Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 08:32   #21
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm ... FIRE 1.1 je neinterferirajući motor, dakle remen može puknuti 100 puta a li havarije neće biti. Samo 16V motori mogu upoznati ventile sa klipovima.
ček malo, pošto imam 1,9tdi /105ks to je 8v ako se ne varam,
znači da ne može doći do sudara klipova i ventila??
Metalzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 13:09   #22
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm ... FIRE 1.1 je neinterferirajući motor, dakle remen može puknuti 100 puta a li havarije neće biti. Samo 16V motori mogu upoznati ventile sa klipovima.
Upoznat sam s ovim

Dakle, 55s, pala remenica, zbog greške mehe pri promjeni brtve glave(gdje se raspao filter ulja zbog smanjenog protoka ulja prema glavi i blokirao totalno podmazivanje bregaste), dakle, bregasta zaribala i slomila remenicu. Pokušaj paljenja na guranje, 0 bodova, pokušaj anlasovanja(preko pol sata, aku izdržao ) 0 bodova, zadnja opcija bila je šlepanje doma, što smo i ostvarili idući dan. Zapravo, bio je jedan mehaničar blizu koji je provjerio paljenje i na kraju krivnju svalio na ubrizgavanje, što je i mog mehu zbunilo(Jer je kontakt davan sa odvojenom diznom i javilo je grešku). tad je auto bio skoro tjedan dana van upotrebe, što zbog praktički dva ista kvara(jer mehaničar niije dokučio razlog padanja remenice), što zbog gužve kod mehaničara
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:36   #23
Quote:
Metalzoid kaže: Pogledaj post
ček malo, pošto imam 1,9tdi /105ks to je 8v ako se ne varam,
znači da ne može doći do sudara klipova i ventila??
Ne, ne, samo 16V FIRE motori između FIRE motora su interferirajući. Na njih sam se referencirao. Kako je s drugim motorima nebih znao, ne pratim.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 02:10   #24
imam fiat punta,benzinac s ugrađenim plinom,godina proizvodnje 1996.neće upaliti,svijetla također ne mogu upaliti,dali su to releji,dali nesto drugo,nesto vezano za struju je,ali sta??dali ima tko kakav savjet ili prijedlog bio bi zahvalan!!
Isabellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 08:26   #25
Bilo bi bajno da si nijedan motor ne napravi havariju ako pukne remen, ali onda bi mehaničari bili bez posla... Vjerujem da nitko nebi mijenjao remen na vrijeme.
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 13:19   #26
Imam ja pitanje, kad se već spominje moj motorčić, čemu onda uopće promjena remena Ok, ako zanemarimo činjenicu da će pucanjem remena auto stati(što se može dogoditi i u pripizdini), te drugi problem, da u međuvremenu, iako je remen izdržao, zariba vodena pumpa, pa pokida remen/pregrije motor?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:54   #27
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Vectra, začepljen katalizator, HAK besplatno. Novi kat košta oko 3000 kn

Inače, HAK će vas voziti do prvog servisa, ili servisa koji odaberete, ali ako se pređe 20 km, dalje se naplaćuje po km., tako da se netko ne bi zeznuo pa uzeo HAK kako je Ezel mislio.

