Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 13:44   #21
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Narod u Europi umjesto takvih vozila kupuje MPV-e ili crossovere koji nude isti prostor u kompaktnijim dimenzijama, a firme kupuu njemačke aute jer isti imaju velike ostatke vrijednosti pa je leasing rata za BMW često povoljnija nego za npr. Insigniu. Dok su se takvi auti kupovali privatno i dok leasing nije bio jedini model za službene aute, Renault, Opel i sl. imali su neke šanse.
Ne znam od kuda čupaš podatke, ali evo na primjeru usporedbe Škoda Octavia - Peugeot 3008. Ugovarali smo nabavu cijele flote 2010. godine (77 vozila) za bivšu tvrtku, a između ostalih su bili navedeni i ova 2 automobila. Buy back za Octaviu je bio 35%, a za 3008 je bio 37%. Da ne pričam da je slabije opremljena Octavia 1.6 tdi bila skuplja cca. 5000kn od 3008-ce sa 1.6 hdi motorom. U konačnici, sve je stvar pregovora... Ne znam kako je kod nabave 1-2 vozila...
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 13:47   #22
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Narod u Europi umjesto takvih vozila kupuje MPV-e ili crossovere koji nude isti prostor u kompaktnijim dimenzijama, a firme kupuu njemačke aute jer isti imaju velike ostatke vrijednosti pa je leasing rata za BMW često povoljnija nego za npr. Insigniu. Dok su se takvi auti kupovali privatno i dok leasing nije bio jedini model za službene aute, Renault, Opel i sl. imali su neke šanse.
A kako fizicki mozes nuditi isti prostor u kompaktnijim dimenzijama?

Ili imas manji gepek a isti prostor za ljude ili imas manji prostor za ljude - cesto prostor za noge na straznjoj klupi - a prihvatljiv gepek.

Znaci niti jedno se nemre mjeriti sa autom vece klase i samim time vecih gabarita.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 13:56   #23
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Hm. Ja mislio da necu nikad tako razmisljat a danas bome bas tako mislim.
Jel s menom sve u redu ??!?!
Sve ovisi koliko si para spreman pljunuti. Vidim da na drugom forumu trubiš kako je mala razlika u cijeni premium trojke i ostalih pripadnika klase. Ne znam za leasing trikove, ali što se tiče keša iz iskustva mogu reći da je to bullshit.

BMW 3ca, koja je trenutno povoljnija no ikad, je skuplja od slično opremljene Insignije, Peugeota 508 ili Mondea minimalno 50k kn. Nisu to mali novci. I još mu fali dosta opreme da bi usporedba bila fer. Kod C klase je razlika još veća, a dobiveni dizelaš još prosječniji...

Za Audi nisam radio usporedbe, ali on je vjerojatno trenutno najpovoljnija premium kupnja. Ali ovako odokativno, i tu je razlika barem 4k eura...nekom malo, nekom previše...Možeš zamisliti koliko će tek biti razlika u odnosu na novi Audi.

Svatko neka kupi što mu srce želi, ali treba jasno i glasno reći da premium košta, i to dosta više nego nepremiumi.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:19   #24
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Sve ovisi koliko si para spreman pljunuti. Vidim da na drugom forumu trubiš kako je mala razlika u cijeni premium trojke i ostalih pripadnika klase. Ne znam za leasing trikove, ali što se tiče keša iz iskustva mogu reći da je to bullshit.

BMW 3ca, koja je trenutno povoljnija no ikad, je skuplja od slično opremljene Insignije, Peugeota 508 ili Mondea minimalno 50k kn. Nisu to mali novci. I još mu fali dosta opreme da bi usporedba bila fer. Kod C klase je razlika još veća, a dobiveni dizelaš još prosječniji...

Za Audi nisam radio usporedbe, ali on je vjerojatno trenutno najpovoljnija premium kupnja. Ali ovako odokativno, i tu je razlika barem 4k eura...nekom malo, nekom previše...Možeš zamisliti koliko će tek biti razlika u odnosu na novi Audi.

Svatko neka kupi što mu srce želi, ali treba jasno i glasno reći da premium košta, i to dosta više nego nepremiumi.
Ja sam do premium trojke dosao, ne s cijenom pripadnika iste klase vec cijenom SUVova s boljom opremom. Svi takvi SUV modeli su iznad 200K KN.
Osobno vidio ponudu za Audi A4 na 204 k KN dok je redovna cijena na akciji bila 224k. Naravno BMW skuplji za jos 20 k pa Mecka za jos 20 k ...

