Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 14:30   #1
Čudesna ozdravljenja i uslišanja na karizmatskim susretima ili osobnoj poboznoti

Molim da ovdje navedete ako želite i mozete svjedočasnstva u smislu naslova ove teme.Ja osobno sam pomalo skeptik no zelim čuti i drugu stranu .no zbog mog djelomičnog skepticizma molim da ovo nebude rasprava o skeptičnosti prema ovoj temi.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 14:33   #2
Quote:
kurosava kaže: Pogledaj post
Molim da ovdje navedete ako želite i mozete svjedočasnstva u smislu naslova ove teme.Ja osobno sam pomalo skeptik no zelim čuti i drugu stranu .no zbog mog djelomičnog skepticizma molim da ovo nebude rasprava o skeptičnosti prema ovoj temi.
Sry ali čudesna izlječenja su kao čudovište iz Loch Nessa - svi su ih vidjeli, nitko nemože dokazati.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 14:38   #3
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Sry ali čudesna izlječenja su kao čudovište iz Loch Nessa - svi su ih vidjeli, nitko nemože dokazati.
Tako je.

Ili su 'prohodali' uvijek i bili zdravi, ili oni koji se osjete bolje zbog euforije su samo privremeno takvi, poboljšanje splasne vrlo brzo.
Daleko od kričeće mase.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:04   #4
Je... i redovito se radi o bolestima sa jakom psihosomatskom komponentom, ili barem bolesti kod kojih se zna događati spontana remisija.

Nikad nikome nije narasla nova ruka, novo oko, novi mozak ili tome slično...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 17:13   #5
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Je... i redovito se radi o bolestima sa jakom psihosomatskom komponentom, ili barem bolesti kod kojih se zna događati spontana remisija.

Nikad nikome nije narasla nova ruka, novo oko, novi mozak ili tome slično...
Ima svjedočanstvo gospođe iz čazme kojoj je noga narasla za 5 cm i sad hgoda a prije nije mogla ne samo zbog kraće noge nego složene bolesti,hoda bez štaka i ičije pomoći a nikad to nije mogla prije.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 17:17   #6
Quote:
kurosava kaže: Pogledaj post
Ima svjedočanstvo gospođe iz čazme kojoj je noga narasla za 5 cm i sad hgoda a prije nije mogla ne samo zbog kraće noge nego složene bolesti,hoda bez štaka i ičije pomoći a nikad to nije mogla prije.
Dobro, a dokumentaciju glede tog slučaja se može vidjeti gdje...?


Loch Ness...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:05   #7
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Dobro, a dokumentaciju glede tog slučaja se može vidjeti gdje...?


Loch Ness...
Dokumentacija se moze vidjeti kod te gospođe u njenom domu,pročitati njeno svjedočanstvo u časopisu book sa fotografijama koje govore tome u prilog,trebalo bi se potruditi umjesto neumjesne usporedbe o loch nessu iako sam i ja sumnjičav ne trpam neke fenomene u ladice etiketirane predrasudama.tako je najlakse.Kog zanima ova tematika mora uloziti i trud,veći od tipkanja na virtuali.I da postpoji neka sluzba vrkvena koja drzi trazenu dokumentaciju čisto sumnjam da bi ti roy i tebi slični sjeli u auto i otišli to pogledati.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:25   #8
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Je... i redovito se radi o bolestima sa jakom psihosomatskom komponentom, ili barem bolesti kod kojih se zna događati spontana remisija.

..
Čekaj, a što kada se ne radi o bolestima sa psihosomatskom komponentom
nego se radi o teškim organskim bolestima ?

Npr.

a) Ewingov sarkom na desnom koljenu kod 12 godišnje djevojčice http://en.wikipedia.org/wiki/Ewing%27s_sarcoma

Liječnici su ponudili amputaciju kao jedino rješenje ali su roditelji odbili.
Molitvom je postignuto potpuno iscjeljenje uznapredovalog raka koljena .
---
b)
slučaj trenutnog izlječenja čovjeka koji je bolovao od''posterior cranial fossa'' koja je uzrokovala istovremeno sljepoću, gluhoću i hemiplegiju

c)
ili slučaj kompletnog i trenutnog izlječenja od najtežeg oblika multiple skleroze dana 11.02.1999. (bolesnik je 14 godina bio potpuno vezan za invalidska kolica (100% invalid )

http://en.wikipedia.org/wiki/Multiple_sclerosis

Ovakovih slučajeva TRENUTNOG izlječenja molitvom organskih (a ne psihosomatskih) bolesti od kojih je medicina digla ruke ima točno 67 ali samo radi strogih uvjeta koji su postavljeni da bi se slučaj proglasio medicinski neobjašnjivim i priznao potpuni oporavak

-mora postojati kompletna medicinska dokumentacija dijagnoze i izlječenja
-klasične metode nisu postigle nikakav napredak tj stanje se pogoršava ili je proglašeno beznadnim
-u komisiji mora biti više članova i svi moraju biti liječnici
- ne smije doći do remisije bolesti
-izlječenje mora biti trenutno ili ''ubrzano'' i kao rezultat molitve ,a ne kroz dulji period vremena


