Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2009., 15:53   #381
Upravo sam pošao da javim da sam našao, a već je i postavljen i link,

ljudi hvala vam to je ono što tražim već 2 dana

btw, jel ima još korisnika ovih pločica
ajlmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:28   #382
Trebam pomoć na zadnjoj Ambienti bio je izlagač koji ima pločice koje su ispunjene tekućinom i kad se stane na njih to se iznutra preljeva, bilo je više izložbenih komada, ali od silnih prospekata i svega viđenoga nismo uspjeli naći koji je to izlagač i već mjesecima tražim tako nešto ali nema nikakvog rezultata
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 11:30   #383
Imam jedno pitanje vezano za pločice.
Naime, radimo novu kuhinju i postavili smo pločice od poda do visine 1,46 (tu će biti donji rub elemenata). Naručili smo kuhinju koja ima napu u elementu i taj element s napom je kraći od ostalih elemenata, znači prostor ispod njega treba još pokriti pločicama.
E sad, ne znam kakva je praksa: da li je bolje taj dio otprilike pokriti pločicama prije nego što se postavi kuhinja (te pločice će smetati da gornji element kuhinje stoji skroz do zida?!?!) ili je bolje nakon što se postavi kuhinja pripasati pločice točno u tu rupu koja će onda ostati. Kakva je uobičajena praksa?!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 16:20   #384
Quote:
Trillian kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje vezano za pločice.
Naime, radimo novu kuhinju i postavili smo pločice od poda do visine 1,46 (tu će biti donji rub elemenata). Naručili smo kuhinju koja ima napu u elementu i taj element s napom je kraći od ostalih elemenata, znači prostor ispod njega treba još pokriti pločicama.
E sad, ne znam kakva je praksa: da li je bolje taj dio otprilike pokriti pločicama prije nego što se postavi kuhinja (te pločice će smetati da gornji element kuhinje stoji skroz do zida?!?!) ili je bolje nakon što se postavi kuhinja pripasati pločice točno u tu rupu koja će onda ostati. Kakva je uobičajena praksa?!
Evo da ti kazem da sam i ja imala takav problem. Stavila sam plocice do donjeg ruba gornjeg elementa medjutim onda sam se sjetila da je napa vislja pa sam rekla keramicaru da mi stavi jos jedan red i dobro da jesam jer sad nakon dvije godine vidim da bi se gadno pokajala da to nisam dodala. Ja sam to stavila prije postavljanja kuhinje i stavila sam svugdje i na drugi zid gdje nije napa jer mi je kuhinja u L.uglavnom gornji elementi ce ti onda biti odmaknuti maksimalno jedan cm od zida i to samo dolje gdje su plocice sto meni osobno ne stvara problem ali ti mozes dodati plocice samo gdje ti ide napa ovisi o tebi ali ja ti savjetujem da svakako dodas plocice jer nikad neznas sto ti moze spricnuti a plocicu ipak lakse ocistis od zida
renatap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 16:25   #385
Quote:
renatap kaže: Pogledaj post
Evo da ti kazem da sam i ja imala takav problem. Stavila sam plocice do donjeg ruba gornjeg elementa medjutim onda sam se sjetila da je napa vislja pa sam rekla keramicaru da mi stavi jos jedan red i dobro da jesam jer sad nakon dvije godine vidim da bi se gadno pokajala da to nisam dodala. Ja sam to stavila prije postavljanja kuhinje i stavila sam svugdje i na drugi zid gdje nije napa jer mi je kuhinja u L.uglavnom gornji elementi ce ti onda biti odmaknuti maksimalno jedan cm od zida i to samo dolje gdje su plocice sto meni osobno ne stvara problem ali ti mozes dodati plocice samo gdje ti ide napa ovisi o tebi ali ja ti savjetujem da svakako dodas plocice jer nikad neznas sto ti moze spricnuti a plocicu ipak lakse ocistis od zida
Ja ih SVAKAKO mislim dodati, ali neki ljudi mi kažu da se to dodaje prije, a neki da ih je najbolje poslije pripasat (znači rezat i cjepkat pločice tak da uđu u tu rupu). Kako ti to izgleda kad je element gore na zidu a dolje izmaknut za debljinu pločica? Jel se kuži to? Naime kuhinja je otvorena prema dnevnom boravku i točno iz profila mi se vidi taj zid di je napa, pa se bojim da će se vidjeti da element ne stoji na zidu kako treba.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:00   #386
Quote:
Trillian kaže: Pogledaj post
Ja ih SVAKAKO mislim dodati, ali neki ljudi mi kažu da se to dodaje prije, a neki da ih je najbolje poslije pripasat (znači rezat i cjepkat pločice tak da uđu u tu rupu). Kako ti to izgleda kad je element gore na zidu a dolje izmaknut za debljinu pločica? Jel se kuži to? Naime kuhinja je otvorena prema dnevnom boravku i točno iz profila mi se vidi taj zid di je napa, pa se bojim da će se vidjeti da element ne stoji na zidu kako treba.
Ja bih dodala pločice po cijelom zidu za tu visinu + 2cm iznad najkraćeg ormarića i kuhinju na vodilice (ne direktno na zid) i nemaš problema.
Ako dodaš naknadno, pitanje je da li će to izgledati onako uredno kako bi ti željela.
Asocijativna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:07   #387
Quote:
thune kaže: Pogledaj post
Mislim da misliš na ove....tu su na ovoj temi
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=3626
kad me se već spominje, evo mala pomoć



