Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2008., 20:08   #41
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
hvala na prosvjetljenju!

nisan zna, da je u 1 kg. plina, 1,7-8 l.
1kg plina=1,786729 litara,


ja radim na pumpi i čuo sam do sada sve i svašta o tom jebenom poskupljenju elpiđija,do kojeg po mome neće ni doći.
__________________
ja se konja bojim
FAuWE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 20:37   #42
Quote:
FAuWE kaže: Pogledaj post
1kg plina=1,786729 litara,


ja radim na pumpi i čuo sam do sada sve i svašta o tom jebenom poskupljenju elpiđija,do kojeg po mome neće ni doći.

Riječi i mišljenja ti se pozlatila višestruko !!!!!
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 21:38   #43
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
hvala na prosvjetljenju!

nisan zna, da je u 1 kg. plina, 1,7-8 l.
a jel znaš da 1 litra plina, tekućeg, kad prijeđe u plinovito stanje, postane 250 litara plina.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 22:20   #44

nema mi, nego se vratit u osnovnu skolu!
hvala, hvala....
svasta covik moze naucit, dok je ziv....!

mada ne razumin , kako moze iz litre tekuceg, nastat 250 litara plinovitog....(valjda je ric o volumenu i zasicenosti istog plinom...)
znan da se siri pri prelasku iz tekuceg u plinovito stanje, ali toliko....

svejedno, triba sirit strategiju straha i odvracanja mozebitnih ugraditelja plina!!!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:09   #45
a kaj imaš razumjeti?
nisi nikad vidio kokice (popcorn)? slična fora.
ili purpen, ona pjena za popunjavanje rupa oko prozora?

samo što LPG mijenja agregatno stanje pa je to onda popraćeno značajnim padom temperature. okolina se ohladi na minus 40 stupnjeva kod prelaska iz tekućeg u plinovito stanje. zato treba topli motor za plin, zato imamo grijane isparivače u autima.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:36   #46
Što se tiče cijene LPG-a ne možemo ništa učiniti i mogu ga poskupiti ili ne kako žele, a mi možemo samo čekati i moliti boga da nas ne opale jako. Btw, živim u graničnom području s Republikom Mađarskom gdje sam u ovoj nestašici uredno tenkirao jer ga uredno imaju jedino je njegova cijena 5,5 Kn. Obzirom da su dio EU, ni ona preporuka da cijena LPG-a ne bi smjela biti viša od 50% cijene naj upotrebljavanijeg pogonskog goriva ne drži vodu.pozz.
FROVAD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:48   #47
A ljudi moji - zasto kazete da je dobro da bude manje vozaca na plin?

Manje vozaca na plin = manje punionica plina...jer se vlasnicima benzinskih ne isplati investirati u LPG jer ce biti duzi povrat novca i mozebitno neisplativa investicija. Umjesto da benzinske imaju po 2 i vise punionice plina i to na svakoj. Ovak moras traziti i po forumu gledati gdje plina ima ili ne ovisno ako je nestasica.

A sto nije LPG dodatna oprema kao i alu felge, metallic boja sa perl efektom, auto radio od par tisuca kuna itd? Da ne pricam o najnovijem mobitelu od isto par tisuca kuna? Nemoj uzeti alu felge + metallic boju i cijena plinske instalacije je prepolovljena.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:51   #48
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
Ma sve je to OK, ali mi nije jasno šta naš premjer misli kad kaže da insistira na izdvajanju plinskog biznisa iz INE, na koji plinski biznis misli, to je ocigledno problem jer se MOL ne slaže sa tim nikako, ćak su prekinuti i pregovori....
Nešto u vezi energetske neovisnosti države o cemu je pricano ima smisla, ali koji su onda vrag uopce prodavali INA-u, ili još jednostavije, neka država osnuje novu nafnu kompaniju i da joj prava na eksplataciju nafte i plina u RH i to je to!
Ova vlada kao i sve prije nje nemaju srednje rocnu i dugorocnu energetsku strategiju bilo za auto/promet, kucanstva, industriju, poljoprivredu, nego samo skupljaju jeftine politicke poene i gase krize tako da skupe novac prodajuci iznimno vazne tvrtke drugima; kratkorocno sused Jura i Stipe imaju stabilne cijene hrane i slicno, srednjerocno i dugorocno vise necemo moci gasiti krize jer smo iskoristili te adute nepovratno.

