Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2014., 10:24   #41
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ima netko specifikacije Tigresharka?
Ma i to je SOHC kolko znam, dok je imao VVT bio je DOHC.
Bara is offline  
Old 05.03.2014., 11:14   #42
Prema allparu je DOHC.
Zanimljivo je da je blok razvio Hyundai-razlog...u vrijeme razvoja daimler i chrysler bili su partneri, a mercedes je tad planirao da će preuzeti hyundai i mitsubishi
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 05.03.2014., 11:21   #43
A tko zna možda i je DOHC...

Svakako oni tvrde, pitanje koliko je točno, 1.6 JTD sa 120KS FWD, 2.0 bilo 140 ili 170KS AWD.
Bara is offline  
Old 05.03.2014., 11:26   #44
Cek, to je isti blok kao u Sonati, C-crosseru i Outlanderu?
mrachni hajduk! is offline  
Old 05.03.2014., 11:52   #45
Da, World Engine, ostatak zajedničkog razvoja (tada) Mitsua, Chryslera i Hyundaia

Global Engine Alliance, praktički svi 2.4 danas u upotrebi su posljedica te kooperacije.
Inače poprilično čudo od motora - kovani podblok, srednja tri ležaja povezana radi veće čvrstoće, DLC suhe košuljice, klipovi sa plastikom na bokovima radi manjeg trenja, .... prilično napredan.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 05.03.2014., 12:44   #46
Zvuci dobro, steta sto ne dolazi u europu, kombinacija rengade + taj motor mi se jako svidja.
mrachni hajduk! is offline  
Old 05.03.2014., 13:11   #47
Ne znam koliko smisla ima u EU atmosferski motor osim za pojedince, danas bi većina turbaka, ja više žalim što nije možda ovdje mjesta našao 1.75 TBi u nekoj slabijoj varijanti od 240KS.
Bara is offline  
Old 05.03.2014., 13:37   #48
Ma znam da nema smisla, realan sam

A taj 1.75 bi bilo jako zanimljivo vidjeti u Renegadeu. Mada bi to bilo nesto kao X5, nevozljivo na sljunku a kamoli na necemu zescem.
mrachni hajduk! is offline  
Old 05.03.2014., 14:54   #49
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko smisla ima u EU atmosferski motor osim za pojedince, danas bi većina turbaka, ja više žalim što nije možda ovdje mjesta našao 1.75 TBi u nekoj slabijoj varijanti od 240KS.
Neznam ni kako su raspoređene intelektualna prava no Đemper je prije koju godinu optužio odabir 1.4 motora u Dartu kao glavni razlog slabog starta prodaje - najžalosnije je što je odletilo ili preraspoređeno 58 ljudi iz tvornice motora ... kao da je njihova genijalna ideja da se ne ide sa većim motorm.

Uglavnom nevole Ameri turbake pa da je najbolji na svijetu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 05.03.2014., 15:06   #50
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Ma znam da nema smisla, realan sam

A taj 1.75 bi bilo jako zanimljivo vidjeti u Renegadeu. Mada bi to bilo nesto kao X5, nevozljivo na sljunku a kamoli na necemu zescem.
Elektronika ako je dobra danas sve riješi, za teren je ipak tu valjda mehanika glavna odgovorna. Kažem već Trailhawk izvedbe bi trebale biti odlične za teren. Nije ovo samo još jedan gradski šminker u klasi croosovera.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Neznam ni kako su raspoređene intelektualna prava no Đemper je prije koju godinu optužio odabir 1.4 motora u Dartu kao glavni razlog slabog starta prodaje - najžalosnije je što je odletilo ili preraspoređeno 58 ljudi iz tvornice motora ... kao da je njihova genijalna ideja da se ne ide sa većim motorm.

Uglavnom nevole Ameri turbake pa da je najbolji na svijetu.
PIsao sam ja već o tome kako Ameri ne vole turbake, mrze ih. Iako zbog ovih sveprisutnih eko-normi će i oni kad-tad na turbake. Znam da ovaj 1.4 turbak FIAT-ov opisuju kao motor sa po njima strašnom turbo rupom. Mislim nije bezveze trenutno kod njih ponuda motora da imaš 2.0, 2.4 l4 pa 3.2, 3.6 V6 te još HEMI. Sve naravno u pravilu atmosferci, eventualno njima kompresor može uči u izbor.
Bara is offline  
Old 05.03.2014., 15:34   #51
A to se zove prilagodba tržištu, i sreća Đemperova da ima relativno moderne Chrysler motore koje može ubacit. S druge strane moram reći da nisam vozio 1.4T pogotovo onaj sa 170 ks koji bi trebao imat najveću rupu pa ne mogu sudit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 05.03.2014., 15:45   #52
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Elektronika ako je dobra danas sve riješi, za teren je ipak tu valjda mehanika glavna odgovorna. Kažem već Trailhawk izvedbe bi trebale biti odlične za teren. Nije ovo samo još jedan gradski šminker u klasi croosovera.
Je, al da bi toliku snagu iskoristio na tako visokom i relativno uskom autu treba malo prtljanja po ovjesu. Rezultat je da je auto nevozljiv na terenu i da i renault 4 bolje ide po makadamu.
mrachni hajduk! is offline  
Old 05.03.2014., 16:10   #53
Sad tek vidim da su u 695 stavili T-JET, čudno što nisu multiair
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 05.03.2014., 16:46   #54
Nije MultiAir za neke posebne snage, nije to za "racing" mašine - bolja je "klasika".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 05.03.2014., 16:55   #55
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nije MultiAir za neke posebne snage, nije to za "racing" mašine - bolja je "klasika".
Ne trpi visoke okretaje, sjećam se da su ga htjeli stavit i u ferrari pa nakon testova odustali
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 05.03.2014., 17:07   #56
Upravo tako. To je sistem za šparnu vožnju, uštedu goriva a ne neke sulude okretaje, ne hoda to.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 05.03.2014., 18:30   #57
Ja cu testirati Dart Gt sa ovim 2.4 motorm cim sitgnem, trenutno ne mogu jer nemam vazecu vozacku.

Uglavnom, negativno me iznenadila jedna stvar, a to su saboracajne trake fizicki podjeljene cak i na mjestima gdje je preticanje i obilazenje dozvoljeno, tako da svaki put treba ''derati'' automobil preko tih izbocina na cesti. To me dovodi do moguceg odustajanja od Darta, Mazde 3 i slicnih automobila ali dok sam ne osjetim kako je voziti preko toga u praksi, necu nista unaprijed da zakljucujem. Uglavnom, negativno sam iznenadjen, jer mi se cini da brz amjenjanja traka i preticanja na 60 plus milja i nisu bas sasvim sigurna kao sto bi bila da nema tih ''mjera'' sigurnosti...
El Mariachi is offline  
Old 05.03.2014., 18:49   #58
daj nek sad konačno pljunu neku alfu van umjesto 159
PowerG is offline  
Old 05.03.2014., 18:51   #59
Alfa 6c



vidi se viper u njoj
PowerG is offline  
Old 05.03.2014., 20:05   #60
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Alfa 6c


vidi se viper u njoj
Ovo je viper
http://www.roadandtrack.com/cm/roada...3-stradale.jpg
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje spyker22 : 06.03.2014. at 00:56. Reason: prevelika slika
m.k is offline  
Received Warning
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.