Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 20:32   #61
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
Ti očito ne znaš ništa o vjeronauku u ŠKOLAMA. Da izboran je, ali nema alternative. U osnovnoj koju sam pohađao nije bilo alternative, niti je dan danas nema. Svi idu na vjeronauk. Kad sam bio 8. razred doselila se neka obitelj, i klinka nije išla na vjeronauk. Sjedila je sama na hodniku taj sat. I obavezno su se svi profesori sablažnjavali, pa kako o da ne ide na vjeronauk? I imali monologe o tome da je to čudno.

A što se tiče glezbene škole i karatea i nogometa, e pa ništa od toga nije organizirano u školama pa se usporedba ne može raditi.

Ja sam apsolutno za to da se vjeronauk prebaci u Crkve, bar oni imaju prostora i vremena.
Pa što onda. Škola ili MOZS se mora pobrinuti za učenika ili učenike koji ne idu na vjeronauk.

Što ako je dijete u kolicima ili se teško kreće i oslobođeno je tjelesnog. Baš mu je lijepo dok dođe u školu među zdravu djecu i profesore koji ga čudno gledaju.
Mi smo u školi imali učenicu koja je čekala na hladnom hodniku i nikoga nije bilo briga. Mogla je biti sretna što se uopće upisali, iako je bila odlična učenica, jer su rekli da ne žele imati s njom problema.
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Old 03.12.2013., 20:37   #62
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Vjeronauk je dogmatski predmet koji djecu uci na kreacionisticki nacin,a sto je u sukobu sa npr biologijom.MI nismo vjerska drzava i u hrvatskim skolama se djecu uci drugacije i to na svim predmetima osim vjeronauka.Zato istom nije mjesto u drzavnoj skoli.
Ne mislim da ce hrvatski narod time izgubiti svoju tradiciju jer crkve ce i dalje postojati kao i crkveni vjeronauk i to u okruzenju koje je po mnogima primjerenije.
Ovo je perfidan odgovor ,zna se kako će se promatrati djecu koja idu na vjeronauk u crkvu.
Vjeronauk mora ostati u školama ,nema od njega zla ,dobro ok da djeca bi naučila dvije- tri o moralu ali jega živjeti se mora po morlanim pravilima
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 03.12.2013., 20:37   #63
Općenito sam za, ali ovisi tko će to organizirati. Tko može naći desetak tisuća volontera za ovako nešto?
Zek0slav is offline  
Old 03.12.2013., 20:41   #64
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Problematika o braku je također političko pitanje, kao što je svako pitanje koje se tiče društva i njegovog uređenja.

Imaš ti pravo biti protiv, naravno, ali tvoj stav je antidemokratski, totalitarističan i općenito, neuk.

Referednum je jednako važna, ako ne i važnija poluga demokracije od izbora.

To što on kod nas košta toliko koliko košta nije nikakva osnova da ga se ukine. Rješenje je ugledat se na Švicarsku, na primjer, i prekopirati njihovo proceduru o referendumu, koji je tamo daleko ekonomičnije održati.
Ti znači misliš kako je biti protiv referenduma o vjeronauku neuk, antidemokratski i totalitaran stav....ja mislim kako je stav da se samo zajednica muškarca i žene može definirati kao brak - neuk i antidemokratski, totalitaran....
Ah, kako je lijepo živjeti u demokratskom društvu ...
mirjam is offline  
Old 03.12.2013., 20:44   #65
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Ti znači misliš kako je biti protiv referenduma o vjeronauku neuk, antidemokratski i totalitaran stav....ja mislim kako je stav da se samo zajednica muškarca i žene može definirati kao brak - neuk i antidemokratski, totalitaran....
Ah, kako je lijepo živjeti u demokratskom društvu ...
Ne, ne podvaljuj. Ja mislim kako je bit protiv referenduma antidemokratski i totalitarno.
A ti se na referendumu o vjeronauku izjasni kako te volja, ili se suzdrži od izjašnjavanja, ali ne uskraćuj narodu demokratsko pravo da direktno odlučuje o pitanjima koja ga interesiraju.

