Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 00:17   #261
Hm, zupčasti je na tom motoru pod svojim poklopcem i razmjerno je zaštićen.

Slažem se da bi auto bio skoro nevozljiv da su ventili svinuti. I bar se to lako provjeri - mjerenjem kompresije. Moguće da je neka apsolutna gluparija. Recimo, meni je lupkalo kućište filtra zraka jer su kreteni slomili jedan od nosača istog. Ali te stvari obično najžešće lupkaju na leru. Ako lupka i na leru probaj preslušati odakle zvuk dolazi, pritisnuti plastike koje ti se čine labave. Samo nemoj se opeći i isfaširati prste. Ili daj nekomu da to napravi.

I kad kažeš da se lupkanje ne čuje kad stisneš kvačilo - jel lupkanje povezano s brzinom vozila ili okretajima?

Odakle si? Da te probamo nekome poslati.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:41   #262
Nije tresao, ne dimi iz auspuha, mozda je izbacio jednom dim kad sam ga upalila hladnog nocu, ali to cak nisam sigurna.. Pali normalno, jedanput-dvaput mi je malo zacuknuo u prvoj lupa i na leru i opcenito lupkanje se cuje manje kad je zagrijan. Uglavnom ljudi oko mene koji ne znaju kako je radio prije nisu nista ni primjecivali da nije u redu.
Da su savijeni ventili mi je zapravo rekao prvi mehanicar, ali da nece to sad raditi, da se vozim tako da nece nista biti i da znaju cak "nadoc" nakon nekog vremena.

Posto naravno nije nadoso, odvezla sam ga i sad je kod drugog koji me nazvao i rekao da je skidao glavu i da nemam srece. Da je neka glupost sto lupka, valjda bi i ovaj prvi napravio i rekao da je radio ventile Zapravo sam zato i postavila pitanje, jer pretpostavljam kad mehanicari vide zensku osobu vide i priliku da nabiju cijenu pa mi je palo na pamet da mozda ventili i nisu u pitanju

Cisto me zanimalo jesu to ti simptomi, a i eto, da bar znam za ubuduce kako se ponasat s mehanicarima...
čoksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:48   #263
Meni se čini da si oženjena dvaput, neovisno o tvom ljubavnom statusu.

Ventili nadoć....svjetska glupost. Neće se savijeni poravnat nazad od lupanja u glavu motora. Možda ako lupaju u glavu mehaničara? A drugi ako je skidao glavu i radio kako spada, račun sigurno ispada četveroznamenkasti. I jel auto trenutno raskopan ili ne? I nevjerojatno mi je da ikome pada na pamet skidat glavu prije nego provjeri kompresiju. Jer ako ventili ne sjedaju dobro kompresije nema.

A za skužit glupost - čega sam se ja nagledao, daleko veća je šansa da NE skuže nego da skuže.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:53   #264
A to je ona vrsta mehanicara kojima sve samo od sebe nadođe

Trebao bi onda bit raskopan, razmisljam da svratim slucajno pa da bar znam da je nesto radio

Stvarno je daleko od tog da je auto bio nevozljiv. Ako vec nisu ventili, ne znam sta bi drugo moglo bit?? Ovaj drugi mi je reko da mozda treba samo nazubit remen. Kad mi se dogodio kvar pokazao mi je stop i izbacio nakratko lampicu akumulatora i onda je izasao bijeli dim iz haube, smrdilo je na spaljenu gumu... posto sam bila na otvorenoj cesti preparkirala sam ga al kad sam ga upalila tresao je, motor se dosta treskao kad smo otvorili haubu i imao je taj cudan zvuk... sad otkad je bio kod mehanicara ne mogu rec da trese, al sto se tice zvuka i dalje isto...

Mislim da nema pomoci, mogu me obrlatit kako god kad se ne kuzim, obrlate i one koji se kuze u te stvari a ne kad vide zensku :/

