Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2004., 22:26   #1
AirBrush

Nabavio sam airbrush. Nemam apsolutno nikakvo iskustvo sa tom stvarcicom. Potrebni savjeti, linkovi i mjesta gdje se na netu okupljaju ljudi koji barataju ovim!
Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 01:49   #2
Zna moja cura nešt o tome i zna linkove, pitat ću je pa ti sutra javim. Btw, odi pogledat na net slike od Luis Royo-a, on je majstor airbrusha!
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 17:09   #3
pa najjednostavnije ti je da googlaš... ja sam do sad pronalazila samo vrste airbrusheva, nigdje nema opisa ni demonstracija kak se radi s tim... mene i sto zanima...
ljudi pomagajte, lik nije jedini
__________________
...ALL I WISH IS TO DREAM AGAIN...
morphia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 11:08   #4
Ma vrtio sam ja i google i sve druge moguće pretraživače, ali samo pištolji i kompresori, galerije... Nigdje da nađem nešto što bi bila ''mala škola airbrusha''. Definitvno da za airbrash nije dovoljna samo ''ruka''. Potrebno je znati koja boja, gustina, izlazni pritsak vazduha, koja od ovih silnih dizni..., da bi se dobio željeni efekat. E to je ono što mene interesuje a što ''majstori'' izgleda kriju kao zmija noge.
Kod mene je motocikl svježe ofarban i sada bih trebao da uradim nekoliko ''diskretnih'' detalja (nikakav seljakluk), pa da onda sve to prelakiram. Ali...
Morphia9 ako odlučiš da kreneš sa airbrushom, da ti malo pomognem. Vidjela si da se prodaju kompresori za airbrush i to po ne baš niskim cijenama. A kompresor za airbrush možeš spremiti gotovo za ''dž''. Potreban ti je ispravan motor od starog frižidera ili zamrzivača. Jedna mala boca (može i protiv požarna), malo da se pomučiš i pronađeš kompesorski dio koji pokazuje i kontroliše pritisak u boci sa odvajačem vlage. Više-manje to je to. A onda sve to daš Simsu da se pomuči i lijepo ti to sve sastavi.
Sav taj kompresor, ne računajući Simsovu ''muku'' bi te došao do nekih 50 evra, ili možda i manje.
Evo ti link kako to praktično izgleda, gde je neki momak iz Hrvatske (aviomodelar) na taj način složio kompresorčić. Umjesto ko zna kakvog filtera, on je mudro iskoristio običan filter za benzin kod automobila čija je vrijednost oko 1 evra.
http://users.volja.net/kuhar/kompresor/
Galerije Luis Royo-a sam pogledao i ...
Ako vi imate nešto zanimljivo u vezi airbrusha, ne budite lijeni i postavite link.
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 18:20   #5
ilija, evo ja našla prije nešto pa ti možda pomogne, e a ove tvoje spravice, jezušmareee UPITNIK vičem, prvo sam mislila da se šališ il nešt kad ono eek, gle stvarno; ja nemam airbrush (nema para eh..) ali me jako zanima sve u vezi jer šta se može s tim radit je ono, STUNNING!! probaj googlat za budger airbrushes, neznam link sad...

Airbrush 101
Before choosing an airbrush, consider the factors unique to your particular situation. What type of work will the airbrush be used for? What type of materials will be sprayed through the airbrush? What is the scale of the project? What is your level of experience? The list of terms below, the cut-away airbrush diagram, and the reference chart will help you select the best airbrush for your intended application.
INTERNAL MIX indicates that air and paint mix inside the airbrush. Air and paint come together inside the head assembly to produce a thoroughly atomized fine dot spray pattern.
EXTERNAL MIX indicates that air and paint mix outside the airbrush. Air and paint come together outside the head, or fluid assembly. External mix airbrushes produce a larger dot spray pattern than internal mix airbrushes.
DUAL ACTION refers to airbrushes on which the trigger controls both air and color (down for air, back for color). This simple maneuver allows the artist to change the width of the line, the range of value and the opacity of paint without stopping their hand motion.
SINGLE ACTION refers to airbrushes on which the trigger controls only the air flow. When the trigger is depressed, a pre-set amount of fluid is sprayed. The amount of fluid is regulated by turning the needle adjustment screw at the back of the handle, or in case of an external mix air brush by turning the fluid cap on the paint tip at the front of the airbrush.
GRAVITY FEED refers to airbrushes with top-mounted color cups in which gravity draws paint into the airbrush. Less air pressure is required enabling slower hand movement which creates excellent control for fine detail applications.
BOTTOM FEED refers to airbrushes on which paint enters through a siphon tube or color cup attached to the bottom of the airbrush. Removable jars or various size color cups can be connected to and utilized with bottom feed airbrushes. This configuration is generally more versatile and enables the user to change colors quickly.
SIDE FEED refers to airbrushes on which a small color cup fits into the side of the airbrush. The side feed color cup rotates enabling the user to work on either a horizontal or vertical surface. The side feed configuration also permits the user to achieve fine detail without the possible sight obstruction of a top mounted color cup.

