Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 20:00   #21
FCA je možda i bolja kratica.

Jer lagano ćemo voziti "Nizozemska" vozila

http://www.neurope.eu/article/fiat-c...es-netherlands
WPLumia is offline  
Old 28.02.2014., 20:17   #22
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
FCA je možda i bolja kratica.

Jer lagano ćemo voziti "Nizozemska" vozila

http://www.neurope.eu/article/fiat-c...es-netherlands
pa sta, kad sad vozimo srpske fiate moze i iz "nizozemske"
badrix is offline  
Old 28.02.2014., 20:38   #23
Nije da su razumio.
Tvornice su i sada diljem svijeta. Sada se mijenja sjedište tvrtke.
WPLumia is offline  
Old 01.03.2014., 16:58   #24
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Nije da su razumio.
Tvornice su i sada diljem svijeta. Sada se mijenja sjedište tvrtke.
razumio sam dobro, zato i kazem da je nebitno gdje su tvornice tako i sjediste!
badrix is offline  
Old 03.03.2014., 19:37   #25
Dzemper odustaje od MX-5 kao baze za Alfu Duetto

http://europe.autonews.com/article/2...er-sources-say

Umjesto toga, vjerovatno će se prodavati pod znackom FIATa ili Abartha

Iz pobjede u pobjedu
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 03.03.2014., 20:02   #26
Ma meni se čini da ni on sam ne zna kaj hoće,planovi mu se mijenjaju iz dana u dan vidjet ćemo šta će reći u 5. mjesecu
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Old 03.03.2014., 20:10   #27
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Dzemper odustaje od MX-5 kao baze za Alfu Duetto

http://europe.autonews.com/article/2...er-sources-say

Umjesto toga, vjerovatno će se prodavati pod znackom FIATa ili Abartha

Iz pobjede u pobjedu
A i ne znam kolko bi imalo smisla ako se priča o 4C spideru, mada ovo bi valjda trebalo biti jeftinije. Mislim da njih dosta zajebaju sindikati i da to kroji politiku.
Bara is offline  
Old 04.03.2014., 14:22   #28
Poznata je motorizacija Jeep Renegadea. Naravno biti će i Trailhawk verzija za super terenske sposobnosti.

US
SuperFIRE 1.4 Turbo Multiair, 160 KS, Premium gorivo, 9-stupanjski automatik
TigerShark 2.4 Multiair 2, 184 KS, Regular gorivo, 9-stupanjski automatik

van US
E-TorQ 1.6, 110 KS, 5-stupanjski ručni, vjerojatno za Brazil
SuperFIRE 1.4 Turbo Multiair Start/Stop, 140 KS, 6-stupanjski ručni
SuperFIRE 1.4 Turbo Multiair Start/Stop, 170 KS, 6-stupanjski ručni, opcija pogon na sve kotače
1.6 JTD MultiJet 2 Start/Stop, 120 KS 320 Nm, 6-stupanjski ručni
2.0 JTD MultiJet 2 Start/Stop, 150 KS 380 Nm, 6-stupanjski ručni, opcija pogon na sve kotače
Kos boljih motora i ovdje vjerojatno opcija 9-stupanjskog automatika ili 6-stupanjskog mjenjača sa dvi-spojke.

Zadnje uređivanje Bara : 04.03.2014. at 15:36.
Bara is offline  
Old 04.03.2014., 14:28   #29
Bit će - dodatnih 24 mm visine (clearence), drugačiji prednji i zadnji odbojnik za bolje napadne i izlazne kuteve.

Dvije vrste 4x4 prijenosa - sa i bez reduktora, za slabije verzije i 4x2 pogon. Prema onom što sam ja pročitao 170 ks Multiair i OBA diesela mogu imati 4x4 pogon.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 04.03.2014., 14:51   #30
Za drugi sam dizel siguran za prvi ne oko 4x4, a i za jači MultiAir. Ne znam sve cake oko 4x4, pretpostavljam da je Trailhawk sa reduktorom, svakako će ta verzija imati zavidne terenske sposobnosti. Nisam siguran niti da je ovo konačan i točan popis motorizacije. Posebice me zanimaju kombinacije mjenjača te ima li ZF/Chrysler automatik mogućnost ručne promjene brzina.
Bara is offline  
Old 04.03.2014., 15:55   #31
Talijanski - prevoditelj mi ne pomaže puno, ali prema translatu ipak će biti "integracije" Chryslera s Lanciom?!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 04.03.2014., 15:57   #32
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Poznata je motorizacija Jeep Renegadea. Naravno biti će i Trailhawk verzija za super terenske sposobnosti.

