Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 07:04   #7101
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Znam ljude koji rade u Alstomu ali ne znam sad baš za prosjeke i to, no za većinu ne bih rekao da su bili učenici generacije - jednostavno ljudi su završili faks.

E sad, uzet će prije nekoga s Veleučilišta Karlovac nego nekoga s nekog drugog strojarstva, a da li unutar samog Veleučilišta gledaju da Karlovčani imaju prednost pred drugima, to ne znam.

Da je baš identičan prosjek i sve onda vjerojatno hoće, samim tim što za Karlovčana nemaju dodatnih troškova koje imaju za nekog iz recimo Ogulina tko bi putovao na posao 35 kilometara.

Ne, nisam mislio da bi ja imao prednost zato što sam iz Karlovca ( iako, što kažeš, dobro je za putne troškove), nego vrijednost diplome između VUKA-a i FSB-a.

Odnosno koliko je " vrijednost" same diploma VTŠ-a? Što se smjerova tiče, samo su 2 u KLC-u, tako da vjerujem da oba trebaju Alstomu ( ali zato i pitam...) ?
Maturant2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 08:30   #7102
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Uzeti će onoga tko im treba i tko zadovolji na razgovoru za određeni odjel...

Ako trebaju konstruktora, a javi se tehnolog, teško da će ga uzeti...dakle,smjer sa strojarstva itekako ima veze,kao i znanje na razgovoru...

Problem je što Alstom u zadnjih godinu dana nije zaposlio skoro nikoga od inženjera...više recimo zapošljava Adria dizel, Pumpe ili HS Produkt...

U Karlovcu su samo 2 usmjerenja, valjda im to treba....

A dobro, u zadnjih godinu dana situacija je bila, blago rečeno loša, ali bar nisu nikoga otpustili i još su dali dosta ugovora na neodređeno---kaže Vranić.


P.S.: Sad kad vidim lokaciju, ti radiš u Alstomu?
Maturant2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:36   #7103
Quote:
Maturant2011 kaže: Pogledaj post
U Karlovcu su samo 2 usmjerenja, valjda im to treba....

A dobro, u zadnjih godinu dana situacija je bila, blago rečeno loša, ali bar nisu nikoga otpustili i još su dali dosta ugovora na neodređeno---kaže Vranić.


P.S.: Sad kad vidim lokaciju, ti radiš u Alstomu?
Radio sam skoro 10 godina u Alstomu CH,u Švicarskoj,s ovim ovdje sam samo surađivao,iako dosta dečki koji su dolazili gore na specijalizaciju znam...

Čak sam jedno kraće vrijeme bio i predavač ovdje,dok me obaveze u vlastitom poduzeću nisu stisle...

Vidim da si maturant,dok ti to pozavršavaš,i situacija će valjda biti bolja...

Alstom više treba konstruktore nego tehnologe,to je sigurno...

A diploma FSB-a je teža jer je to sveučilište,a ovo je ipak veleučilište...iako i ovdje možeš postati dipl.ing.,iako te titule više nema,nego si sada specijalist...

Diploma nije toliko bitna,bitno je znanje i kakav si radnik...ja sam diplomirao,magistrirao i doktorirao na FSB-u,radio sam u CH od prvog dana nakon faxa,a opet,podosta dečkiju s diplomom VUKA su dolazili na specijalizaciju u CH...iako sada Alstom jako slabo šalje inženjere u Švicarsku...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:31   #7104
Vidm sad na KAportalu, one slike dolje, pony konje.

Zna li netko di je to, koliko košta vožnja?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:36   #7105
pitanje. jel zna netko da li se negdje u gradu može igrati stolni tenis? u nekoj dvorani ili negdje gdje možeš platit 2 sata i haklaš pingać... znam da ima stol na otvorenom na korani i ispred domaćih, ali jel ima gdje u zatvorenom?
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:26   #7106
Vidiš, dobro pitanje. Znam da je ekipa iz TKD Banija pred godinu-dvije pokrenula neki klub ali je to dosta kratko trajalo, no sigurno su imali stolove, pa ne znam da li možda toga ima u dvorani na Baniji sad ili...

Za ove ponije ne znam iskreno, fotka je na Korani, ispod hotela Srakovčić, a čiji su i di se inače kreću nemam pojma...

Vikend program:

Petak, 6. svibnja

18.00 Mikrokino Gimnazije: “Tko ranije umre duže je mrtav” (njemački, 105′)

20.00 Mikrokino Gimnazije: “Emina sreća” (njemački, 99′)

21.00 Papa’s bar – Mexican Party

21.00 Crni mačak – svirka AMON RA

23.00 Eidson Buddha bar – DJ party


Subota, 7. svibnja

10.00 Ispred Zorin doma – 27. smotra vatrogasnih puhačkih orkestara Hrvatske

10.00 Vrbanićev perivoj – “Živjeti s parkom”; edukativne, likovne, plesne i kreativne radionice, obilazak parka fijakerom

10.00 Promenada – “Pažuljada” i predstavljanje TZ Pirovca

12.00 Promenada – nastup klape FUREŠTI

18.00 Mikrokino Gimnazije – “Prinzessinnenbad” (njemački, 92′)

19.00 Čavlekov stadion – 1. HNL: Karlovac – Istra 1961. (Pula)

