mi ništa pomagale. Inače osim ambrozije sam alergičan na prašinu, grinje, mačke, pelud. Kada počnem kihat to bude po 10-15 puta za redom, počne mi biti vrućina i znoj me oblije. Danas mi je doktorica prepisala Nixar, jel netko njih koristio možda?
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 20:33   #2277
Nažalost, ova je sezona odvratno teška za sve ambrozijance

Unatoč tome što su mnogi pacijenti počeli uzimati terapiju na vrijeme, ove sezone alergena u zraku jednostavno ima previše.

I Nixar i Telfast su dobri lijekovi, no sezona je jednostavno takva kakva je

Osim toga, bliži se ozbiljnija promjena atmosferskih prilika (ciklona nailazi)
Svaki "pošteni" alergičar jednostavno mora osjećati dodatne pizd...

Bit će bolje kad se kišurina ispada i malo ispere atmosferu
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2018., 12:35   #2278
Ja sam alergiju dobio prije 5 g. u ranim 40-im, možda malo kasno ali kad radiš u Posavini gdje se nitko ne brine o ambroziji šanse su 80/20 % da ćeš dobiti alergiju.
Prvu godinu sam skoro sve riješio Daseltom i Avamis-om. 2-3 g nisam imao problema jer sam radio na jugu a živim u Dalmaciji ali ove godin eje opet počelo -"momamčki" pa mi je onda doktor propisao Nixar i sprej Rinoco da bi na kraju odnosono trenutno uzimam Nixar i sprej Dymista ali ne vidim skoro nikakvo poboljšanje. Inače od simptoma nemam ni kihanje, oči malo peku, grlo u redu ali je nos konstantno začepljen....znači nema curenja ali ima osjećaja gušenja. Spavanje još i nekako ali se često budim suhih usta jer dišem na škrge tako da je sve skupa za poludit. POVREMNO ali samo povremeno koristim Aladinovu posudu i ulje crnog kima...Čuo sam da pacijentima bude malo veća panika pa idu na hitnu i dobiju neku injekciju ali je i to vjerovatno samo privremeno rješenje.
miroslav01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2018., 18:26   #2279
ja pijem Dasseltu (desloratadin), a sprej koji koristim je Nasonex.
s tim mi je podnosljivo
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2018., 21:47   #2280
Pozdrav, evo malo mog vlastitog iskustva, alergičan sam od djetinjstva (1974. godište) na prašinu i pelud trave - do 30-ih je to bilo u principu nekih 3 tjedna u proljeće, peti, šesti mjesec, simptomi kihanje, svrbež očiju, kod prašine kihanje – i to baš ono radikalno po 30 puta u komadu....
U 20-im sam shvatio da sam alergičan i na mačke i stare kuće u kojima mi se prvi put javilo da ne mogu disati – što je bilo užasno neugodno, ali prošlo bi čim bi izašao iz kuće... Nisam naročito tretirao alergiju (spavalo mi se od onih tableta klaritin), a nije bilo nešto baš prestrašno, tih tri tjedna bi prošlo.
U 30-im me uhvatila alergija na ambroziju, jedno vrijeme nisam živio u Zgu, kada sam se vratio, počelo mi je biti stvarno užasno loše - (2007/2008/2009) - doslovce sam bio paraliziran i proširilo mi se na pluća i zaradio alergijsku astmu... Uvijek opisujem razliku između alergije na ambroziju i obične alergije kao razliku između ispijanja 2 deci pice i dva deci rakije – meni je takva bila razlika u simptomima.
Nažalost alergijska astma je ostala do danas, ali situacija mi se ipak jako popravila nakon što sam prošao 5-godišnju hiposenzibilizaciju koja se vršila na Sv. duhu. Lijek/doza bi se primila tri puta tijekom lipnja i srpnja - svaka 10 dana... Lijek se mogao kupiti u posebnoj apoteci na Trgu i bio je jako skup (počelo je sa 2100kn, trebalo ga se uzimati 5 godina u kontinuitetu, a nakon treće godine poskupio je duplo - srećom pokazalo se da je doza zapravo dovoljna za dvoje pa je na kraju bilo mislim oko 1500 i 2000 kune... Ta hiposenzibilizacija mi je na kraju pomogla – no defitinivno sam, dok sam to provodio, imao osjećaj da su mi se druge alergije ili pojavile ili pogoršale. U jedno vrijeme sam valjda 4-5 mjeseca tijekom godine bio na terapiji jer mi je konstantno bio pun nos i nisam mogao disati... Par godina nakon što je hiposenzibilizacija prošla – mogu reći da mi je situacija bitno bolja - od tih novih problema ostala mi je samo alergija na brezu. Što se tiče same ambrozije - pijem aerius, ove godine sam počeo ranije, oko 01.08, prošle mislim tek oko 15.08, jedan udisaj alvesca (to je za astmu) i prvih dva tjedna kada krene avamys sprej za nos - poslije mi to više nije potrebno.. Kada se drzim toga ne osjećam gotovo nikakve simptome, osim oči koje me peku, ali tu mi pomažu obične kapi – proculin - ali njih moram kapati ako je baš velika koncentracija. Ako prestanem i ne uzmem terapiju, onda mi se pojavljuju problemi s disanjem.
Iz priča drugih alergičara s kojima sam bio u kontaktu na toj hiposenzibilizaciji, dakle, ne znanstveno, već neka moja impresija - hiposenzibilizacija je jako jako dobra za sve one koji su alergični isključivo na jednu stvar... za ove poput mene koji su alergični na više stvari manje je učinkovita, ali i tu stvari variraju. Meni je na kraju ipak jako pomogla. Prije tijekom ljeta nisam mogao uopće funkcionirati i listopad mi je služio da se oporavim...
ragweed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.