Jednostavno sam dosao u situaciju ak cu dat tolke novce bum vozil onda premium marku. So Simple.
Vidim da i vecina tako razmislja. Ak je vec budjet toliki zna se sta se kupuje !!!:klap:
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:26   #25
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A kako fizicki mozes nuditi isti prostor u kompaktnijim dimenzijama?
Može, pogotovo kod koncepcija sa poprečnim motorom. Često kod prijelaza sa atmo V6 na turbo I4 i samim tim manji kraći motorni prostor za 10-15, negdje i više cm.
Ima i drugih trikova za više prostora kroz što kompaktniji stražnji ovjes.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:27   #26
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Jednostavno sam dosao u situaciju ak cu dat tolke novce bum vozil onda premium marku. So Simple.
Vidim da i vecina tako razmislja. Ak je vec budjet toliki zna se sta se kupuje !!!:klap:
To je ono što će selo reći, a što je oprema u tom 'premiumu' sve samo ne premium koga boli kuki.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:53   #27
Ah jebeš brdo opreme koju nećeš danas sutra znat nabrojat jer ti je zapravo najbitnije od svega klima i eventualno navigacija skup s radiom, sve ostalo više manje je standard.

Ovaj Talisman me neodoljivo posjeća na VW Passat CC, da nakeljiš VW znak svi bi rekli da to je novi model Passata CC.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:54   #28
Stražnja svijetla gotovo spojena

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:56   #29
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ah jebeš brdo opreme koju nećeš danas sutra znat nabrojat jer ti je zapravo najbitnije od svega klima i eventualno navigacija skup s radiom, sve ostalo više manje je standard.

Ovaj Talisman me neodoljivo posjeća na VW Passat CC, da nakeljiš VW znak svi bi rekli da to je novi model Passata CC.

Pusti ti to. Vozi dva tjedna Megane od starog. Auto paljenje svjetala, auto brisači, auto dvozonska klima, parking senzori... navikne se čovjek brzo na te điđe miđe.
Ne kažem da drugi proizvođači to ne daju, hoću reći da oprema jako pridonosi dojmu auta.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:44   #30
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Ja sam do premium trojke dosao, ne s cijenom pripadnika iste klase vec cijenom SUVova s boljom opremom. Svi takvi SUV modeli su iznad 200K KN.
Osobno vidio ponudu za Audi A4 na 204 k KN dok je redovna cijena na akciji bila 224k. Naravno BMW skuplji za jos 20 k pa Mecka za jos 20 k ...

Jednostavno sam dosao u situaciju ak cu dat tolke novce bum vozil onda premium marku. So Simple.
Vidim da i vecina tako razmislja. Ak je vec budjet toliki zna se sta se kupuje !!!:klap:
Ok, ako si ti dobio takvu ponudu onda ti svaka čast. 204k kn je odlična cijena za A4. Koja je oprema? Meni su nudili Insigniju 2.0 CDTI 140 KS sa dosta dobrom opremom za 179.000 kn.

Ali treba pripremiti barem 50 tisućica više za početne dizelaše kod ostale premium dvojke.

BMW 3ca, 318d, solidno opremljen, 254.00,00 kn. Ne daju dolje.
C klasa...boktepitaj koliko...

Za kompaktni SUV ne bi nikad dao 200k kn, nema šanse, iako sam jedno vrijeme brijao na CX-5...

No, back to topic. Talisman? Užasno ime, ali ajde, nije bitno. No meni se čini da s tim pristupom lagano odustaju od ozbiljnije prodaje u Europi?
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:46   #31
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
To je ono što će selo reći, a što je oprema u tom 'premiumu' sve samo ne premium koga boli kuki.
Eh sad. Mozes ti to tumacit kako hoces.
Kad bolje pogledas svaki brand automobila ima svoje gadgete. I taj segment njemacke trojke isto.
Po meni standard od opreme za udobnost mora biti automatska klima ...
Razni pretinci, kromirani obrubi, zastitne letvice, trokut, first kit za gume, sto sve oni ne daju pod dodatnu opremu.... da puknes od smjeha . i to se masno placa
Novost su ovi parkirni senzori, nije mozda losa stvar, ali i dosad si moga parkirat auto bez njih .... sto se sve podrazumjeva pod dodatnu opremu.
Da treba mi auto sam upalit brisace kad pocne kise ....

Pa vecina danasnjih vozaca ne upotrebljava zmigavac (ZAMISLI) a kamoli razne botune u autu ......
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:52   #32
Evo malo da potkrijepim jedan paket opreme ..