To je inače prvi puta da mi je auto stao, a bio je na par minuta hoda od kuće tako da mi se ništa pustolovnog dogodilo nije
eto vidis ,hak te baš i neupozori na takve stvari ...nego samo vi dođite i platite članarinu ,vjerojatno ima negdje u ugovoru ....ali treba pročitat onih 854 strane sitnim slovima
Ezel Bayraktar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 22:09   #28
ako će nekome trebat ,ima sada moj frend vučnu 5kn/ kilometar od mejsta utovara do mjesta istovara ,pa javite u pp ako zapne .
Ezel Bayraktar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 22:43   #29
Nastojati ću ne zapinjati više, fnancije ne dopuštaju
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:50   #30
Quote:
Ezel Bayraktar kaže: Pogledaj post
Molimo bih vas sve koji vide ovu temu da pišu svoje pustolovne priče,kamo ste krenuli,kaj ste radili ,sto vam se desilo na automobilu ,kako ste to riješili,ako ste uzeli vučnu službu koju,koliko ste ju platili,koliko vam je bilo rečeno da čete platit ,koliko ste ju zapravo platili ,stavljajte brojeve telefona od vučnih i slično .
imam HAK već par godina,no nijednom dosad nisam trebala jer mi se na svu sreću uvijek pokvario pred kućom ili 2 ulice dalje il sam ga uspjela pokrenut nekak-jednom davno mi se pokvario u šumi oko 10h navečer,nije htio upalit,sva sreća pa je bila nizbrdica pa je bez problema upalio onda
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:45   #31
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
imam HAK već par godina,no nijednom dosad nisam trebala jer mi se na svu sreću uvijek pokvario pred kućom ili 2 ulice dalje il sam ga uspjela pokrenut nekak-jednom davno mi se pokvario u šumi oko 10h navečer,nije htio upalit,sva sreća pa je bila nizbrdica pa je bez problema upalio onda
sve štima , moj prijatelj je s hakom imo neku " nezgodu" pa su mu naplatili to masno ,jer ima neka fora da nesmiješ tražit uslugu dva puta u godini .....
Ezel Bayraktar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:47   #32
meni se auto uvik pokvarilo ispred kuće jedino ovo zadnje kada mi je radio na 3 klipa i gorivo gorilo u auspuhu i pregrijavalo ga...čak i da mi je stao nebi zvao hak nego nekog svog da dođe po mene i auto...ali ne nije stao,išao je,auto mi je se u zadnjih godinu dana često kvario,ali me na cesti nije nikad ostavio...
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:29   #33
Prije tjedan dana sam zamijenio sve filtere, svijecice, ulje.
Danas mi je poceo trzati pri dodavanju gasa na vecim obrtajima.
Pretpostavljam da su visokonaponski kablovi.
Vase misljenje?
Audi A3, 1997., benzin, 101hp, 1600ccm
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:14   #34
Zanimljivija tema a usro si ju ko beba pampers. Zasto, cemu , koji dio naslova ti nije jasan ,sve ti je opisano, i primjeri su tu, zasto , whyyyy??

Ja cu reci samo svoj primjer , koji ne predlazem nuzno drugima, sto se HAKa tice : 10 godina imam svoj(e) aute, nekad 1 istovremeno nekad vise. Nisam hak imao ugovoren jos nikad , ne zato sto mislim da je bzvz nego zato sto je pokrice Europe 500 i nesto kuna, to mi je previse .

No nebitno..i meni je par puta stal auto..uvijek bi se nekako snasao, ili popravak na licu mjesta, ili ga odslepal s drugim autom. Nisam jos bio toliki pehist da mi je riknuo negdje daleko od doma.
Jednom je prosle godine, bas se raspao jedan dio na autu. Jedva dosli do izlaza s autoputa, tu smo zvali hak, oni bubnuli neku ludu cifru, nazvao poznanika koji je mrmljao al nakraju nas za parsto kuna odpeljao do Zagreba.
OK , nemaju svi poznanike sa šlepom..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:49   #35
A bobina?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 06:48   #36
I na bobinu sam sumnjao.
Zamijenit cu i jedno i drugo.
Nadam se da nije nesto treće..
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:46   #37
Sad sam kod mehanicara; on tvrdi da nije u pitanju nista od toga, ali svejedno, ja ne odustajem od toga da se zamijeni bobina i kablovi.
Jucer mi je simptom bio najjaci do sada; nakon sto se zagrijao motor, nakon cca. 15 minuta voznje, na trenutak je trokirao, kao da je dijelic sekunde ostao bez goriva. Zatim, nakon minute je tesko primao gas. Nije prelazio preko 2000 obrtaja
Jedva sam stigao kuci.
Sad dok sam vozio do mehanicara, nije se javio taj problem. Mozda zato jer se bobina nije stigla zagrijati. Ne znam

Zadnje uređivanje neznalica1111 : 24.11.2017. at 09:16.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:04   #38
Sad sam zamijenio bobine i kablove (svijecice su stare cca. mjesec dana). Pokazao mi je bobinu, vide se pukotine.
Prvih 15-ak minuta je sve radilo kako treba, a poslije, isti simptomi kao sinoc... (Opisano u prethodnom postu).
Mehanicar misli da je mozda problem u pumpi za gorivo, ili klapnama.
Ne svijetli nikakva lampa upozorenja.
Sta ako zamijenim pumpu, pa opet bude isto. Sta jos moze biti problem?

Zadnje uređivanje neznalica1111 : 24.11.2017. at 12:29.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:26   #39
Sad sam ga držao u leru nekih 20-ak minuta, držao ga na 3500 obrtaja, ali problema nema.
Jedino što me malo zabrinulo jest ne preintenzivan miris spaljene gume.
O čemu se radi;
a) zašto se sad ne javlja gušenje i trokiranje
b) otkuda miris spaljene gume (temperatura je 90, a ventilatori se pale)

Remenje je novo.
Ne vidim nikakvo curenje tekućina.
Svi filteri promijenjeni.
Nove svjećice.
Nova bobina i kablovi.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.