Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2015., 16:39   #101
Kako mogu saznat je li mi odredjena osoba poslala novac?
Prvi put mi je dala nekakav broj, ovaj put nije.Je li taj br nuzan ili da ipak pitam u WU ? ...
Silence, please is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 19:26   #102
Imam nekoliko nedoumica oko slanja novca putem Western Uniona.

Da li se novac može slati preko pošte, ili isključivo preko banke?

Ako šaljem novac preko banke, da li moram imati račun u toj banci?

Koliko sam shvatio, za uplaćivanje novca je dovoljna osobna karta/pasoš, iznos koji želim poslati, ime osobe kojoj šaljem novac i zemlja u kojoj se osoba nalazi.

Pošto novac želim da pošaljem u drugu zemlju, a samim tim ni valuta nije ista, da li novac uplaćujem u valuti koja se koristi u mojoj državi, ili u valuti koja se koristi u zemlji osobe kojoj želim poslati novac?
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 19:31   #103
Quote:
zagors kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko nedoumica oko slanja novca putem Western Uniona.

Da li se novac može slati preko pošte, ili isključivo preko banke?

Ako šaljem novac preko banke, da li moram imati račun u toj banci?

Koliko sam shvatio, za uplaćivanje novca je dovoljna osobna karta/pasoš, iznos koji želim poslati, ime osobe kojoj šaljem novac i zemlja u kojoj se osoba nalazi.

Pošto novac želim da pošaljem u drugu zemlju, a samim tim ni valuta nije ista, da li novac uplaćujem u valuti koja se koristi u mojoj državi, ili u valuti koja se koristi u zemlji osobe kojoj želim poslati novac?
novac se može slati preko western uniona neovisno o banci, ne trebaš nikakav račun. ali odnedavno trebaš broj svoje osobne i oib kao pošiljatelj.
trebaš i točnu adresu primatelja, a uplaćuješ kune a ovaj dobije svoju valutu. dobiješ onaj kod koji pošalješ primatelju, a nužan je za podizanje novca.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 23:58   #104
Koja ja "caka" s konverzijama valuta? Povremeno primim uplatu u eurima, uvijek mi isplaćuju u kunama po očajnom tečaju. Jel to tečaj banke/pošte ili WU vrši samu konverziju?
stef_mrcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 16:33   #105
Mislim da imaju očajne tečajeve i(li) užasnu proviziju. Ne znam kako oni to nazivaju, ali znam osobe koje su slale i na cca 200€ plaćale između 100 i 200kn davanja.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:32   #106
Ma jasno, taj fee je očajno velik, nekada premaši iznos koji šalješ. No meni u ovom slučaju ne smeta taj fee/provizija/nazovikakohoćeš jer nije na moj teret, velikom većinom slučajeva. Meni smeta kada mi netko pošalje eure, a ja dobijem isplatu u kunama gdje po euru dobijem jedva/oko 7kn. Pol kune po euru nije malo na veće iznose. Tražio sam u banci i pošti isplatu u eurima, ali su rekli da isplata ide u našoj valutu, te da onda mogu kupit eure.
stef_mrcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:37   #107
Tako je, imaju i veliki fee i užasne tečajeve, tečajni spread im je valjda preko 10%.

Tako da, morat ćeš povećati cijenu usluge, ako planiraš preko njih naplaćivati.

Samo ne kontam, zašto ne paypal ili nešto slično?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 00:44   #108
par stvari

1. ako mi neko iz EU salje euro mogu li dobiti euro ovdje? jer kad sam ja slao u srbiju pitali su me dali želim da on dobije eure ili dinare