US
SuperFIRE 1.4 Turbo Multiair, 160 KS, Premium gorivo, 9-stupanjski automatik
TigerShark 2.4 Multiair 2, 184 KS, Regular gorivo, 9-stupanjski automatik

van US
E-TorQ 1.6, 110 KS, 5-stupanjski ručni, vjerojatno za Brazil
SuperFIRE 1.4 Turbo Multiair Start/Stop, 140 KS, 6-stupanjski ručni
SuperFIRE 1.4 Turbo Multiair Start/Stop, 170 KS, 6-stupanjski ručni, opcija pogon na sve kotače
1.6 JTD MultiJet 2 Start/Stop, 120 KS 320 Nm, 6-stupanjski ručni
2.0 JTD MultiJet 2 Start/Stop, 150 KS 380 Nm, 6-stupanjski ručni, opcija pogon na sve kotače
Kos boljih motora i ovdje vjerojatno opcija 9-stupanjskog automatika ili 6-stupanjskog mjenjača sa dvi-spojke.
Multiair 2? Varijabilni rad svih ventila ili nešto drugo?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 04.03.2014., 16:04   #33
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Talijanski - prevoditelj mi ne pomaže puno, ali prema translatu ipak će biti "integracije" Chryslera s Lanciom?!
Ne, po meni je rekao da će biti Chrysler modela u Europi (moguće pod imanom Lancia), nije rekao da će integrirati Lanciu i Chrysler (malo je odgovor Pitijski, treba na pravo mjesto stavit zarez )

Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Multiair 2? Varijabilni rad svih ventila ili nešto drugo?

Još nisam utvrdio što je taj 2.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 04.03.2014., 19:54   #34
Što si to našao CDRW, koji je spisak motora i mjenjača za ovi Jeep i koje su kombinacije?

Amer sa alppar.com ima tekst o TigerShark motoru pa ću izvaditi dio:
MultiAir is Fiat’s variable valve timing and lift technology; it has separate timing for each cylinder. MultiAir uses electro-hydraulic valve actuators; a solenoid, energized with each rotation of the camshaft, regulates the amount of oil sent to the actuator, which controls the amount of lift, from completely closed to completely open, and the timing of the lift. A single pair of wires leads to each MultiAir actuator (the actuators and most other parts for the system are made in the United States.)
TigerShark 2.4 engines use MultiAir, which replaces the usual mechanical link between cam and valves with a column of oil; it alters lift and timing for each cylinder individually, maximizing intake manifold pressure and reducing pumping losses. MultiAir2 goes further, controlling both valve opening and closing to ensure optimal compression and efficient internal exhaust-gas recirculation (EGR) for improved fuel economy.


Nego vidim da se na nekim temama provlači da je ovaj Jeep mal ali ovo je dosta velik auto jer dužina je 4.23m, širina 1.8m, a ima prtljažnik od 350l.
Bara is offline  
Old 04.03.2014., 20:21   #35
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post



Još nisam utvrdio što je taj 2.
"The 2.4-liter is the third engine to feature MultiAir technology from the Chrysler Group and features the second generation “MultiAir 2” system that further enhances combustion control, improves fuel efficiency and reduces exhaust emissions."


"this latest version of the MultiAir system has been enhanced to provide more flexibility for valve openings and closings along with levels of internal exhaust gas recirculation for improved fuel efficiency."

Kolko se sjećam razlika je u tome što multiair2 može ventile usisa i ispuha aktivirati beskonačno promjenjivo,dobra stvar
bisi is offline  
Old 04.03.2014., 20:29   #36
Quote:
bisi kaže: Pogledaj post
"The 2.4-liter is the third engine to feature MultiAir technology from the Chrysler Group and features the second generation “MultiAir 2” system that further enhances combustion control, improves fuel efficiency and reduces exhaust emissions."
Kako 3. kada u Chrsylera nema to nijedan vanka njega?
Bara is offline  
Old 04.03.2014., 20:37   #37
Quote:
bisi kaže: Pogledaj post
"The 2.4-liter is the third engine to feature MultiAir technology from the Chrysler Group and features the second generation “MultiAir 2” system that further enhances combustion control, improves fuel efficiency and reduces exhaust emissions."


