Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2006., 23:27   #41
Quote:
Arslan kaže:
pije se 2 dnevno, 3 mjeseca pijes, 3 pauziras.
a zasto bas 2? ja recimo imam od 1500 mg tablete pa mogu 1 dnevno.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 04:14   #42
Quote:
Crimson Petal kaže:
a zasto bas 2? ja recimo imam od 1500 mg tablete pa mogu 1 dnevno.
Preporucljiva doza je 1500mg dnevno....manje prema podacima ne koristi!

isto kada imaju "na klinici istrazivanja to su smjese koje nisu komercijalno
nadjene"....drugim rijecima nadjeno je da mnogi niti ne prodaju sta reklamiraju "....primjer firma Pan je bila radi toga zatvorena!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 18:27   #43
Quote:
VILKO kaže:
Preporucljiva doza je 1500mg dnevno....
da, znam za to. samo kazem da mozes uzimati i 3x500 mg ili 1x1500 mg dnevno, ovisi koje tablete pijes. ne mor bas biti dva puta dnevno.

ja jos nisam pocela piti glukozamin, ali mogla bih uskoro... koljeno mi u zadnje vrijeme malo luduje... pa da vidim hoce sto pomoci, jer sam i ja cula razlicita misljenja.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 18:32   #44
samo se bojim kako ce mi zeludac reagirati, jer je i inace osjetljiv...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 20:26   #45
Odakle dolazi to da ispod 1500mg ne koristi?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 23:14   #46
oni koji tvrde da je glukozamin dobar za zglobove, govore da je doza od 1500 mg doza koja djeluje.

a opet, neki smatraju da glukozamin uopce ne pomaze puno...

pa sad...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 23:52   #47
Nisam vidio da netko pise da glukozamin steti. Da mi netko veli da mozda snita kruha dnevno koristi pojeo bi je, ako nista drugo ucinio sam nesto za sebe i osjecam se bolje radi toga: ista prica s glukozaminom.

Plus, moj osobni dojam je da koristi, pogotovo nakon operacije.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 10:18   #48
Da ne otvaram novi topic...

Da li tko ima iskustva sa Osgood Schlaterom?
Znam o cemu se radi, sto pomaze a sto odnemaze, tj. teorija mi je jasna ali kako to izgleda u praksi?
Rokovi za ozdravljenje su od par mj. do par godina.
Kako to objasniti djetetu (12 g.) koje je treniralo skoro pa svaki dan, kojem je kosarka san i kad je budan, da mora mirovati?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 17:11   #49
Koljena

Zadnjih par mjeseci su me pocela boljeti koljena, posebno desno .Ja sam to povezivala sa prosirenim venama,ali vise nisam sigurna da je to to.Ujutro kad se krenem dizat iz kreveta kad stanem s nogom na pod prolaze mi trnci i tesko mi je skroz ispraviti nogu .Tokom dana ako duze sjetim mi je isto tako.Inace imam skoliozu i leda me stalno bole, a eto sad me i koljeno pocelo smetati.Imam izuzetno prosirene vene jos otkako sam bila dijete koje naravno idu na gore i planiram ih operirarat.Postoji li mogucnost da je to sve povezano?Krenila sam na pilates prije par mjeseci i pomoglo mi je po pitanju leda, ali se me sad ta koljena pocela bolit.Sve mi skripi.Radim u knjizari pa dosta i stojim na nogama,mozda je i od toga...Jel ima netko slicna iskustva,simtome i dijagnozu???Btw imam 24 godine,a ne 80 kako bi se moglo pomislit
karota is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 17:15   #50
Ja imam slična iskustva,tj. imala sam ih prije ali meni je zbog plesa.Trebaš ići liječniku.
balerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:00   #51
Nitko nema iskustva s tim simpomima Ja se sutra spremam doktoru...
karota is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:02   #52
Probaj svako jutro raditi vježbe istezanja. meni je to pomoglo.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 15:22   #53
POMOĆ - Bol u koljenu

