Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2014., 13:59   #581
Pozdrav! Ne znam jesam li promašila temu...
Imam balerinke, moj broj- nisu mi male, u dužini je sve ok, ali me na kosti ispod palca užasno pritišću, rub me reže doslovno. Ima tko kakav savjet što bi se moglo napraviti? Hvala
oblak007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 14:24   #582
Quote:
oblak007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ne znam jesam li promašila temu...
Imam balerinke, moj broj- nisu mi male, u dužini je sve ok, ali me na kosti ispod palca užasno pritišću, rub me reže doslovno. Ima tko kakav savjet što bi se moglo napraviti? Hvala
Možda da probaš kod postolara, da ti on malo proširi kalup? Nemam baš neku DIY ideju...
__________________
No one likes me, I don't care!!!
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 15:16   #583
Quote:
oblak007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ne znam jesam li promašila temu...
Imam balerinke, moj broj- nisu mi male, u dužini je sve ok, ali me na kosti ispod palca užasno pritišću, rub me reže doslovno. Ima tko kakav savjet što bi se moglo napraviti? Hvala
http://www.sminkerica.com/ostalo/6-t...i-svakoj-zeni/

prvi savjet u clanku mozda pomogne

smartphone
$avannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 19:49   #584
Cure, jel netko mozda suzavao hlace od eko koze?
Ne znam jel to mogu napraviti kod krojacice ili ce to prije napraviti netko tko siva (prepravlja) pravu kozu
sonata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 21:04   #585
kolika bi recimo bila prosječna cijena za sužavanje sakoa? kupila sam jedan prekrasan online, ne isplati mi se vraćati, a materijal je toliko prekrasan da ni ne želim.. koliko bi mi šnajderica uzela za sužavanje?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 02:10   #586
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
kolika bi recimo bila prosječna cijena za sužavanje sakoa? kupila sam jedan prekrasan online, ne isplati mi se vraćati, a materijal je toliko prekrasan da ni ne želim.. koliko bi mi šnajderica uzela za sužavanje?
50 kn maksimalno, i to ako je fakat neki veći pothvat. Ne više, ali manje od 50 svakako
__________________
No one likes me, I don't care!!!
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 14:11   #587
Hmm možda mi netko može pomoći. Bila sam sestrični pratnja na maturalnoj i imala sam haljinu koja kao vizualno smanjuje a to sprijeda je na crno bijele pruge. I maturalna ko maturalna jedna djevojka mi istrese čašu bambusa u krilo i to do vrha punu :@@@@@ i sad naravno da tamo nisam imala čime oprati i tako dalje i bliže to se naravno na ruke oprati ne da. Ni na koji način. Pralo se i u mašini i donekle se skinulo ali ta bijela boja više nije bijela nego udri-me-nogom bijela i ne izgleda. I još se i mrlja nazire. Zanima me jel se to igdje može pofarbati u crno? Jer haljina je nova i samo sam je taj jedan put obukla. Da još nadodam, haljina je pamučna ali zbog kombinacija boja valjda ne preporuča se pranje u perilici nego rućno na 30stupnjeva

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 10:59   #588
Quote:
ana03931 kaže: Pogledaj post
Hmm možda mi netko može pomoći. Bila sam sestrični pratnja na maturalnoj i imala sam haljinu koja kao vizualno smanjuje a to sprijeda je na crno bijele pruge. I maturalna ko maturalna jedna djevojka mi istrese čašu bambusa u krilo i to do vrha punu :@@@@@ i sad naravno da tamo nisam imala čime oprati i tako dalje i bliže to se naravno na ruke oprati ne da. Ni na koji način. Pralo se i u mašini i donekle se skinulo ali ta bijela boja više nije bijela nego udri-me-nogom bijela i ne izgleda. I još se i mrlja nazire. Zanima me jel se to igdje može pofarbati u crno? Jer haljina je nova i samo sam je taj jedan put obukla. Da još nadodam, haljina je pamučna ali zbog kombinacija boja valjda ne preporuča se pranje u perilici nego rućno na 30stupnjeva

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk
mozes je obojati ako je pamucna (samo prirodni materijali se mogu bojati). mozes je obojati sama kuci sa bojama iz drogerija (Muller, Dm, Kozmo - svi drze boje za tkanine) ili u kemijskoj cistionici.
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 11:26   #589
Okej hvala probat ću. Mama ju je sad probala domestosom i mrlja gdje je prislonila štapić namočen u domestos se skinula. Ako baš u tome ne uspijemo farbam ju