http://us.share.geocities.com/marija210872/Ardesia.pdf
http://us.share.geocities.com/marija210872/Iceberg.pdf


Moje su Marazzi. Najbolje je otići u Feroterm u Buzinu i pogledati u živo.
Stvarno je velik izbor.
Računajte samo da je kvadrat cca 1000 kuna!

Zadnje uređivanje mare21 : 22.01.2009. at 11:14.
mare21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:09   #388
Meni je isto otvoreno prema blagavaoni i dnevnom boravku ali to je stvarno tako minimalno odstupanje da ga vidim samo ja jer znam da je tu. izmjeri si debljinu plocice pa si pokusaj nekako demonstrirati i vidjet ces da je to nista zapravo..
renatap is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 18:04   #389
molim pomoć ako sam na pravom podforumu.U kuhinju bi umjesto klasičnih pločica na zid stavio mramorne ploče(velike).Dali se može naručiti(kod klesara) i gdije i po kojoj cijeni u ZG debljine do 15 mm s obzirom na težinu i cijenu samog materijala.Drugo pitanje: dali to lijepiti klasično lijepilom za keramiku (težina?) i što sa otvorima za struju,vodu itd? Hvala
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 09:21   #390
Quote:
renatap kaže: Pogledaj post
Meni je isto otvoreno prema blagavaoni i dnevnom boravku ali to je stvarno tako minimalno odstupanje da ga vidim samo ja jer znam da je tu. izmjeri si debljinu plocice pa si pokusaj nekako demonstrirati i vidjet ces da je to nista zapravo..
Evo, riješeno. Danas je keramičar došao postaviti okvirno taj dio pločica, a rekli su mi da to neće smetati, s obzirom da ionako gornji elementi kuhinje dolaze na vodilice,koje će ih u gornjem dijelu malo odvojiti od zida, pa će sve izgledati ok.
Makar je keramičar rekao da se dodatne pločice može staviti i prije i poslije, čisto da pomognem nekom drugom tko će se jednog dana naći u takvoj dilemi.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:31   #391
Drago mi je da si rijesila dilemu s plocicama i nadam se da ces biti zadovoljna kada stigne kuhinja.
renatap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:05   #392
plocice, molim pomoc :)

trebala bi mi pomoc pri odabiru plocica.
kupujemo stan u novogradnji, pa imamo ogranicen izbor plocica.

1. kupaonica
izbor izvodjaca je bez-bijela kombinacija na zidovima sa bordurom, te bez na podu.

to mi se ucinilo premonotono, pa sam htjela promijeniti. ali jos veci problem mi je sad nastao kod mijenjanja . uopste nemaju neki izbor boja, kojim bih postigla toplinu kupaonice, a ujedno da su te plocice lake za odrzavanje ( ili ja ne znam to spojiti).
ovo su plocice koje su oni izabrali samo bez-bijela kombinacija
http://www.panaria.it/prd/Collection...ollectionId=57
od boja jos imaju plavu kao na ovoj slici, narandjastu i neku lila. plava i lila mi se ne svidjaju, a narandjasta je skroz prejaka. al' eto naradjasta je koliko-toliko prihvatljiva, medjutim cini mi se da u kombinaciji sa bijelom ne bih dobila toplinu koju sam htjela. jos i nekako bih pristala na nar.-bijelu kombinaciju, ali mi je naradjasta djelovala preagresivna da je stavim na pod. onda mi ostane bijela na pod, a nju sam htjela izbjeci zbog ciscenja.

druga ponuda su ove crno-bijela kombinacija sa ovim baloncicima:
http://www.panaria.it/prd/Collection...ollectionId=57

ovo mi je lijepo, ali opet isti problem sa ciscenjem. crna na podu... mislim da je katastrofa . a ako ne bih crnu, onda mi opet dodje bijela mat. ne znam da li bih plakala ili se smijala .

