Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2010., 21:42   #201
Quote:
very_confused1 kaže: Pogledaj post
Koliko dođe taj otprilike?

offtopic: lajkam potpis
Amelie-Poulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 21:58   #202
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Pa to je kalkulator koji ima nedopuštene funkcije. Šta sad tu nije jasno? Ne smiješ ga koristiti i gotovo, kakve žalbe, ne budi smiješan.

I kakvih 14 dana spominješ?
Cijelo vrijeme su govorili da se smije imat znanstveni kalkulator. I ja lijepo kupim najbolji znanstveni (ne graficki) sta sam mogao nac. I sad 14 dana prije ispita iz fizike oni donesu odredbu da smiju samo znanstveni koji nemaju to i to. Sta znaci da bi ja sad trebao kupit novi kalkulator sa manje opcija samo za maturu i ona ga drzat u ladici. Znaci morao bih bacit min 100 kuna za pristojan kalkulator.
Meddle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:20   #203
Quote:
very_confused1 kaže: Pogledaj post
joj, ja imam taj. koji shit od digitrona >_< mrzim ga
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:58   #204
Quote:
325011t kaže: Pogledaj post
http://www.schoolstationery.com.au/i...ors/fx82es.jpg

jel se pod ovim "- simboličkoga računanja ( npr. u nazivu CAS)" misli na gore zaslon?i na taj(takve) digitron(e)?
dobila odgovor od ncvvo-a=

CAS = computer algebra system i nije povezano s nazivom Casio.
Kalkulator na slici priloženoga linka nema mogućnost deriviranja i integriranja
pa je u redu.

325011t is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 23:09   #205
Quote:
Amelie-Poulain kaže: Pogledaj post
Koliko dođe taj otprilike?

offtopic: lajkam potpis
ti i confused, srodne duse, nadopunjavate se.
e ontopic, ja cu ili zicat digitron ili cu kupiti za 8 kn onaj u kineza...
a tocno sam ovaj scenarij pricala ocu kad sam provlacila my beloved visu za damn sharp..ma nije me ni briga na kraju krajeva, ja sto ne znam rijesit rucno, tesko da bi mi digitron pomogao..
~romina~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:14   #206
Džepno će računalo biti pregledano prije ispita. Na listu za odgovore svakoga
učenika bit će upisan tip (naziv i oznaka) džepnoga računala koje je učenik rabio na
ispitu.
U dvojbenim slučajevima džepno će računalo biti zadržano na pregledu od strane
stručnjaka i nakon ispita.

hahahahhaaha, kakvi kreteni....baš će profesor koji predaje ne znam ni ja, vodogradnju, znati kaj ti smiješ imati, a kaj ne

a ovo da će mi uzeti i nakon ispita nema Boga koji bi me natjerao da nešto svoje ostavim njima
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:34   #207
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Džepno će računalo biti pregledano prije ispita. Na listu za odgovore svakoga
učenika bit će upisan tip (naziv i oznaka) džepnoga računala koje je učenik rabio na
ispitu.
U dvojbenim slučajevima džepno će računalo biti zadržano na pregledu od strane
stručnjaka i nakon ispita.

hahahahhaaha, kakvi kreteni....baš će profesor koji predaje ne znam ni ja, vodogradnju, znati kaj ti smiješ imati, a kaj ne

a ovo da će mi uzeti i nakon ispita nema Boga koji bi me natjerao da nešto svoje ostavim njima


Ne moraju oni znat kakav ti kalkulator imaš i kakve on funkcije ima.
Oni će ti samo pregledat tip (naziv i oznaku, jer to svaki kalkulator na sebi ima) i upisati na list za odgovore nakon završetka ispita. Oni, ne ti.
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:36   #208
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Ne moraju oni znat kakav ti kalkulator imaš i kakve on funkcije ima.
Oni će ti samo pregledat tip (naziv i oznaku, jer to svaki kalkulator na sebi ima) i upisati na list za odgovore nakon završetka ispita. Oni, ne ti.
zato sam ja upravo ostrugao naziv kalkulatora na kalkulatoru
PA onda neka pregledavaju koliko ih je volja.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:41   #209
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
zato sam ja upravo ostrugao naziv kalkulatora na kalkulatoru
PA onda neka pregledavaju koliko ih je volja.
Ahaaa, panika je li?
Ajde vidjet ćemo što će se desit, baš me zanima.
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:44   #210
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Ahaaa, panika je li?
Ajde vidjet ćemo što će se desit, baš me zanima.
da usro sam se

dogodit će se da ću doći tamo, sjesti, otvoriti ispit, riješiti točno nekih 90 %, zatvoriti ispit, predati ispiti i otići doma sa svojim kalkulatorom
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:49   #211
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
da usro sam se