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 12:10   #590
Quote:
ana03931 kaže: Pogledaj post
Okej hvala probat ću. Mama ju je sad probala domestosom i mrlja gdje je prislonila štapić namočen u domestos se skinula. Ako baš u tome ne uspijemo farbam ju

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk
ajme meni ne domestos

ja sam ostavila jednu košulju u kupaoni da ju operem na ruke,dok je čekala pranje, kapnuo je domestos na nju dok sam čistila pločice, stvorila se rupa 10 cm od toga na košulji, izgrizao je domestos tkaninu
fluffy chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 13:49   #591
ma neee, samo je štapićem dotakla i maknula isti tren (onaj za odjeću domestos, ne za kupaonu ) napravila to na toj jednoj mrlji i samo je pobijelilo, nije se ništa dogodilo što ne bi trebalo
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 15:07   #592
Quote:
fluffy chicken kaže: Pogledaj post
ajme meni ne domestos

ja sam ostavila jednu košulju u kupaoni da ju operem na ruke,dok je čekala pranje, kapnuo je domestos na nju dok sam čistila pločice, stvorila se rupa 10 cm od toga na košulji, izgrizao je domestos tkaninu
izgrize tkaninu ako se ne razvodnjava. ja sam mislila izbijeliti jedne koraljne hlace koje su se malo isprale, valjda ih necu unistiti
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 12:06   #593
Quote:
fluffy chicken kaže: Pogledaj post
ajme meni ne domestos

ja sam ostavila jednu košulju u kupaoni da ju operem na ruke,dok je čekala pranje, kapnuo je domestos na nju dok sam čistila pločice, stvorila se rupa 10 cm od toga na košulji, izgrizao je domestos tkaninu

Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
izgrize tkaninu ako se ne razvodnjava. ja sam mislila izbijeliti jedne koraljne hlace koje su se malo isprale, valjda ih necu unistiti
Fluffy, mislim da se to dogodilo jer su košulje napravljene obično od jako tankog materijala (čak nisu uvijek pamučne). Pa se to vjerojatno zato i dogodilo, ali neće se to dogoditi na svim materijalima.

Electra, neće ti ništa biti od hlača ako su čvršći pamuk ili traperice. Mislim da se ne trebaš bojati, pogotovo ako ćeš još i razrjeđivati Domestos

Po mom iskustvu nije istina da nerazrjeđeni Domestos izgrize tkaninu, jer sam ja svoje stare traperice (100% čvrsti pamuk) odrezala i izblijedila ih ČISTIM kupaonskim Domestosom, znači bez razrjeđivanja. Ispale su mi baš onako kako sam htjela Bijele, na rubovima plavkaste, stavila na njih zakovice i super. Materijal se nije nimalo oštetio, jedino je izblijedila boja.

Evo slike prije:

I poslije:
Rattlesnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 19:47   #594
Evo samo da javim da je mama uspjela riješiti mrlju domestosom ipak je onim za kupapnu, žutim radila i ništa se oštetilo nije. Ostavile smo je preko noći i ujutro kroz vodu i onekšivać provukle i eto je ko nova je Rattlesnake ovo super izgleda!

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 02:24   #595
Quote:
Rattlesnake kaže: Pogledaj post
Electra, neće ti ništa biti od hlača ako su čvršći pamuk ili traperice. Mislim da se ne trebaš bojati, pogotovo ako ćeš još i razrjeđivati Domestos

Po mom iskustvu nije istina da nerazrjeđeni Domestos izgrize tkaninu, jer sam ja svoje stare traperice (100% čvrsti pamuk) odrezala i izblijedila ih ČISTIM kupaonskim Domestosom, znači bez razrjeđivanja. Ispale su mi baš onako kako sam htjela Bijele, na rubovima plavkaste, stavila na njih zakovice i super. Materijal se nije nimalo oštetio, jedino je izblijedila boja.
A te moje hlace su tanke, pamucne, duge hlace, nekakve koraljne boje. Bojim se da bi ih obicni Domestos unistio, pa cu probati sa razrijedjenim (onako kako pise na boci Domestosa - ima nekakva uputa kako ga koristiti za odjecu). Samo ne znam kako ce to ispasti: hocu da boja bude ravnomjerna, ne mora biti cisto bijela, samo da ne bude na fleke.