19.30 Nacionalno svetište Sv. Josipa – Humanitarni koncert zborova mladih iz Karlovca i Zagreba

20.00 Mikrokino Gimnazije – “Moj prijatelj” (njemački, 87′)

22.00 Edison Buddha bar – RastRaft Warm Up Party – PELERAMA, DJ TOME, DJ PHIL DAMM, DJ YVANN


Nedjelja, 8. svibnja


15.00 Dom OS RH Zrinski – Županijska smotra dječjeg folklora
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 09:18   #7107
vidio sam jučer u "radnoj" šetnji po korani gradonačelnika jelića i pročelnika za kulturu jakšića. valjda su smišljali neke opake projekte za karlovac...
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 16:57   #7108
Quote:
fawlty82 kaže: Pogledaj post
vidio sam jučer u "radnoj" šetnji po korani gradonačelnika jelića i pročelnika za kulturu jakšića. valjda su smišljali neke opake projekte za karlovac...
joj, opet neke novosti za onaj Karloland na Foginovom
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 09:03   #7109
Eh, evo malo programa, jučer sam vas zaboravio

SUBOTA

10.00 Perivoj – Izložba fotografija četvero mladih autora (Sabina Brlečić, Demjan Rožman, Petra Sutlić, Filip Trezner)

10.15 Perivoj – Nastup KLC Breakersa, break-dance skupine Promenada kluba

11.00 Perivoj – Koncert mladih g...lazbenika Glazbene škole

19.00 ŠSD Mladost, Premijer rukometna liga, 28. kolo: Karlovac – Arena (Pula)

20.00 XXL – “Fight Night”, ultimate fight borbe u kavezu

21.00 Kinološki – The Đikanz

23.00 Kinološki – Let 3


NEDJELJA

18.00 Zorin dom - Festival malih plesnih formi (nastupaju plesači iz Zagreba, Karlovca, Velike Gorice, Požege...)


UTORAK


20.00 ŠRC Korana - Maturijada (The Trio, The Rock Keepers, Bolja vremena, Maja Šuput)
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 14:33   #7110
dubovac

dali zna netko kad počinje na dubovcu onaj sajam vlastelinstva ?
EFRIO47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:37   #7111
Dal zna tko jel ima u karlovcu dostave za npr cevape il raznjice? (i molim broj-eve)
Bas mi se jede nesto a neda mi se nigdje !
Bobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 20:09   #7112
Bistro & pizzeria Rustique, Drežnik 43
ražnjići 35 KN
ćevapčići 35 KN

besplatna dostava iznad 32 KN

Tel:: 417 - 290
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:43   #7113
EFRIO, Sajam vlastelinstva je ako se ne varam 28. i 29. opširniji program za građanstvo i slično, a od ovog tjedna su gore radionice za klince i slično.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 11:28   #7114
Vikend:

Petak, 20. svibnja


21.00 Crni mačak: svirka PLAKAT

21.00 Papa’s bar: DJ YVANN

22.00 KA 555: svirka STRINGS BAND

23.00 Edison Buddha bar: House Night

Subota, 21. svibnja


10.00 KAbina u parku/Proljetne promenade: Izložba fotografija Sabine Brlečić, Demjana Rožmana, Petre Sutlić i Filipa Treznera

11.00 KAbina u parku/Proljetne promenade, Jutarnji rock: ECHO (KA)

12.00 KAbina u parku/Proljetne promenade, Jutarnji rock: TIX (ZG)

15.00 Stadion “Četiri rijeke”, Baseball, Interliga: Olimpija (Karlovac) – Vojvodina (Novi Sad)

19.00 Čavlekov stadion, Nogomet, 1. HNL: Karlovac – Šibenik

19.00 ŠSD Mladost, Premijer rukometna liga: Karlovac – Buzet

22.00 Caffe bar Bambi: svirka HONEY RODS

23.00 Edison Buddha bar: svirka THE CHOCOLATE NIPPLES

Nedjelja, 22. svibnja


11.00 Stadion “Četiri rijeke”, Baseball, Interliga: Olimpija (Karlovac) – Vojvodina (Novi Sad)
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:14   #7115
pa što se dogodilo sa Karlovčanima... neka virus vlada gradom na koji sam imun ili kaj?
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:46   #7116
Quote:
fawlty82 kaže: Pogledaj post
pa što se dogodilo sa Karlovčanima... neka virus vlada gradom na koji sam imun ili kaj?
kaj se dogadja?
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 08:24   #7117
Bok svima :)

Ajde da i tu pokusam, dakle da li tko od Vas zna za kakav poslovni prostor koji se iznajmljuje, konkretno treba mi recimo jedna velika prostorija oko 70 kvadrata, wc, i manja prostorija. a da opet cijena najma nije u suhom zlatu )
slugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 21:37   #7118
I ja sam iz Karlovca pa eto, pozdrav svima !
__________________
Jedine granice tvojeg života su one koje si sam odrediš.
Hamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 11:55   #7119
Ljudi , jel se kupao vec netko ove godine u Korani!
zanima me temperatura
naravno mislim na trezne i neslucajne upade!
bartman78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:23   #7120
Quote:
bartman78 kaže: Pogledaj post
Ljudi , jel se kupao vec netko ove godine u Korani!
zanima me temperatura
naravno mislim na trezne i neslucajne upade!

Ja nisam, a za foginovo kao sezona kupanja pocinje 1.6. ako se ne varam ) navodno je napravljena analiza vode i nema straha od nicega ) sve cisto

A koliko sam skuzio i neki plato za invalide se radi uskoro, pa ce se i oni moci bucnuti u vodu...to je stvarno predivno
slugar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.