javi ak nađeš neke upute za rad i tehniku i to
__________________
...ALL I WISH IS TO DREAM AGAIN...
morphia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 18:19   #6
Ne mogu da vjerujem da je ovo ''sve'' o airbrushu!
__________________
Bojim se snajka, da su Iliju uhvatili u Nišu i likvidirali... Ne javlja se već treći dan..., tri noći nisam oka sklopio... Čim zaspim nešto me..., nešto me steže, nešto me guši... Blizanci..., sve zajednički osećamo.
DjuroChvorovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 01:13   #7
Jeste se zanimali za Wacom?
( http://www.wacom-europe.com/uk/index.asp )
Crtanje na kompjuteru puno vise prasta...
__________________
vedrica
vexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 01:30   #8
Zaboravio sam napisati - Wacom Intuos 3 model...
__________________
vedrica
vexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 23:01   #9
AirBrush

Je li itko zna di kod nas ima kupti airbrush za slikanje?
Ili je li tko pokušavao preko neta naručiti?
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 20:11   #10
ahoj..
lookni na http://www.alpha.hanich.hr/airbrush.asp

aw, imam ja podosta pitanja kaj se tice airbrushanja..


poz
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 20:17   #11
a evo i tu cu ostavit link na http://www.alpha.hanich.hr/airbrush.asp

mene pak zanima dal netko zna kaj o AB-120 airbrush-setu??
dal se isplati uzimat ga?
 
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 14:24   #12
Ovako, gotovo sigurno je da za rad treba imati najmanje dva airbrusha.
Jedan koji proizvodi fini mlaz, za detalje.
Obično sa time nemože pokriti veća površina bojom, kao npr. nebo. Za to treba imati airbrush sa većom posudicom za boju, i ima širi mlaz boje.
Na svakom airbrushu se širina mlaza regulira pri radu, ali imaju svoj maximum i minimum.Zato treba dva.
Kao podlogu, treba koristiti papir ili karton koji je dovoljno čvrst da ga, npr., selotejp nemože oštetiti.
Jedan od najboljih je Schoellershammer (neznam jer sam dobro napisao, ali tu je negdje..).Taj se može kupiti u Grazu, ili Trstu.
Pošto ima različitih površina (od grubih za akvarel, do potpuno finih).
Dok sam to radio, našao sam da mi negdje zlatna sredina najbolje odgovara.
Za maskiranje površine papira od boje, koristi se sve šta je pri ruci.
Osnovno je frisket film.
To je samoljepljiva prozirna i dosta tanka tapeta.
Nakon što se postavi crtež na podlogu, preko toga se nalijepi frisket film, pa se skalpelom
pažljivo izrežu djelovi koji će se pokrivati bojom.Mora se paziti da se pritom ne ošteti površina papira.
To se zove maskiranje.
Naravno, za razne texture se mogu koristiti razni materijali, sve ovisi koji oblik se želi dobiti, i koja oštrina linija se traži.
E, sad vrsta boja......ja sam lično najviše volio W+N vodene bojice u malim bočicama.
Ali, one su jako osjetljive, digneš je sa papira vlažnošću prsta, pa je jako teško raditi.Treba se više koncentrirati na to da se ne ošteti već napravljeno, nego na ono što treba napraviti.
Gotovo svi proizvođači šprica imaju i svoje boje.
I to je dovoljno dobro.
Boje su tekuće, i najčešće su odgovarajuć
e gustoće da se mogu direktno koristiti.Razrijeđujete ih kada vam treba blaži ton iste.Vodom, nepotrebno je kupovati njihove tekućine za razrijeđivanje. Isto je sa pranjem šprice...najbolje rade tekućine za pranje prozora, a puno jeftinije (naravno).
Ja neznam dali je ovo dosta za neki početak, ako ima nekih pitanja, stojim na usluzi.
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 19:52   #13
aj netko tko se kuzi u rad a brushevima
nego.. kaj za taj 'schoellershammer' treba ici van?!
jel to onako slicno hameru samo je gladje povrsine?
mislim da ga ima kod nas za kupit
anyway ja se zahvaljujem..to je dost dovoljno za pocetak.
 
