Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2003., 12:21   #81
Ja stvarno mrzim ići ginekologu, pa mi je ključni faktor da mi taj doživljaj bude što manje stresan, a kod privatnog ginekologa mi je uvijek manje stresan. Bila sam sad nedavno na operaciji u Petrovoj i ne mogu se zaista na ništa požaliti - super su i super su stručni, ali nekim liječnicima tamo odnos prema pacijentu nije najveća vrlina.
verica is offline  
Old 18.02.2003., 17:52   #82
Evo i mene sa zakašnjenjem.

Paw, jako mi je drago što je dobro prošlo!

Jebeš ga, ponekad se sami trebamo opeći da bi nakon toga znali što, kako i zašto...

Ja sam na Triquilaru + kondom (proglasite me paranojom, ali moje uzimanje tableta je neodgovorno, i da nemam te ciste ne bi ih ni pila)... Što je najbolje, meni bi se možda i dogodilo da se 'zaletim' ali dečko se bez kondoma neće ni približiti... Blago meni na njemu

S obzirom na navedno i na to da mi je rečeno kako nisam baš plodna ko njiva (više kao dalmatinski krš - ono, zalomi se ponegdje) bio bi stvarno peh pehova da zatrudnim...

A sad se vraćam učiti, već mi glava puca..
Tinchi is offline  
Old 18.02.2003., 22:46   #83
Bok cure, evo pročitah Vaša iskustva i primjetila sam da nitko nije spomenuo razlike u komunikaciji sa privatnim i soc. gin.
Nemam straha i paranoja od gin. pregleda, za mene je to pregled kao svaki drugi (ali se npr. užasavam vađenje krvi, i pokušavam to izbjeći ako mogu). Ali mi je jako važno da se prije pregleda konzultiram sa liječnikom, objasnim mu potanko razlog moga dolaska, volim ostvariti kvalitetnu komunikaciju odnosnu dobru atmosferu. Također želim čuti sve informacije o mojem zdravstvenom stanju, o pilulama koje želim koristiti i o niz drugih stvari koje su bitne za moje zdravlje. Pričam Vam sada sve ovo jer kako sam prošli tjedan bila na pregledu kod moje soc. gin., iznenadila sam se njezinim pristupom i (ne)ponašanjem. Čim sam ušla u ordinaciju, ženska mi je rekla da legnem i raširim noge. Malo sam se zbunila i učinila što je rekla. Zapravo sam joj tek za vrijeme pregleda uspijela "doviknuti" onako raskrečena ležeći da je razlog moga dolaska sumnja na trudnoću. Na to me ona samo upitala koliko još žena čeka na hodniku. Minuta šutnje, i onda bum: trudni ste????

Kod mog privatnog gin. kod kojeg inaće idem situacija je potpuno obrnuta. S tim čovjekom si prvo popričam kojih desetak minuta, zatim pregled, a onda konzultacije. Čisto normalan odnos pacijent-liječnik.
Netko je gore postavio pitanje zašto nisam odmah išla kod privatnog?! Mislila sam da bi mi ta lova dobro došla u situaciji da sam ostala trudna. I nisam sasvim sigurna da bi mogla financirati održavanje trudnoće kod privatnog gin., već bi se sigurno skroz prebacila kod soc.
Dakle kakva je Vaša komunikacija sa gin.? Uspiješna, zadovoljavajuća, nepotpuna, nedovoljna, nikakva?
Pozdrav!
Paw is offline  
Old 18.02.2003., 23:44   #84
Quote:
Originally posted by L.NimoyInvadesMetal~
Kao i svima i uvijek,zelim ti svu srecu u zivotu,ali dijete drago,ako se ti tako NEODGOVORNO ponasas u svojoj 15.toj godini ,pa ja stvarno ne znam.
Kao prvo, i najvaznije da te decko STVARNO voli,ne samo da bi INZISTIRAO na kontracepciji,nego mu ne bi bilo ni bitno da spavate(pa ti imas samo 15 godina!!!!!!!!!!!!)odnosno znao bi da si premlada za to.....inace ja imam 19,da ne bi mislila da sam neki starac.
ALi moj stav je da mladi ,a pogotovo cure,moraju pricekati sa sexom jer se neodgovornim i bahatim "igranjem sa spolnim organima " moze dogoditi samo nesto lose(iako mislim da je imati dijete predivno,isto tako ne bih volio da ti se to dogodi sa 15 godina,jer ces PRERANO odrasti i izgubiti mladost.)