2. nije mi jasno, idem na stranicu WU i kaze mi kalkulator mi kaže ako šaljem 2600 eura fees su mi na stranici od WU 30 eura a kad odem u poslovnicu u Splitu fees traze 960 kuna ??? kad sam ih pitao kako to da je online 30 eura kod njih 960 kuna rekli su mi , pa onda posaljite online, koja je tu caka?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:52   #109
netko pomoc?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 15:56   #110
Koji točno kalkulator?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 17:43   #111
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Koji točno kalkulator?
https://www.westernunion.com/hr/en/h...estern%20union

sa desne strane money send online,,, upisi recimo 2600 eura fees je 30 eura u poslovnici traze 130 nisam nikad slao online pa neznam dali je to tocno
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:36   #112
Da, to je samo za online.
Razlika u naknadi je vjerojatno zato što online nema provizije koju uzima agent.
Samo pazi, kod online slanja će ti transkcija na kartici biti evidentirana kao "cash advance" (podizanje gotovine) pa će ti i banka/kartičarska kuća uzeti proviziju, tako da je razlika naknade između uplate online i kod agenta puno manja.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 03:35   #113
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Da, to je samo za online.
Razlika u naknadi je vjerojatno zato što online nema provizije koju uzima agent.
Samo pazi, kod online slanja će ti transkcija na kartici biti evidentirana kao "cash advance" (podizanje gotovine) pa će ti i banka/kartičarska kuća uzeti proviziju, tako da je razlika naknade između uplate online i kod agenta puno manja.
on meni šalje direktno na moj euro račun u splitskoj banci, koliko će mi splitska banka uzeti za to?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 07:48   #114
Nesto sitno... Nadam se da dobrim ljudima koji ti salju nisi dao broj kartice i kontrolni kod, ili fotokopiju obje strane kartice?

Jer ako obojica imate bankovne racune nikakav WU vam nije potrebam, pa mi je prica malo klimava

Javi rezultat
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 15.01.2017. at 08:01.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:44   #115
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Nesto sitno... Nadam se da dobrim ljudima koji ti salju nisi dao broj kartice i kontrolni kod, ili fotokopiju obje strane kartice?

Jer ako obojica imate bankovne racune nikakav WU vam nije potrebam, pa mi je prica malo klimava

Javi rezultat
to je čovjek sa kojim radim stalno i poznajem ga do sad smo radili na račun i paypal, tako da nema frke

2600 eura ne zelim da me porezna zove po novom zakonu pilaju sve živo bez veze

zato on pošalje WU online plati 30 eura ja dignem na pošti sa MTC brojem bez provizije, jeli to moguće?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:47   #116
Da. Svi troškovi i provizije su na teret pošiljatelja.
Jedino ne znam za valutu (pitaj kod agenta). Ako se bude konvertiralo u kune, mislim da tečaj neće biti baš najpovoljniji.
Samo upozori pošiljatelja na "cash advance" naknadu. Tako da vjerojatno neće biti samo 30 eura, nego bliže 100 eura.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:11   #117
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post

on meni šalje direktno na moj euro račun u splitskoj banci, koliko će mi splitska banka uzeti za to?
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post

2600 eura ne zelim da me porezna zove po novom zakonu pilaju sve živo bez veze

zato on pošalje WU online plati 30 eura ja dignem na pošti sa MTC brojem bez provizije, jeli to moguće?
Da se odlucis, bilo bi ti lakse odgovoriti....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:18   #118
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
zato on pošalje WU online plati 30 eura ja dignem na pošti sa MTC brojem bez provizije, jeli to moguće?
Moguće je, samo moraš voditi računa o ovome što ti Mephisto piše, tečaj je prilično nepovoljan. Dobio bi oko 7,30 kn za 1 euro i isplata je isključivo u kunama.
Lowryder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:59   #119
Quote:
Lowryder kaže: Pogledaj post
Moguće je, samo moraš voditi računa o ovome što ti Mephisto piše, tečaj je prilično nepovoljan. Dobio bi oko 7,30 kn za 1 euro i isplata je isključivo u kunama.
aha a nije mi jasno kako kad sam slao u srbiju WU pitali su me u čemu želim da on digne u dinare ili eure, znači ne moze se izbjeći nikako taj tečaj 7,30 i u banci je takav ? i kad dižem u banci jeli isto dižem sa MTC znači nema veze sa mojim računom
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 19:07   #120
Kažem ti, pitaj agenta kod kojeg planiraš podići u kojoj valuti može ići isplata. Valuta ovisi ponajviše o agentu, ne podržavaju svi sve valute.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.