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 02:26   #14
Netreba ić van. Bilo koji papir (bolje karton....spretnije je) koji je otporan na odljepljivanje selotejpa je dobar.
Obično, to kaj se kod nas zove šeles hamer nema zapravo veze sa ovim originalnim koji se isto tako izgovara.
Dakle, probaj koji papir se ne potrga ako sa njega relativno pažljivo skidaš selotejp. Naime, papir mora biti dovoljno čvrst da podnese.......maltretiranje.....gumicama, selotejpima.......
Npr., sve te boje, nakon što se nanesu špricom, su još uvijek osjetljive na oštećenja, pa kad to uzmeš kao kvalitetu, onda možeš lijepo raditi vršna svijetla tako da gumicom lagano skidaš boju. Ima toga puuuuuno, ako vas gnjavim, recite, ako ne, mogu čak iskopati neke svoje stare knjige, pa bumo počeli sa lekcijom 1.............
Ja vam zbilja mogu dati lekcije....(nakon 10-15 godina šta sam koristio airbrush, valjda i nekaj znam), samo, da ne opterećujemo ostale koje ne zanima..........
Tu sam, javite se
PS sada radim sve na kompjuteru.....
airbrush je .....nezdrav,.....ali ništa nemože zamijeniti užitak.
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 11:59   #15
Pogledaj na www.juricek.hr imaju svega za air brush
STATIC091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 20:37   #16
AirBrush - oslikavanje autommobila

Dali to netko kod nas uopće radi?

btw. Ne mislim na naljepnice, nego pravi "autorski rad" na autu?
STATIC091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 12:06   #17
Exclamation Stranice za započeti sa airbrushem

Za one koje zanima našao sam dva site-a na kojima su upute kako započeti sa airbrushem >>>>>

to su :
www.howtoairbrush.com
i
www.airbrush.com
 
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 10:23   #18
Mislim da bi ovo bilo ok za početnike da prouce - A brief introduction to airbrush painting:

http://www.schmincke.de/media/pdf/AE...20Englisch.pdf

STATIC091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:18   #19
http://www.pozarart.com/Vidi ovo
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 23:36   #20
evo da se ubacim malo u raspravu...

Dakle...gdje kako sta...

www.airbrush.com je stvarno dobra stranica i meni je pomogla samo tako!
ali odmah da kazem da je ona vise US orijentirana...ima i jedan vise EU forum gdje nas je vise iz europe ali ekipa visi na oba foruma tako da se necudite "oklen oni tamo?":
http://novogate.com/exco/index.php?boardid=483

to je za sada to...ako vas zanimaju neki kratki video filmici ima ih po svuda neki ne pokazuju skoro nista a neki podosta...youtube je dobar izbor...pogledajte malo ovog lika it malazije...
napizdio se lik na "tru fire" efekt:
http://www.youtube.com/profile?user=vatos80

nije lose ali moze i bolje!

svako malo netko paste-a neki link za neki amaterski snimak i svaki pomogne na svoj nacin...

Od airbrusheva moja preporuka je kad si nabavljate da racunate cijena=kvaliteta...nazalost tako stvari stoje.
Moja IWATA je kostala oko 1300kn i to morao dofurat iz danske...

sto se boja tice evo kad nas se malo poboljsala situacija ...ima boja kod ovog juriceka...nisu bas jeftine ali valjaju i kvalitetne su!

na svakom forumu ima i sekcija how-to da ne ispadne da ljudi samo serendaju okolo...pomazu si oni!i da odmah kazem...nemojte biti kao nasi airbrush "majstori/umjetnici/stagod"...pomazite drugima!nemojte neodgovarat na mailove, budite fer!

Airbrush nije ni jeftin ni lagan sport...ali je uzitak!
ja airbrushiram od bozica i super mi je nisam jos nikome nista radio za pare ali eto uskoro mi se pruza prilika da uradim jednu kacigu pa sam uzbudjen
haha...

Na cemu vjezbati i s cim...
obicni tush i papir...to je pocetak...izvjezbat cete ruku, prste, oko...
jednostavno treba osjecaj...

kada uvjezbate ruku...onda polako prelazite na druge povrsine...najbolje neupijajuce kao sto je plastika...a najjeftinije sta mozete nabaviti je neuspjeli rendgen film...ako netko radi u bolnici ili poznajete nekoga tko radi u bolnici moze van nabaviti toga na kile-inace se baca.
tada necete vise moci raditi sa tushevima jer su prozirni i nebi se vidjeli na crnoj povrsini...

eto za sada to...
ako nekoga jos sta zanima neka postavi pitanje...stavit cu ovaj thread u book marks i provjeravat ga par puta dnevno.

Pozdrav svima!

Vanja
vanjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.