Moj savjet ti je::>razgovaraj s deckom o tome,i ako NISTA DRUGO,barem koristite kontracepciju.


Mrzim decke koji razmisljaju KRIVOM GLAVOM.Ne razumijem kako nekome mogu biti vazniji glupi hormoni od pravih osjecaja ljubavi i povezanosti....

kao sto sam ti vec rekao,zelim ti svu srecu u zivotu,ma kakvu je ti odabrala...
ne želim ni ja da mi se to dogodi, ali i ja razmišljam krivom glavom.... ili krivim glavama. i ja sam kriva što smo uopće počeli s tim. jer sam ja i htjela. volim ga i lijepo mi je s njim i seks nam je super. nakon 2 godine veze, mislim da seks nije nešto neprirodno... bilo bi mi žao da to nisam napravila.
samo se nadam da se neće dogoditi nešto što će me navesti da mi bude žao
Lilith-first woman is offline  
Old 19.02.2003., 00:19   #85
Quote:
Paw kaže:
Dakle kakva je Vaša komunikacija sa gin.? Uspiješna, zadovoljavajuća, nepotpuna, nedovoljna, nikakva?
Pozdrav!
Prvo da ti kažem da je i meni drago što je na kraju sve ispalo ok

Moja su iskustva s ginekolozima identična tvojima.. prvi put sam otišla u dom zdravlja ginekologu koji je isto, bez da me pitao šta ja uopće hoću, samo rekao da legnem i raskrečim se.. osim toga je bio poprilično grub i bezobrazan. tada sam uzela recept (jer tada tu (psihičku) torturu nisam htjela prolaziti još jednom) i otišla. nakon njega (koji zapravo nije ni napravio kompletne pretrage) sam otišla kod privatnice, gdje je stvarno bilo vrlo ugodno i ne odlazim od te žene dok ne ode u penziju

Slažem se da nema smisla generalizirati da su svi privatnici bolji od socijalnih ili obrnuto. I u jednoj i u drugoj skupini ima super ljudi i totalnih kretena, jednostavno je stvar sreće na koga naletiš..

no moram priznati da mi se generalno kod privatnika ipak više sviđa opremljenost.. uglavnom imaju nove stolove, nove aparate i dr., pa mi sve djeluje nekako čišće i jednostavno se osjećam ugodnije. no svi ti aparati ne znače ništa ako njima barata budala
326 is offline  
Old 19.02.2003., 00:48   #86
Exclamation

Quote:
Lilith-first woman kaže:
ne želim ni ja da mi se to dogodi, ali i ja razmišljam krivom glavom.... ili krivim glavama. i ja sam kriva što smo uopće počeli s tim. jer sam ja i htjela. volim ga i lijepo mi je s njim i seks nam je super. nakon 2 godine veze, mislim da seks nije nešto neprirodno... bilo bi mi žao da to nisam napravila.
samo se nadam da se neće dogoditi nešto što će me navesti da mi bude žao
i recimo..sto da se to dogodi, da zatrudnis...na pocetku srednje skole, procitaj pa razmisli dobro, sto bi ti napravila??
1. Mislim da si PREmlada da uopce razmisljas o seksu a kamoli da ga i prakticiras!!!

2. Zar te nije strah trudnoce u 15.oj godini???
3. Koliko ti decko ima godina?
osjecam se malo kao policajac ) ali cula sam i vidjela dosta cura (mojih vrsnjakinja) koje su znale sve o svemu i u vrijeme kad sam isla u dom zdravlja na cijepljenje u 2. srednjem, one su cekale u 4. mjesecu trudnoce za pregled kod ginekologa......ja stvarno ne zelim da ti se to dogodi..
pa srednja skola mi je razdoblje zivota!!
nije da sam puno odmakla od tog razdoblja (19) - isti slucaj kao i s kravicom....ali ipak...
pozdrav
ivana
__________________
Deep down I always knew
I never really did fit in
So diverse from all of you
li-la is offline  
Old 19.02.2003., 01:51   #87
Quote:
li-la kaže:
i recimo..sto da se to dogodi, da zatrudnis...na pocetku srednje skole, procitaj pa razmisli dobro, sto bi ti napravila??
1. Mislim da si PREmlada da uopce razmisljas o seksu a kamoli da ga i prakticiras!!!

