Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2016., 11:50   #181
Prvo odi kod doktora OP da ti da uputnicu za specijalistu koji ce reci da li je i koje pretrage potrebno napraviti..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:52   #182
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Prvo odi kod doktora OP da ti da uputnicu za specijalistu koji ce reci da li je i koje pretrage potrebno napraviti..
E da, doktor OP? Pa moj doktor OP je škrtac kakvog nema. Toliko je škrt na uputnicama i receptima da neće da piše čak ni ono što je specijalista preporučio i napisao u nalazu. S druge strane, ako ideš privatno, onda specijalisti izbjegavaju preporučiti magnet jer znaju da je to skupo ko vrag, a ako netko snimi i pokaže se da nije posebno teško stanje, tada pacjenti pop*zde i kažu: "Pas mater, zašto sam platio 2000 kuna, bacio sam novac. Sve je kriv taj i taj Dr. spec. koji mi je to bez veze preporučio.

Dakle, mene zanima mišljenje forumaša (koji su doktori ili pacjenti s iskustvom) da li ima koristi od UZV koljena, tj. vidi li se na UZV dosta toga ili se vidi jako malo. Neću nikome psovati mater zato što sam potrošio pare
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 20:28   #183
Na UZV se vidi dosta toga. Ja sam prije par godina imala probleme sa koljenom, otisla privatno na UZV. Tamo su mi u nalazu napisali preporuku za ortopeda i magnetnu rezonancu. Sa nalazom sam otisla svojoj dr opce prakse i bez problema dobila uputnicu i za ortopeda i za magnetnu.
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 20:16   #184
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Imam bolove u koljenima koji traju par mjeseci. Kad mirujem onda prođe, ali kad se samo malo opteretim ili više hodam onda počinje opet.

Nabavio sam ortopedske uloške po otisku i tada se kao malo popravilo stanje, ali kad sam šetao pola sata, opet me zaboljelo.

Zanima me da li ima koristi da se napravi UZV koljena, da li je to dovoljno precizno ili je ipak potrebno ispljunuti 2000 kn i ići na magnetnu rezonancu.
magnetska.. 1200 kuna.. na uzv se "vidi" ili ne vidi dovoljno pa te pošalju na magnetsku.. ortopedski pregled sa UZV 400 kuna.. to bi si uštedio i otišo direkt
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 21:38   #185
Pozdrav.
Prije 2 tj javila mi se bol u koljenu. Vise je nega nelagoda nego bas bol,kao da koljeno "previse osjecam". Koljena mi gotovo uvijek krcnu kod cucnja,onako glasno, a sad sam primijetila u desnoj nozi tisa krckanja kad ispruzim nogu koja me ne bole. U lijevoj nozi mi isto ponekad krcne nesto, ali puno manje nego u desnoj.Takoder imam osjecaj punoce u koljenu,uglavnom ispod patele,gotovo nikad iznad. Ovo mi izgleda kao hondromalacija patele,ali nista me ne boli kad hodam po stepenicama gore ili dolje. Inace se ne bavim nikakvim sportom,jedino rekreativno vozim bicikl. Inace imam blaze probleme sa stopalima. Molim neki savjet
Namjeravam otici i doktoru kroz par dana ako se ne smiri


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:31   #186
neobična bol oko koljena

pozdrav!

prije 3-4 tjedna sam na košarci prilikom jednog skoka osjetio lagani krc u koljenu s kojim dosad nisam imao većih problema. mogao sam taj dan igrati i dalje, bez ograničenja, samo sam osjećao skroz laganu nelagodu i "osjećao" sam to koljeno malo više nego inače. ta nelagoda se malo pojačala kada se koljeno ohladilo. nakon toga sam 10ak dana apstinirao od košarke te otišao jednom iako sam i dalje osjećao nekakvo zatezanje u predjelu mišića koji se veže na koljeno (gledajući anatomiju rekao bih vastus medialis) i sa stražnje strane koljena. to pogotovo osjetim kod čučnja. nakon još 10ak dana neigranja sam 2 dana zaredom otišao na košarku i danas (dan nakon) je to zatezanje još jače. pogotovo osjetim kada neko vrijeme sjedim ili ležim.