Vozačevo sjedalo podesivo naprijed, nazad, po nagibu i visini Suvozačevo sjedalo podesivo naprijed, nazad i po nagibu
Sjenila za sunce za vozača i suvozača s ogledalom - neosvjetljena Prednji sigurnosni pojasevi podesivi po visini
Nasloni za glavu na svim sjedalima podesivi po visini Naslon stražnje klupe preklopiv u omjeru 60/40 Upravljač podesiv po visini i dubini
Osvjetljen prtljažnik
Ključ na preklapanje
Grijano stražnje staklo
Električno pomicanje prednjih i stražnjih stakala
Središnje zaključavanje
Klima uređaj

Sto to ovdje treba masno platit
Pa to automobili stari i po desetak i vise godina imaju pod normalno ...

da da zaboravih kad mi napomenu da ima 3 stop svjetlo :klap::klap::klap:
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:19   #33
Pa upravo početni paketi premiuma izgledaju tako...puni nekih pepeljara, kitova, filtara čestica i slično

Ali dobro, netko voli više para dati za jači motor, netko za opremu, a netko za značku Ja sam se jedno vrijeme palio na motor pa sam sanjao o Octaviji 1.8 TSI...

Ali u krivu si što se tiče opreme. Ima to svojih čari, bilo u smislu SVAKODNEVNE ugode, bilo u smislu sigurnosti. Xnenoni su dobar primjer. Značajno podižu preglednost na neosvjetljenim cestama u odnosu na halogenke, a samim time i sigurnost mene i drugih. Meni su stražnji bočni jastuci (i zavjese ofkors) pod mus. Nekoga boli đoko za to. Bluetooth je i komocija i sigurnost - opet pod mus. Stražnja kamera je bogom dana za moju ženu i stvarno čini život lakšim, pogotovo u današnjim nepreglednim autima. Ergonomska sjedala (često vozim po 600 km u komadu), prednji senzori, itd.

Bez svega toga se može, isto kao što se može i s renolčekom Cliom od 75 KS i ručnom klimom krstariti tjednima po Jadranskoj obali (been there done that).
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:32   #34
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Ok, ako si ti dobio takvu ponudu onda ti svaka čast. 204k kn je odlična cijena za A4. Koja je oprema?

Za kompaktni SUV ne bi nikad dao 200k kn, nema šanse, iako sam jedno vrijeme brijao na CX-5...

No, back to topic. Talisman? Užasno ime, ali ajde, nije bitno. No meni se čini da s tim pristupom lagano odustaju od ozbiljnije prodaje u Europi?
AUDI A4 110 kw, Economic plus oprema ...

Ja sam isto zakljucio da se ne isplati dati toliko za SUV. Gledao sam sve brandove i tu mazdu koja je mrak , ali ...

Sad jednostavno planiram isprobat sve limuzine u tom cjenovnom razredu pikirajuci neki iz njemacke trojke ... Like I Said So Simple ....
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:36   #35
Za talisman , jer sam dugogodisnji zadovoljan korisnik Renault branda ....
Cijena na kraju dirigira put kojim ce krenuti i ovaj model Renaulta ....
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:39   #36
Znači samo je njemački karavan gospodarsko vozilo ? Hrpa bijelih Meganea Grandutour s natpisima firmi na cesti je za turizam?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:42   #37
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Znači samo je njemački karavan gospodarsko vozilo ? Hrpa bijelih Meganea Grandutour s natpisima firmi na cesti je za turizam?

Ha Ha Renaulta koriste oni obrti koji nisu u sustavu PDVa ....
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:49   #38
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Ha Ha Renaulta koriste oni obrti koji nisu u sustavu PDVa ....


Kod nas 5 komada, hoćeš me ubijedit da nismo u sustavu PDVa?

On topic: ime se namješta prema tržištima na koja se cilja. Da se namješta po našim tržištima, bi li Ford ikada došao sa Kugom?? Ne... al svejedno se prodaje solidno.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:05   #39
Sve ti je French rekao. Pročitaj malo napise po tim autima pa zaključi jesu u pdv ili ne.

Da nebi ispalo da tvrdim da Renault ima najviše službenih auta ili slično. Naravno da nema, ovo sam pisao samo kao odgovor da njemački karavan firme uzimaju za takve namjene. Uzimaju firme ono što im treba. Naravno da direktori obično ne voze Megane već neki premium (bar u boljoj firmi).

On topic:
Slažem se s ovim dijelom za ime, očito je primarno Azijsko tržište, u Europi ovaj segment za Renault nije nešto profitabilan.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 19:43   #40
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.