Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 17:48   #1401
Našao sam ti na engleskom objašnjenja za te tablice (jer očito imaš hrpu istih podataka prikazanih na nekoliko načina pod "Map"):
https://www.youtube.com/channel/UC60...Yr-lhxrPv1mk9Q
Istina, priča o CNG-u, ali softver je isti tvoj (LPGTech)

Obzirom da ti se događa uvijek na 4500rpm-a, pogledaj si postavke kada vraća na benzin (max gas RPM). Možda ti na 4500rpma baca nazad na benzin, a ako ti mapa nije dobro podešena (ili imaš autoadaptaciju uključenu koja zbrčka mapu), možda na tom prelazu zato zaštuca.

I rekoh ti moja vremena ubrizgavanja na benzinu u leru
2,8-3,05ms, a kod tebe je 20-30% viši, što može biti da ti je odmah u startu plin pomakao benzinsku mapu u + jer fali plina u leru.

Očito imaš i druge injektore, jer kod mene su plinska vremena na leru 4,5-4,6ms, a kod tebe 8,7ms! Radni tlak je kod tebe 0,94bara, u mene 1.3bar. Ali očito su nam i različito razbušeni injektori i eventualno imaju drugačije hodove...

EDIT:
Inače, ova plava oznaka -1.4, znači da ti je na plinu u tom području (skoro max. load motora i okretaji od 4100-5100rpm) plina bilo previše. Što će se vidjeti na "Map-2D map" chart-u da se plava krivulja odvojila od crvene (što nije dobro, ali opet je bolje da smjesa bude prebogata, nego presiromašna).

Crvena polja su polja u kojima softver ima podatak o tome kako benzin radi na tim postavkama, zeleno da imaš postavke za plin u tom području, a plavo da nisi još na plinu odvozio na tim postavkama. I to se konstantno update-a

Zadnje uređivanje -Vuco- : 29.10.2017. at 17:59.
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:57   #1402
pomoću lpgteh aplikacije klizačem malo obogatio smjeu, u stvari podizao do kraja zelenog polja kada mi je pokazalo da trebam veće dizne, i onda malo vratio da se to ugasi. Napravio đir i stisnuo par puta 3. brzinu do 6000 o/min. Ni jednom nije zatrzao!
Samo što se sada ona plava krivulja prilično razdvojila od crvene, odokativno 1 cm, oblik im je isti

Zadnje uređivanje frenchkey : 29.10.2017. at 23:22.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 16:25   #1403
Trebam li imati protupožarni aparat ako s autom na plin idem u BiH?

Pitam jer sam dobio oprečne informacije. Jedan izvor kaže da moram svakako, a drugi da ne moram. Tj., vozila registrirana u BiH moraju imati PP aparat, a vozila iz zemalja koja to ne propisuju svojim zakonima ga ne moraju imati.

Na stranicama MUP-a BiH ne nalazim ništa o tome.
Titivillus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 22:33   #1404
mislim da te to tamo nitko neće pitati, pogotovu ako se ne vidi čep grla za plin
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 07:29   #1405
Quote:
Titivillus kaže: Pogledaj post
Trebam li imati protupožarni aparat ako s autom na plin idem u BiH?

Pitam jer sam dobio oprečne informacije. Jedan izvor kaže da moram svakako, a drugi da ne moram. Tj., vozila registrirana u BiH moraju imati PP aparat, a vozila iz zemalja koja to ne propisuju svojim zakonima ga ne moraju imati.

Na stranicama MUP-a BiH ne nalazim ništa o tome.
Koliko god puta dasam bio u BiH nije me pitalo Vatrogasni aparat a tako i kolegu mi isto nije nitko pita za vatrogasni aparat
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 22:51   #1406
Jel zna tko jel ona zelena LPG naljepnica još uvijek obavezna na šajbi?

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 00:27   #1407
Ja ju nemam i nitko me ne pili.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 17:04   #1408
Ja imam
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 17:12   #1409
Obavezna je, prilikom atesta nalijepe ti ju na STP. Valjda bi imali i zamjensku.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
zoki ticić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 17:19   #1410
Meni zimus NISU lijepili prilikom atesta.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 22:30   #1411
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Meni zimus NISU lijepili prilikom atesta.
ni meni
NewOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 23:28   #1412
jasam otišao u stp nakon mijenjanja šajbe i žicao ih naljepnicu i dali su mi bez problema.
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 03:22   #1413
Ma daju bez problema. Nego nisu ni meni prošle godine dali naljepnicu. Tek kad sam mjenjao šajbu i to na moj upit. Zbog toga i pitam.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 09:40   #1414
Da li je ecu Lovato Smart iz 2015. Godine bolja centrala od Lovato Easy Fast iz 2008. Godine?
user2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 08:28   #1415
Jel tko zna dimenzije od filtera tekuće faze plina za Lovato RGJ isparivač do 165ks? 
Filter je zatvoren velikim vijkom za inbus kljuc.

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 09:09   #1416
Što utječe na prebacivanje plina osim temperatura isparivača?

Prije 3 dana sam skidao crijeva od usisa na automobilu, čistio klapnu i usis, čistio senzor za brzinu na getribi itd.

Nisam baš ništa pohebao od plinske instalacije.

I od tada auto na hladno jako dugo treba da prebaci na plin, iako je temperatura vode već na 90. Onda ga moram ugasiti i direktno paliti na plin i dalje cijeli vrijeme radi normalno prebacivanje, sve dok se ponovno ne ohladi.

Senzor za temperaturu je na isparivaču, izgledao kao dugački vijak sa 2 žice?

Ne kuzim šta sad odjednom može zezati. Prije 3 mjeseca reparirani injektori, filteri, veliki servis.

Europegas Vektor 4 na injektore, Sonata 96. godina.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 09:48   #1417
Jesi otpajao što oko rashladnog sutava? Jer ako ti isparivać nije dobro odzračen, đabe ti auto pokazuje temperaturu 90 stupnjeva kad je u plinskoj instalaciji manja temperatura.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 10:10   #1418
ma baš ništa, mjenjao sam antifriz i kiler krpao prije mjesec dana, ali radio je dobro.

Tekučine ima u rashladnom sistemu.

Sad sam pronašao da onaj vijak sa 2 žice je senzor za temperaturu.

Jel ima smisla da senzor skinem, ugrijem ga recimo sa nečime pa ako prebaci odmah - onda nije dobro ozdračen ili nešto sa rashladnim sistemom?

Mislim nisam niti skuzio da mi se ovo događa dok se nije upalila kontrolka od benzina, reko wtf, kad ono imam 8km do posla i nazad, i večinom sam 80% od toga na benzin vozio.

Ali zanimljivo kad ugasim auto i upalim direktno na plin - dalje normalno prebacuje sve dok je topao.

Budem ja danas otpojio kompletno sve sa akumulatora, pa ćemo vidjeti.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 08:33   #1419
jučer kod paljenja automobila - plin se krenuo NE-paliti, znači morao sam ručno prekidač stisnuti.

PReko noći otpojio akumulator, i evo sve super radi za sada, prebacio je ujutro nakon 2 minute.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 23:48   #1420
Možda senzor pritiska plina ali bez kabla i programa za dijagnozu teško je reći.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
zoki ticić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.