2. Zar te nije strah trudnoce u 15.oj godini???
3. Koliko ti decko ima godina?
osjecam se malo kao policajac ) ali cula sam i vidjela dosta cura (mojih vrsnjakinja) koje su znale sve o svemu i u vrijeme kad sam isla u dom zdravlja na cijepljenje u 2. srednjem, one su cekale u 4. mjesecu trudnoce za pregled kod ginekologa......ja stvarno ne zelim da ti se to dogodi..
pa srednja skola mi je razdoblje zivota!!
nije da sam puno odmakla od tog razdoblja (19) - isti slucaj kao i s kravicom....ali ipak...
pozdrav
ivana


I ja sam tu negdje (20) i meni se čini da je 15 godina ipak malo prerano.. Ja se bar s 15 nisam osjećala dovoljno zrelom za išta, a kamoli za seks
Ne znam, možda sam ja zaostala
326 is offline  
Old 19.02.2003., 15:21   #88
Istina je da su privatnici puno pazljiviji nego socijalni i to zato jer im se placa za paznju. Ak si nezadovoljan odes, a oni su na gubitku, ako prosiris da su losi, opet su na gubitku. Socijalni s druge strane trljaju ruke kad im netko ode jer im je sve isto, samo imaju manji broj ljudi u cekaonici.
Srecom, nisam nikad imala nekih vecih problema pa sam uvijek isla kod socijalnih jer mi je i njihova kolicina brige bila dovoljna, a ustedila sam pare. Ipak, na prvi znak mogucih problema (kuc kuc u drvo) idem kod privatnika da se to kvalitetno napravi. Necu cekat mjesec dana PAPU ak mi nesto je!!!!
Ipak, prije godinu dana sam promijenila socijalnu upravo zbog nacina komunikacije. Nije bilo rijec o meni, nego frendici koja je bila kod iste. Zena joj je mrtva hladna rekla da ima CIN2 i da se to moze prosirit u rak grlica maternice. Kad se frendica pocela trest od soka (kao i svatko normalan tko cuje rijec rak, pogotovo s 21.g!!!), ova joj je rekla da se izvoli smirit, nek sjedne van i procita brosuru o spolno prenosivim bolestima i vrati se kad to napravi!!!!!!
Pink Lemon is offline  
Old 19.02.2003., 16:32   #89
Da se čovjek smrzne kad tako nešto čuje!!!
To su žene koje nemaju nimalo osječaja i samilosti. Moja je vrlo slično reagirala, gotovo isto!
Zapravo mi "jadnice" smo tu nemočne, ali mislim da se na takve bahate treba dobro ispaliti, izdrerati, napraviti im neugodnjak, jer fak nemamo šta izgubit. Npr. ja ću u takvoj situaciji rađe prešutiti, pregrmiti u sebi dok ne izađem vani. A trebalo bi učiniti suprotno, oni ionako ne misle ništa o nama, kao što je već jedna curka gore spomenula; mi smo njima samo brojevi. Da reagiramo na njihove "hladne"izjave odmah na licu mjesta, mislim da bi ipak malo razmislile, promjenile pristup ako ne prema ostalim pacijenticama onda barem prema nama.
Usput jučer kada sam sa frendicom otišla kod njenog gin. (koji dijeli isti hodnik sa mojom gin.) susrela sam se lice u lice sa mojom gin. kojoj je završavala smjena. U jednom me trenutku prošla jeza cijelim tijelom, hladno smo se pogledale, ona se brzo udaljila niz hodnik, nismo se niti pozdravile. Bože moj, mislim si, što sam ja toj ženi skrivila.
Pozdravila bih je barem reda radi, ali je nisam odmah skužila jer nije imala naočale i bila je u civilu, ali sada kada si mislim, dobro da je nisam, ovca jedna.
Paw is offline  
Old 15.05.2008., 13:53   #90
imam jedno pitanje koliko vremena mora proći od zatrudnjivanja do toga da ti test za trudnoću pokaze da si trudna mrzim ginekologe i nebi kod nje već kad moram jer je totalno grozna uopče mi neodgovara na pitanja zelim dijete ali kako ću znat da sam trudna to bi mi bilo prvo djete. i nakon koliko mogu osjetiti bilo kakvu promjenu plizzzzzzzzz help.
dew is offline  
Old 15.05.2008., 13:57   #91
popišaj se na test. afaik pouzdani su od prvog dana izostanka menstruacije.
evo ti link na analizu testova: http://crnamamba.blog.hr/2006/05/162...cuanaliza.html
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 15.05.2008., 23:31   #92
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Bok cure, evo pročitah Vaša iskustva i primjetila sam da nitko nije spomenuo razlike u komunikaciji sa privatnim i soc. gin.
Nemam straha i paranoja od gin. pregleda, za mene je to pregled kao svaki drugi (ali se npr. užasavam vađenje krvi, i pokušavam to izbjeći ako mogu). Ali mi je jako važno da se prije pregleda konzultiram sa liječnikom, objasnim mu potanko razlog moga dolaska, volim ostvariti kvalitetnu komunikaciju odnosnu dobru atmosferu. Također želim čuti sve informacije o mojem zdravstvenom stanju, o pilulama koje želim koristiti i o niz drugih stvari koje su bitne za moje zdravlje. Pričam Vam sada sve ovo jer kako sam prošli tjedan bila na pregledu kod moje soc. gin., iznenadila sam se njezinim pristupom i (ne)ponašanjem. Čim sam ušla u ordinaciju, ženska mi je rekla da legnem i raširim noge. Malo sam se zbunila i učinila što je rekla. Zapravo sam joj tek za vrijeme pregleda uspijela "doviknuti" onako raskrečena ležeći da je razlog moga dolaska sumnja na trudnoću. Na to me ona samo upitala koliko još žena čeka na hodniku. Minuta šutnje, i onda bum: trudni ste????