Zadnje uređivanje čoksy : 22.11.2017. at 01:29.
čoksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:12   #265
svratila sam do mehanicara - eno ga auto sav rastavljen, bit će da su ipak ventili bili u pitanju, nije me niko "oženio" ali ipak hvala na pomoći
čoksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:40   #266
Ženidba ili ne - radi se o velikom i skupom zahvatu i po meni je nakon dijagnoze a prije raskapanja tebe majstor trebao zvati.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:49   #267
Evo mene opet da bacim samo mali update sa mojom situacijom.
Jedno vrijeme mi je trebao auto, pa sam ga tek pred 10ak dana odnio opet bosisti.
On kaze da je sada poprilicno siguran da je to zeza ''kompjuter'', pitao sam da li misli na UCH koji se nalazi ispod volana, kaze covjek ne, to je neki kompjuter pod haubom, kod masine.
Ugl. rekao je da ce se to cudo reprogamirat (ne on, neki covjek koji se bavi time, i ima navodno originalni renaultov programator) nanovo jer da je vj popizdio pa cu dobit auto na testiranje.
Mislio sam da je UCH jer mi je on vec bio otisao, ali je nakon toga zalemljen, samo su tu bili potpuno drugi problemi: ne rade-pa rade brisaci,centralana, podizaci,zmigavci,svijetla...a cuje se kliktanje ispod volana, pa eto da znate ako netko ima tih problema. Ne kupujte novi jer kosta 3-4k Kn.
A ovo sto on spominje ce ocito biti ono cudo sto se npr za motore zove Power Commander, za stelanje smjese i te kerefeke.

Javim se novim saznanjima.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:31   #268
Cijeli tjedan me jebu i majstori i drugovi.
2.5 DCI nam se gasi i sa injektora izbacuje crijeva za povrat goriva. Ako stegnes jedno crijevo jednostavno izbaci iduće u nizu. Zar to nije školski primjer neispravnog injektora (ili više njih) koji je zaštopan ili neki drugi kurac s njim ne valja, pa izbacuje gorivo pod tlakom u sustav koji to ne trpi?
Pokušavam donijeti neki logičan zaključak.. al inače o tom motoru nemam blage veze, kao i većina "majstora"
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:58   #269
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Cijeli tjedan me jebu i majstori i drugovi.
2.5 DCI nam se gasi i sa injektora izbacuje crijeva za povrat goriva. Ako stegnes jedno crijevo jednostavno izbaci iduće u nizu. Zar to nije školski primjer neispravnog injektora (ili više njih) koji je zaštopan ili neki drugi kurac s njim ne valja, pa izbacuje gorivo pod tlakom u sustav koji to ne trpi?
Pokušavam donijeti neki logičan zaključak.. al inače o tom motoru nemam blage veze, kao i većina "majstora"
Regulator tlaka, zastopan povrat?
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:42   #270
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Cijeli tjedan me jebu i majstori i drugovi.
2.5 DCI nam se gasi i sa injektora izbacuje crijeva za povrat goriva. Ako stegnes jedno crijevo jednostavno izbaci iduće u nizu. Zar to nije školski primjer neispravnog injektora (ili više njih) koji je zaštopan ili neki drugi kurac s njim ne valja, pa izbacuje gorivo pod tlakom u sustav koji to ne trpi?
Pokušavam donijeti neki logičan zaključak.. al inače o tom motoru nemam blage veze, kao i većina "majstora"
Nope - potrošen a ne zaštopan injektor. Jednostavno se pojede ili klip ili češće tijelo injektora i odjednom imaš hrpu goriva koja se vraća.

No postoji i kvaka - dovoljno je da JEDAN bude sjeban i da u cijelom povratu imaš povećani protok odnosno tlak.

Alternativa - nasjeo si na nešto i sprešao crijeva od goriva koja idu ispod podnice - i zato je protutlak čak i uz normalan protok jako velik - i zato lete crijeva.

Znam da je Pug imao debilno rješenje ne crijeva nego hladnjaka goriva (da i to postoji i to se nalazi u povratnom vodu) di se to često znalo dogodit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:42   #271
Pozz. Imam lagunu 2.2dci i danas ujutro sam primjetio da mi je u autu hladno... Pogledam na klima uređaj i piše da uredno puše , stavim ruku na otvor i ne osjetim ništa... Koji se k događa? Prije par dana sam promijenio filter u kabini al je sve radilo uredno do dns..
Bobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:27   #272
Quote:
Trokutas kaže: Pogledaj post
Regulator tlaka, zastopan povrat?
To sad rade. Mijenjaju crijeva, račve, spojnice, pretpostavljam da će onda raskopavati pumpu i regulator... A injektori slobodni, ni da ih pogledaju. Zato i pizdim.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nope - potrošen a ne zaštopan injektor. Jednostavno se pojede ili klip ili češće tijelo injektora i odjednom imaš hrpu goriva koja se vraća.

No postoji i kvaka - dovoljno je da JEDAN bude sjeban i da u cijelom povratu imaš povećani protok odnosno tlak.

