Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 11:35   #21
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ma ti si sretnik i bijela vrana kako kaže Sonata.
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Med odnosno LR poboljšao je plinske injektore tako da je na jednom dijelu kučišta
prorobušio rupice kako bi se disk unutar injektora mogao ispirati i sa jedne i sa druge strane diska što uveliko omogučuje čišćenje plinskog injektora u samom radu.
Kad me već vučeš za jezik
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 14:21   #22
Quote:
bravaautomatik kaže: Pogledaj post
HE HE, Miroslave, plin LR OMEGAS je ugrađen kod tebe u ZG prije 7-8 godina, odmah nakon ugradnje instalacija isprobana na full gas 253km/h...

filter plinske i tekuće faze se mijenja svakih 20tkm i svaka promjena filtera ide i čiščenje dizni plina, zato su i trajale 200tkm šta je dosta za MED injektore kako sam čitao ovde na forumu...

jedanput mijenjana membrana u isparivaču, inače sam odštekao paljenje na benz i palim stalno na plin...ima cca 100tkm tako pali na plin i ljeti i zimi...

sad se mislim da promjenim i te sve kabele jer su i oni vjerojatno dali svoje...

pozz
Ma ja se šalim jer znam da takvih ko što si ti ima u HR na tisuće samo što se svi ne javljaju na ovom forumu.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 09:40   #23
Potaknut temom i osobnim iskustvom malo sam se zainteresirao za ovu problematiku pa sam naišao na interesantne informacije na stranici NGK (http://www.ngk-elearning.com/).

Pod temom svjećice obrađuje se poglavlje koje prikazuje potrebnu jačinu napona za iskru kod smjese na benzinu i LPG-u pri određenom broju okretaja motora.
dragomago is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:36   #24
Svjećice za lpg

Stara tema ali nisam nigdje našaoa zanima me jer imam Mazdu 6 2.3 i prijašnji vlasnik je stavio LPG 5 svječice (60000 km idu),a original idu ITR6F 13 isto iridijum,ali puno jeftinije su od ovih lpg 5, kakva je razlika pošto su ti motori dosta osjetljivi na ventilima dal da i dalje stavim te LPG 5,(jako su skupe oko 240 kn komad) ili da stavim ove koje su inače za taj motor ,pada ih češće mijenjam?
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:33   #25
Kako misliš da bi svječica mogla utjecat na trošenje ventila?

Može utjecat na misfire (koji pogoduje ventilima ali trga sve ostalo), može na trajnost (jer plin MOŽDA više erodira svječicu pa ista kraće traje) - ali ventile .... ne.

Eno ti primjer kolege Kerbija koji je svoju Grdobinu utrapio dalje sa 300+ kkm i uvjek vozio na originalne svječice za benzin. Po meni ćeš možda ćešće mjenjat te "benzinske" ali nekih drugih negativnih stvari i nema.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:14   #26
Ako kupuje kvaitetne svječice neće ih češće mjenjati. U 300 000 km je dakle 5 izmjena svječica (i tri izmjene zupčastog i sl ) i nikad nisam imao problema s njima. Dapaće otišla Cordoba s dvije tvornićke bobine (od 4 koliko ih ima) iako one nisu poznate po nepoderivosti. Jedino ako prekoraćiš taj interval nakon jedno 65 000 km poćne malo nemirnije raditi, ali sumnjam da bi na benzinu izdurale duže. Naravno da mi bilo lijeno dati 200 kn za svjećice za auto pred prodaju pa pokušao usčariti, no na kraju odustao i dobio ga kupac s novim NGK svječicama sa parsto km (tjedan dana prije nego mi stigao novi auto i umirovio ovoga).
I da se malo ponovim, nikakvog letvanja zazora i sl pizdarija o kojima se ovdje prića sa fantazijama o sviječicama i LPG-u nije bilo. Sve svjećice išle doslovno iz kutije u motor, iz motora u smeće.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:10   #27
Nešto u tim LPG svjećicama sigurno ima jer ne koštaju bez veze 240 kn komad, a original isto ngk iridijum za moj auto 85 kn, po meni će sigurno duže trajati ventili jer sam od dosta ljudi čuo da su im izgorili puno prije a moj auto ima već 120000 km na plinu, e sad koje su svjećice ti imali kojim su ventili izgorili to zbilja neznam


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:53   #28
Naravno da ima. Neodimijski ispravljać iskre koji podešava spin elektrona da odgovara molekularnim vezama u propanu i butanu a ne kao obućne koje puštaju elektrone s tzv "benzinskim spinom"

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:24   #29
I onda bolje sagorijeva, ima vise snage, manje trosi ili samo svjecice traju dulje?

Šlapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:54   #30
...i srce jače tuče i vozač bolje vidi.

referenca: gitak TV
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:23   #31
Quote:
ŠTEVA 071 kaže: Pogledaj post
Nešto u tim LPG svjećicama sigurno ima jer ne koštaju bez veze 240 kn komad, a original isto ngk iridijum za moj auto 85 kn, po meni će sigurno duže trajati ventili jer sam od dosta ljudi čuo da su im izgorili puno prije a moj auto ima već 120000 km na plinu, e sad koje su svjećice ti imali kojim su ventili izgorili to zbilja neznam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ventili ne gore od svjećica, ma kakve one bile.

Usput, moj osobni izbor je Denso Twin tip, koštaju malo preko 100 kuna kod Silvija (4 komada, dakako), a rada savršeno. Ne znam, doduše, koliko dugo, jer ih mijenjam svakih 20-30tkm samo zato da ne razmišljam o njima. Da su 500kn, drugačije bih gledao na to, no to je moj pristup. Ja ni injektore plina ne repariram, čistim, štajaznam, nego ih mijenjam

Naravno, svjećice su prema kataloškom broju za taj i taj auto, ne spominje se nikakav LPG, iako ih kupujem kod "LPG-trgovca i servisera"
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:53   #32
Poz....imam situaciju ovakvu,accent2003,1.3,55kw+LPG.
Pred oko 2 tjedna zamjeni majstor svijecice(ngk),i landi renzo filter plina,ulje i filter ulja.
Nakon toga mi pocne auto nakon voznje u konstantnom gasu,zacukavat,i kad je tako u par navrata zacuknuo pocela je titrat check lampica i ugasila se.
Opet tako iza 2 dana ,ali je poceo pistat prekidac od plina i prebacio na benzin,odem do majstora spoji na comp ,injektor 2 cilindra(plinski),zamjenimo ga sa 2 na 4 ,i nakon par dana ponovo na 4 cilindru isto.
Kupim injektor nakon 2 dana pnovo zacukava i titra check,ali ne pisti vise prekidac.
Kablovi su orginal hyundai ,stavljeni isto neki dan ,ngk svijecice,cca 2tjedna,1 novi injektor,,,,,,molim pomoc.
E da ,,,,neki dan majstor kadje mjenjao injektor nije izbrisao gresku,pa veli da se zato pokazalo opet na 4 cilindru misfire,danas smo to obrisali,probat cu vozit ,ali moze li bit do bobine ili sto vec,,,,,,sistem ja Landi renzo ,med plavi (noviji)injektori.
stjepan151 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.