Zadnje uređivanje Clint Eastwood : 03.12.2013. at 20:49.
Clint Eastwood is offline  
Old 03.12.2013., 20:47   #66
Quote:
no good kaže: Pogledaj post
Pa što onda. Škola ili MOZS se mora pobrinuti za učenika ili učenike koji ne idu na vjeronauk.

Što ako je dijete u kolicima ili se teško kreće i oslobođeno je tjelesnog. Baš mu je lijepo dok dođe u školu među zdravu djecu i profesore koji ga čudno gledaju.
Mi smo u školi imali učenicu koja je čekala na hladnom hodniku i nikoga nije bilo briga. Mogla je biti sretna što se uopće upisali, iako je bila odlična učenica, jer su rekli da ne žele imati s njom problema.
Da, nije problem u Crkvi koja se uselila u javni školski objekt, nego je problem u ministarstvu. A onda ti je žao učenice na hodniku. Jesi i njoj rekla: "Ti si na hodniku, pa što onda, žali se ministarstvu?

Društvo je skupilo novac da osigura grupi učenika razred, učitelje, nastavnike, pomagala, i za grupu od x učenika predvidjelo jedan razred. Besprica je, bilo bi bolje da je manje učenika u jednom razredu, kvalitetniji rad, ali tu upravo predlažeš, da se taj novac još više razvodni.
Pristaješ li da se dio novca rezerviranog za određenu školu odvoji, također i od plaća osoblja, da bi se osigurao smještaj prikladniji od hodnika za sve te koji nisu na vjeronauku, tjelesnom,... također da im se osigura obučeno osoblje za nadzor, jer djete u školu ne šaljem da sjedi samo na hodniku, nego da je s njim stručno osoblje, inače bih ga poslao u planinu s ovcama. Ukratko, prihvaćaš li da se na teret postojećeg sustava uvede još jedan za zbrinjavanje tog "viška" djece, ili da se problem jednostavno riješi na način da se sve održava tamo gdje mu je mjesto?
električni_zec is offline  
Old 03.12.2013., 20:51   #67
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ovo je perfidan odgovor ,zna se kako će se promatrati djecu koja idu na vjeronauk u crkvu.
Vjeronauk mora ostati u školama ,nema od njega zla ,dobro ok da djeca bi naučila dvije- tri o moralu ali jega živjeti se mora po morlanim pravilima
Daj mi reci,kako ce ih se to promatrati u vecinski katolickoj drzavi?Kako ce ih se to promatrati,ako ih se ne promatra dok idu nedjeljom na obavezne mise(3 i 8 godina kada se primaju sakramenti).

Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
E ovakav odgovor već poštujem i mogu ga razumit (iako sam ja da ostane izborni predmet ukoliko ima zainteresiranih,ja za razliku od liberala nevolim ljudima ništa branit i nametat ).Mislim, znam ja kako to ide, ti imaš nešto protiv Crkve pa ti onda nije problem izmišljat argumente koji ti odgovaraju pa čak i besmislene kao ovaj sa malim diskriminiranim muslimanom.
Ubuduće koristi ovaj argument a ne malog muslimana
Alergican sam kad se Crkva krene petljati u svjetovno,ako to znaci da imam nesto protiv Crkve...eto imam.Mali musliman nije izmisljen i meni je to bilo nekako ruzno,ali svijet nije idealan tu si u pravu.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.12.2013., 20:52   #68
Quote:
no good kaže: Pogledaj post
Vjeronauk u školi je izborni predmet. Zaboravlja se to.
I uvijek se poteže isti argument izbornog predmeta. Od svih izbornih predmeta s kojim je povučena paralela koju korist djeca dobijaju od vjeronauka, za razliku od ostalih navedenih ?

Evo ovdje još jednom link na štetnost i direktno sukobljavanje izučavanja kreacionizma (vjeronauka) sa znanstvenim činjenicama.

Quote:
Nikoga se ne prissiljava da ide na vjeronauk, a za one koji ne idu na vjeronauk mora se pobrinuti škola, odnosno MOZS.
I kako se za njih pobrine škola ? Ne znam postoji li slučaj da je negdje vjeronauk zadnji ili prvi sat pa se djecu koja ne idu na vjeronauk odvaja u knjižnicama, drugim prostorijama ili su prepuštena sami sebi.
To je kao da npr prostorija za tjelesni bude premala pa pola razreda ima tjelesni a pola ih se pusti da baulja po školi.