"this latest version of the MultiAir system has been enhanced to provide more flexibility for valve openings and closings along with levels of internal exhaust gas recirculation for improved fuel efficiency."

Kolko se sjećam razlika je u tome što multiair2 može ventile usisa i ispuha aktivirati beskonačno promjenjivo,dobra stvar
...ali "prvi" ili "stari" (kak hoces) varijabilno upravlja samo usisnim ventilima...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 05.03.2014., 08:52   #38
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Što si to našao CDRW, koji je spisak motora i mjenjača za ovi Jeep i koje su kombinacije?

Amer sa alppar.com ima tekst o TigerShark motoru pa ću izvaditi dio:
MultiAir is Fiat’s variable valve timing and lift technology; it has separate timing for each cylinder. MultiAir uses electro-hydraulic valve actuators; a solenoid, energized with each rotation of the camshaft, regulates the amount of oil sent to the actuator, which controls the amount of lift, from completely closed to completely open, and the timing of the lift. A single pair of wires leads to each MultiAir actuator (the actuators and most other parts for the system are made in the United States.)
TigerShark 2.4 engines use MultiAir, which replaces the usual mechanical link between cam and valves with a column of oil; it alters lift and timing for each cylinder individually, maximizing intake manifold pressure and reducing pumping losses. MultiAir2 goes further, controlling both valve opening and closing to ensure optimal compression and efficient internal exhaust-gas recirculation (EGR) for improved fuel economy.


Nego vidim da se na nekim temama provlači da je ovaj Jeep mal ali ovo je dosta velik auto jer dužina je 4.23m, širina 1.8m, a ima prtljažnik od 350l.
Evo TU kaže malo drugačije (možda od tržišta do tržišta ...):
La versione europea è disponibile con i motori benzina 1.4 MultiAir (da 140 CV e 170 CV) e 1.6 E.torQ (110 CV, 152 nm), più i diesel MultiJet da 1.6 litri (120 CV, 320 Nm) e 2.0 litri (140 CV/350 Nm e 170 CV/350 Nm).
Le varianti di minor potenza sono abbinate alla trazione anteriore, mentre l’integrale è prevista solo sui 1.4 da 170 CV e su entrambi i diesel.

Dakle eksplicitno kaže sa OBA diesela .... lažu oni, lažem ja.

Quote:
bisi kaže: Pogledaj post
"The 2.4-liter is the third engine to feature MultiAir technology from the Chrysler Group and features the second generation “MultiAir 2” system that further enhances combustion control, improves fuel efficiency and reduces exhaust emissions."


"this latest version of the MultiAir system has been enhanced to provide more flexibility for valve openings and closings along with levels of internal exhaust gas recirculation for improved fuel efficiency."

Kolko se sjećam razlika je u tome što multiair2 može ventile usisa i ispuha aktivirati beskonačno promjenjivo,dobra stvar
To bi značilo da je to dupli multiair? Čudno ali nigdje, nigdje, nigdje nemogu naći ništa suvislo o "dvojci" .... sve me strah da to nije nekakav update na softwerskoj razini ....

Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
...ali "prvi" ili "stari" (kak hoces) varijabilno upravlja samo usisnim ventilima...
Da. Mislio sam u prvi mah da su ispušni ventili dobili bar varijator no MultiAir je SOHC dizajn, kako tu primjenit varijator SAMO na ispušne ventile .... nije apsolutno nemoguće ali je petljancija.

Ima netko specifikacije Tigresharka?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 05.03.2014., 09:03   #39
Evo našao što je MultiAir2

However, MultiAir intervenes only at the start or end of the valve event. MultiAir 2, which made its debut on Fiat’s award-winning TwinAir engine, accommodates an extended opening inlet event for greater internal exhaust-gas recirculation and additional fuel-economy improvement.


Dakle ništa revolucionarno, praktički drugačija maksimalna vremena otvorenosti usisnih ventila.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 05.03.2014., 09:24   #40
Zanimljivo - na spideru izmijenili svjetla i ispuh koji je Akrapovičev

Akrapović se našao i na Abarthu 695 s 190 ks.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.