ne primjećujem ikakvu oteklinu ili promjenu izvana. ima li netko kakvu ideju, slično iskustvo ili savjet? rado bih izbjegao posjet liječniku ako je moguće, a ako nije onda idem u borbu s vjetrenjačama

hvala.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:09   #187
jel isao itko na izokinetiku? to mi je preporuceno kao terapija za koljeno. vidim da se cijene uglavnom krecu od 220 do 250kn po tretmanu, jedino je kod cybexa jeftinije, 160kn. e sad, jel ovi ostali imaju prenapuhane cijene ili su bolji?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 01:39   #188
O OVOM uredaju sam cuo jako puno pozitivnih iskustava, po meni je previse para, ali amerikancima ionako nije problem dati 250 dolara, dakle stavi se ispod koljena i rijesava probleme u cijelom tijelu
Miro slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:56   #189
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
pozdrav!
ne primjećujem ikakvu oteklinu ili promjenu izvana. ima li netko kakvu ideju, slično iskustvo ili savjet? rado bih izbjegao posjet liječniku ako je moguće, a ako nije onda idem u borbu s vjetrenjačama

hvala.
Bolje ortopedu na pregled da kasnije ne bi bilo većih komplikacija.

Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
jel isao itko na izokinetiku? to mi je preporuceno kao terapija za koljeno. vidim da se cijene uglavnom krecu od 220 do 250kn po tretmanu, jedino je kod cybexa jeftinije, 160kn. e sad, jel ovi ostali imaju prenapuhane cijene ili su bolji?
Oprezno s takvim vježbanjem, u Cybex-u su jednoj curi sredili oba koljena tako da su joj trebali mjeseci oporavka kako bi se koliko-toliko vratila na prethodno stanje
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 16:13   #190
Bok

Trebam jedan savjet. Dobio sam na nogometu udarac u koljeno (koljeno o koljeno), s unutarnje strane, postrance, pored patele. Ozljeda traje vec neko vrijeme i nece proci sama od sebe. Narucio sam kod ortopeda. Zanima me:
1. da obavljam MR prije ortopeda i da dodem s snimkom i tako ustedim eventualni drugi posjet ortopedu za ocitanje
2. da ne obavljam MR nego da cekam sto ce mi ortoped reci i riskiram 2. termin kod ortopeda koji moze biti opet za ohoho vremena

Sportas sam i nemogucnost aktivnog kretanja me deprimira.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:46   #191
Acuraflex

Da li je netko probao Acuraflex kapsule i kremu? Načuo sam od trenera da je proizvod ful dobar...
Muscle01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 11:04   #192
Quote:
Muscle01 kaže: Pogledaj post
Da li je netko probao Acuraflex kapsule i kremu? Načuo sam od trenera da je proizvod ful dobar...
Probao kremu i vrh je.. prije sam koristio i gavezovu mast, voltaren gel... Acuraflex krema je znatno bolja jer se osjeti čak i drugi dan. Djeluje momentalo i preporučujem svima...
Milan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 11:21   #193
Bolovi u koljenu