(Ako se ovi gornji strogi uvjeti ublaže postoji oko 5 tisuća zabilježenih slučajeva izlječenja teških ORGANSKIH bolesti molitvom i to samo na jednom mjestu
)
---
Pitanje glasi :

Kakvo je objašnjenje i postoji li ''crack in the linear belief system '' onog koji je skeptik u slučajevima kada postoji trenutno izlječenje neizlječive ORGANSKE bolesti i to ''iracionalnom'' metodom kao što je molitva?
replika citatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:30   #9
Opet ovaj replika citatom. Zašto molitva ne djeluje na sve ljude? Aha da, pitao sam te to već, a ti si odgovorio da bi to bilo dosadno.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:50   #10
Za pravog vjernika ne postoji cudesno ozdravljenje !!
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:55   #11
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Opet ovaj replika citatom. Zašto molitva ne djeluje na sve ljude? Aha da, pitao sam te to već, a ti si odgovorio da bi to bilo dosadno.
hvala,

znači moje istraživanje i piskaranje nije uzaludno
replika citatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:01   #12
Quote:
kurosava kaže: Pogledaj post
Dokumentacija se moze vidjeti kod te gospođe u njenom domu,pročitati njeno svjedočanstvo u časopisu book sa fotografijama koje govore tome u prilog,trebalo bi se potruditi umjesto neumjesne usporedbe o loch nessu iako sam i ja sumnjičav ne trpam neke fenomene u ladice etiketirane predrasudama.tako je najlakse.Kog zanima ova tematika mora uloziti i trud,veći od tipkanja na virtuali.I da postpoji neka sluzba vrkvena koja drzi trazenu dokumentaciju čisto sumnjam da bi ti roy i tebi slični sjeli u auto i otišli to pogledati.



nuff said...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:03   #13
Quote:
replika citatom kaže: Pogledaj post
Čekaj, a što kada se ne radi o bolestima sa psihosomatskom komponentom
nego se radi o teškim organskim bolestima ?

Npr.

a) Ewingov sarkom na desnom koljenu kod 12 godišnje djevojčice http://en.wikipedia.org/wiki/Ewing%27s_sarcoma

Liječnici su ponudili amputaciju kao jedino rješenje ali su roditelji odbili.
Molitvom je postignuto potpuno iscjeljenje uznapredovalog raka koljena .
---
b)
slučaj trenutnog izlječenja čovjeka koji je bolovao od''posterior cranial fossa'' koja je uzrokovala istovremeno sljepoću, gluhoću i hemiplegiju

c)
ili slučaj kompletnog i trenutnog izlječenja od najtežeg oblika multiple skleroze dana 11.02.1999. (bolesnik je 14 godina bio potpuno vezan za invalidska kolica (100% invalid )

http://en.wikipedia.org/wiki/Multiple_sclerosis

Ovakovih slučajeva TRENUTNOG izlječenja molitvom organskih (a ne psihosomatskih) bolesti od kojih je medicina digla ruke ima točno 67 ali samo radi strogih uvjeta koji su postavljeni da bi se slučaj proglasio medicinski neobjašnjivim i priznao potpuni oporavak

-mora postojati kompletna medicinska dokumentacija dijagnoze i izlječenja
-klasične metode nisu postigle nikakav napredak tj stanje se pogoršava ili je proglašeno beznadnim
-u komisiji mora biti više članova i svi moraju biti liječnici
- ne smije doći do remisije bolesti
-izlječenje mora biti trenutno ili ''ubrzano'' i kao rezultat molitve ,a ne kroz dulji period vremena


(Ako se ovi gornji strogi uvjeti ublaže postoji oko 5 tisuća zabilježenih slučajeva izlječenja teških ORGANSKIH bolesti molitvom i to samo na jednom mjestu
)
---
Pitanje glasi :

Kakvo je objašnjenje i postoji li ''crack in the linear belief system '' onog koji je skeptik u slučajevima kada postoji trenutno izlječenje neizlječive ORGANSKE bolesti i to ''iracionalnom'' metodom kao što je molitva?
Rekoh "... ili barem bolesti kod kojih se zna događati spontana remisija."
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:09   #14
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Opet ovaj replika citatom. Zašto molitva ne djeluje na sve ljude? Aha da, pitao sam te to već, ..
Ima još odgovora na tvoje pitanje (zbilja je ipak multidimenzionalna)

Evo ti jednog od znamenitog znanstvenika i mističara Blaise Pascala:

On te pita : ''Da li si ti dostojan (zaslužuješ li) da ti se odgovori na molitvu ''?