Quote:
Netko ide u glazbenu školu,
Onda želiš reći da je vjeronauku mjesto u vjerskoj "školi" ?

Quote:
netko ples, netko na jezike, netko na nogomet. Da li tu ima diskriminacije?
Vidiš djecu koju se odvaja od razreda po knjižnicama i etc jer ne izučavaju vjeronauk (kreacionizam) ujedno se na taj način diskriminira. Zato je kreacionizmu mjesto van škola.
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 20:53   #69
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ne, ne podvaljuj. Ja mislim kako je bit protiv referenduma antidemokratski i totalitarno.
Ti se na referendumu o vjeronauku izjasni kako te volje, ili se suzdrži od izjašnjavanja, ali ne uskraćuj narodu demokratsko pravo da direktno odlučuje o pitanjima koja ga interesiraju.
Tako je, ako treba i jeftinim floskulama ćemo obraniti pravo naroda da se igra tek otkrivenom demokratskom igračkom.
Jest da je malo skupa, ali, kao i svako dijete, narod će, kad malo dobije po džepu, odlučiti da neće baš svaki Božić za pod borić poželjeti hrpu referenduma-igračaka, jer je jednostavno prerastao neke igre.
električni_zec is offline  
Old 03.12.2013., 20:56   #70
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ovo je perfidan odgovor ,zna se kako će se promatrati djecu koja idu na vjeronauk u crkvu.
Isto onako kako danas gledaju djecu koja ne idu na vjeronauk u školi ?

Quote:
Vjeronauk mora ostati u školama ,nema od njega zla
Kako od indoktrinacije nema zla ?

Quote:
,dobro ok da djeca bi naučila dvije- tri o moralu ali jega živjeti se mora po morlanim pravilima
ako ti je do morala imaju etiku, ako ti je do tradicije i religije imaju povijest.
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 20:56   #71
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ne, ne podvaljuj. Ja mislim kako je bit protiv referenduma antidemokratski i totalitarno.
Ti se na referendumu o vjeronauku izjasni kako te volje, ili se suzdrži od izjašnjavanja, ali ne uskraćuj narodu demokratsko pravo da direktno odlučuje o pitanjima koja ga interesiraju.
Znači li to da su svi oni koji ne potpišu neku inicijativu za pokretanje referenduma - neuki? Ja mislim da je upravo tvoj stav totalitaran i antidemokratski, pa i neuk, jer biti protiv referenduma je također demokratsko pravo. Ne želim da se o ovim stvarima raspisuju referendumi. Točka.
mirjam is offline  
Old 03.12.2013., 20:59   #72
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ma/714595.aspx

vrlo zanimljiva inicijativa!

i ja se slažem da vjeronauku NIJE mjesto u školama nego u crkvama
Potpis. Tko želi na vjeronauk (bez obzira na vjeru) nek ga pohađa u crkvi.
Smotani2 is offline  
Old 03.12.2013., 21:01   #73
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ovo je perfidan odgovor ,zna se kako će se promatrati djecu koja idu na vjeronauk u crkvu.
Vjeronauk mora ostati u školama ,nema od njega zla ,dobro ok da djeca bi naučila dvije- tri o moralu ali jega živjeti se mora po morlanim pravilima
Koje je ovo smiješno okretanje teza: gledat će ih se valjda kao i hrpu djece danas, koja poslije vjeronauka izlaze iz škola...Gledam svake nedjelje hrpu mladih i starih kako izlaze iz crkve, pa se još nitko nije zaletio i zario očnjake u njihove vratove. Ni gej populacija također...
Ustalom, ta ista djeca danas obvezno idu na vjeronauk i u školu i u crkvu. To je onda valjda dupla kvaliteta, ili dupli rizik po ovoj logici?