dogodit će se da ću doći tamo, sjesti, otvoriti ispit, riješiti točno nekih 90 %, zatvoriti ispit, predati ispiti i otići doma sa svojim kalkulatorom
Kad si tako samouvjeren zašto nisi ostavio naziv kalkulatora?
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:52   #212
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
zato sam ja upravo ostrugao naziv kalkulatora na kalkulatoru
PA onda neka pregledavaju koliko ih je volja.
svaka ti dala.
uopće se neće dat skužit
Amelie-Poulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 01:00   #213
ahahahaha, sastrugat naziv,isssssssssssss xD
budu ti rekli da ga ne smiješ korisit :P
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:12   #214
Quote:
Meddle kaže: Pogledaj post
Cijelo vrijeme su govorili da se smije imat znanstveni kalkulator. I ja lijepo kupim najbolji znanstveni (ne graficki) sta sam mogao nac. I sad 14 dana prije ispita iz fizike oni donesu odredbu da smiju samo znanstveni koji nemaju to i to. Sta znaci da bi ja sad trebao kupit novi kalkulator sa manje opcija samo za maturu i ona ga drzat u ladici. Znaci morao bih bacit min 100 kuna za pristojan kalkulator.
hahahahahahaha iss...pa gledaj dijete drago,prvo i prvo to nije javljeno 14 dana prije nego i prije ( a i ako nije mislim svima j emoglo bit jasno da se kalkulator koji može riješi 3/4 testa neće smijet koristit -.- mislim nije sirovatka glup i ostala kompanija)
kao drugo...savjetujem ti da posudiš od nekog ima ti netko u nižim razredima s kim si dobar potpuno razumijem da ti je sada glupo kupovati novi itd...zato nema problema,posudi

Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
zato sam ja upravo ostrugao naziv kalkulatora na kalkulatoru
PA onda neka pregledavaju koliko ih je volja.
a ti prijatelju dragi (do sada si mi bio ful simpatičan,jer zajebavaš ovdje ljude dobrano pa se ja komiram )
ali sada mislim da malo previše sereš

eto toliko
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:51   #215
Quote:
Jacqueline7 kaže: Pogledaj post
hahahahahahaha iss...pa gledaj dijete drago,prvo i prvo to nije javljeno 14 dana prije nego i prije ( a i ako nije mislim svima j emoglo bit jasno da se kalkulator koji može riješi 3/4 testa neće smijet koristit -.- mislim nije sirovatka glup i ostala kompanija)
kao drugo...savjetujem ti da posudiš od nekog ima ti netko u nižim razredima s kim si dobar potpuno razumijem da ti je sada glupo kupovati novi itd...zato nema problema,posudi
Gledaj ti dijete drago. Objavljeno je 14 dana prije. Tu imas link di pise to pravilo i na vrhu pise datum kad je to doneseno. Prije je pisalo samo da kalkulator smije biti tipa scientific a ne graphic. https://admin.postani-student.hr/Doc...racunalima.pdf

Ne bunim se ja protiv tog pravila. Ja sam prvi koji bi dao ljudima da imaju samo obicne znanstvene jednolinijske kalkulatore. Problem je u tome sta je to sad, friska vijest. Da sam to znao prije 2 godine, kupio bih takav kalkulator i cijelo vrijeme radio na njemu. Stvar je navike i kupovanja novog kalkulatora.

I da BTW, postoji nacin kako pretvorit druge casio kalulatore sa matricnim ekranom u zabranjeni 991. Link http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=557455
Pa se opet mogu slikat...
Meddle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:51   #216
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
zato sam ja upravo ostrugao naziv kalkulatora na kalkulatoru
PA onda neka pregledavaju koliko ih je volja.
Ti se genijalac, samo zbog ovog poteza ti trebaju dati automatski prolaz na maturi
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:54   #217
valjda će mi dat da koristim svoj digitron koji ima pet memorijskih slotova i ništa više

a najbolje bi bilo da stave zadatke gdje ne treba digitron. tako je na natjecanjima i nema nikakvih problema
fesbovac st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 11:58   #218
@Medlle

oprosti mi

i još sad kažeš da se ne buniš,a baš sam mislila da si neki zabušant koji sam gleda kako da se provuće
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 12:39   #219
ja pišem višu razinu i najviše me muči onaj zadnji zadatak(zadatak produženog odgovora).
nikad u školi nismo takve vježbali. a ne znam ni kako da se pripremim za takav zadatak. ima tko kakve zadatke slične za vježbanje možda?
benjii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 16:20   #220
e da...a gdje ste vi našli točno to da se ne smije koristit takav kalkulator???
jel mi može netko okačit link??? pjiiiiiz
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.