Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 14:36   #1
Kojom bojom okrečiti zidove ?

Imam 16 godina, idem u glazbenu školu i gimnaziju i uskoro će mi se krečiti soba.

Koja je po vašem mišljenju najbolja boja za to? Neka koja dobro djeluje na živce, raspoloženje i slično...
Dosad sam imala bijelu, svijetlo svijetlo zelenu skroz i sad zadnja svijetlo ljubičasta.

Heeeelp
pianistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 15:27   #2
hm... za tebe, možda svijetloplava? ili boja breskve?

ja bih osobno odabrala sivu, ali koja više ide prema bijelom nego prema crnome.
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 16:57   #3
Narančasta! Ona podiže raspoloženje, žuta isto iako pazi, ako si osoba koja se lako živcira, bolje nemoj uzeti te boje jer često bude nemir. Zelena smiruje, plava isto, ali ja ne bih stavila sve zidove u jednu boju. Zašto ne staviš svaki zid u drugu boju ili npr. tri zida u bijelu pa jedan u crvenu ili tamno plavu? Ili oboji samo strop ili dva suprotna zida. A možeš i jedan zid oličiti u dvije boje ili nalijepiti tapete. Uglavnom, ja sam za narančastu ili žutu!
Louis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:23   #4
Ne narančastu...ona je za blagovaonice...jer po feng shui-u potiče apetit, a to sigurno ne bi htjela...
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 09:14   #5
Zelena ili plava. Obije odmaraju ali plava je po meni "pre hladna" i losa mi je atmosfera. Ja bi zelenu. Trenutno imam boju breskve ali slijedeca je sigurno zelena budi kreativna, mozda da sve obojis u bijelo a samo jednu stranu zida u neku boju. Mozda tapete?
Lolicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:57   #6
bijela + žarulje u boji pa mijenjaj raspoloženje prema feng shuiu.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 23:54   #7
Quote:
Louis kaže: Pogledaj post
Narančasta! Ona podiže raspoloženje, žuta isto iako pazi, ako si osoba koja se lako živcira, bolje nemoj uzeti te boje jer često bude nemir. Zelena smiruje, plava isto, ali ja ne bih stavila sve zidove u jednu boju. Zašto ne staviš svaki zid u drugu boju ili npr. tri zida u bijelu pa jedan u crvenu ili tamno plavu? Ili oboji samo strop ili dva suprotna zida. A možeš i jedan zid oličiti u dvije boje ili nalijepiti tapete. Uglavnom, ja sam za narančastu ili žutu!
crvena potiče agresivnost i apetit, nemoj je stavljat u sobu eventualno u kuhinju, al makni sve noževe da se ukućani ne pokolju za stolom
__________________
Kad ti je teško, pogledaj kroz prozor. Vidjet ćeš, i s drugih prozora gledaju.
.točka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:07   #8
Quote:
.točka. kaže: Pogledaj post
crvena potiče agresivnost i apetit, nemoj je stavljat u sobu eventualno u kuhinju, al makni sve noževe da se ukućani ne pokolju za stolom

Nope. Ovisi o količini te narančaste i žute. Za te boje (kao i za crvenu) vrijedi ono "manje je više". Ako obojiš jedan dio zida u narančasto ili žuto, nećeš pogriješiti. To su boje koje podižu raspoloženje. Istina je da u nervoznih ljudi izazivaju razdraživost, ali zato nećeš cijelu sobu stvaiti u žutu već samo jedan dio. U časopisu "Moj stan" su imali prilog o bojama, zanimljivi prijedlozi, nimalo napadno, a opet u tonovima narančaste i žute.
Narcissa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.