Što bi ti odgovorio -jesi li ili nisi ?
replika citatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:34   #15
[QUOTE=Roy;31229353

nuff said...[/QUOTE]




Magija i uroci
kako pobjediti





Quote:
replika citatom kaže: Pogledaj post

Evo ti jednog od znamenitog znanstvenika i mističara Blaise Pascala:

On te pita : ''Da li si ti dostojan (zaslužuješ li) da ti se odgovori na molitvu ''?

Što bi ti odgovorio -jesi li ili nisi ?
He`s back...

I odmah ili argumentuma ad populum, ili pozivanje na autoritet, ili God of the gaps.

Oooooo, how we miss that...







not.






P.S.

Ovo mi svuči kao da se moliš, a Bog te pita: Do you feel lucky? Well do you, punk?
__________________
I`m Jacks complete lack of surprise
el.beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:38   #16
@Replika citatom, ja nisam protiv ovakvih stvari. Naravno da mi je jako drago kad čujem da je netko ozdravio. Problem je u tome što mi ne znamo što se njima zapravo dogodilo. Bilo bi dobro kad bi to bilo ono o čemu ti pričaš, ali treba biti oprezan i skeptičan. Ja se nisam bavio s takvim stvarima detaljno pa ne mogu govoriti. A i postavlja se pitanje: kako to da na neke djeluje a na neke ne? Sumnjam da to ima veze sa djelima, zato jer ima dobrih ljudi koji su dobili razne bolesti od kojih su i umrli.
Možda si u pravu kad kažeš da je to nekakav test, ali to mi je opet teško za shvatiti.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:40   #17
Nema sumnje da ljudi u takvim situacijama prolaze duboka osobna iskustva, koja često imaju važan utjecaj na njihov život, makar ih zapravo ne razumiju.
Ali ne radi se o čudesnim ozdravljenjima, jer se ne radi niti o ozdravljenjima, nego o trenutnom ublažavanju simptoma, koje je sasvim realno, i svodi se na nešto slično placebo efektu. Problem je samo trajanje efekta, odnosno tome da se simptomi, kako uzrok nije rješen, ubrzo vrate, pa treba ići po novu dozu.
Kako se učinak veže za neke zamišljene vanjske čimbenike, neke entitete ili osobe koje se smatraju svetima ili koje navodno posjeduju razne moći, tako se stvara oblik vezanosti, jedan ovisan odnos, koji dugoročno može biti nezdrav.
Zapravo čovjek taj efekt proizvodi sam, kada bi ga razumio kao nešto što nastaje unutar njega, nešto za što je sam po sebi sposoban, možda bi bio u stanju i reproducirati ga po želji.
#23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:40   #18
Quote:
el.beba kaže: Pogledaj post

Ovo mi svuči kao da se moliš, a Bog te pita: Do you feel lucky? Well do you, punk?
Good point, možda najbolja usporedba.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:47   #19
Cuj cudesna ozdravljenja!

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ife_expectancy

Kada se tabela analizira i uporedi ciji stanovnici u prosjeku najduze ( najzdravije) zive lako se dodje do zakljucka da "bog" voli mnogobosce, ateiste i agnostike, a uglavnom prezire monoteiste.

A osobito ne voli muslimane, sa obzirom da se medju prvih pedeset zemalja samo nalaze dvije vecinski muslimanske zemlje.
Da se diskutovati da li korelacija postoji, ali uvakom slucaj trend je vidljiv!

Koja tema covjece!
Transfair is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:48   #20
Quote:
#23 kaže: Pogledaj post
Nema sumnje da ljudi u takvim situacijama prolaze duboka osobna iskustva, koja često imaju važan utjecaj na njihov život, makar ih zapravo ne razumiju.
Ali ne radi se o čudesnim ozdravljenjima, jer se ne radi niti o ozdravljenjima, nego o trenutnom ublažavanju simptoma, koje je sasvim realno, i svodi se na nešto slično placebo efektu. Problem je samo trajanje efekta, odnosno tome da se simptomi, kako uzrok nije rješen, ubrzo vrate, pa treba ići po novu dozu.
Kako se učinak veže za neke zamišljene vanjske čimbenike, neke entitete ili osobe koje se smatraju svetima ili koje navodno posjeduju razne moći, tako se stvara oblik vezanosti, jedan ovisan odnos, koji dugoročno može biti nezdrav.
Zapravo čovjek taj efekt proizvodi sam, kada bi ga razumio kao nešto što nastaje unutar njega, nešto za što je sam po sebi sposoban, možda bi bio u stanju i reproducirati ga po želji.
Obratio si pazbju samo na ozdravljenja ,no što je sa oslobođenjima od duhova,zlih duhova koji progovaraju neljudskim glasom kroz oslobe koje se oslobađaju i napuštaju ih.radi se o jednom vidu egzorcizma a tko imalo poznaje egzorcizam nemoze ga svesti na placebo ili umišljaj jer neznam kojim to placebom ženska osoba npr progovara neljudskim stravičnim muškim glasom.Isto tako na tim seminarima dogadja se fenomen govorenja u jezicima ,kada osoba spontano izgovara molitve na izumrlim starim jezicima.
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.