Kod mog privatnog gin. kod kojeg inaće idem situacija je potpuno obrnuta. S tim čovjekom si prvo popričam kojih desetak minuta, zatim pregled, a onda konzultacije. Čisto normalan odnos pacijent-liječnik.

Dakle kakva je Vaša komunikacija sa gin.? Uspiješna, zadovoljavajuća, nepotpuna, nedovoljna, nikakva?
Pozdrav!
...uh, znam točno kako si se šugavo osjećala...
...meni je dijagnosticiranje trudnoće ostalo u užasnom sjećanju...ne bi to nikome poželila...
...prvi put sam došla kod te ginekologice, sva blijeda i na iglama, a kad me napokon primila, isto me bez pitanja polegla na taj stoj za mučenje i ni pet ni šest objavila trudnoću...a onda odmah ustvrdila kako sam već otvorena i da neću izdržati ni do 6. mjeseca...
...iskreno, od šoka što sam stvarno trudna, dalje nisam ni slušala, jedva sam se digla sa stola i onako gologuza čekala da mi otvori i ispiše trudničku knjižicu...
...a onda je uslijedio pravi šok ...ona je naime, čuvši moj datum rođenja zaključila "kako sam ja tako mlada i zbunjena, pa je najbolje da ona meni napiše broj i ime doktora u bolnici kojemu bi se mogla obratiti za pobačaj"... (meni se 21 god. i ne čini baš tako skandalozno malo za jednu trudnicu)
...malo je reć da sam se skoro onsvijestila...
...kad sam rekla kako to ne dolazi u obzir ( hm, nije da nisam o tome razmišljala tih dana, ali sam ipak već do tada potpuno odbacila tu ideju...uostalom, to se nje nije ni najmanje ticalo) dala mi je nekakve tablete za spriječavanje otvaranja koje se obavezno moraju pit u kombinaciji sa tabletama za srce jer jako povisuju tlak i izazivaju lupanje srca...naravno da mi ih nije dala, pa sam gotovo mjesec dana provela jedva dolazeći do daha od silnog lupanja srca...dakle, praktički mi je i život dovela u opasnost...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Old 24.05.2008., 19:32   #93
Ovako... Imam jedno pitanje vezano uz kašnjenje menge. Kasni mi tjedan dana. Inače mi nikada nije toliko kasnila, dobijem ranije ili eventualno kasnije 2-3 dana. Imam smeđkasti iscjedak pa me zanima jel imao tko sličnih iskustava i dali je to znak da će menga uskoro? Inače trudna nisam ... Zahvaljujem unaprijed....
lost_17 is offline  
Old 25.05.2008., 11:47   #94
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
Ovako... Imam jedno pitanje vezano uz kašnjenje menge. Kasni mi tjedan dana. Inače mi nikada nije toliko kasnila, dobijem ranije ili eventualno kasnije 2-3 dana. Imam smeđkasti iscjedak pa me zanima jel imao tko sličnih iskustava i dali je to znak da će menga uskoro? Inače trudna nisam :D... Zahvaljujem unaprijed....
sta se imas onda brinuti...ako nisi trudna..
vjerojatno ti kasni iz nekih desetih razloga...
odi ginekologu...
Zvjezdica86 is offline  
Old 25.05.2008., 14:12   #95
Pozdrav!
Sto se tice testova uvijek, ali bas uvijek sam kupovala najjeftiniji test 1STEP i uvijek mi je pokazao tocno stanje... tako da bas i neznam da ima neke razlike izmedju ovog od 13kn i onog od 60kn..
.. a sto se tice ginekologa ako je nesto nejasno moj me je odma sa stola na ultrazvuk mislim najgore je nekome priustiti agoniju cekanja, ak cemo iskreno radije bih bila trudna neg imat neku bolestinu..
MaraSlavonska is offline  
Old 14.09.2008., 10:46   #96
Izostanak menstruacije...