ovaj izbor je u nivou cijene, koju su oni zamislili. imaju i druge skuplje, koje bih doplatila, nije problem, ali opet imam isti problem sa bojama. imaju neke sjajne jaka crvena u kombinaciji sa bijelom, koja mi se nikako ne svidja, ili bez sjajne u kombinaciji sa bijelom, cime se opet vracam na pocetak koji sam htjela izbjeci.

jos ostaje neka zelena pastelna, u kobinaciji naravno sa bijelom, ali to definitivno ne bi bio moj prvi izbor....
2. hodnik i kuhinja
al' eto nekako i da rijesim kupaonicu, ostaje mi da izaberem plocice za pod u hodniku i kuhinji ( necu imati plocice na zidu, nego staklo).

od izbora imaju ove http://www.panaria.it/prd/Collection...ollectionId=54
ali samo u dvije boje, ova skroz svijetla bez ( to bi na slici bila pagleirino) i tamno smedja ( cacao). idealna bi mi bila boja izmedju ove dvije, ali tu nemaju. sad se dvoumim izmedju ove dvije bez ili smedja . smedja mi je pretamna. a za obje se bojim da se tesko odrzavaju .
jedinu da izaberem sivu, koju uopste nisam planirala. da li se siva lakse odrzava?
ako ima neko da se konta u boje i plocice, pa da je jos voljan da mi pomogne pri odabiru, bila bih jako zahvalna ( ima plocicu od mene ).
da li neko mozda ima ovu vrstu plocica. kako se odrzavaju?

svaki savjet je dobrodosao, jer ja ovo ne znam rijesiti. rok mi je do ponedjeljka.

velika hvala svima koji se uopste upuste u rjesavanje .
melis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 13:17   #393
Pozz svima,imam samo jedno pitanje dali možda tko zna gdje mogu naći pločice sa cvijetnom uzorcima,ja bi htjela crne sa ljubičastim cvijetovima ali velikim cvijetovima ne sitneim..eto ako može tko pomoći bit ću jako zahvalana..
madaridoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 15:50   #394
Quote:
madaridoja kaže: Pogledaj post
Pozz svima,imam samo jedno pitanje dali možda tko zna gdje mogu naći pločice sa cvijetnom uzorcima,ja bi htjela crne sa ljubičastim cvijetovima ali velikim cvijetovima ne sitneim..eto ako može tko pomoći bit ću jako zahvalana..



ovak nes?

Ovu firmu drze u abc interijeru pa pokusaj vidjeti dal mozes tam naruciti, inace tam imaju dosta cvijeca skupog

Evo ti i link:

http://www.azteca.es/catalogo_particular.aspx
Dinglelele is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:17   #395
hvala puno to mi je baš trebalo
madaridoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 19:52   #396
Staklene mozaik pločice promijenile boju

Kupila Marazzi off-white mozaik pločice za obložiti kadu. Bile su bijele! sve dok nisu postavljene na kadu. A sada su postale sivkasto-svjetlozelene!?! A moja kupaona je u kombinaciji lila i bijele, i sad se ove ne uklapaju nikako. Negdje čitam da te pločice mijenjaju boju sa rasvjetom. Zna li netko da li bi pomoglo da stavim u kupaonu nekakvu rasvjetu koja bi spasila stvar. Ili možda mogu farbati staklene pločice?? Ili ću ih jednostavno promijeniti, što će me vjerojatno poprilično koštati jer ih ima puno, tih malih mozaik pločica.
Baš sam jadna. Toliko sam si dala truda oko svakog detalja u kupaoni, i sad ovo. Ima li netko neki savjet?
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 12:27   #397
Boju su promijenile zbog neadekvatnog ljepila...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 14:25   #398
ajme, a ja planirala staviti narandjaste na jedan zid da skrijem ostatke vidljive nakon lupanja cijele kupaonice...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 11:29   #399
Da li je netko naknadno fugirao pločice odnosno ponovo fugirao tamo gdje nije dobro,

Ustvari još nisam ni ušla u stan a fuge su već crne pa bi ih htjela izbijeliti ili ponovo fugirati.
mislim da sam čula da postoje neka sredstva za bijeljenje fugi,ali neznam kako to djeluje
i jeli to postoji.

Zadnje uređivanje murtila : 04.04.2009. at 11:30. Reason: dopuna
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 12:54   #400
Staklene mozaik pločice su providne ili još bolje djelomično providne i zato i propuštaju "boju" podloge. Rješenje je u bijelom ljepilu.
zalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.