Mogla sam i jedne trapke probat izbijelit, ove tvoje trapke super izgledaju. Ja sam vec dvoje stare trapke skratila, imam jos jedne za sredit
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 10:04   #596
alo ekipa iman i ja jedno pitanje dobila san na poklon sive niske starke, inace obozavan sive starke koje vidin po curama u gradu ali ovo su neka tamnija siva.. jel ja to smin ubacit u domestos s vodon da mi malo posvitle,da bude neka svitla siva boja? oce li mi to funkcionirat? ili ima neki drugi nacin? il nema nacina uopce
__________________
' The behavior of a human being in sexual matters is often a prototype for the whole of his other modes of reaction in life'
Loo Da is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 16:32   #597
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
A te moje hlace su tanke, pamucne, duge hlace, nekakve koraljne boje. Bojim se da bi ih obicni Domestos unistio, pa cu probati sa razrijedjenim (onako kako pise na boci Domestosa - ima nekakva uputa kako ga koristiti za odjecu). Samo ne znam kako ce to ispasti: hocu da boja bude ravnomjerna, ne mora biti cisto bijela, samo da ne bude na fleke.

Mogla sam i jedne trapke probat izbijelit, ove tvoje trapke super izgledaju. Ja sam vec dvoje stare trapke skratila, imam jos jedne za sredit
Ako su tanje, onda svakako prvo probaj s razrjeđenim A za trapke se, kažem, ne treba bojati.

Što se tiče ravnomjernog izbjeljivanja, po mom iskustvu, što duže držiš nešto u razrjeđivaču, to više tkanina bijeli.
Recimo, ja sam svoje hlače prvo samo rubove uronila u Domestos koji je bio u lavoru, boja je izblijedjela nevjerojatnom brzinom Ali na kraju mi se nisu takve sviđale, bijele samo po rubovima, pa sam ih uronila cijele. Počele su po svuda bijeliti i lagano sam ih izvlačila van i ispirala vodom, nisam htjela da budu baš posve bijele, nego da imaju malo i obrise trapera. Da sam ostavila koju minutu duže, sve bi izbijelilo. Meni je zbilja za to trebalo kojih 10-15min, s tim da sam ja stalno gledala i pazila na taj proces izbjeljivanja.
S obzirom da ti želiš skroz bijele hlače, mislim da ih bez problema možeš ostaviti tipa sat vremena, s tim da ih par puta provrtiš i rukama stisneš (kao da ih na ruke pereš), tako da ti tekućina svugdje ravnomjerno dođe. Onda ne bi trebalo biti mrlja...

@Loo Da
To ti je dosta zahtjevan pothvat I ja se iskreno to ne bih usudila raditi zato jer bih se bojala da ih ne izbijelim previše.
Ako ti je baš baš stalo do toga, probala bih s nekim mixom puno vode i par kapi Domestosa. I uronila samo jednu tenisicu prvo da vidim razliku. Ako ne bi bilo ništa, dodala bih još kapi i tako polako dodavala.
Jer ne znam kako ćeš na blef odrediti dozu razrjeđivača kojom bi ti htjela starke samo malo izbjeliti... A i bojim se što bi ti se dogodilo s gumom na starkama. Možda bi požutila
A drugi način je...
Ja imam crvene starke recimo, perem ih u mašini i one su mi nakon nekoliko pranja počele same od sebe lagano gubiti boju. Pa mi je to nekako sigurniji način, a i više old school
Rattlesnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 17:18   #598
Farbat hlace u narancasto

Pozdrav,
Imam problem. Naime kupila sam si narančaste hlače i oprala ih prvi puta u vesmasini i izblijedile su mi i dobile bijele crte. šta napraviti? Mogu kupiti narančastu boju za vešmašinu iz DM-a i probat ih ofarbat? Hoće biti to ok?
**jado** is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:52   #599
Quote:
Loo Da kaže: Pogledaj post
alo ekipa iman i ja jedno pitanje dobila san na poklon sive niske starke, inace obozavan sive starke koje vidin po curama u gradu ali ovo su neka tamnija siva.. jel ja to smin ubacit u domestos s vodon da mi malo posvitle,da bude neka svitla siva boja? oce li mi to funkcionirat? ili ima neki drugi nacin? il nema nacina uopce
Nebi preporucila ubacit ih u vodu sa domestosom jer bi vjerojatno unistia onu gumu (đon), ja bi rade uzela neki kist pa ih polako ravnomjerno premazala i isprala nakon 15-ak min
Belieber13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 11:05   #600
Pozdrav. Zanima me da li je moguće nekako kožnu torbu obojati s nekim sprejem il nešto slično?
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.