Ali to je off topic ovdje. Mozemo nastaviti negdje drugdje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:36   #49
Ako se dobro sjećam i zadnji puta je nekoliko mjeseci nakon "remonta" cijena LPG-a išla gore i to sa 3.05 HRK na 3.35 HRK, znači cca 10%. Nitko nikad iz INE nije spominjao da će LPG ići gore. Spominjao se zemni plina medjutim naši super profesionalni novinari su si to odmah protumačili da će i autoplin poskupiti jer njima je valjda sve to isti plin. Vjerujem da će cijena plina ići gore ali opet samo cca 10% tj. litra će biti oko 3.70 HRK. I svi će biti sretni; INA jer će više zaraditi, plinaši jer im neće jako narasti troškovi, vozači na benzin i dizel jer će biti manja razlika izmedju plina i benzina/nafta (osobito sad kad je cijena ispod 8 HRK) pa neće biti tolka hajka na plinaše i ludnica za ugradnju.SVe će se opet malo vratiti u normalu. Inače, ni zadnji puta nisu najavili poskupljenje već su samo lijepo digli cijenu pa nevidim razlog zašto bi sad najavljivali. Znači moje mišljenje, negdje od 01.01. ili 01.02. LPG 3.70 HRK
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 11:24   #50
... I svi će biti sretni; INA jer će više zaraditi, plinaši jer im neće jako narasti troškovi, vozači na benzin i dizel jer će biti manja razlika izmedju plina i benzina/nafta (osobito sad kad je cijena ispod 8 HRK) pa neće biti tolka hajka na plinaše i ludnica za ugradnju...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=386284

Ha ha ha, konačno će im "SRCE BITI NA MJESTU", čim prije poskupi, prije će biti mir.
__________________
xy
xipsilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 12:18   #51
Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam i zadnji puta je nekoliko mjeseci nakon "remonta" cijena LPG-a išla gore i to sa 3.05 HRK na 3.35 HRK, znači cca 10%. Nitko nikad iz INE nije spominjao da će LPG ići gore. Spominjao se zemni plina medjutim naši super profesionalni novinari su si to odmah protumačili da će i autoplin poskupiti jer njima je valjda sve to isti plin. Vjerujem da će cijena plina ići gore ali opet samo cca 10% tj. litra će biti oko 3.70 HRK. I svi će biti sretni; INA jer će više zaraditi, plinaši jer im neće jako narasti troškovi, vozači na benzin i dizel jer će biti manja razlika izmedju plina i benzina/nafta (osobito sad kad je cijena ispod 8 HRK) pa neće biti tolka hajka na plinaše i ludnica za ugradnju.SVe će se opet malo vratiti u normalu. Inače, ni zadnji puta nisu najavili poskupljenje već su samo lijepo digli cijenu pa nevidim razlog zašto bi sad najavljivali. Znači moje mišljenje, negdje od 01.01. ili 01.02. LPG 3.70 HRK

ispod 5 kn neće biti
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 12:32   #52
Quote:
brazzo kaže: Pogledaj post
ispod 5 kn neće biti
Da, moš mislit! Stoka vlada ovom državom ali ni oni se neće usuditi da nas iz situacije gdje imamo najjeftiniji plin dovedu u situaciju da budemo među najskupljima.
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:14   #53
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a kaj imaš razumjeti?
nisi nikad vidio kokice (popcorn)? slična fora.
ili purpen, ona pjena za popunjavanje rupa oko prozora?

samo što LPG mijenja agregatno stanje pa je to onda popraćeno značajnim padom temperature. okolina se ohladi na minus 40 stupnjeva kod prelaska iz tekućeg u plinovito stanje. zato treba topli motor za plin, zato imamo grijane isparivače u autima.
Imas aute koji samo imaju LPG kao pogonsko gorivo. Dakle NEMAJU benzin niti po b. Primjer Daewoo Tacuma u Juznoj Koreji sa 2.0 motorom.

(1) Pale na plin. Ocito imaju elektricne grijace dok temp. vode ne poraste.
(2) Pokazivac koliko jos ima plina je kao i za benzin - kazaljka - i radi odnosno precizan je do ibera.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:34   #54
dosad sam čul za aute kojima je benzinski sustav pomoćni. služi samo za prvo paljenje jer već nakon par sekundi ili desetaka sekundi sistem prebacuje na plin jer se vrši ubrizgavanje plina u tekućoj fazi. pa mu ni netreba toplina od motora.
ali još nisam čul za auto (serijski) koji uopće nebi imao benzin kao gorivo.