Pomozite, jer sam izvan sebe već...

Imala sam sexualne odnose sa dečkom i dobila sam menstruaciju 15.08-20.08 onda smo 2 zadnja dana menstruacije isto imali odnose, ali sa prezervativom(nije pukao).
Slučaj sam po sebi izgleda bezazlen, kako sam i mislila, ali do danas nisam dobila menstruaciju, a imala sam bolove u trbuhu jake prije 2 dana, koji su trajali u četvrtak i petak, neki prištići su mi izašli po faci, ali još ni traga menstruaciji, a i grčevi u trbuhu su se smirili. Živčana sam na svakoga, i brzo planem, plačem, i stvarno neznam šta mi se događa...
Dust 0_0 is offline  
Received Infraction
Old 14.09.2008., 10:54   #97
Ei curo, neznam šta da ti kažem... Ovaj slučaj se desi 1:100000000 i izgleda da si ti ta osoba kojoj se desilo...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Old 14.09.2008., 10:55   #98
Možda je neka bakterija u pitanju, možda nije sve tako crno...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Old 14.09.2008., 11:23   #99
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Ei curo, neznam šta da ti kažem... Ovaj slučaj se desi 1:100000000 i izgleda da si ti ta osoba kojoj se desilo...
Daj molim te nemoj plašit curu! Koristili su prezervativ i nije im pukao. Milsim, možda je začela po duhu svetom...

Dust 0_0, ne znamo koliko ti je dug ciklus, al ovo bi moglo bit kašnjenje od dan-dva-tri ako ti je ciklus do 30 dana. Jel ti uopće kasni? Ako ne, pričekaj da ti kasni 2-3 dana pa ak ne dođe napravi test i to je to.

A ima i tema Jesam li trudna? pa si pitanje mogla tam postavit
Kristina19 is offline  
Old 14.09.2008., 11:29   #100
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Daj molim te nemoj plašit curu! Koristili su prezervativ i nije im pukao. Milsim, možda je začela po duhu svetom...

Dust 0_0, ne znamo koliko ti je dug ciklus, al ovo bi moglo bit kašnjenje od dan-dva-tri ako ti je ciklus do 30 dana. Jel ti uopće kasni? Ako ne, pričekaj da ti kasni 2-3 dana pa ak ne dođe napravi test i to je to.

A ima i tema Jesam li trudna? pa si pitanje mogla tam postavit
Ciklus mi je svaka 24, 25 dana.
Nisam rekla vam jednu sitnicu al nisam mislila da je bitna. U tom periodu jednom nam je pukao kondom, al sam dobila mengu 15.08, pa sam mislila sve je ok, ali sad sam već na rubu živaca i cijele dane googlam po netu simptome trudnoće, koje ja baš i nemam.
Dust 0_0 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.