Te dvije tri o moralu su mogli naučiti i kući...šta mogli, morali, kad smo većinski katolička zemlja, dakle imali su uzor kući. Ni ostali dio populacije se ne odriče visokih moralnih vrijednosti makar deklarativno. Nije zakonom zabranjen kućni odgoj....
električni_zec is offline  
Old 03.12.2013., 21:03   #74
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Znači li to da su svi oni koji ne potpišu neku inicijativu za pokretanje referenduma - neuki? Ja mislim da je upravo tvoj stav totalitaran i antidemokratski, pa i neuk, jer biti protiv referenduma je također demokratsko pravo. Ne želim da se o ovim stvarima raspisuju referendumi. Točka.
Ako ne želiš da se o tim stvarima ne raspisuju referendumi, nećeš potpisati inicijativu i tako ćeš izraziti taj svoj stav.

A bit protiv referenduma generalno, kao osnovne poluge demokracije, je demokratsko pravo u istoj mjeri kao i bit za diktaturu. Dopušteno ti je, ali valja bit prepoznato i osuđeno kao antidemokratsko i totalitarno.
Clint Eastwood is offline  
Old 03.12.2013., 21:03   #75
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Koje je ovo smiješno okretanje teza: gledat će ih se valjda kao i hrpu djece danas, koja poslije vjeronauka izlaze iz škola...Gledam svake nedjelje hrpu mladih i starih kako izlaze iz crkve, pa se još nitko nije zaletio i zario očnjake u njihove vratove. Ni gej populacija također...
Ustalom, ta ista djeca danas obvezno idu na vjeronauk i u školu i u crkvu. To je onda valjda dupla kvaliteta, ili dupli rizik po ovoj logici?
Mislim, ali stvarno.
mirjam is offline  
Old 03.12.2013., 21:05   #76
Btw postoji jos jedna po meni izuzetno bedasta stvar i ne znam do koga je.
Kada se primaju sakramenti obavezan je i crkveni vjeronauk.Dakle ne mozes pristupiti primanju sakramenata ako pohadjas samo skolski vjeronauk.Jednako tako ne mozes pristupiti niti ako pohadjas samo crkveni,a recimo tu godinu si se ispisao iz skolskog.
Daj se odlucite...crkveni ili skolski.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.12.2013., 21:05   #77
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ako ne želiš da se o tim stvarima ne raspisuju referendumi, nećeš potpisati inicijativu i tako ćeš izraziti taj svoj stav.

A bit protiv referenduma generalno, kao osnovne poluge demokracije, je demokratsko pravo u istoj mjeri kao i bit za diktaturu. Dopušteno ti je, ali valja bit prepoznato i osuđeno kao antidemokratsko i totalitarno.
Nemam pojma o čemu ti pripovjedaš ovdje, al dobro ja ionako rekoh svoje, pa nema smisla dalje.
mirjam is offline  
Old 03.12.2013., 21:07   #78
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Valjda smijem izraziti svoje misljenje

ne vrijedjam nikoga
Ma ne, di bi ti...
Stvarno te može sram bit, ali od vas jugoslovena zarobljenih u granicama RH niš bolje se ni ne može očekivat.

Osobno više poštujem vojvodu Tomu Nikolića od vas, eto, to ti dovoljno jasno govori.
Samwell Tarly is offline  
Received Infraction
Old 03.12.2013., 21:07   #79
Što bi rekao drug Tito ja sam more krvi prolila na ovom forumu da obranim vjeronauk u školi, da obranim katoličku tradiciju u našoj državi....i onda i sada dižu mi se sve dlake na tijelu na KC, u međuvremenu su napravili cirkus sa ZO, da ne pričam o ovom referedumu, izvrijeđali su nas sa oltara ko zadnja smeća....i dalje ću reći neka ga bude, ali Bog će vas sve skupa kazniti zbog vašeg ponašanja..mislim na KC u Hrvatskoj.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 03.12.2013., 21:08   #80
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Tako je, ako treba i jeftinim floskulama ćemo obraniti pravo naroda da se igra tek otkrivenom demokratskom igračkom.
Jest da je malo skupa, ali, kao i svako dijete, narod će, kad malo dobije po džepu, odlučiti da neće baš svaki Božić za pod borić poželjeti hrpu referenduma-igračaka, jer je jednostavno prerastao neke igre.
Da, evo još jedan koji smatra da je opravdano zakidat demokraciju zato što to košta.


A čemu izbori, doktore? Jesi ti svjestan koliko je to skupo?
Clint Eastwood is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.