kaj se pokazivača tiče, sve je to isto.
i LPG i benzin su tekućine, pa onaj benzinski pokazivač može sasvim dobro pokazivati razinu plina, ako može izdržati pritisak.
to sam pisal. nije problem napraviti precizan pokazivač plina. problem ga je nepraviti da bude točan ali jeftin.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:38   #55
Quote:
deskjet kaže: Pogledaj post
Da, moš mislit! Stoka vlada ovom državom ali ni oni se neće usuditi da nas iz situacije gdje imamo najjeftiniji plin dovedu u situaciju da budemo među najskupljima.
imali smo i INU pa smo imali najskuplji benzin u regiji.
Zašto nebismo imali plin ??
Sve je to lova ,važno je da su nas prevarili grdno.
Volio bih da sam u krivu ali ..... !!!
brazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:40   #56
glavno da je plin još 3.35 a koliko bude bude kaj sad ionak se benzin svako malo mijenja cijena
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:47   #57
Od 01.01.2009. poskupit će samo zemni plin

[/B][QUOTE=suki82;16827820]Koliko će poskupit plin iza 1.1.2009 ??? Čital u Auto klubu članak naslova Ne ugrađujte više plin cijena iza 1.1.2009. mu skače na 5 kuna, pao mi odma mrak na oči. To je 50% povećanje toga ima jedino kod nas. Uz takvu cijenu plina, povečanu potrošnju od 10% , servis, flashlube, gubitak prostora u prtljažniku, isplativost ugradnje će bit jaaaaako upitna, ako niste taxsist.[/QUOTE


Ekipa ovako stvari stoje.. Ovo što pričaju o poskupljnju plina od 01.01. 2009. to se misli zasad samo na zemni plin koji INA kupuje i dovodi u hr cjevovodom iz Rusije..Novinari nemaju pojma i oni stalno pokazuju plinske UNP boce na tv.. Pročitao sam autoklub i iako su dobre auto novine mislim da su ovaj put pogrijšili vezano za poskupljenje autoplina..
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:48   #58
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
dosad sam čul za aute kojima je benzinski sustav pomoćni. služi samo za prvo paljenje jer već nakon par sekundi ili desetaka sekundi sistem prebacuje na plin jer se vrši ubrizgavanje plina u tekućoj fazi. pa mu ni netreba toplina od motora.
ali još nisam čul za auto (serijski) koji uopće nebi imao benzin kao gorivo.
Ja se u njemu i vozio te sam ga i razmisljao kupiti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Daewoo_Tacuma

The Tacuma comes with 1.6 L Family 1 or 2.0 L Family II straight-4 engines. It is available with a five-speed manual transmission or a four-speed automatic. Standard Tacumas have a seating capacity of five, but a seven-seater version was also introduced for the South Korean market. Maximum luggage capacity of the Tacuma is 1425 L.

In Korea, it is called Rezzo. It comes with 2.0 L Family II straight-4 engines and 2.0L E-TEC SOHC LPG(Liquefied petroleum gas) engines. Very few models are sold with a gasoline engine, because gasoline is very expensive in Korea. Therefore most Rezzo's come fitted with an LPG powered engine.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:02   #59
mislim da griješiš. no, opet, nemogu to tvrditi a nema ni veze.

ipak mislim da su to normalni auti na benzin, samo su već tvornički prolagođeni radu na plin. koreja je treća na svijetu po upotrebi LPG-a, benzin je skup a domaći proizvođači moćni.
znači, mali benzinski rezervar, ubrizgavanje plina u tekućoj fazi, prilagođeni motor.

na ovom linku nigdje ne piše da auto ide isključivo na plin. a nisam uspio naći ni nigdje drugdje.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:27   #60
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
mislim da griješiš. no, opet, nemogu to tvrditi a nema ni veze.

ipak mislim da su to normalni auti na benzin, samo su već tvornički prolagođeni radu na plin. koreja je treća na svijetu po upotrebi LPG-a, benzin je skup a domaći proizvođači moćni.
znači, mali benzinski rezervar, ubrizgavanje plina u tekućoj fazi, prilagođeni motor.

na ovom linku nigdje ne piše da auto ide isključivo na plin. a nisam uspio naći ni nigdje drugdje.
Taj link sam ti dao jer mi se nije vise dalo traziti. Kazem ti da je auto iskljucivo na plin. Od benzina nema nista. I to je jedan od 2 automobila koji normalna osoba moze kupiti a da je na LPG. Inace, moras biti taksista ili dobiti posebnu dozvolu primjerice da si invalid. Taksisti imaju LPG konverziju u svojim Sonatama, Lotze-ima, Opirus-ima i slicno (najcesce boca u gepeku). Zasto je to tako? LPG je jeftiniji a drzavi je u interesu da dobije vise para od poreza i nameta na benzin.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.