Lp...savjet ili nesto slicno.hvala .
Operirala sam desno koljeno nakon 10godina bavljena sportom.. prva operacija bila je patela iščesenje patele .. vracena je na mjesto i učvršćena .. nakon oporavka u vremenu od 6mj . Operiram opet isto koljeno meniskus i hrskavica. Sad su bolovi opet poceli u istom koljenu .. ne radim teze fizicke poslove i ne bavim se sportom od prve operacije .. vjezbe za kvardiceps su previse bolne tako da nezz sta vise da napravim.
Odgovor mog dr.Ortopeda bio je da je to normalno ..
Uradim sada magnet na "svoju ruku" i zakljucak magneta je :
Znaci hondromalacije hrskabice patele (gr.I po Outerbridg)
Hondralna lezija hrskavice patele medijalne artikualacijske plohe.
Visoka patela (patela alta)
Sta dalje da radim i na sta upucuje magnet svaki svajet dobro došao.. hvala 😘😘
Petrapeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 08:56   #194
Uh, počni si piti Acuraflex kapsule. Malo se zezam, nažalost ne mogu ti tu pomoći stručno, ali mogu ti reći da otkad ja pijem te kapsule napetost u koljenima mi se dosta smanjila. S obzirom da živim u zgradi na 4 katu, vjeruj mi da osjećam razliku.
Milan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 11:24   #195
Quote:
Milan001 kaže: Pogledaj post
Uh, počni si piti Acuraflex kapsule. Malo se zezam, nažalost ne mogu ti tu pomoći stručno, ali mogu ti reći da otkad ja pijem te kapsule napetost u koljenima mi se dosta smanjila. S obzirom da živim u zgradi na 4 katu, vjeruj mi da osjećam razliku.
Dali ste kupili Acuraflex kapsule i kremu ili samo kapsule ? Nisam sigurna što uzeti. Kapsule bi trebale djelovati iznutra a krema izvana momentalno na bol. Jer vidim da krema ima jako dobre sastojke od kurkuma, mentol, eukaliptus, đumbir, kamfor, aloa vera, kajenski papar, ekstrakr crnog papra, kalcij, magnezij, vitamin d3 ... .itd ..
Manu122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 08:46   #196
Quote:
Manu122 kaže: Pogledaj post
Dali ste kupili Acuraflex kapsule i kremu ili samo kapsule ? Nisam sigurna što uzeti. Kapsule bi trebale djelovati iznutra a krema izvana momentalno na bol. Jer vidim da krema ima jako dobre sastojke od kurkuma, mentol, eukaliptus, đumbir, kamfor, aloa vera, kajenski papar, ekstrakr crnog papra, kalcij, magnezij, vitamin d3 ... .itd ..
Poštovana, kupio sam acuraflex komplet kapsule i kremu. Najbolje djelovanje je s oboje.
Milan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 10:32   #197
pozdrav

imam problem zadnja dva tjedna sa desnim koljenom.
ponekad me boli bez obzira mirujem ili sam u pokretu.
sad mi je i malo otečeno iznad koljena
maksimgorki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 14:40   #198
Quote:
maksimgorki kaže: Pogledaj post
pozdrav

imam problem zadnja dva tjedna sa desnim koljenom.
ponekad me boli bez obzira mirujem ili sam u pokretu.
sad mi je i malo otečeno iznad koljena
Najbolje ti je to otici provjeriti kod doktora da ti snime, a sto se bolova tice slobodno si do tada uzmi Acuraflex kapsule i kremu. Odlican proizvod, mozes ga i u ljekarni kupiti.
Milan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 12:33   #199
XXXXXXXX---YYYYYYYYYYYYY

Cijelu temu pročitah. Ali nitko nije naveo vježbe koje su mu pomogle.

Boli me povremeno patela ili malo iznad patele. Trčim 2-3 puta tjedno (ovisnik o trčanju). Kojim vježbama da si pomognem?
onomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 17:46   #200
Quote:
onomat kaže: Pogledaj post
Cijelu temu pročitah. Ali nitko nije naveo vježbe koje su mu pomogle.

Boli me povremeno patela ili malo iznad patele. Trčim 2-3 puta tjedno (ovisnik o trčanju). Kojim vježbama da si pomognem?

Trcanje je lose za patelu, isto tako neravnine, stepenice, uzbrdice/ nizbrdice, a cucnjeve da i ne spominjem.. Za vjezbe je najbolje vidjeti sa kvalitetnim fizioterapeutom. Ja ih nisam mogla odraditi pa mi je preostala akupunktura.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.