Alternativa - nasjeo si na nešto i sprešao crijeva od goriva koja idu ispod podnice - i zato je protutlak čak i uz normalan protok jako velik - i zato lete crijeva.

Znam da je Pug imao debilno rješenje ne crijeva nego hladnjaka goriva (da i to postoji i to se nalazi u povratnom vodu) di se to često znalo dogodit.
Tako je. Povezani su svi u liniji. Znači obavezno bi se trebao raditi test preliva goriva iz dizni čak i ako "poprave" stvar s novim crijevima? A to cu izgleda morati napraviti ja.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:29   #273
Da, test sa čašicama je vrlo jednostavan i odma pokaže jel neki prosviro ili nije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:39   #274
Čekajuči odgovor smrzo sam se ko pi*ka par puta pa sam išo sam dijagnozirat kvar sa grijanjem. Ventilator koji se nalazi u pretincu desno (ilitiga GLOVE BOX) je zakazao... Filter zraka u kabini je bio u katastrofalnom stanju te je curila voda kroz njega drito u ventilator -> kaos.
Malo sam čačkao po njemu i nekako ga uspio natjerati da se vrti... bumo vidili sutra , al za svaki slučaj furam kapu + rukavice.
Bobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:05   #275
i dalje pričam sam sa sobom al reko da obavijestim potencijalnog korisnika lagune sa istim problemom kao i mojim (mada bi svaki drugi korisnik redovitije se brinuo o svome vozilu i ne bi si dopustio nešto takvo kao začepljeni filter kabine al otom potom...)
Nakon 30-tak minuta guranja ventilatora na najvišoj brzini čini se da se razradio te ogulio taj zahrđali sloj na kojem je zapinjao i sad radi kak spada...
Do daljnjega...
Bobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:29   #276
curila ti je voda jer je zaštopan odvod kišnice ispod brisača. Ako to ne očistiš bit će repete. A tad možda budeš lošije sreće i ventilator ispusti dušu
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 07:13   #277
I naravno, reprogamiranje ili je to mozda remapiranje?, nije pomoglo
S time da sada tu i tamo auto luduje i na minimumu. Tj ubrzano skakucu okretaji sa 800-1100.
Pa se smiri, pa opet...i tako. Moram priznat da mi je lagano pun mis ovog auta

EDIT: I kad smo kod toga, cisto da pitam KIA/Hyundai sa 1.1 crdi (ili 1.4crdi, ali stvarno se ne patim od konja, brzine, ubrzanja....) ili npr Clio IV dci(75ks, najslabiji)?
Gledao neka UK istrazivanja i KIA/Hyundai ispadaju puno pouzdaniji i ljudi su zadovoljniji.
Tesko mi je prec na nekog benzinca (premda mi je dosta mehanicara ovo savjetovalo), kad sam naviknu da mi auto ne trosi preko 5,5L pa da mu neznam sto radim.
Ovo su zasada samo razmisljanja, ali mislim da je doslo vrijeme da se rijesim ovog auta, zao mi je samo sto sam doslovno bacio novce za pokusaj popravka.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:05   #278
Koliko se sjećam - radiš malo km. Stavi na papir potrošnju, nabavnu cijenu i ostalo. Ja sam s turbodizela prešao na benzinca koji troši 2l više, ali ako me neće zafrkavati ko što me zafrkavao turbodizel, neće me smetati ta veća potrošnja. Po gradu mi je draži benzinac, van grada TD. Obzirom da gledaš dosta novije aute, malo je nezahvalno prognozirati išta i mislim da je najbolji savjet - kupi ono što ti se sviđa. Istraživanja koja jednako vrednuju crknutu žaruljicu i raspad ovjesa zanemari, a subjektivno zadovoljstvo vlasnika je isto nezgodno jer su npr. od budget marki niža očekivanja.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:10   #279
Jedino sto mi razum nalaze je da izbjegavam ove eksperimente sa malo kubika i turbinom (mislim na benzince), jer onda IMHO dolazim na iste ako ne i gore komplikacije nego sa dizelom.
A cuo sam se i sa majstorom sada, ugl ovo sto je on napravio je da je puknuo noviji softver u ''kompjuter'', ali da je 99% do kompa, pa da ce potrazit polovni komp koji se onda mora opet reprogramirat za moj auto, pa da onda opet probam auto.

EDIT: LOL, kad sam ga nazvao i reko da auto opet sexa, samo je reko: ''a u P.M. vise i taj auto'' Clio FTW
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:23   #280
Da li 1.6 dCi (R9M) iz Qashqaia ima zupcasti remen ili lanac?
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.