Ima li netko iskustva s ozljedom koljena? Sestra već nekoliko godina redovito trči, četiri dana u tjednu, 3,5km po zemlji (ne po betonu). No, prije jedno dvije godine ju je počelo boljeti koljeno. Ona je luda za trčanjem i zanemarivala je tu bol koja se povremeno pojavljivala. Prošli tjedan se malo preforsirala (trčanje, tri dana je bila hostesa pa je bila pola dana na nogama...) i nije se baš odmorila. Jučer smo otišle na trčanje i poslije prvog kruga osjetila je slabost u koljenu i da više ne može trčati i onda ju je počelo boljeti. Došepala je do kuće i od onda je stalno boli. Boli je iza i sa strane najviše, kada dira, kada se oslanja, stalno. Malo je nateknuto (ali samo malo). Trenutno se liječi hladnim oblozima, maže polarnim gelom, nogu drži na povišenom. Nama se čini da je to istegnuće ligamenata. Ima li netko iskustva s takvim problemom?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 17:21   #54
vjerojatno se radi o nekoj trzajnoj ozljedi...treba vidjet koliki je raspon njenih pokreta, ima li hiperekstenzije potkoljenice u koljenu, svakako i rtg iako bi idealno bilo nešto više fancy radiološko sredstvo such as ct il idealno MR no to ćeš ipak sa svojim ortopedom ako on smatra da je indicirano, ne mora nužno...
naravno sestra ne smije više se oslanjat na tu nogu više on nekih 10-20% dakle samo lagano da održi ravnotežu i što prije doktoru
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 21:31   #55
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
vjerojatno se radi o nekoj trzajnoj ozljedi...treba vidjet koliki je raspon njenih pokreta, ima li hiperekstenzije potkoljenice u koljenu, svakako i rtg iako bi idealno bilo nešto više fancy radiološko sredstvo such as ct il idealno MR no to ćeš ipak sa svojim ortopedom ako on smatra da je indicirano, ne mora nužno...
naravno sestra ne smije više se oslanjat na tu nogu više on nekih 10-20% dakle samo lagano da održi ravnotežu i što prije doktoru
Aaaa, a u ponedjeljak trebamo ići na put! Nije još bila kod doktora (baš zbog tog puta, znam glupo je takvo razmišljanje, ali...), cijeli dan miruje, drži nogu na povišenom i stavlja hladne obloge. Kaže da joj je malo bolje.
U koljenu je zateže, nogu ne može do kraja ispraviti, a može je saviti ali je boli. Kada pritišće po koljenu lagano boli, i osjeća kao žile lagano škripe, što li već.

Hvala na odgovoru!
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 02:34   #56
džabe ti to, to sam olaksava bol, al ne uklanja problem, kak je rekao studoš med ( ), na rtg
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 11:37   #57
Nema sta cekati , nek ide odma kod doktora i nek to koljeno pregleda i uslika . Nek se vidi i utvrdi sto je bio uzrok bolu, jer moze joj koljeno jos vise nateci. Nek ide odmah doktoru.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:19   #58
i dodatni razlog odlaska doktoru da bi nas izvjestila o razvoju događaja
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:21   #59
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
i dodatni razlog odlaska doktoru da bi nas izvjestila o razvoju događaja
Evo, nije bila kod doktora, već smo jučer zvali ortopeda koji je savjetovao mirovanje i obloge i ako ne bude bolje da dođemo kod njega. I danas joj je bolje, malo je još boli, ali je pokretna. Izgleda da su oblozi i krema pomogli.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 20:38   #60
bol u koljenu

ovako, imam 16 god i prije nekim tjedan-dva me počelo boljet lijevo pa onda desno koljeno. na početku kad sam brzo hodala/samo hodala me malo boljelo, ali sam to ˇpotisnulaˇ u drugi plan... već tri dana me boli desno koljeno, nisam se udarila niti ništa. sjedim za kompom, i samo neka podmukla bol... nisam naglo izrasla niti tako neš.. jel je imao netko sličnih iskustva?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.